טיול מאורגן לדרום צרפת- הדורדון וחופי הים התיכון

10 ימים לדרום צרפת: ארץ הקניונים – הדורדון  – וחופי הים התיכון

הדורדון – איזור כפרי וקסום השומר על האותנטיות הקדומה של כפרי דרום צרפת.
יש באיזור עיירות עתיקות, כפרים יפהפיים וטירות עצומות מימדים, בין נהרות ששפע מימיהם מאפשר גם שייט באופנים שונים. כמו כן נראה כאן מערות נטיפים שחלקן שימשו את  האדם הקדמון.
הכפרים היפים, הכנסיות המרשימות, יפיו של הטבע והקולינריה המפורסמת שלו, משכו לכאן מאז ומתמיד חובבי טבע ותיירים יודעי חן.


מסלול הטיול


יום 1 תל אביב – ברצלונה  – פיגרס
טיסה ישירה תביא אותנו לברצלונה ממנה נצפין לכוון הגבול הצרפתי.
לינה: פיגרס


יום 2  קדאקס – פורטליגאט – קוליאוור – פורטבו
נמשיך  לאורך הים צפונה, נסייר בקדאקס; כפר שבתיו הלבנים  יורדים אל מפרץ קטן ויפהפה. בסמוך חי  סלוואדור דאלי שאת ביתו נוכל לראות. נמשיך לאורך החוף צפונה ונעלה בכבישים פתלתלים, חוצים את הרכס שהוא הקצה המזרחי של הפירנאים, כאשר לרגלינו תצפית יפהפיה על הים התיכון ומרחביו. נסייר  בעיירה פורטבו, בה נראה אנדרטה שהוקמה לזכרו של הפילוסוף והסופר היהודי  וולטר בנז'מין בידיו של דני קרוון. במקום זה התאבד הסופר בימי מלחמת העולם השנייה.  אחרי חציית הגבול לצרפת נמשיך  אל עיירת הנופש הקטנה קוליאור, שקסם נופיה משך אליו את גדולי היוצרים כגון: פיקאסו, מאטיס, דראן, דופי, שאגאל ואחרים. לפנות ערב נגיע לעיר היפה למונפלייה, עיר שידעה לשלב בין עתיק חדש, ובה הוקם לראשונה באירופה, ביה"ס לרפואה.
לינה: יומיים במונפלייה.יום 3 מונפלייה – סט
נערוך סיור ממצה במונפלייה. בפקולטה לרפואה, בעיר העתיקה, בכיכר הקומדי, ברובע אנטיגון החדש ובכיכר הקומדי.
אחר הצהריים נערוך טיול בעיירה בסט, הלא היא  "ונצייה של לנגדוק" ,כינוי לו זכתה הודות לנמל והתעלות המרשתות אותה. אניית המעפילים אקסודוס יצאה מנמל זה בשנת 1947. ועוד לזכותה של עיירה זו: בה  נולדו פול ואלרי (משורר צרפתי חשוב בן המאה  ה  19 ), וגם ז'ורז' ברסאנס, שלזכרו הוקם כאן מרכז מבקרים הנושא את שמו. בתום הביקור במרכז זה ובעיר העתיקה נשוב לבית המלון במונפלייה.
לינה: מונפלייה

יום 4 ממונפלייה לסנט גויים – רודז

מערבית למונפליה נמצאת הרמה המרכזית – בה הנוף הופך להררי ועיירות קטנות מוצאות להן מקום בין גבעות ומצוקים. נבקר בסן גויים לה דסרט השומרת על אופיה הימי – בניימי, הודות למיקומה המבודד יחסית.  ניסע עוד מערבה ונחצה את גשר מיו המיוחד במבנהו, ועם ערב נגיע לעיר רודז, שהיא בירת מחוז אבירון. רודז ממוקמת בלב אזור חקלאי וסביבה לא מעט שמורות טבע יפות.
לינה: רודז.


יום 5 אלבי – קורד סור סייל
על גדות נהר הטארן יושבת העיירה אלבי – מקום הולדתו של הצייר הידוע והאומלל, טולוז לוטריק.  יצירותיו מוצגות בארמון הבישוף. משם ניסע לקתדרלת סן ססיל,  נמשיך לגן הצרפתי היפהפה שהוקם על גדת הטארן ונמשיך אל העיר העתיקה שמרכזה בעצם הוא מדרחוב ענק. בדרכנו חזרה לרודז נבקר בקורד סור סייל, עיירה הניצבת על פסגה גבוהה הצופה על האזור החקלאי שלרגליה. באמצעות רכבת תיירים קטנה נעלה אל מרומי הכפר, נצפה על חומותיו ונטייל בסמטעותיו העשירות בגלריות וחנויות. נשוב  לבית המלון ברודז.
לינה: רודז.

יום 6  קונק –  פיז'אק – רוקאמדור – סרלה
בכבישים פתלתלים נגיע אל הכפר הקטן קונק, מוקף יער עבות על פסגה נישאה. נסייר בכנסיית סן פואה, המשמשת תחנה בדרכם של  עולי הרגל ל"סנטיאגו דה קומפוסטלה".  משם ניסע לעיירה העתיקה פיז'אק, היושבת על נהר הסלה. ראשית העיירה מתוארך למאות  ה – 13-16.  שאמפוליון, החוקר שפיענח את כתב החרתומים המצרי באמצעות אבן הרוזטה , נולד כאן. ביתו הפך למוזיאון המנציח את התגלית העצומה הזו.  ניסע הלאה כפר רוקאמדור –  המיוחד במיקומו על גבי מצוק רם מעל לכנסיות וארמון הדבוקים לסלע, אליהם נרד רגלית. אבל…. העיר היפה בחבל דורדון היא ללא ספק סרלה, אליה נגיע בערב, ללינה.
לינה: סרלה.

יום 7  עיירות עמק הדורדון: סרלה – לה רוק גז'אק – ביינאק – דום

עמק הדורדון היפהפה משופע בעיירות מבוצרות וכפרים שהזמן כמו עמד בהם מלכת. את הביקור נתחיל ב"שוק האיכרים" של סרלה, נמשיך ונבקר בכפר לה רוק גז'יאק, הנראה כתלוי על מצוק מעל נהר הדורדון.
נטייל בין העיירות והטירות הממוקמות בראשן של פסגות משני צידי הנהר (בהתאם למזג האויר ) ונעלה  (עם האוטובוס) למבצר בינאק, הצופה על העמק כולו. מכאן קצרה הדרך  ל"בסטיד"(כפר מבוצר) בשם דום בו נבקר באמצעות רכבת קטנה העולה אל הכפר  דרך שער בחומה. . נמשיך לטייל לאורך טיילת החומה, הצופה על  נהר הדורדון וסביבתו הכל כך יפה.
לינה: בסרלה.


יום 8 טיול בעמק הלוט: ממערת פש מרל אל סן סיר להפופי וטולוז

קניון נהר הלוט מתפתל בין מצוקים רמים ומהווה את אחד מהיפים בנופי צרפת הכפר  סן סירק לה פופי, תלוי על אחד המצוקים מעל הנהר, יפה בעצמו בשל עתיקותו אבל גם בזכות מיקומו מעל הנהר. במעלה אחד מיובלי הנהר נמצאת מערת האדם הקדמון, פש מרל, אליה נגיע בנסיעה. נראה במערה  ציורי קיר של האדם הקדמון ונבקר במוזיאון הסמוך.  משם נגיע לקהור, הלא היא בירת מחוז קרסי , שנהר הלוט מקיף כמעט את כולה. נגיע אל גשר ולנטרה, בן המאה  ה-, 14 שסיפור קורותיו מתייחס למלחמת מאה השנה.  לפנות ערב ניסע ל"עיר הורודה" טולוז, הידועה כעיר תעשיית המטוסים החשובה והלווין האירופאי. העיר יפה בעיקר בחלקה העתיק, ואותה חוצה נהר הגרון ותעלת הדרום (מידי).
לינה: טולוז

 

יום 9  דרום צרפת: טולוז – קרקסון – ברצלונה  
בטולוז נסייר בכיכר הקפיטוליום ונראה את כנסיית סן סרנין היפה, נמשיך ונטייל בעיר העתיקה ותעלת הדרום (חלק מהגרון) החוצה את העיר. לא רחוק מכאן נמצאת העיירה קרקסון, אחת מהמבוצרות שבערי אירופה ומהמבצרים היותר גדולים של אירופה. חומותיה ומגדליה מהווים לא אחת תפאורה מבוקשת לסרטים היסטוריים. נערוך סיור בסמטאות וברחובות היפים ונצא אחה"צ בנסיעה לעבר ברצלונה.
לינה: ברצלונה.

יום 10 טיסה חזרה
לפי לוח הזמנים , ניסע לנמל התעופה של ברצלונה ונשוב ארצה.

הטיול נערך בשיתוף עם חברת תרבותו מבית רימון טיולים


מחירי הטיול   
המחיר למטייל בחדר זוגי :  1645 יורו
תוספת ליחיד בחדר:          350 יורו  

שער היורו :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה .

הטיול מותנה במינימום 20  משתתפים


המחיר כולל
טיסות לברצלונה וחזרה
מיסי נמל לטיסות הבינלאומיות .(חושבו לפי המחירים הידועים בסוף דצמבר. שינוי באלה יביא לעדכון מחיר הטיול הכולל)
לינה: במלונות מדרגת תיירות טובה ודרגה ראשונה.
כלכלה: ארוחות בוקר ועוד 3 ארוחות ערב.
תחבורה: אוטובוס תיירות
דמי כניסות לאתרים ולשמורות כמפורט בתכנית.
טיפים לנותני השירותים בחו"ל
הדרכה: משה פוירשטין

המחיר אינו כולל

ביטוח רפואי ומטען (מומלץ כולל הטסה רפואית
הוצאות אישיות
דברים שלא הוזכרו בסעיף המחיר כולל

שער היורו :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה .

דמי ביטול
עד 60 יום לפני היציאה יוחזר כל הסכום ששולם למעט 50 דולר דמי טיפול.
מ- 59 יום ועד 31 יום לפני היציאה – דמי ביטול בסך 200 יורו   
מ- 30 ימים ועד 15 ימים לפני היציאה -דמי ביטול בסך 1100  יורו
מ- 14 ימים ועד 8  ימים לפני היציאה -דמי ביטול בסך 1360 יורו
מ- 7   ימים ועד 3 ימים לפני היציאה -דמי ביטול  בסך 1550 יורו  
מ- 48 שעות לפני היציאה – דמי ביטול יהיו מחיר הטיול המלאהבהרות לגבי ביטולים
דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.
** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה, למספר  03-5440055
או מייל : info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול .

מחובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!
ביטוח ביטול נסיעה – טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!
אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לרכוש  ביטוח בריאות התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו חצי שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח.

לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.
כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם.

אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו.

רישום, תאריך גביה , דמי קדימה ואפשרויות תשלום
ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.
עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 200 יורו לאדם המהווה חלק ממחיר הטיול הסופי.
יתרת התשלום תיגבה עד 30 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).
(תנאי הביטול למעלה הם ההסכם בין המטיילים לחברה, ללא קשר לגובה המקדמה המשולמת עם קבלת טופס הרישום).

אופן ותנאי תשלום בטיולי בריזה
התשלום יתבצע באמצעות טופס הרישום, שישלח אליכם בעקבות פנייתכם להרשמה לטיול. בטופס יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:
באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.  יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.  

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית.

קבלות: חברת בריזה מתנהלת בתוך קבוצת מונה טורס והקבלות יישאו את שם חברת האם קבלה ממוחשבת  תישלח אליכם במייל או בדואר.

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון
כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה
אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….
יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':
1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת
      התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.
2  –  הושבה מוקדמת מ- 24 שעות לפני ההמראה כרוכה ברוב המקרים בתוספת תשלום.
      התוספת משתנה מחברת תעופה אחת לשניה, בכל מקרה בריזה אינה מממנת הושבה כזו !!!
3 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!

פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה
אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.  

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד
למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.
לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי . אין לבריזה כל התחיבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.
חיסונים
על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה ללשכות הבריאות המחוזיות באזור מגוריך:
ירושלים –  רח' יפו 86                  02-5314811
תל אביב – רח' הארבעה 12      03-5684606
חיפה –     רח' פל"ים  15 א' – קרית הממשלה04-8633111     
עפולה –   רח' ירושלים 4                04-6099002

לתשומת לבכם

בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.