טיול מאורגן לאלבניה

טיול מאורגן לאלבניה

9 ימים – תרבות ונופים במדינה כמעט לא מוכרת 

טיול מאורגן לאלבניה לא נותרו עוד מקומות רבים על המפה העולמית שרגל התייר לא דרכה בהם. מקמצ'טקה ועד ארץ האש, מיוון ועד איסלנד. והנה ממש כאן "מעבר לסיבוב" של יוון בשולי הים האדריאטי, שוכנת לה נשכחת מלב אלבניה. רק ב-1990 התעוררה מדינה זו ופקחה עיניה, מתעוררת בתדהמה מתקופת השלטון הקומוניסטי הנוקשה של הרודן הוז'ה, מביטה לעבר העולם המערבי והאפשרויות הפתוחות בתחום התיירות. אנחנו מנצלים "חלון הזדמנויות היסטורי", בטרם ישעטו תיירי כל העולם וישראלים ביניהם וישנו את הקיים, יכירו כל פינה וילמדו את המקומיים את דרכו של עולם. אנחנו נוסעים לטיול טבע מרתק אל המדינה הכל כך קרובה גאוגרפית וכל כך רחוקה מנטלית מכל שהכרנו.

טיול מאורגן לאלבניה

טיול מאורגן לאלבניה

  

מסלול הטיול מאורגן לאלבניה

יום 1  ת"א – טיראנה

טיסת אחר הצהריים (דרך יעד ביניים) תביא אותנו אל טיראנה, בירת אלבניה. העברה למלון וארוחת ערב.

לינה: טיראנה.

יום 2  טיראנה – סקודרה 

בבוקר נערוך סיור בטיראנה. זוהי עיר בעלת צביון "קומוניסטי" בכל הנוגע למבני הציבור הגדולים. נבקר במוזיאון האתנו-היסטורי של אלבניה ונראה כמה פינות מענינות: מסגד אתם ביי, המצודה, בית האופרה, בניין העיריה ובנייני הממשלה. אחה"צ ניסע צפונה לעבר העיירה סקודרה, השוכנת לחופו של אגם בשם זה. נערוך סיור במצודת רוזפה אדירת הביצורים, המתנשאת מעל מפגש הנהרות במוצא אגם סקודר. נערוך שייט באגם העשיר בעופות מים, המחולק בין אלבניה ומונטנגרו. לינה: סקודרה.

יום 3  עמק הדריני – יום באלפים האלבניים – וולבונה

נצא בנסיעה לאורך נהר דריני לעבר הסכר התחתון בפרויקט ההידרו אלקטרי העצום של צפון אלבניה, שראשיתו עוד בשנות ה- 50, בעזרתה האדיבה של סין האדומה. נצא לשייט ארוך בספינה באגם המלאכותי העצום שנוצר בין סכר קומאן לבין סכר פיארזה ממזרח. נגיע בצהרים  לבירת המחוז באירם צורי, עיר תעשייתית קומוניסטית עניה ללא יופי וללא הדר. נעלה ברכבים קטנים במעלה נחל וולבונה. כפרים הרריים של חקלאים ורועי בקר ועיזים מלווים את הדרך המטפסת לאורך הנחל הזורם והנופים המלווים אותנו הולכים ונעשים יותר ויותר "אלפיניים". נגיע לעמק וולבונה, בו פזורים בתי חווה. נערוך טיול רגלי קצר לפני הלינה במקום.

 

יום 4 וולבונה – ביראם צורי – קרויה

נשלב טיולים ברגל בוולבונה, לפי יכולת הקבוצה ונוכל לפגוש רועי בקר המקומיים – מפגש בלתי אמצעי עם מקומיים החיים בעמק ללא מים זורמים וללא טלפון, רגע לפני שקבוצות של תיירים ייפקדו את העמק בהמוניהן. נחזור בנסיעה לבאירם צורי ומממנה נמשיך דרומה עד לקרויה ללינה.

 

יום 5 השוק בקרויה –  דורס  – וולורה

קרויה, המתחרה על התואר של העיר היפה באלבניה, היתה בירתה ההיסטורית של אלבניה שהתפרסמה בלוחמיה בימי הפלישה הטורקית, ומוזיאון הנושא את שמו של הגיבור הלאומי האלבני מן המאה ה-15, סקנדרבג, מציג את הסיפורים הדרמטיים של התקופה. נבקר בבזאר המקומי הססגוני והמקום המומלץ לקניית מזכרות וכד' בכל אלבניה. משם נמשיך דרומה לעבר דורס – עיר חוף ונמל באווירה ים תיכונית והאמפיתאטרון הגדול ביותר בבלקן מתקופת הרומאים.

ניסע לאורך מפרץ דורס לכיוון דרום עד למנזר ארדניסיה, אחד הציוריים שבמנזרי אלבניה. נמשיך אחר הצהריים עד לאחד מהאתרים האכיאולוגים החשובים באירופה, אפולוניה – עיר יוונית מן המאה ה-4 לפני הספירה שהוקמה לכבוד האל אפולו. האתרים בעלי מימדים מדהימים והם שרדו את כל מוראות המלחמות בהיסטוריה של אלבניה. נמשיך לעבר החוף הדרומי, "הרביירה" האלבנית, ונלון בוולורה.

 

יום 6  הריביירה האלבנית –  כפרי הרועים – הימרה – סרנדה

הריביירה האלבנית ה"נקיה" כמעט מבתי מלון ופיתוח, מתחילה מעיר הנמל וולורה והמשכה דרומה לאורך קו החוף. הכביש חוצה את מעבר לוגרסה הגבוה (מעל 1000מטרים מעל פני הים) ויורד שוב לפני הים.

נסייר בכפר הנטוש למחצה של הימרה הישנה: נמשיך דרומה לאורך מה שמכונה "הרביירה האלבנית": ניסע לאורכו של הים האדריאטי עם המפרצים הכחולים וההרים הנושקים לים שילוו אותנו לאורך הדרך. נבקר בכפרים מסורתיים הצופים גבוה מעל הרכס על החוף המפורץ בו בולט מפרץ פלרמו, מבצרו של עלי פאשה ועוד. לפנות ערב נגיע לסרנדה – עיר נמל דרומית היושבת על חוף הים הים שהיתה מרכז חקלאי חשוב. לינה: סרנדה.

טיול מאורגן לאלבניה

טיול מאורגן לאלבניה

\יום 7 סרנדה – בוטרינט

הבוקר נבקר במרכז העיר סרנדה בו נמצאות חפירות של בית כנסת עתיק מהמאה ה-5. נצא מזרחה לביקור באתר הרומי העצום בוטרינט ונסיים בתצפית ממבצר סרנדה על מרחבי הים ועד לאי קורפו. לינה: סרנדה.

יום 8 ג'ירוקסטרה ועמקי ההר – בראט

נצא בנסיעה לצפון לאורכו של עמק פורה בו זורם נהר הדרינוס לעבר ג'ירוקאסטרה, הנחשבת לעיר העתיקה היפה באלבניה, בנויה בסיגנון עות'מאני עם בתי עץ מחופים רעפי צפחה ועוד. נבקר בבית בו נולד אנוור הוג'ה, שליטה הקומוניסטי הכל יכול של אלבניה ובמצודה-מוזיאון הנישאת מעל העיר. מכאן ניסע לעמק יפה וציורי: זה המקום לטיול רגלי נינוח, בין מצוקי הנהר ושטחי החקלאות היפים של הכפר. לפנות ערב נגיע לעיירה בראט.

 

יום 9 בראט – טיראנה – חזרה

העיירה בראט היא אחת העתיקות והיפות באלבניה. נבקר במצודה המשמשת עדיין מושבן של 200 משפחות מקומיות ונטייל בסימטאות הצרות. בצהרי היום נצא לעבר טיראנה ושדה התעופה שלה לטיסת ערב לא ישירה לארץ.

הערה: מסלול הטיול עשוי להשתנות בהתאם למועדי הטיסות.

מחיר הטיול מאורגן לאלבניה 

מחיר למטייל בחדר זוגי:  1585

תוספת לחדר ליחיד: 175

המחיר מבוסס על קבוצה של 20 מטיילים לפחות

המחיר לטיול מאורגן לאלבניה כולל

•           טיסות בינלאומיות לא ישירות אל טיראנה וממנה

•           מסי נמל הטלי בטחון ודלק (260$ מבוסס על המחיר ביום מתן ההצעה. שינוי במחיר זה יגרום
לשינוי במחיר הטיול)

•           8 לילות במלונות ברמת תיירות טובה

•           כלכלה – חצי פנסיון: ארוחות בוקר וערב 

•           אוטובוס תיירים ממוזג

•           כניסות לאתרים כמפורט במסלול

•           מדריך מצוות בריזה

•           מדריכים מקומיים כנדרש

•           ערכות שמע

•           מופע פולקלור

•           בקבוק מים לאדם ליום

•           טיפים לנותני השירותים בחו"ל

המחיר בטיול מאורגן לאלבניה  אינו כולל

•           ביטוח בריאות ומטען

•           ארוחות שאינן כלולות 

•           שתיה בארוחות המוזמנות

•           הוצאות בעלות אופי אישי

נא לוודא שהדרכון בתוקף לחצי שנה לפחות, מיום היציאה לטיול.

שער היורו/ הדולר :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה .

תנאי ביטול בטיול מאורגן לאלבניה

•           60-59 יום לפני היציאה לטיול – 250  יורו  

•           30-44 יום לפני היציאה לטיול – 450  יורו  

•           15-29 ימים לפני היציאה לטיול – 1000 יורו  

•           7-14 ימים לפני היציאה לטיול – 1250 יורו  

•           פחות מ-7 ימים לפני היציאה לטיול – מלוא מחיר הטיול

* מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג.

הבהרות לגבי ביטולים בטיול מאורגן לאלבניה

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל. כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).

ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.

** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה, למספר  03-5440055 

    או מייל : info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול .

מחובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול

ביטוח ביטול נסיעה – טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!

אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לסדר ביטוח בריאות התקף מ-60 יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. התשלום בכל מקרה מחושב על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום הזמנת הביטוח מחברת הביטוח.

לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.

כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון המופיע בפוליסה שבידיכם.

אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו.

רישום, תאריך גביה, דמי קדימה ואפשרויות תשלום בטיול מאורגן לאלבניה

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.

עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 200 יורו המהווה חלק ממחיר הטיול הסופי.

יתרת התשלום תיגבה עד 30 יום לפני היציאה לטיול

(תנאי הביטול למעלה הם ההסכם בין המטיילים לחברה, ללא קשר לגובה המקדמה המשולמת עם קבלת טופס הרישום).

אופן ותנאי תשלום בטיולי בריזה ובטיול מאורגן לאלבניה

התשלום יתבצע באמצעות טופס הרישום , בו יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

•           באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.  יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .

•           בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס. 

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון בטיול מאורגן לאלבניה

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה בטיול מאורגן לאלבניה

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….

יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':

1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת

       התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.

2  –  הושבה מוקדמת מ- 24 שעות לפני ההמראה כרוכה ברוב המקרים בתוספת תשלום.

       התוספת משתנה מחברת תעופה אחת לשניה, בכל מקרה בריזה אינה מממנת הושבה כזו !!!

3 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!

 

פיצול הקבוצה בטיול מאורגן לאלבניה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד בטיול מאורגן לאלבניה

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.

לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי . אין לבריזה כל התחיבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה ללשכות הבריאות המחוזיות באזור מגוריך:

ירושלים –  רח' יפו 86                                          02-5314811

תל אביב – רח' הארבעה 12                                 03-5684606

חיפה –     רח' פל"ים  15 א' – קרית הממשלה04-8633111    

עפולה –   רח' ירושלים 4                                     04-6099002

לתשומת לבכם

•           בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות הבינלאומיות וטיסות הפנים, ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.

•           למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.

•           הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

                                                       בברכת טיול נעים מצוות בריזה!

ליצירת קשר לחץ כאן