טיול מאורגן ייחודי לאיטליה, כולל דמנהור

 

דמיינו לכם,

קופסת צבעים עם אינסוף צבעי ירוק וכחול, מנוקדים בשלל צבעים ובכתר לבן, צלילי פעמונים באחו, שכשוך מים בנחלים ושאון עוצמתי ממפלים, כרי דשא אלפיניים, אגמי טורקיז, שדות שלג ופסגות אדירות. קהילה ותרבות לא נודעת, מקדש אדיר ממדים מתחת לאדמה – פלא עולם שמיני, כל תחומי האמנות (כמעט), כשתגיעו לכאן, תגלו שהמציאות עולה על כל דמיון!

כל אלה ועוד, בתוספת לחברה מלוכדת, מכילה,אופטימית ומלאה בצחוק ובשמחת חיים!

הטיול כולל מסלולי הליכה בדרגות קושי שונות, שיותאמו ככל הניתן למטיילים בקבוצה.

המסלול

יום ראשון: ת"א – מילנו – עמק צ'רווינו

ננחת במילנו לפני הצהרים, וניסע לעמק צ'רווינו (Valle del Cervino), המפגש הראשון שלנו עם נופי טבע מיוחדים, שילוו אותנו לאורך כל הטיול. נעלה ברכבל מקומי לכפר שמווא (Chamois), כפר שניתן להגיע אליו רק ברכבל. נסייר בכפר, ואם מזג האוויר והזמן יאפשרו, נעלה ברכבל נוסף לכיוון אגם לוד (Lod) לטיול ותצפית על העמק כולו. נרד חזרה  ללינה בעמק.

עמק צ'רווינו

יום שני: הר צ'רווינה ועמק צ'רווינו

היום יוקדש כולו לעמק היפה שבו לנו. בבוקר נעפיל בסדרת רכבלים לתצפית קרובה על הר צ'רווינה, המוכר לנו מהצד השוויצרי שלו בשם מטהורן (ההר על עטיפות הטובלרון). נהנה מנופי הלבן הצח, וכשנרד, נקשט את הלבן בהליכה לאגם הכחול, ונתפעל מהשתקפויות ההרים המרהיבות במימיו. משם נמשיך לאגם לוז (Loz)  להליכה קצרה ונינוחה בטבע משכר. לקראת שעות אחה"צ נגיע למלוננו לזמן פינוק ונחת, ולשיחה ופעילות הכנה לקראת הימים הבאים בדמנהור.

לינה בעמק .

יום שלישי ורביעי: קהילת דמנהוּר

ימים אלה מזמנים לנו חוויה יוצאת דופן. נחשף לקהילה הרוחנית הגדולה באירופה, שהתיישבה בעמק לרגלי האלפים, ומאמינה ש"אמנות מחוללת שינוי".

מתחת לאדמה בדמנהור (מקור השם מצרי) מסתתר מקדש תת קרקעי קסום, המצוין בספר השיאים של גינס כמקדש התת קרקעי הגדול בעולם, ומוגדר בצדק רב הפלא השמיני בעולם.

הביקור בדמנהור הוא כניסה לעולם לא מוכר, מסתורי, מורכב, מעורר מחשבות, מופלא וקסום. במסגרת הביקור נסייר ב"מקדש האדם" – יצירת מופת אמנותית. סיור תת קרקעי בו יפתחו בפנינו דלתות נסתרות לחדרים מלאי השראה. נבקר במרכז האמנויות ובמרכז המנהלי בו נמצא המקדש הפתוח, ובו נערכים טקסים בימי חג. נבקר גם ביער המקודש שיש בו מעגלי אבנים ספירליים, ובו נערכים טקסי יום השוויון.

הימים יהיו ארוכים ומיוחדים בשל קיומו של הטקס של האורקל בזמן ירח מלא – אחד הטקסים החשובים בדמנהור, שבו נשתתף. (קיומו של הטקס אינו תלוי בנו).

לינה בעיירה סמוך לדמנהור.

יום חמישי: יום טיול בשמורת גראן פרדיסו

מחוז ואל ד-אאוסטה הקטן ביותר באיטליה הוא מחוז בעל צפיפות תושבים נמוכה ביותר. בתים כפריים קטנים, גגות צפחה, חלקות שדה, פרות באחו. נהר דורה בלטי, הזורם באמצע העמק מנקז את מי הפשרת השלגים, ויוצר אגמי טורקיז קטנים.

פסגות האלפים מהגבוהות ביותר באיטליה ובאירופה כולה משמשות תפאורה נפלאה לעמק היפהפה ואל ד-אאוסטה  – גן עדן לחובבי הטבע! נצא לסיור רכוב בעמק אורקו (Orco), משולב בקטעי הליכה באחד מצירי הנסיעה הבודדים בלב הפארק. נהנה ממים זורמים, מאגמים שנוצרו מסכירת הנהרות, ממרבדי פריחה, ואם יתמזל מזלנו, נפגוש בעז ההרים.

לינה בעיירה סמוכה לדמנהור.

יום שישי: עמק אאוסטה – עמק קוניֶה (Cogne)

היום ניסע מערבה למרכזו של עמק אאוסטה ונסייר בעמק קוניה. לאורכו של העמק זורם נהר גדול, אליו זורמים מפלים מכל עבר. נלך במסלול הליכה יפה במיוחד לאורך שרשרת מפלים מרשימה – מפלי לילז (Lilaz). נסייר בכפרים עתיקים, נראה אמנויות מקומיות (גילוף בעץ ובאבן צפחה).

לינה באאוסטה.

יום שביעי: סובב מון-בלאן – איטליה – צרפת – שוויץ וחזרה לאיטליה ביום אחד עם שלשה סוגי תחבורה.

מהצד הצפון מערבי רכס המונבלאן סוגר את עמק אאוסטה. ניסע לאורכו מהצד האיטלקי, נחלוף על קורמייר (Courmayeur), ונמשיך במנהרת שאמוני לצד הצרפתי של המונבלאן. נסיעה ל"טעימה" צרפתית בעיירת הנופש והסקי שאמוני ( Chamonix1,035 מ' מעפה"י), השוכנת בעמק, שמסביבה הרי האלפים, למרגלות המון-בלאן – מלך הפסגות של מערב אירופה (4,810 מ' מעפה"י). פסגה משותפת לאיטליה וצרפת. נסייר בעיירה היפהפייה, ונקווה לתנאי מזג  אוויר נוחים, שיאפשרו לעלות לפסגת אֶגוּי די מידי (Aiguille du Midi). זוהי הפסגה הקרובה ביותר למון-בלאן, 3,842 מ' מעפה"י. העלייה והשהייה על הפסגה מספקות לנו נופים של עמק ירוק, מנוקד בהמון בקתות קטנות, ופסגות הרים הנוגעות בעננים. לאחר הירידה מהפסגה נעלה על רכבת מונבלאן אקספרס (MontBlanc Express) וניסע בציר מרהיב לעיירה מרטיני (Martigny) בשוויץ, שם נפגוש את האוטובוס שיוריד אותנו חזרה לעמק אאוסטה דרך מעבר סאן ברנארד (Grand Saint Bernard), כשכל הדרך למטה נשקפים נופי עמק אאוסטה, שבו בילינו בשבוע האחרון.

לינה באאוסטה.

יום שמיני ואחרון: העיר אאוסטה, מצודת פניס (Fenis), קניות קטנות, והביתה.

היום נסייר בעיר אאוסטה, עיר המשלבת ישן וחדש. נסייר ברחובותיה, נטעם מהעוגיות האופייניות למקום, נתרשם משילוב העתיקות במודרנה, נערוך קניות אחרונות, ונמשיך בנסיעה לכיוון מילנו. בדרך נעצור במצודת פניס, אחת ממצודות רבות, המעטרות את עמק אאוסטה. לקראת ערב נגיע לטיסתנו ממילנו לישראל.

(*)ייתכנו שינויים בסדר הביקורים

מחירי הטיול לאדם בחדר זוגי  

המחיר למטייל בחדר זוגי :  2070 €*

תוספת ליחיד בחדר:          520 €

שער הדולר / יורו :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה .

הטיול מותנה במינימום 20 משתתפים

*הנחה של 80€/נוסע לקבוצה מעל 25 נוסעים

**אפשרות ל-10 תשלומים ללא ריבית

המחיר כולל

 • טיסה בינ"ל  ת"א/מילנו/ת"א    בחברת אל על
 • מיסי נמל לטיסות פנים ולטיסות בינלאומיות .(חושבו לפי המחירים הידועים ביום הפירסום. שינוי באלה יביא לעדכון מחיר הטיול הכולל)
 • כלכלה: על בסיס חצי פנסיון במהלך כל ימי הטיול
 • דמי כניסות לאתרים ולשמורות כמפורט בתכנית.
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל
 • הדרכה : דורית לוי ומדריכים מקומיים לפי הצורך

המחיר אינו כולל

 • ביטוח רפואי ומטען (מומלץ כולל הטסה רפואית)
 • הוצאות אישיות
 • שתייה וארוחות שאינן כלולות

פרטי טיסות אלעל

 TLV-MXP 11:00-07:45

MXP – TLV  03:40-22:50 (נחיתה ב-4.7.18)

רישום, אפשרויות תשלום ודמי קדימה
ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.

עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 300 יורו ממחיר הטיול הסופי.

יתרת התשלום תיגבה עד 30 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).

על טופס הרישום יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.  יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.  

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית

שער הדולר / יורו :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה .

** בכל מקרה יוסדרו כל התשלומים לפני היציאה **

דמי ביטול

מ-90 יום   ועד 45 יום לפני היציאה –  300 €

44-34 יום לפני היציאה לטיול – 500 €

21-33 יום לפני היציאה לטיול – 750 €

8-20 יום לפני היציאה לטיול –   1000 €

פחות מ-8 ימים לפני היציאה לטיול – מלוא מחיר הטיול

* מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א'-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)

בחישוב מניין ימי עבודה המוזכרים לעיל יחושבו ימים א'-ה', להוציא ערבי חג וימי חג.

הבהרות לגבי ביטולים
דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.

**  ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה,

לפקס מספר  03-5440055
או מייל : info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול .

חובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!

ביטוח ביטול נסיעה – טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!

אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לרכוש  ביטוח בריאות התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו חצי שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח.

לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.

כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם.

אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו.

רישום, תאריך גביה , דמי קדימה ואפשרויות תשלום

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.

עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 300 אירו המהווה חלק ממחיר הטיול הסופי.

יתרת התשלום תיגבה עד 30 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).

(תנאי הביטול למעלה הם ההסכם בין המטיילים לחברה, ללא קשר לגובה המקדמה המשולמת עם קבלת טופס הרישום).

אופן ותנאי תשלום בטיולי בריזה

התשלום יתבצע באמצעות טופס הרישום , בו יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.  יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.  

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית.

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….

יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':

1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.

2 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!

פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.

לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי. אין לבריזה כל התחייבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה למשרד הבריאות כדי לקבוע תור ללשכת הבריאות המחוזיות באזור מגוריך:  מס' הטלפון בכל רחבי הארץ – 5400*

לתשומת לבכם

 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

בברכת טיול נעים מצוות בריזה