טיול שייט מנורמנדי לפריז- אמנות ושנסונים – יציאה מובטחת

טיול מאורגן לנהר הסיין כולל סמינר בדגש על אמנות ושנסונים 

8 ימים של טיול מאורגן לנהר הסיין בשַיִט, מנורמנדי לפריז – בנופים של הציירים האימפרסיוניסטים

 * שש הרצאות על אמנות על ידי איציק הרמן, אדריכל ומרצה לאמנות

* 3 ערבי שנסונים: מוגשים ע"י הזמר מרשאל מרין, שישיר משירי שארל אזנבור, איב מונטאן, ז'ק ברל, ג'ורג' מוסטקי, ג'ילבר בקו, אידית פיאף, ג'ו דאסן, מייק בראנט, נינו פרר, קלוד פרנסואה, אנריקו מסיאס, סר'ג למה, אדמו, לואיג'י ועוד רבים וטובים…

  בטיול שלנו נבקר, נסייר, נתרשם ונגיע אל:

 •   נורמנדי: הונפלר, טרוויל, אטרטה, פקאם
 •  ארמון שנטיאי והמוזיאון לאמנות
 • מוזיאון הלובר בלאנס (שלוחה מחוץ לפריז)
 • מוזיאון בודן בהונפלר, מוזיאון לאמנות בלה הבר
 • רואן: העיר העתיקה, המוזיאון לאמנויות היפות
 • פריז: סיור פנורמי של יום שלם, מוזיאון רודן
 • ביתו וגניו של האמן קלוד מונה

 בטיול שלנו, תוכלו להנות מ-: 

 • הרצאות בעברית על אמנות
 • תכנית אמנותית של שנסונים האהובים על כולם    

הטיול כולל:

 • את כל הביקורים
 • על הספינה – אירוח על בסיס פנסיון מלא, הרצאות על אמנות וערבים של שנסונים

מסלול הטיול

יום 1 נתב"ג – פריז – טירת שַנְטִילִי – לֶאנְס

טיול שייט מאורגן מנורמנדי לפריז יתחיל בטיסה אל פריז, לנמל התעופה שארל דה גול. משם באוטובוס של הטיול אל טירת שנטילי CHATEAU CHANTILLY. הטירה, מצפון לפריז, נבנתה במאה ה- 16. במהפכה הצרפתית (1789-1799) היא נהרסה, ואחר כך נבנתה שוב כפי שהייתה. היא משמשת היום מוזיאון קונדה לאמנות. לטירה גנים יפים, והיא מעוצבת מבחוץ ומבפנים בדרך ששימרה את העצוב המקורי שלה. יכול להיות שהמבקר בה חש כאילו היא מוכרת לו מאיזה מקום… ספוילר: בטירה הזאת צולמו סרטי קולנוע ידועים, בהם: "רצח בעיניים" של ג'יימס בונד. במוזיאון נמצא אוסף אמנות מן הגדולים בצרפת כולה. נפגוש שם יצירות קלאסיות כמו "סתיו" של בוטיצ'לי, "דיוקנה של סימונטה וספוצ'י" של פייטרו די קוזימו, "שלוש הגרציות" ו-"המדונה של לורטו" של רפאל. במוזיאון גם עותק של תנ"ך גוטנברג. אחרי הביקור במוזיאון ניסע אל לאנס LENS. ארוחת ערב ולינה באזור.

יום 2 לאנס: ביקור במוזיאון הלובר – פקאם – אטרטה – הונפלר – תחילת השַיִט

בבוקר נסייר בעיר לאנס, נבקר במוזיאון הלובר-לאנס. זה מוזיאון שהוא שלוחה חדשה של מוזיאון הלובר המפורסם בפריז. העיר לאנס, עיירה של כורים בעברה, נודעת עכשיו בעולם האמנות בגלל המוזיאון של הלובר שנפתח בה בשנת 2012.

מהעיר לאנס ניסע אל חופי האוקיינוס האטלנטי, אל העיירה פֶקָאם FECAMP, שהתפרסמה בגלל ליקר בנדיקטי שמייצרים באזור שלה מאז שנת 1510. זו עיירת דייגים אשר בה מנזר בנדיקטי יפה למראה. הנזירים שיצרו את הליקר הנודע בימי הבניים מסרו את המתכון להכנת המשקה. כמובן שנלמד משהו על ייצור הליקר, ולא נוותר על לגימה קטנה ממנו. ניסע משם אל אֶטְרֶטָה ETRETAT. שם נטייל רגלית, על הצוק המרשים, מעל החוף שהנוף הפראי שלו משך את הציירים האימפרסיוניסטים הגדולים, בהם: קלוד מונֶה, גוסטב קורבה. הסופרים הצרפתיים גי דה מופסאן, אלכסנדר דיומה, ויקטור הוגו – תיארו ביצירותיהם את הנוף הזה. ניסע משם לכיוון דרום אל הוֹנְפְלוֹר HONFLEUR. שם מצפה לנו הספינה. נתארגן בה, נפגוש את הצוות שלה, ונשב לסעודת הערב בה. לינה בספינה. עגינה לילית.

יום 3 הונפלר – טרוביל ודוביל – לה הבר – שַיִט

ארוחת בוקר בספינה, ופנינו מועדות אל חוף תעלת לה מנש, אל טְרוּבִיל TROUVILLE. נעבור בשוק הדגים, נראה את הדייגים ששבו מהים, נלך בטיילת שאמנים רבים ציירו אותה במאה ה-19. העיר הייתה לאתר תיירות מפני שאנשי רוח צרפתים אהבו אותה ואת הנוף שלה. הציירים קלוד מונֶה ואז'ן בודן, הסופרים אלכסנדר דיומה האב, גוסטב פלובר ומרסל פרוסט – היו בין אוהביה. העיר זכתה בתואר "מלכת החופים" ויתרונה בכך שהיא לא רחוקה מפריז הבירה.

בצהריים נשוב אל הונפלר, ונטייל בה. עיר נמל צירית ומושכת לב. ההיסטוריה שלה קשורה בברזיל ובקנדה:  דה גונוויל הפליג ממנה בשנת 1503 אל ברזיל, וסמואל דה שמפלן הפליג אל קנדה וייסד שם את העיר קוויבק בשנת 1608. רובע בתי העץ בעיר הוא סנט קטרין, ובו כנסייה בנויה מעץ שהקימו הנגרים של המספנות לאחר מלחמת מאה השנים. (1453). עבודות של ציירים אימפרסיוניסטים כמו אז'ן בודן שהוא בן העיר, וכן ציירים פרה-אימפרסיוניסטים כמו: מונה, קורבה ופריץ פון אוהדה, אשר ציירו את נופי נורמנדי – נמצאות במוזיאון בעיר בו נבקר. לאחר ארוחת צהריים על הספינה, ניסע אל לֶה הָבְר LE HAVRE, שהיא עיר נמל גדולה, ובה נמצא המוזיאון לאמנות מודרנית MUMA. נשוב לספינה שלנו בערב, אל הונפלר. ארוחת ערב ולינה על הספינה. שַיִט לילי לעבר דוּקְלֵיר DUCLAIR.

הרצאה 1 בנושא – "אימפרסיוניזם, קלוד מונה, ז'יוורני, הגן כבילוי יום א'".

יום 4  דוּקְלֵיר- דרך המנזרים – רוּאֵן (שַיִט)

נצא אל "דרך המנזרים". כל המנזרים הגדולים כאן מושכים עין ויפים למראה. ניסע בנופי נורמנדי ונבקר במנזר ז'וּמִיֶאג' JUMIEGES מן המאה השביעית שנבנה שוב במאה ה-12, אחרי שהוויקינגים הרסו אותו. הסופר הצרפתי הנודע ויקטור הוגו כינה אותו בשם "אתר העתיקות היפה ביותר בצרפת". אחר כך נחזור אל ספינתנו ונשוט בה בנהר הסיין. נחלוף על פני הכפרים האופייניים לאזור זה, ונגיע אל רוּאֶן ROUEN. רואן היא הבירה ההיסטורית של כל נורמנדי. נעגון בנמל ונסייר בעיר עד הערב. ארוחת ערב ולינה על הספינה. עגינה לילית.

הרצאה 2 בנושא –" LA BELLE EPOQUE פריס – הונפלר"

יום 5 רואן – וֶרְנוֹן (שַיִט)

סיור באור יום, לאחר ארוחת בוקר על הספינה, בעיר העתיקה של רואן. נראה את השכונות היהודיות, את הקתדרלה הנהדרת, את כיכר השוק הנודעת שבה העלו את ז'אן ד'ארק על המוקד (1431). העיר רואן התפרסמה גם בזכות הסופר גוסטב פלובר (מחברו של הספר "מאדאם בובארי") והצייר קלוד מונה. נבקר במוזיאון לאמנויות יפות ובו ציורים, פסלים ועבודות אמנות מאז המאה ה-15 עד היום. במוזיאון עבודות של  רובנס, וֶלַסְקָז, פּוּסִין, מונה, דלקרואה, סיסלי, ג'ריקו ואחרים, טובים ומפורסמים. נחזור לספינה שלנו לארוחת צהריים, נשוט בה אל וֶרְנוֹן VERNON  שאליה נגיע בלילה. ארוחת ערב ולינה על הספינה. עגינה לילית.

הרצאה 3 בנושא – "גותיקה צרפתית – האדרת האל וקטנות האדם"

יום 6 מנט לה ז'ולי – ג'יברני – פריז (שַיִט)

נגיע בשַיִט אל מָנְט לָה ז'וֹלי  MANTES LA JOLIE. נסייר בכפר ג'יבֶרני GIVERNY, אשר בו נמצאים ביתו וגניו  ("החבצלות") של הצייר האמפרסיוניסטי קלוד מונה. השיטוט בגנים היפניים של מונה והסיור בביתו – מרשימים ומעורר התרגשות אצל כל מי שמכיר את ציוריו. נחזור אל הספינה שלנו, ובה נשוט אל פריז. נעבור בסביבות השכונה לה דפנס, שבה מבני זכוכית בעלי ארכיטקטורה מיוחדת. ארוחת הערב על הספינה. אחריה ערב גאלה. לינה בספינה. עגינה לילית.

הרצאה 4 בנושא – "המאה ה-19 – זמן מהפיכה, ניאו-קלאסיקה, גנרל האוסמן והבינוי מחדש בזמן הקיסרות ה-2"

יום 7 חבל שמפיין – ריימס – אפרניי

נסייר בחבל שמפיין. החבל הנודע ביין הנתזים המפורסם: השמפניה. נטייל בעיר רֵיְימְס (Reims) הידועה בשמפניה שלה ובקתדרלה שלה. לעיר היסטוריה מעניינת. בקתדרלה של ריימס הוכתרו המלכים הצרפתיים לדורותיהם, כל עוד הייתה מלוכה בצרפת. זו קתדרלה שכל מי שמתעניין בגוטיקה מבקר בה.

הפסל של ז'אן ד'ארק נמצא שם בכניסה. ודאי שלא נשכח את מארק שאגל ואת הוויטראז'ים הצבעוניים המפוארים שיצר בה. אחר כך ניסע לאפרניי, שהיא עיירה קטנה בחבל ארץ זה. שם נראה את תהליך ייצור השמפניה, ובוודאי נטעם מהיין המסחרר הזה…לינה על הספינה. עגינה לילית.

הרצאה 5 בנושא – "וינסנט ואן גוך המרדף אחרי האור"

יום 8 פריז – מוזיאון רודן – אופרה גרניה – תל אביב

ארוחת בוקר על הספינה ואחריה סיור פנורמי בפריז. עיר האורות והאמנות. נראה את בניין האינבליד שבו קבר נפוליאון, ומשם אל מוזיאון רודן, ברובע שבו חי הפסל הצרפתי הנודע הזה: אוגוסט רודן. המוזיאון שנמצא בגני הארמון ובאולמות הוא של יצירותיו של רודן, הפסל הגדול. פסליו הקנו לו שם עולם באמנות הפיסול, מהם הנודעים מאוד: "האדם החושב", "האזרחים של קאלה" ועוד. גם יצירותיה של קמי קלודל, תלמידתו ואהובתו של אוגוסט רודן וופסלת מוכשרת בזכות עצמה – מוצגות כאן. יצירות של ואן גוך, רנואר, מונה ומונק גם הן נראות במוזיאון זה.

הרצאה 6 בנושא –"חושניות רגש ודרמה בין ברניני לרודן"

לאחר ארוחת צהריים על הספינה, נמשיך בביקרנו בעיר האורות ונבקר בבית האופרה הלאומי של פריז, הנקרא אופרה גרנייה Palais Garnier. הבניין הוא יצירה אדריכלית בסגנון התאטרון של המאה ה-19, והיה מודל לחיקוי של בתי אופרה נוספים. מהקומה העליונה של גלרי לפאייט GALERIES LAFAYETTE נצפה על גגות העיר פריז. משם ניסע לנמל התעופה לטיסה ישירה הביתה.

(*) ייתכנו שינויים בסדר הביקורים וההרצאות

(**) במידת האפשר, ההרצאות ישולבו במהלך השייט ובמשך היום ולא בהרכח בערבים

מחיר הטיול
מחיר למטייל בחדר זוגי   2680 €

תוספת לחדר ליחיד        550 €

תוספת לסיפון עליון        150 €   (מותנה באישור חברת הספנות)

פרטי אירוח

 • שייט על ספינה של  MS SEINE PRINCESS ברמת 5 עוגנים

http://www.croisieurope.travel/en-gb/ships/ms-seine-princess

 • מלון בלאנס Hotel NOVOTEL LENS  4*    (או דומה לו)

המחיר כולל

 • טיסות – טיסה ישירה לפריס  וחזרה
 • מיסי נמל ודלק לפי הידוע ביום הגשת ההצעה. שינויים במרכיב זה

ישפיעו על מחיר הטיול

 • אוטובוס תיירים ממוזג עפ"י התוכנית
 • תוכנית סיורים מלאה כמפורט לעיל
 • לינה במלון בדרגת תיירות ראשונה
 • בספינה, כלכלה על בסיס פנסיון מלא
 • כלכלה בשאר הימים: חצי פנסיון ביום 1 ו-2  ועל בסיס ארוחת בוקר ביום 8.
 • הדרכה: מדריך בכיר מצוות בריזה
 • מדריכים מקומיים כנדרש
 • הרצאות בנושא אמנות במהלך השייט ושלושה ערבי שנסונים
 • ערכות שמע אישיות
 • דמי כניסה לכל האתרים בהתאם לתוכנית הטיול
 • טיפים לנותני השרותים בחו"ל
 • פגישת קבוצה עם המדריך לפני הטיול

המחיר אינו כולל

 • ביטוח בריאות ומטען
 • ארוחות שאינן כלולות
 • שתיה בארוחות
 • הוצאות בעלות אופי אישי
 • כל  סוג של הוצאה שלא צוינה ב"המחיר כולל"

רישום, אפשרויות תשלום ודמי קדימה
ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח במייל או לשלשל לתיבת הדואר של משרד "צוות" יבנה. משם יועברו הטפסים למשרד חברת "בריזה".

עם קליטת טופס הרישום תיגבה חברת בריזה, מקדמה בסך 300 יורו ממחיר הטיול הסופי.

יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).

על טופס הרישום יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית. יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב  לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית

שער הדולר / יורו :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה .

** בכל מקרה יוסדרו כל התשלומים לפני היציאה **

דמי ביטול

החל מ-90יום  ועד 45 יום לפני היציאה –  300 €

44-34 יום לפני היציאה לטיול – 500 €

33-21 יום לפני היציאה לטיול – 750 €

20-8 יום לפני היציאה לטיול –   1,000  €

פחות מ-8 ימים לפני היציאה לטיול – מלוא מחיר הטיול

הבהרות לגבי ביטולים
דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.

**  ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה,  לפקס מספר  03-5440055 
או מייל
   info@breeza.co.il   המאשר את ביטול הטיול .

חובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!

ביטוח ביטול נסיעה טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!

אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לרכוש  ביטוח בריאות התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו חצי שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח.

לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.

כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה, יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם.

אל תדחה אפילו ביום !!!  עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!!   ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו.

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….

יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':

1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.

2 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!

פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.

לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי. אין לבריזה כל התחייבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה למשרד הבריאות כדי לקבוע תור ללשכת הבריאות המחוזיות באזור מגוריך:

מס' הטלפון בכל רחבי הארץ – 5400*

לתשומת לבכם

 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

בברכת טיול נעים מצוות בריזה