טיול מאורגן לקזחסטן וקירגיזסטן

האדם נדד בערבות מרכז אסיה מאז שחר ההיסטוריה. באזור זה, לאורך דרך המשי, התפתחו תרבויות רבות ומפוארות. דרך המשי היתה דרך מסחר חשובה, החותכת מדבריות, פסגות הרים גבוהים ומושלגים, ומקשרת מזרח ומערב. מאז שקעה דרך המשי מגדולתה המסורות העתיקות ניסו לשמר את עצמן לנוכח השפעות הכובשים שהגיעו אל המרחב בזה אחר זה. השינוי המשמעותי ביותר התרחש בסוף המאה ה-19 עם כיבושה של מרכז אסיה בידי הרוסים. השלטון הרוסי, ככל שלטון קולוניאליסטי, ביקש לנצל את אוצרות הטבע של המרחב ולחנך את העמים ה"פראיים" בני המקום. מכאן, שהתמורות החשובות ביותר והמשמעותיות ביותר שאותן גם נראה, התרחשו במהלך המאה ה-20, בתקופת השלטון הקומוניסטי.

מסלול הטיול

ימים 2-1  תל-אביב – יעד ביניים – אלמאטי

נצא בצהריים מנתב"ג בטיסה לא ישירה אל אלמאטי, העיר הגדולה שבקזחסטן שהיתה בעבר בירת המדינה. לאחר הנחיתה בבוקר יום מס' 2 ניסע למלון לארוחת בוקר ומנוחה קלה לפני שנתחיל את הטיול.

נקדיש את המשך היום לסיור בעיר כולל כיכר העיר, קתדרלת זנקוב, הבניין העתיק ביותר בעיר; המסגד הגדול, כיכר העצמאות ועוד. ארוחת ערב במסעדה מקומית.

לינה: אלמאטי

 

יום 3 אלמאטי – אגם אלמאטי הגדול

נצא לטיול אל אגם אלמאטי הגדול, השוכן בגובה של 2510 מ' וסכור בסכר גדול. האגם הוא אחד ממקורות המים של העיר. נמשיך ונטפס לגבוה של 3300 מ' שם נבנתה תחנה אסטרונומית הפעילה עד היום. נהנה מנוף רכס הרי הטיאן שן ובדרנו חזרה נעצור בחווה לגידול עייטים, לצפות ב"תצוגת תכלית" של העופות המיוחדים, שלהם תפקיד מרכזי בחיי הנוודים הקזחים.

לינה וארוחת ערב: אלמאטי

יום 4 אלמאטי

היום נעפיל אל רכס אלטאו, לא רחוק מאלמאטי. במקום נמצא אתר הסקי הגדול ביותר במרכז אסיה והאזור אהוב על מקומיים ועל תיירים כאחד בגלל מזג האוויר הנוח. נעלה ברכבל לפסגה ונצא לטיול נינוח בטבע. לאחר מכן נמשיך אל גבעת קוק טוב, אל הפארק שבראשה ובו אנטנת טלוויזיה הנראית למרחוק, כמעט מכל פינה בעיר.  

לינה וארוחת ערב: אלמאטי

יום 5 אלמאטי – אלטין אמל – בש שאטיר

לאחר ארוחת הבוקר נצא מאלמאטי וניסע אל עבר הפארק הלאומי אלטין אמל. הפארק ידוע בזכות דיונות החול "המנגנות" שבו. זהו פלא טבע ייחודי: הדיונות, שאורכן כקילומטר וחצי וגובהן כ- 120 מ', משמיעות בשעה שהרוח עוברת בהן, בגלל מזג האוויר היבש, קולות הדומים לצלילי עוגב. נמשיך אל אתר הקבורה העתיק חמשת האוהלים, בו קבורים שליטים משבט הסאקה. במקום 45 אבני ענק מגולפות בציורי חיות.

ארוחת ערב ולינה: בש שאטיר

יום 6 חזרה אל אלמאטי

היום נחזור אל אלמאטי ובדרכנו נעבור באזור קפשיגאי, עיר שנבנתה לצד הסכר שעל נהר האילי. אורך האגם שנוצר הוא 140 ק"מ והוא משמש אתר בילוי אהוב על תושבי אלמאטי.

לינה וארוחת ערב: אלמאטי

יום 7 אלמאטי – קניון צ'ארין – מעבר הגבול קגן – קרקול (קירגיזסטן)

נצא מאלמאטי וניסע מזרחה בנופי טבע מגוונים, הרים גבוהים, נופי מדבר, קניוני סלע ואף יערות. יעדנו הוא קנייון צ'ארין המרשים במצוקיו, הדומה לגרנד קניון שבארה"ב. נצא להליכה בקניון (בהתאם לכושר הקבוצה) שעומק קירותיו מגיע עד 300 מ'. נמשיך אל מעבר הגבול בקדן, נחצה אל קירגיסטן וניסע אל המלון בקרקול. לינה וארוחת ערב: קרקול

יום 8  קרקול – אלטין ארשאן – קרקול

השכם בבוקר נצא לראות את שוק הבהמות המדהים בגודלו, אליו נאספים נוקדי האזור כדי למכור או לקנות מקנה, תרנגולות, וכן לחפש כלות לילדים שבגרו. משם נחזור לארוחת בוקר ולאחריה נצא במשאית תוצרת רוסיה המותאמת לתוואי הדרך, לכיוון הרכס הקירגיזי, אל ההרים והקניונים. נמשיך בנסיעה לאורך קניון אלטין ארשאן, נשלב טיול רגלי לאורך הקניון הזורם ונטבול במעיינות החמים הנסתרים בין פסגות ההרים הנישאים. אחה"צ נחזור לקרקול להופעת פולקלור וארוחת ערב.

לינה וארוחת ערב: קרקול

יום 9 קרקול  – ג'טי אוגוז – קוצ'קור

נצא להכיר את העיר קרקול: נבקר במסגד דונגן שנבנה בלי אף מסמר. לפני כמאה שנים היתה המדינה מוסלמית ובעיר גר מורה סיני שבשל חיבתו לאנשים בנה עבורם את המסגד בסגנון סיני. נבקר גם בקתדרלה של השילוש הקדוש הבנויה בסגנון רוסי אורתודוכסי. לפני הצהריים נצא בנסיעה לאורך גדתו הדרומית של האגם אל ג'טי אוגוז, הידועה גם בשם "שבעת השוורים", שסלעים אדומים מייצגים אותם בכבוד רב. נערוך טיול רגלי קצר ונמשיך הלאה מערבה בנסיעה עד לעיירה קוצ'קור, בה  נלון בבתי מקומיים.

יום 10 קוצ'קור – סון קול

נקבל את הג'יפים שלנו ליומיים הקרובים ונצא להכיר את קוצ'קור, עיירה מענינת שבה מוזיאון אתנוגרפי בו נוכל ללמוד על מלאכת עשיית הלבד ובניית היורטות המשמשות עד היום כמבני מגורים באזורי המרעה. אחה"צ ניסע הלאה לעבר אגם סון קול היפהפה, ונלון ביורטות מקומיות.

יום 11  סון קול – בישקק

את הבוקר נקדיש לטיולי טבע, רכובים ורגליים, באזור אגם סון קול, ולאחר מכן נשוב בנהיגה בג'יפים שלנו לבירה בישקק כשבדרך נעבור בעמק סוסמיר, עמק פורה מלא צמחיה ומים. נחזיר את הג'יפים ונצא לארוחת ערב אחרונה במסעדה מקומית.

יום 12 טיסה

טיסת בוקר  מבישקק דרך יעד ביניים חזרה לארץ.                                                   

מחיר הטיול   

המחיר למטייל בחדר זוגי :  3590$

תוספת ליחיד בחדר:   390$

שער הדולר / יורו :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה.

הטיול מותנה במינימום 15 משתתפים

המחיר כולל

 • טיסה תל-אביב- אלמאטי/ בישקק – תל-אביב (דרך יעד ביניים)
 • מיסי נמל לטיסות פנים ולטיסות בינלאומיות (298$ לפי הידוע ביום 04.03.18. שינוי באלה יביא לעדכון מחיר הטיול הכולל)
 • לינה: בבתי מלון ברמת תירות טובה, בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים, לילה אחד בלינה ביתית ולילה אחד ביורטות
 • כלכלה: על בסיס פנסיון מלא, חלק מארוחות הצהריים הן ארוחות ארוזות
 • הדרכה- מדריך מצוות בריזה
 • מים מינרלים במהלך הטיול
 • תחבורה: אוטובוס ממוזג ונוח, רכבי שטח, ג'יפים לנהיגה עצמית
 • דמי כניסות לאתרים ולשמורות כמפורט בתוכנית
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל

המחיר אינו כולל

 • ביטוח רפואי ומטען (מומלץ כולל הטסה רפואית)
 • הוצאת ויזות
 • הוצאות אישיות
 • סעיפים שלא נכללו בסעיף "המחיר כולל"

דמי ביטול

עד 60 יום לפני היציאה יוחזר כל הסכום ששולם למעט דמי אשרה (אם הוצאה).

מ- 59 יום ועד 21 יום לפני היציאה – דמי ביטול בסך $500.
מ- 20 ימים ועד 3 ימים לפני היציאה -דמי ביטול בסך 2000$  
מ- 72 שעות לפני היציאה – דמי ביטול- מלוא הסכום של מחיר הטיול.

בחישוב מניין ימי עבודה המוזכרים לעיל יחושבו ימים א'-ה', להוציא ערבי חג וימי חג.

ביטוח ביטול נסיעה – טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!

אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לסדר ביטוח בריאות התקף מ-180 יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. התשלום בכל מקרה מחושב על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום הזמנת הביטוח מחברת הביטוח.

לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.

כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם.

אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו.

רישום, תאריך גביה , דמי קדימה ואפשרויות תשלום

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.

עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 350$ המהווה חלק ממחיר הטיול הסופי.

יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).

(תנאי הביטול למעלה הם ההסכם בין המטיילים לחברה, ללא קשר לגובה המקדמה המשולמת עם קבלת טופס הרישום).

על טופס הרישום יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.  יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"ח או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.  

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית.

הבהרות
דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב ביום מסירת ההודעה.
** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה, למספר  03-5440055
   או מייל : info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול .
מחובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….

יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':

1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת

      התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.

2  – הושבה מוקדמת מ- 24 שעות לפני ההמראה כרוכה ברוב המקרים בתוספת תשלום.

      התוספת משתנה מחברת תעופה אחת לשניה, בכל מקרה בריזה אינה מממנת הושבה כזו !!!

3 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!

פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.

לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי . אין לבריזה כל התחיבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה למשרד הבריאות כדי לקבוע תור ללשכת הבריאות המחוזיות באזור מגוריך:

מס' הטלפון בכל רחבי הארץ – 5400*

לתשומת לבכם

 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

בברכת טיול נעים מצוות בריזה