טיול מאורגן לאיטליה

טיול מאורגן לאיטליה

 (נסיכים ואמנים, סמינר מטייל 12 יום)

טיול מאורגן לאיטליה במסגרת הסמינר ננסה להבין כיצד מערכות יחסים מיוחדות בין נסיכים ואמנים יצרו את העושר התרבותי הזה וכמובן לא נפסח על הנופים המרהיבים של אגמי צפון איטליה ונטעם מכמה מהמוצרים האופייניים ביותר למטבח האיטלקי. איטליה אינה זקוקה לשיר הלל על אוצרותיה התרבותיים, נופיה המקסימים והגסטרונומיה המעולה שלה.

טיול מאורגן לאיטליה מסלול:

יום 1: תל אביב– ורונה (VERONA ), טיסת בוקר לורונה (דרך רומא).

שמה של ורונה כבר מצית את הדמיון: סיפורם של רומיאו ויוליה, הנאהבים האולטימטיביים, קופץ לתודעתנו. ורונה היא עיר רומית עתיקה משופעת במונומנטים מכל התקופות. נבקר בארנה – האמפיתיאטרון הרומי שנותר בשלמותו ומשמש כל קיץ למופעי אחד מפסטיבלי האופרה הידועים באירופה. נבקר בביתה של יוליה, נראה את הככרות היפות שעוצבו על ידי דוכסי העיר בימי הביניים ונתוודא למתחם המונומנטלי שבנו הדוכסים לבית סקליג'ר ונסיים בכנסיית סן זנו – כנסיה רומנסקית מדהימה ומיוחדת.

תכנית היום כפופה לזמני הטיסות מתל-אביב לורונה.
לינה וארוחת ערב בורונה

יום 2: ויצ'נצה (VICENZA) – בסאנו דל גרפה (BASSANO DEL GRAPPA)

ויצ'נצה ידועה כעירו של הארכיטקט הידוע אנדריאה פאלאדיו (PALLADIO). בה נולד, בה פעל ובה התפרסם והותיר לעולם את סגנונו שהפך מודל לחיקוי. אנו נסייר בעיר בעקבותיו הבנינים שבנה. נראה את הבזיליקה שהקים כמרכז עירוני, נבקר בתיאטרון שהוא התיאטרון המקורה הראשון שנבנה אי פעם. נבקר בוילה רוטונדה – הוילה הנחשבת לשיא יצירתו. נמשיך בנסיעה קצרה לבאסאנו דל גרפה אשר כשמה כן היא – מרכז ייצור הגרפה. נבקר במזקקת גרפה, נלמד על תהליך הייצור ונטעם. נראה גם את הגשר המצוייר שעובר על פני הנהר החוצה את העיר. לינה וארוחת ערב בורונה

יום 3: מנטובה (MANTOVA ) –גני סיגורטה (PARCO SIGURTA)

נסיעה קצרה תביא אותנו למנטובה שהיתה אחת הנסיכויות היותר בולטות בנוף התרבותי של איטליה. בה פעלו הציירים אנדריאה מנטניה וג'וליו רומנו, קלאודיו מונטוורדי היה בה מוסיקאי החצר, איזבלה ד' אסטה ניהלה תכתובות עם גדולי עולם ואמנים יהודיים התבלטו בה כרקדנים, זמרים ונגנים. נבקר בארמון הדוכסים שהיה מרכז חיי הרוח של הנסיכות, נראה את ביתו של מנטניה ונבקר בבית הכנסת (במידה ויתאפשר). נבקר גם בארמון טה (TE ) המדהים שעוטר בציורי פרסקו על ידי ג'וליו רומנו. אחר הצהריים נמשיך לגני סיגורטה מהיפים באיטליה. לינה וארוחת ערב בורונה.

יום 4: אגם גרדה (LAGO DI GARDA )

יום שכולו נופים, מראות, עיירות ציוריות סביב אגם גרדה. נתחיל בריבה דל גרדה (RIVA DEL GARDA ) השוכנת בקצהו הצפוני של האגם. נסייר בעיירה הציורית ונמשיך לאורך החוף המזרחי של האגם למלצ'סינה (MALCESINE) שם נעלה ברכבל לפסגת מונטה באלדו (MONTE BALDO ) ממנה נשקף נוף מרהיב על האגם והפסגות הנמוכות של הרי הדולומיטים. נמשיך דרומה ונעצור בעיירה ברדולינו (BARDOLINO ) שהיא מרכז ליצור יין. נבקר באחד היקבים וגם נטעם. משם נחזור לורונה. לינה וארוחת ערב בורונה.

טיול מאורגן לאיטליה

טיול מאורגן לאיטליה

יום 5: פדובה (PADOVA ) – פררה ( FERRARA)

פדובה באיטליה היא שם נרדף לאוניברסיטה יוקרתית. זו אחת האוניברסיטאות העתיקות בעולם ויכולה לזקוף לזכותה מורים ידועי שם כגון פטררקה וגליליאו גליליי. אנחנו נבקר באוניברסיטה וננסה לספוג מעט מאווירת ההילה שאופפת אותה. נבקר גם בקפלה של הסקרובני (SCROVEGNI) שם עיטר ג'וטו את הקירות במחזור פרסקאות נהדר . מפדובה נמשיך לפררה שהיתה נסיכות משגשגת בעבר תחת שלטונה של משפחת אסטה (ESTE ) הידועה. נבקר בארמון הדוכסים המפואר ולא נתעלם גם מהנקודה היהודית. בפררה הוקם אחד מבתי הדפוס העברייים הראשונים בעולם, בה פעלה דונה גרציה והסופר היהודי ג'ורג'ו באסאנו, בן העיר, הנציח את שירת הברבור של הקהילה בספרו הידוע "הגן של פינצי קונטיני". נמשיך בנסיעה דרך הדלתה של הנהר פו לעבר רוונה. לינה וארוחת ערב ברוונה.

יום 6: רוונה (RAVENNA)

רוונה שמשה כבירת איטליה בראשית ימי הביניים. לכן היא משופעת במונומנטים מרהיבים ובהם פסיפסים נהדרים, שאין כמותם בשום מקום אחר. אנחנו נבקר בחלק מהמונומנטים הללו ונתרשם מההישגים האמנותיים שנחשבים כיום לחלק ממורשת התרבות העולמית. נבקר במוזוליאום של תיאודוריקו – מבנה יחיד במינו שבנה מלך האוסטרוגותים. נקדיש זמן לכנסיית סן ויטלה עם הפסיפסים המרשימים שמכסים את קירותיה ונבקר במוזוליאום של גלה פלסידיה הסמוך אליה. נמשיך לבית הטבילה של האריאנים ונסיים בכנסיית סנט אפולינרה נואובו שגם בה פסיפסים מרהיבים. נראה גם את קברו של דנטה אליגיירי – גדול המשוררים האיטלקיים. אחר הצהריים ניסע לפרמה. לינה וארוחת ערב בפרמה.

יום 7: פרמה (PARMA )

פרמה היא קודם כל הגבינה האיטלקית הידועה ביותר – הפרמיג'אנו ואחר כך הפרושוטו הנחשב לטוב בעולם. פרמה היא מקדש האוכל האיטלקי. אך פרמה וסביבותיה הם גם אמנות ומוזיקה וארכיטקטורה. פרמה היתה נסיכות עצמאית תחת שלטונה של משפחת פרנזה (FARNESE) – משפחה רומאית עשירה שממנה יצאו מספר אפיפיורים. הם דואגים לפאר את העיר ביצירות ארכיטקטוניות ואמנותיות מרשימות. בפרמה פועל בתחילת המאה ה-15 הצייר קורג'יו (CORREGIO), ואנחנו נתחקה אחר עבודותיו הנהדרות ונבקר בכנסיות שעיטר. נבקר גם בביתו של ארתורו טוסקניני – המנצח הנודע שהופיע גם בארץ וניצח על התזמורת הפילהרמונית הישראלית בקונצרט הבכורה שלה. אחר הצהריים יוקדש לטעימות ממטעמיה של פרמה. נבקר במחלבת גבינות מחוץ לעיר נקבל הסבר על תהליך הייצור של גבינת הפרמיג'אנו וכמובן גם נטעם. תהיה גם אפשרות לקנות גבינות ולהביא הביתה. משם נמשיך ל"דרך הפרושוטו" ונבקר במוזיאון הפרושוטו ונקניקים. נקבל הסברים על המוצרים השונים ותהליכי הייצור. נטעם ונוכל להצטייד כדי להביא הביתה. לינה וארוחת ערב בפרמה.

יום 8: בוסטו (BUSSETO ) – קרמונה (CREMONA)

photo-1472507393786-716cd8288c07 מוקטן

יום שכולו מוזיקה. נתחיל את היום בעיירה בוסטו בביקור בבית הולדתו של גדול מלחיני האופרה – ג'וזפה ורדי . נמשיך למוזיאון המוקדש ליצירתו. תחנתנו הבאה בקרמונה – עירו של הכנר הנודע סטרדיווריוס. נבקר במוזיאון הכינורות . לא נזניח את שכיות החמדה הארכיטקטוניות של העיר – מגדל טורצו (TORRAZZO ) – סמל העיר, והמרכז הדתי שלה. את הקפה של אחר הצהריים נוכל ללגום באחד מבתי הקפה ההיסטוריים שלה ולטעום את ה"טורונה" (TORONE) המפורסם שלה. לינה וארוחת ערב במילנו.

יום 9 : מילנו (MILANO)

מילנו היא המרכז הכלכלי והתרבותי של איטליה. שליטיה פיארו אותה לאורך הדורות בארמונות וביצירות אמנות של גדולי היוצרים. ובית האופרה שלה – לה סקלה נחשב למקדש מוסיקה שאין שני לו. אנו ננסה להתחקות אחר שכיות החמדה שנוצרו בעיר. נבקר בארמון הדוכסים שם פעל ליאונרדו דה וינצ'י והשאיר את חותמו על עיצוב הארמון, לא נפסח כמובן על הדואומו של מילנו – יציר ארכיטקטונית יחידה במינה, הכנסיה הגותית היחידה בעולם שנבנתה משיש. נבקר במוזיאון לה סקלה ונטייל ברחוב המעצבים. נבקר גם בבית הקברות המונמנטאלי. במידה ויתאפשר נראה גם את ה"סעודה האחרונה" של ליאונרדו דה וינצ'י. לינה וארוחת ערב במילנו.

יום 10: צ'רטוזה די פאוויה ((CERTOSA DI PAVIA – טורינו (TORINO)

נשלים את סיורנו בין מפעלי הבנייה המונומנטאליים של דוכסי מילנו בביקור במנזר צ'רטוזה של פאוויה. המקום נחשב לאחד משיאי הבניה הרנסנסית באיטליה. משם נמשיך לטורינו. טורינו היתה בירת ממלכת פיימונט – הגרעין ממנו צמחה איטליה המאוחדת של היום. המלכים לבית סבויה פיארו אותה ואת סביבותיה במפעלי בניה מונומנטליים והעיר נבנתה מחדש במאה ה- 18 כעיר מתוכננת וכאחד משיאי הבנייה הברוקית באיטליה. נבקר בארמון הקיץ הענק של מלכי פיימונט בלה וונריה (LA VENARIA ), יצירה ברוקית מגלומנית שמנסה לחקות את וורסי. לינה וארוחת ערב בטורינו.

יום 11: דמנהור (DAMANHUR)

קהילת דמנהור

כשעתיים נסיעה מטורינו בעמק נידח של האלפים האיטלקיים התיישבה קהילה רוחנית מיוחדת במינה – קהילת דמנהור. הקהילה שמה לה למטרה לחזור אל הטבע ולטפח את האמנות כי היא זאת שיכולה לחולל שינוי. הם בנו מקדשים תת קרקעיים שנחשבים לפלא הארכיטקטוני השמיני של העולם. אנחנו נבקר במתחם, נראה את המקדשים ונשמע על אמונותיה ומטרותיה של הקהילה. לינה וארוחת ערב בטורינו

יום 12: טורינו – תל אביב

נתחיל את היום בביקור בכנסיית סופרגה (SUPERGA) הצופה על העיר ובה נקברו מלכי פיימונט. זה היה אחד ממפעלי הבנייה הגדולים והמרשימים של מלכי פיימונט. אחר כך נרד העירה, נערוך סיור במרכז העיר, נתרשם מהתכנון היפה שלה ומארמונותיה נבקר בקתדרלה של טורינו בה נמצא התכריך הקדוש של ישו. התכריך מוצג רק בין הפסחא והפנטקוסט (שבועות) ובשאר ימות השנה לא ניתן לראותו. לכן הוא משמש מוקד לעליה לרגל לאלפי צליינים. נסיים , כיאה לעיר שבה נמצאים מפעלי פיאט, בביקור במוזיאון המכוניות. משם נמשיך לשדה התעופה. טיסת ערב לתל אביב (דרך רומא).

(*) ייתכנו שינויים בסדר הביקורים

המחיר טיול מאורגן לאיטליה כולל:
טיסות : טיסה לורונה וחזרה מטורינו
מיסי נמל ודלק לפי הידוע ביום הגשת ההצעה (נכון ליום 18.08.16 , 300$). שינויים במרכיב זה
ישפיעו על מחיר הטיול
אוטובוס תיירים ממוזג עפ"י התוכנית
תוכנית סיורים מלאה כמפורט
לינה בבתי מלון בדרגת תיירות ראשונה
כלכלה: על בסיס חצי פנסיון
הדרכה: ד"ר אבי בר אייל
מדריכים מקומיים כנדרש
ערכות שמע אישיות
דמי כניסה לכל האתרים בהתאם לתוכנית הטיול
טיפים לנותני השרותים בחו"ל
פגישת קבוצה עם המדריך לפני הטיול

המחיר אינו כולל
ביטוח בריאות ומטען
ארוחות שאינן כלולות
שתיה בארוחות
הוצאות בעלות אופי אישי
כל סוג של הוצאה שלא צוינה ב"המחיר כולל"

רישום, אפשרויות תשלום ודמי קדימה
ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.
עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 300 יורו ממחיר הטיול הסופי.
יתרת התשלום תיגבה עד 30 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).
על טופס הרישום יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:
באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית. יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית

שער הדולר / יורו : נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה .
** בכל מקרה יוסדרו כל התשלומים לפני היציאה **

דמי ביטול ב טיול מאורגן לאיטליה
מ-90 יום ועד 45 יום לפני היציאה – 300 €
44-34 יום לפני היציאה לטיול – 500 €
21-33 יום לפני היציאה לטיול – 750 €
8-20 יום לפני היציאה לטיול – 1000 €
פחות מ-8 ימים לפני היציאה לטיול – מלוא מחיר הטיול

* מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א'-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)

בחישוב מניין ימי עבודה המוזכרים לעיל יחושבו ימים א'-ה', להוציא ערבי חג וימי חג.

הבהרות לגבי ביטולים ב טיול מאורגן לאיטליה
דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין טיול מאורגן לאיטליה (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.
** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה,
לפקס מספר 03-5440055
או מייל : info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול .

חובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!

ביטוח ביטול נסיעה – טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!
אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לרכוש ביטוח בריאות התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו חצי שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח.

לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.
כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון המופיע בפוליסה שבידיכם.

אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו.

אופן ותנאי תשלום בטיולי בריזה ובטיול מאורגן לאיטליה

התשלום יתבצע באמצעות טופס הרישום , בו יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:
באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית. יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית.

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון ב טיול מאורגן לאיטליה
כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה ב טיול מאורגן לאיטליה
אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….
יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':
1 – להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.
2 – בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!
פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה
אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד ב טיול מאורגן לאיטליה
למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת "פרטנר" לחדר הזוגי.
לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי. אין לבריזה כל התחייבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

חיסונים
על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה ללשכות הבריאות המחוזיות באזור מגוריך:
ירושלים – רח' יפו 86, 02-5314811
תל אביב – רח' הארבעה 12, 03-5684606
חיפה – רח' פל"ים 15 א' – קרית הממשלה, 04-8633111
עפולה – רח' ירושלים 4, 04-6099002

לתשומת לבכם
בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול טיול מאורגן לאיטליה בהתאם ככל האפשר מראש.
למדריך טיול מאורגן לאיטליה שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
טיול מאורגן לאיטליה מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את טיול מאורגן לאיטליה בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

בברכת טיול מאורגן לאיטליה נעים מצוות בריזה!!