אלזס ונהר הריין הרומנטי – טיול משולב בשייט נהרות

 8 ימים, אלזס ונהר הריין הרומנטי , טיול משולב בשייט

נהר הריין הגדול והיפה יוצא משוויץ , זורם בין צרפת וגרמניה, וממשיך ברובו בגרמניה עד שנשפך לים הצפוני בהולנד. לאורכו נבנתה תרבות רב גונית שהשפיעה על העולם כולו. עיירות ימי ביניימיות מנומנמות לצד ערים גדולות, כפרים ציוריים בצד מרכזי תרבות חשובים. הרי הווז' המיוערים משקיפים מהעבר האחד לעמק הריין, מצדו השני היער השחור ובתווך כרמים המכסים את מורדות ההרים ומקיפים את הכפרים והעיירות ב"דרך היין". אלזס נמצאת ממש בלבה של אירופה, נוכל ליהנות מטיול איכותי ונינוח, המבוסס על שני בתי מלון  בלבד. טיול שייט נהרות מאורגן לנהר הריין ואלזס משלב שייט במתכונת של 4 לילות על ספינת נהר הריין ו 3 לילות בשטרסבורג. 

הטיול שלנו כולל:

 • סיור מודרך בשטרסבורג
 • טיול ביער השחור ובאגם טיטיזה
 • טיול בהרי הווז'
 • סיור מודרך בקובלנץ וברודסהיים
 • ביקור בשפייר (קהילות שו"מ)
 • סיור וטעימות בדרך היין
 • ביקור במוזיאונים בקולמר ובמילוז
 • שייט על הריין על בסיס אירוח מלא
 • תכנית מלאה, כל הכניסות כלולות במחיר.

מסלול הטיול

 

יום 1  תל-אביב – ציריך–היער השחור:  מפלי שאופהאוזן –אגם טיטי –  שטרסבורג

טיסה ישירה לציריך. עם ההגעה התארגנות מהירה ונסיעה לעבר מפלי הריין. אלו הם המפלים הגדולים ביותר באירופה והם מרשימים ביותר, לא רק בזכות עוצמתם, אלא גם בזכות הנוף היפהפה סביבם. נמשיך בנופי היער השחור לאגם טיטי, המרהיב ביופיו ונטייל לאורך הרחוב הססגוני שעל שפתו. לקראת ערב, ניסע לבית המלון בשטרסבורג. לינה במלון בשטרסבורג.

יום  2  דרך היין: ריקוויר – ריבוויל –קייזרברג

כרמים מכל עבר. הדרך מתפתלת בין עיירות קטנות הבנויות על ראשי הגבעות ובולטות למרחוק בגגותיהן המחודדים. נבקר בכמה מהבולטות והמיוחדות שבהן – ריקוויר, ריבוויל, קייזרברג ועוד. הכפרים מאופיינים בסמטאות צרות עם בתי אבן ועץ בני מאות שנים, בתים בצבעים שונים – צהוב, ורוד, כחול ואדום עם קורות עץ חומות התומכות בקירות, פונדקים קטנים ויקבים, המקושטים בעציצים עמוסי פרחים בשלל צבעים. לא נוותר על טעימות של יין הריזלינג והגווירץ. נבקר בקייזרברג, כפר ציורי היושב משני צידי נחל – בכפר נולד אלברט שוויצר: פילוסוף, רופא, כומר, סופר, מוסיקאי, שקיבל פרס נובל על פעולותיו בקרב החולים והמצורעים באפריקה. חזרה לבית המלון. לינה בשארסבורג.

יום 3  הרי הווז': מונט סאן אודיל – אוברניי  אוט קניגסבורג

נצא מערבה ונטפס לשיפולים המערביים של הרי הווז' בתוך יער לעבר מונט סאן אודיל – אתר עלייה לרגל הבנוי על שרידי מקדש פגאני. חומת סלעים ענקית, עתיקה מאוד באורך של כ-10 ק"מ ובגובה של 2-3 מטרים מקיפה את האתר. נמשיך בתוך היער עד לאו קניגסבורג, מצודה ענקית החצובה בסלע מאבן חול אדומה. התצפית  הנשקפת ממנה לעמק הריין היא פשוט מדהימה. נבקר במקום שעבר גלגולים שונים, עד ששופץ ושוקם ע"י קיסר גרמניה וילהלם השני. נמשיך לאוברניי, אחת העיירות היפות והציוריות שעל דרך היין. בתום הביקור בעיירה, נחזור למלון. לינה בשטרסבורג.

יום 4  שטרסבורג – שייט

היום נטייל בשטרסבורג המקסימה, בירת חבל אלזס, מקום מושבה של מועצת אירופה ושל הפרלמנט האירופאי. לב העיר הוא אי בנהר. נטייל ברחובות הציוריים, בכיכרות הגדולות ובגנים הנהדרים. נבקר ברובע "צרפת הקטנה", שבו עומדים בניינים ישנים על שפת המים. נשוט על הנהר בתעלות העיר ונראה את בית הכנסת המרשים של העיר. לקראת ערב, נעלה על ספינת הנהר בנמל, שם יקבל אותנו צוות הספינה שתשמש לנו כמלון צף בימים הבאים.

יום 5  שטרסבורג – קובלנץ – שייט

היום, נשוט על הריין צפונה לעבר קובלנץ ונחלוף על פני שתיים מקהילות שו"מ – קהילות יהודיות פורחות באמצע ימי הביניים: שפייר ווורמס (בה פעל רש"י). נמשיך בחלק היפה של הריין  בין עיירות וכפרים ציוריים, קוב, אוברוסל, סנט גוהר ועוד. אחר הצהריים נגיע למפגש נהרות הריין והמוזל, אל העיר קובלנץ. נצא לסיור לאורך הנהר ובסמטאות העיר העתיקה. ארוחת ערב ולינה על הספינה.

יום 6  קובלנץ –  רודסהיים – שייט

נצא בשייט לקטע היפה והרומנטי ביותר של הריין. נחלוף על פני טירות וכפרים ונראה את הצוק  הנודע לורליי, שלו הקדיש המשורר הינריך היינה את שירו הידוע. לקראת צהריים נגיע לרודסהיים, עיירת יין ציורית , הנמצאת בעיקול הריין, בה נעגון. נצא לסיור בעיר באמצעות רכבת קטנה, נבקר ביקב ואף נטעם מיינות האזור…נמשיך לביקור במוזיאון המיוחד של העיר המציג כלים מוסיקליים מתקופות שונות. בתום הסיור, נחזור לספינה לארוחת ערב ולאחריה נוכל לצאת לסיור לילי בעיר העתיקה המקסימה של העיר. לינה על הספינה.

יום 7  רודסהיים- מנהיים/שפייר – היידלברג – שייט

נמשיך בשייט לכיוון שפייר. נצא לסיור בעיר . נראה את שרידי בית הכנסת והמקווה, אך נבקר גם בקתדרלה של שפייר – הקתדרלה הרומנסקית העתיקה בגרמניה ובה קבורים כמה מהקיסרים הקדומים של גרמניה. נמשיך בנסיעה להיידלברג, השוכנת על גדות נהר הנקר, אחד מיובלי הריין. נבקר בעיר העתיקה ונטפס לתצפית אל הטירה העתיקה של העיר. לקראת ערב, נחזור לספינה . בערב ארוחת ערב אחרונה חגיגית בספינה . שייט לילי לשטרסבורג.

יום 8   קולמר – מילוז – ציריך – תל-אביב

ארוחת בוקר בספינה איתה נגיע לשטרסבורג בשעות הבוקר. ניפרד מהספינה ומשטרסבורג וניסע לקולמר, אחת מהערים המקסימות ביותר של חבל אלזס, בירת דרך היין. במרכז העיר העתיקה, נבקר במוזיאון אונטרלינדן, מנזר מהמאה ה-13 שהפך לביתו של אוסף האמנות החשוב. נמשיך למילוז, העיר הגדולה באזור, הידועה בעיקר בזכות מוזיאון הרכבות הנחשב לגדול והיפה באירופה. נבקר במוזיאון ובהתאם לשעת הטיסה נמשיך לנמל התעופה, ממנו נמריא ישירות לתל אביב.

* יתכנו שינויים בסדר הביקורים

 

מחיר הטיול למינימום 25 נוסעים משלמים

המחיר כולל:

 • טיסות : טיסה ישירה לציריך וחזרה
 • מסי נמל ודלק נכון ליום פרסום ההצעה. מחיר הטיול יעודכן בהתאם לשינויים
 • אוטובוס תיירים ממוזג עפ"י התכנית
 • תוכנית סיורים מלאה
 • לינה במלון במרכז שטרסבורג בדרגת תיירות ראשונה ובספינת הנהר
 • כלכלה: על בסיס ארוחת בוקר בלבד ב-3 הימים הראשונים בשטרסבורג ופנסיון מלא בספינה
 • הדרכה: יעל הרמלין ומדריכים מקומיים כנדרש
 • מלווה חברתי
 • דמי כניסה לכל האתרים בהתאם לתכנית הטיול כולל בירידה מהספינה .
 • טיפים לנותני השרותים בחו"ל ולמדריך הישראלי
 • פגישת קבוצה עם המדריך לפני הטיול

המחיר אינו כולל:

 • ביטוח בריאות ומטען
 • ארוחות שאינן כלולות
 • שתיה בארוחות כלולות
 • הוצאות בעלות אופי אישי.
 • כל סוג של הוצאה שלא צוינה ב"המחיר כולל"

פרטי טיסות

טיסות אל-על ישירות לציריך

בית מלון

HOTEL SOFITEL  STRASBOURG   4*   (או דומה לו)

הערה:

חברת השייט וחברת בריזה שומרות לעצמן את הזכות לשנות את מסלול הטיול במקרים של תנאי מזג אוויר שלא מאפשרים את ביצוע מסלול הטיול כפי שפורסם, תקלות בספינה, שינויים במפלס הים וכל מקרה המונע ביצוע התכנית המקורית… במקרים אלו עשויות להיות סטיות מן המסלול המפורסם ואף תיתכן לינה במלונות ולא בספינה וכן עשוי להיות שימוש באמצעי תחבורה אחרים חלופיים כולל ספינה חלופית או כלי רכב כגון אוטובוסים, לשם ביצוע הטיול במקום שייט בספינה. במקרים בהם השייט מהווה חלק מן הטיול, עשויים שינויים בשייט להשפיע על ביצוע יתרת הטיול הן לגבי המסלול שיבוצע ושינויים שייערכו בו, בתי המלון, אמצעי תחבורה וכיו"ב.

ספינה

MS GERARD SCHMITTER, ספינת חדישה של החברה,בסטנדרט של 5 עוגנים ובעיצוב חדשני ומודרני. על הספינה 3 סיפוני מגורים, מעלית, מסעדה, סלון/בר, רחבת ריקודים וסיפון שיזוף. חימום ומיזוג בכל הספינה ואינטרנט חופשי.

רישום, אפשרויות תשלום ודמי קדימה
ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.

עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 300 יורו ממחיר הטיול הסופי.

יתרת התשלום תיגבה עד 30 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).

על טופס הרישום יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית. יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית

שער הדולר / יורו :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה .

** בכל מקרה יוסדרו כל התשלומים לפני היציאה **

דמי ביטול

מ-90 יום   ועד 45 יום לפני היציאה –  300 €

44-34 יום לפני היציאה לטיול – 500 €

21-33 יום לפני היציאה לטיול – 750 €

8-20 יום לפני היציאה לטיול –   1000  €

פחות מ-8 ימים לפני היציאה לטיול – מלוא מחיר הטיול

* מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א'-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)

בחישוב מניין ימי עבודה המוזכרים לעיל יחושבו ימים א'-ה', להוציא ערבי חג וימי חג.

הבהרות לגבי ביטולים
דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.

**  ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה,

לפקס מספר  03-5440055 
או מייל
: info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול .
חובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!

ביטוח ביטול נסיעה טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!

אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לרכוש  ביטוח בריאות התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו חצי שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח.

לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.

כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם.

אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו.

רישום, תאריך גביה , דמי קדימה ואפשרויות תשלום

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.

עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 300 אירו המהווה חלק ממחיר הטיול הסופי.

יתרת התשלום תיגבה עד 30 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).

(תנאי הביטול למעלה הם ההסכם בין המטיילים לחברה, ללא קשר לגובה המקדמה המשולמת עם קבלת טופס הרישום).

אופן ותנאי תשלום בטיולי בריזה

התשלום יתבצע באמצעות טופס הרישום , בו יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית. יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית.

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….

יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':

1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.

2 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!

פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.

לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי. אין לבריזה כל התחייבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה ללשכות הבריאות המחוזיות באזור מגוריך:

ירושלים –  רח' יפו 86                                           02-5314811

תל אביב – רח' הארבעה 12                                 03-5684606

חיפה –     רח' פל"ים  15 א' – קרית הממשלה04-8633111

עפולה –   רח' ירושלים 4                                      04-6099002

 

לתשומת לבכם

 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

   

 בברכת טיול נעים מצוות בריזה