טיול מאורגן לאזרבייג'אן

טיול מאורגן לאזרבייג'אן, מחופי הים הכספי אל פסגות הקווקז

אזרבייג'אן היא ארץ קטנה יחסית, אך בעלת היסטוריה מרשימה ונופי טבע עשירים. רוב אוכלוסייתה היא מוסלמית שיעית, אך זו נראת ומתנהגת בניגוד גמור למה שאנו מכירים מאזורינו. המדינה מבקשת לקיים אורך חיים מודרני המפריד באופן ברור בין המדינה החילונית, השואפת לפיתוח והכרה בינלאומית לבין המסורת והדת. ביקור באזרבייג'אן מספק הזדמנות נדירה לראות מדינה מסורתית וערכית שצועדת יד-ביד עם הקדמה והפיתוח מבלי לזנוח את התרבות ומורשת העבר, תוך שהיא מתמודדת עם אתגרים לא פשוטים מבחינה גאו-פוליטית, חברתית וכלכלית (כמובן, שעושר מחצבים טבעיים עוזרים לה מאוד בהגשמת כל מטרותיה).

טיול מאורגן לאזרבייג'אן

טיול מאורגן לאזרבייג'אן

מסלול טיול מאורגן לאזרבייג'אן

יום 1  נתב"ג – באקו

נטוס בטיסה ישירה וננחת בבאקו בשעת אחר הצהרים. נפגוש את המדריך המקומי והאוטובוס וניסע למלון שבמרכז העיר. לאחר מנוחה והתארגנות נצא לסיור בבירה האזרית: נתחיל בטיילת הזיכרון לקדושי העצמאות ונערוך תצפית פנוראמית על באקו מהפארק. נמשיך לטייל בשדרות "הפארק הלאומי" ועוד ככל שיתיר הזמן.

ארוחת ערב ולינה: באקו

יום 2  חצי האי אבשרון

לאחר ארוחת הבוקר במלון נצא ליום טיול מחוץ לבירה באקו. ניסע אל השמורה הארכיאולוגית גובוסטן, שמדרום לעיר, שם נראה כתובות קיר המתוארכות ליותר מעשרת-אלפים שנה. כמו כן נפקוד את התופעה המיוחדת – מספר וולקנו של בוץ הפעילים באזור.

נשוב לבאקו ונטייל בחלק הישן של העיר, "איצ'רי שהר", נראה את המבנים ההיסטוריים, הארמונות, מגדל הבתולה – האזור הוא כבר כמה מאות שנים ליבה הפועם של העיר באקו. נסיים את היום בביקור בבית הכנסת בבאקו ולאחריו שייט במפרץ באקו.

ארוחת ערב ולינה: באקו

 

יום 3 אל מקדש האש והמצודות של חצי האי אבשרון

היום נסייר בחצי האי אבשרון. ראשית ניסע אל מקדש אטשגה – מקדש "עובדי האש" הנמצא בכפר סוראחני. במקום זה התקיים פולחן אש של כהני הדת הזורואסטרית שהתבסס סביב הר שממנו פורץ גז טבעי הבוער במשך כל ימות השנה. חוץ מהמקדש הנוכחי שניבנה במאה ה-17 נמצאים במקום גם שרידים קדומים יותר והאזור כולו הוכרז שמורה לאומית ושופץ לאחרונה. נמשיך אל יאנר דאג, שמורת הסלע הבוער, המקום שאולי העניק למדינה את שמה –  אזרבייז'אן השפה המקומית היא ארץ האש. לסיום נבקר בשרידים של המצודות העתיקות ראמנה ומרדאקן.

ארוחת ערב ולינה: באקו

יום 4 באקו – כובה – קראסנייה סלובודה

לאחר ארוחת הבוקר נצא מבאקו ליום טיול חולפים בנופי טבע מדהימים, ליד העיירות קובה ושבראן. נבקר בקובה, נחצה את הנהר לקראסניה סלובודה ולמושבה יהודית עתיקה, בה נפגוש בקהילה היהודית ונשמע את סיפורם של היהודים ההרריים שעדיין חיים באחד הישובים היהודיים האחרונים במרחב זה.

נחזור לבאקו בשעות הערב.

ארוחת ערב ולינה: באקו

טיול מאורגן לאזרבייג'אן

טיול מאורגן לאזרבייג'אן

יום 5  שמאהה – לאהיג' – שאקי ניסע לאזור העיר איסמאילי, אחד המקומות היפים באזרבייג'אן, הנמצאת לרגלי הרי הקווקז הגדולים- ארץ הנהרות, האגמים והמפלים. באזור זה שולטים שלשה אזורי אקלים בו זמנית- מההרים המושלגים ועד למישורים החמים. נבקר במאוזוליאום דירי באבא שבכפר מרזה ובמסגד ג'ומה, קומפלקס המאוזלאומים של יידי- גומז (שבע כיפות) מקום קבורתם של המלכים של שירוואן. דרכנו תחצה את הכפר לאגיץ', הידוע בזכות בעלי המלאכה המוכשרים שלו. בכפר יושבים דורות של בוני תנורים, מעבדי עורות, חרטים, קדרים, חרשי ברזל, גלפי מתכת ועץ. במהלך הנסיעה נראה גשר שמחבר בין שני כפרים, צנרת מים מאבן מהמאה ה-16, מבני מגורים מהמאה ה-19 עם ציורי קיר ועוד. עוד נבקר היום באוגוז ובבית הכנסת שלה. נמשיך בנסיעה לשאקי, נקודה חשובה בדרך הטראנס קווקאזית.

ארוחת ערב ולינה: שאקי
יום 6 שאקי – קיש – גנג'ה

בבוקר נצא לסיור בשאקי, העיר העתיקה ביותר באזרביז'אן. בעיר ידוע במיוחד ארמון הקיץ של החאן המקושט בציורי פרסקו מרהיבים. ניסע לכפר קיש לביקור בכנסייה האלבנית העתיקה ביותר באזרבייגא'ן. משם נמשיך לגנג'ה בדרך ההרית דרך מינגשוויר.

ארוחת ערב ולינה: גנג'ה

יום 7 גנג'ה – הלננדורף – באקו

לאחר ארוחת הבוקר נסייר בגנג'ה – במסדר עבאס, קרוואנסריי, מאוסוליאום ניזאמי גיאנג'אבי. נמשיך אל העיר קהנלר וממנה אל הלננדורף, הנקראת כיום גויגול. העיר נוסדה בשנות ה-30 של המאה ה-19 על ידי מתיישבים גרמנים שעסקו בייצור יין. בשעות הערב נגיע חזרה לבאקו. ארוחת ערב ולינה: באקו

יום 8 באקו – נתב"ג

הבוקר יוקדש להשלמת ביקורים ופרידה מבאקו. לפי שעת הטיסה ניסע לשדה התעופה לטיסה חזרה לארץ.

 • סדר המסלול עשוי להשתנות בהתאם לאילוצי השטח

מחיר הטיול

מחיר למטייל בחדר זוגי: 1525 $

תוספת לחדר ליחיד     :  250 $

גודל קבוצה: מינימום 20 מטיילים משלמים

המחיר כולל

 • טיסות ישירות לבאקו וממנה
 • מיסי נמל נכון לתאריך פרסום הטיול
 • בתי מלון מדרגת תירות ראשונה
 • כלכלה: ארוחות בוקר וערב
 • בקבוק מים למטייל ליום
 • תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג
 • דמי כניסה לכל האתרים כמפורט במסלול
 • הדרכה : צוות בריזה
 • מדריכים מקומיים כנדרש
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל
 • פגישת קבוצה עם מדריך הטיול – כשבוע לפני היציאה

המחיר טיול מאורגן לאזרבייג'אן אינו כולל

 • ביטוח בריאות ומטען
 • ארוחות שאינן כלולות
 • ויזת כניסה למדינה: תשלום במקום
 • שתיה בארוחות המוזמנות
 • הוצאות בעלות אופי אישי

נא לוודא שהדרכון בתוקף לחצי שנה לפחות מיום הכניסה למדינה

דמי ביטול

 • 30-45 יום לפני היציאה לטיול – 150 $
 • 15-30 ימים לפני היציאה לטיול – 500 $
 • 7-14 ימים לפני היציאה לטיול –  750 $
 • פחות מ-7 ימים לפני היציאה לטיול, מלוא מחיר הטיול

מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א'-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)

הבהרות לגבי ביטולים דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול). ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.

** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה, למספר  03-5440055      או מייל : info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול . מחובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!

ביטוח ביטול נסיעה טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!

אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לסדר ביטוח בריאות התקף מ-60 יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה

לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.

כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון המופיע בפוליסה שבידיכם.

אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו.

רישום, תאריך גביה , דמי קדימה ואפשרויות תשלום

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.

עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 150$ המהווה חלק ממחיר הטיול הסופי.

יתרת התשלום תיגבה עד 30 יום לפני היציאה לטיול.

(תנאי הביטול למעלה הם ההסכם בין המטיילים לחברה, ללא קשר לגובה המקדמה המשולמת עם קבלת טופס הרישום).

אופן ותנאי תשלום בטיולי בריזה

התשלום יתבצע באמצעות טופס הרישום , בו יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.  יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית.

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….

יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':

1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת

התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.

2  –  הושבה מוקדמת מ- 24 שעות לפני ההמראה כרוכה ברוב המקרים בתוספת תשלום.

התוספת משתנה מחברת תעופה אחת לשניה, בכל מקרה בריזה אינה מממנת הושבה כזו !!!

3 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !

פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide)

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.

ציוות חדרים טיול מאורגן לאזרבייג'אן – חדר למטייל בודד

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.

לחדר לבודד (סינגל) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי . אין לבריזה כל התחיבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

אשרות כניסה לארמניה

דרושה אשרת כניסה לארמניה אותה משלמים בשדה התעופה של ירוואן. (10 $ לאדם, יתכנו שינויים)
חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה ללשכות הבריאות המחוזיות באזור מגוריך:

ירושלים –  רח' יפו 86                                          02-5314811

תל אביב – רח' הארבעה 12                                 03-5684606

חיפה –     רח' פל"ים  15 א' – קרית הממשלה04-8633111

עפולה –   רח' ירושלים 4                                     04-6099002

לתשומת לבכם

 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול טיול מאורגן לאזרבייג'אן בהתאם ככל האפשר מראש.
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.
 • המלונות, מסלולי הטיול ולוח הזמנים תוכננו בקפידה, אם כי לוח זמנים מתוכנן במקומות אלה עשוי להשתבש בשל דרכים משובשות, מעברי גבול שאין לדעת בדיוק כמה זמן הם לוקחים וכד'.
 • ארמניה עושה עכשיו את דרכה אל העולם המערבי בכל הקשור בשרותי תיירות, עשינו את המיטב לבחירת מלונות מתאימים, עם זאת על כל משתתף לדעת שרמת התיירות אינה רמה "מערבית".

 

בברכת טיול נעים מצוות בריזה!