טיול מאורגן לשייט בנורבגיה – בריזה

8 ימי שייט בפיורדים הנורבגיים – נופי בראשית ומסורות עתיקות

הקדמה
סקנדינביה, מקום בו מסרבת השמש לשקוע (בקיץ) והצבע הירוק, פריחות בעונתן ומרחבי האינסוף משתלבים , עם הכחול העמוק של מקווי המים: פיורדים קסומים, קרחונים, אגמים, מפלי מים, יערות עבותים, הרים ומישורי טונדרה מכוסי עשב, איים וחופיהם השוממים…. נצבט הלב למראה השפע הסקנדינבי הפראי והיפה הזה!
כמה מעריה של סקנדינביה נחשבות ליפות שבערי מערב אירופה. אחדות מהן מהוות
מרכזים חשובים ביותר של מדע, תרבות ארכיטקטורה ואומנות. מכאן גם יצאו לכל
חלקי תבל חוקרים ומגלים מפליאים בסקרנותם ובהעזתם, כשהם הולכים בעקבות
אבותיהם הקדמונים, הוויקינגים- בני שבטים לוחמים ויורדי ים הרפתקנים- שפשטו
על פני כל צפון אירופה ועד לצפון אמריקה הגיעו.
בנוסף לנופי הבראשית של ארצות סקנדינביה ומורשתן התרבותית, נהנה משייט מפנק המציע נוחות ושלווה של אניית פאר המפליגה מנמל לנמל…
מדריך בריזה צמוד וסיורי חוף מודרכים, הם חלק חשוב מחווית טיול זה.

המסלול
יום 1 תל-אביב – המבורג – וורנמונדה (גרמניה) – תחילת ההפלגה
נמריא מנתב"ג דרך יעד ביניים להמבורג, שבגרמניה ועם ההגעה ניסע לעבר וורנמונדה, בה האנייה העוגנת. עלייה לסיפון האנייה, בה נבלה בשבוע הקרוב והתארגנות בחדרים. בערב, נסעד את ארוחת הערב על הסיפון ולינה באנייה.

יום 2 סיור בקופנהגן (דנמרק)
בשעות הבוקר נגיע לקופנהאגן (Copenhagen), בירתה של דנמרק – העיר הגדולה והשוקקת ביותר במדינה, המציעה תערובת הרמונית שלצהיסטוריה עשירה ואווירה קוסמופוליטית. קופנהגן היא עיר יפה ונעימה המכונה "עיר הצריחים היפים", בשל צריחי הכנסיות הרבים החולשים על קו הרקיע שלה, והיא מאופיינת גם על ידי ריבוי מזרקות ופסלים הפזורים לכל אורכה.
נתחיל את סיורנו באתריה הרבים של העיר: בית העירייה שעוצב בהשראת בית עיריית סיינה שבאיטליה, סטרוגט: המדרחוב הארוך ביותר בעולם, הנמל הציורי עם פסל בת הים הקטנה, בית המלוכה וכמובן, הליכה לאורך תעלות העיר המדהימות. ארוחת ערב ולינה באנייה.

יום 3 יום הפלגה בים, מפגש קבוצתי והרצאה
היום הוא יום שייט מהנה. בעת שהאנייה מפליגה מקופנהגן לעבר הלסילט, נוכל ליהנות ממתקני הספינה המפנקים : חדר כושר, בריכת שחיה, קזינו, פעילויות במועדונים השונים, מסעדות, כסא נוח על הסיפון העליון ובעיקר, רוגע של שייט מהנה בים הבלטי. במהלך ההפלגה, ניפגש למפגש קבוצתי והרצאה מאת מדריך הטיול. ארוחות על הסיפון במהלך ההפלגה ולינה באנייה.

יום 4 הלסילט – פיורדי גיירנגר (נורבגיה) וטעימות גבינות בחווה אותנטית
בשעות הבוקר, הספינה תגיע לנמל הלסילט לעגינה קצרה ונמשיך בשייט לעבר גיירנגר, אליה נגיע בשעות הבוקר המאוחרות. ריינגר נחשב לאחד הפיורדים היפים בנורבגיה וזכה לתואר "מלך הפיורדים": החיים כאן שקטים ונעימים בכפר הקטן. הכפר נמצא בקצה פיורד באותו השם ומציין את תחילתו של עמק צר וארוך מאוד. נצא ליום טיול בנוף מרהיב של מי הפיורדים הצלולים וטבע עוצמתי. ניסע בין הנופים עוצרים הנשימה, נגיע לתצפית על מפל "שבעת האחיות" ונעפיל למבט על הפיורד ממרומי המצוק. נמשיך לביקור בחווה כפרית בלב הטבע הממשיכה מסורת עתיקה של גידול צאן ובקר לייצור גבינות אותנטיות וכמובן, נטעם ממגוון התוצרת. ארוחת ערב ולינה באנייה.

יום 5 ברגן (נורבגיה)
עם בוקר נעגון בנמל ברגן, עיר הנמל השנייה בגודלה בנורבגיה, הנחשבת לבירת הפיורדים על שפת האוקיינוס האטלנטי הצפוני ומוקפת שבעה הרים נישאים. העיר הייתה בעבר בירתה של נורבגיה, קרבתה לים הפכה אותה למרכז מסחרי חשוב ושרידי תפארתה ניכרים במבנים ששרדו את השריפה הגדולה בעיר העתיקה. עיקר היום יוקדש לסיור באתרי העיר: נבקר באיזור הנמל העתיק,ברובע העתיק המשוחזר,שוק הדגים הצבעוני ועוד… ארוחת ערב ולינה באנייה.

יום 6 קריסטיאנסנד (נורבגיה) ביקור במבשלת בירה וטעימות גורמה בשוק
האנייה תעגון בקריסטיאנסנד בשעות הצהריים. את העיר הקים כריסטיאן הרביעי, מלך דנמרק בשנת 1641 כעיירת מסחר. היא נועדה להיות מרכז כלכלי חשוב שיתמוך בנוכחות הצבאית ובמאמצי בניית הביצורים שנועדו להגן על המעבר הימי במצר סקאגרק שבין האוקיינוס האטלנטי הצפוני והים הבלטי, ומכאן גם חשיבותו האסטרטגית. עם הגעתנו, ניסע לכפר גרימשדט ונבקר במבשלת בירה, בה נשמע הסברים על הליך הכנת הבירה ונטעם מתוצרת המקום. בתום הביקור, נחזור לקריסטיאנסנד לביקור בשוק הדגים המקומי, בו נקבל הסברים על מלאכת עישון הדגים ונטעם ממיטב המאכלים הנורבגיים. ארוחת ערב ולינה על האנייה.

יום 7 ארהוס (דנמרק) – הפלגה
נעגון בשעות הבוקר בארהוס ונצא לסיור מודרך בעיר השניה בגודלה בדנמרק. נראה את בית העיריה, דוגמא קלאסית לארכיטקטורה פונקציונאלית, את אזור האוניברסיטה, חוף הים המקסים וכמובן מרכז העיירה. נבקר במוזיאון לאמנות מורדנית הנחשב לאחד המוזיאונים הגדולים באירופה ונעפיל לקומה האחרונה, בה נצפה על העיר דרך "קשת בענן". ארוחת ערב ולינה על האנייה.

יום 8 וורנמונדה (גרמניה)- המבורג – ת"א
האנייה תעגון בבוקר בנמל וורנמונדה ולאחר שניפרד מצוות הספינה, ניסע להמבורג ליום סיור אחרון. העיר השניה בגודלה בגרמניה, זכתה לכינוי "הונציה של הצפון". במהלך הסיור נראה את אגם אלסטר, את בניין הבורסה, הגן הבוטני לצד בניין התקשורת ונטייל בעיר העתיקה ככל שיותיר לנו הזמן והכח. ניסע לשדה התעופה של המבורג לטיסה ארצה.

(*) הערה:
ייתכנו שינויים בסדר הביקורים

פרטי הספינה

קוסטה פבולוסה- אנייה יפה וגדולה – הושקה בשנת 2011 – 114,500 טון, 3800 איש ו-1100 אנשי צוות .

בברכת טיול נעים, צוות בריזה!