טיול מאורגן לדרום קוריאה

טיול 12 יום לדרום קוריאה- מסורת וקידמה במזרח אסיה, כולל אי האהבה הוולקני ג'ג'ו

הקדמה
הכינוי מעורר הכבוד של מדינת קוריאה הדרומית הוא: "הנֵס על נהר האן". הכוונה היא לסיאול, עיר הבירה של המדינה הזאת, שמיקומה הוא ליד הנהר האן. ובאשר לנֵס – הוא נס כלכלי ממש. משפל עמוק לאחר מלחמת קוריאה, כלומר – המלחמה בין קוריאה הצפונית הקומוניסטית וקוריאה הדרומית – יצאה מדינת קוריאה הדרומית לזינוק כלכלי אדיר. המדינה צמחה במהירות גדולה, והיום היא אחת המפותחות בעולם כולו. בעיר הבירה סיאול מתגוררים 25.6 מיליון בני אדם – כמעט מחצית מאוכלוסיית המדינה.
תושביה של קוריאה הדרומית הם בני דתות ותרבויות שונות: בודהיסטים, טאואוסטים, נוצרים, שמאניסטים, בני דת קונפוציוס. ניכר בהם שהם שומרים על מורשתם התרבותית ועל מנהגיהם המסורתיים, למרות הפיתוח המואץ של התעשייה, הכלכלה, המסחר והבנייה.
לקוריאה הדרומית טבע נהדר ביופיו. נהרות גדולים, אגמים ונחלים, חופי ים נקיים, המוני איים, וגם נוף הררי. טיול לקוריאה הדרומית מעניק למטייל חוויית טיול על כל היבטיה: נופים וטבע, אנשים ותרבויות, פיתוח וקדמה.
הטיול שלנו יתנהל באמצעות אוטובוס פרטי ממוזג וטיסות פנים. נלון בבתי מלון מודרניים וגם בבתי אירוח מסורתיים במקומות שונים שבהם נסייר ונבקר במסגרת היכרות עם תושבים מקומיים ואורחות חייהם.
הטיול בשותפות "מעוף הציפור"

ימים 1- 2 מישראל לדרום קוריאה
טיסת ערב ישירה אל קוריאה הדרומית. ננחת למחרת היום בנמל התעופה אינצ'ון ליד סיאול. ניסע לשדה תעופה מקומי לטיסת פנים לאי ג'
ג'ו בו נשהה שני לילות. האי נבחר לפני כמה שנים כאחד משבעת פלאי הטבע של העולם. לינה: ג'וג'ו .

ימים 3-4 האי ג'ג'ו
האי הזה הוא אחד מפלאי העולם החדשים, שהוכרז בשנת 2011. יש בו לוע של הר געש כבוי הנקרא סאן גום בורי. התפרצות געשית פנימית, ללא שפיכת לבה, אירעה בו, ויצרה מכתש עצום. ניבט מן המקום הזה נוף נהדר. משם נעבור אל העיר סוגוויפו, השנייה אחרי העיר ג'ג'ו מבחינת גודלה. שם נטייל במפל צ'אנצ'ייאן. האגשה מספרת כי רוחצות בו פיות מגן העדן. נצא אל גשר סהא סאם, וממנו לתצפית על הנמל ועל האיים המקסימים הניבטים בקו האופק. אולי יהיה לנו מזל ונראה את הנשים הצוללות, אשר מכנים אותן "האניו". הן שולות צדפים ופירות ים מתוך הים, צוללות ללא בלוני חמצן. הן נמנעות מצלילה במזג אוויר קר מדי או אם יש גאות גדולה. נבקר בכפר הפולקלור סהונג אפ, ובמערת הלבה מנג'נגול, שהיא הארוכה מסוגה בעולם. בסוף היום השני נטוס לבוסאן. לינה: בוסאן .

יום 5 עיר הנמל בוסאן ( Busan )- וכפר האמנים גיאונגז'ו (Gyeongju)
בוסאן (או פוסאן), עיר נמל גדול. בין אתריה המרכזיים של העיר – פארק הדרקון (Dragonsan Park) ומגדל בוסאן נהנה מביקור בשוק הדגים, ממנו נמשיך וניסע אל פארק המצוקים טאג'ונגדה (Taejongdae) שעיקרו יער הגובל במצוקים הנוחתים אל הים מגובה 150 מ'. נמשיך אל גיאונגז'ו, שהיתה בירתם של מלכי שושלת סילה למעלה מאלף שנים, שסיומה היה במאה העשירית. כיום משמש המקום כמוזיאון פתוח. נמשיך ונטייל בפארק טומולי (Tumuli), המוקף חומה במרכז העיירה ובו נראה למעלה מעשרים קברים מלכותיים – עדות לפארה של השושלת הקדומה. נמשיך למצפה הכוכבים צ'ומסונגדה (Ch'omsongdae), הנחשב לאחד העתיקים בדרום – מזרח אסיה, נמשיך משם אל אגף פוסאוק (Poseok), ששימש את מלכי סילה בערבי שירה וחגיגות. לעת ערב נגיע אל גיאונגז'ו, הוא כפר האמנים לינה: גיאונגז'ו – ( 2 לילות )

יום 6 גיאונגז'ו
את היום נתחיל בביקור בשני מורשת של אונסק"ו: מקדש בולגוקסה (Bulguksa), שנבנה על גבי סדרת מדרגות אבן וגגותיו הציוריים נחשבים לאחד משיאי האמנות ביבשת. מעל המקדש נמצאת מערת סוקוראם (Sokkuram Grotto) בה ממוקם פסל של בודהה המשקיף ממרום על העיירה. לא נוותר על ביקור במוזיאון הלאומי של גיאונגז'ו ונלון בעיירה.

יום 7 מגיאונגז'ו לאנדונג ( Andong)- הכפר ההואה
את היום נתחיל בעיר אנדונג (Andong) – הנחשבת למרכז של הקונפוציוניזם בדרום קוריאה. מאנדונג נמשיך ונבקר בכפר ההואה (Hahoe) שפירוש שמו הוא הכפר המוקף מים. גם אתר זה הוכרז כאתר מורשת עולמית והוא משמר אורח חיים וארכיטקטורה מתקופת שושלת ג'וסון ששלטה באיזור לפני כ- 600 שנה. נמשיך למוזיאון המסכות ונטייל ברחובות הכפר המיוחד הזה. לאחר מכן ננסה את כוחנו בהכנת נייר מסורתי, ונמשיך לביקור בבית ספר המשמר את תורות קונפוציוס. נלון בלינה מסורתית בכפר ההואה..

יום 8 שמורת הר סאורק
זה יהיה יום של טיול באזור הר סאוראק. נעלה ברכבל לפסגת הר גואהן גום סהונג (Gwongeumseong) שם ישנה נקודת תצפית נהדרת. נסייר במנזר סינאונג סה (Sinheungsa) אשר לרגלי ההר, ולאחר הפסקת הצהריים נצעד ברגל במשך כשעה, בקניון יפהפה, אל מפל הדרקון המעופף. הוא נקרא כך כי צורתו נראית כמו דרקון. בחלק של הקניון ישנן כ-300 מדרגות נוחות לטיפוס, והדרך היא בחורש טבעי ובין מפלי מים קטנים. ננוח במלון, ואחר כך נגיע למעיינות החמים המסורתיים בסוקצ'ו. ארוחת ערב, ואחריה סיור לילה קצר בנמל הדייגים הפסטורלי של העיר. לינה בסוקצ'ו.

יום 9 סוקצ'ו- סיאול
את הבוקר עוד נקדיש לכפר הדייגים היפה הזה ובסיום הסיור ניסע לסיאול. בדרכנו נראה את מבצר סוואן שגם הוא הוכרז כאת מורשת עולמי. המבנה המיוחד של מבצר זה השפיע רבות על הארכיטקטורה של דרום קוריאה . לאחר הסיור במבצר זה נמשיך בנסיעה לסיאול, בירת קוריאה הדרומית . לינה 3 לילות בסיאול .

יום 10 סיאול בירת המדינה
את הסיור בעיר נתחיל בבוקר: בארמון גיאונגבוק (Gyeongbok) יהיה האתר הראשון עבורנו: ארמון זה נבנה בשנת 1394 ושימש מעונה של משפחת המלוכה. משם נמשיך אל המוזיאון הלאומי, נלך דרך סימטת אינסדונג (Insadong) אל שוק נאמדמון (Namdaemun), נראה את שער נאמדאמון, הנחשב לאוצר מס' 1 של הלאום הקוריאני. ממגדל סיאול נצפה על העיר, ונסיים במוזיאון והאנדרטה המוקדשים לנופלים במלחמת-קוריאה. לינה סיאול

יום 11 סיאול- DMZ-ביקור באזור המפורז- סיאול
קו הגבול עם קוריאה הצפונית הוא רצועה ברוחב 4 ק"מ וזהו האזור המפורז, ה-DMZ. –
נסייר לאורך רצועה זו, נבקר בצד הדרומי של מנהרה שחפרו אנשי צפון קוריאה מתחת לגבול
לצורך ריגול והברחות ונוכל גם להשקיף על העיר הצפון קוריאנית גסונג.
תחנת רכבת שהוקמה לקראת החיבור בין שתי הקוריאות עומדת בשממונה לרגע בו יפתח הגבול…..
נחזור לסיאול ואחה"צ ניקח חלק בסדנה להכנת חמוצים קוריאניים הניקראים " קימאצ'י " .
לסיום הסדנה נערוך ארוחת ערב חגיגית . לינה בסיאול

יום 12 סיאול- ת"א
ביומו האחרון של הטיול בקוריאה נערוך ביקור בכפר הפולקלור (Korean-Folk-Village) הנמצא מדרום
במקום שוחזרו אורחות החיים של בני העם לפני כ- 200 שנה. יש כאן בעלי המלאכה, ארכיטקטורה
קוריאנית המיוחדת ובאופן בניית הכפר טיפוסית ואופיינית לחברה מעמדית שמרנית שאחד מסממניה הוא טקס דתי של חתונה המלווה בריקודים. בהתאם לשעת הטיסה נשוב לסיאול ונעלה על הטיסה חזרה לארץ.

מחיר הטיול:

מחיר הטיול למטייל בחדר זוגי : $4795
תוספת לחדר ליחיד: $635
שער הדולר/ היורו: נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה .
מספר המשתתפים: לפחות 15 מטיילים

המחיר כולל:
10 לילות במלונות 4 כוכבים , על-בסיס לינה וארוחת בוקר.
ארוחת ערב ביום ההגעה וכלכלה מלאה לאורך הטיול .
אוטובוס תיירים ממוזג ונוח לביצוע הסיורים וההעברות כמפורט בתכנית.
מדריך ישראלי – רנן הורני
מדריכים מקומיים דוברי אנגלית.
כניסות לאתרים.
טיפים לנותני השירותים

מחיר הטיול אינו כולל:
שתיה בארוחות הכלולות
בטוח רפואי ומטען
כל מה שאינו מופיע בסעיף "כולל".

דמי ביטול
60-31 יום לפני היציאה לטיול – $150
31-20 יום לפני היציאה לטיול – $780
20-14 יום לפני היציאה לטיול –$1500
8-14 ימים לפני היציאה לטיול – $3500
פחות מ-8 ימים לפני היציאה לטיול – מלוא מחיר הטיול
בנוסף על דמי הביטול הנ"ל יחולו דמי ביטול על כרטיסי הטיסה מרגע הכירטוס
* מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א'-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)

הבהרות לגבי ביטולים
דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.
** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה, למספר 03-5440055
או מייל : info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול .
מחובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!

ביטוח ביטול נסיעה – טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!
אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לרכוש ביטוח בריאות התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו חצי שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח.
לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.
כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון המופיע בפוליסה שבידיכם.
אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו.

רישום, תאריך גביה , דמי קדימה ואפשרויות תשלום
ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.
עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 400 דולר לאדם המהווה חלק ממחיר הטיול הסופי.
יתרת התשלום תיגבה עד 30 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).
(תנאי הביטול למעלה הם ההסכם בין המטיילים לחברה, ללא קשר לגובה המקדמה המשולמת עם קבלת טופס הרישום).

אופן ותנאי תשלום בטיולי בריזה
התשלום יתבצע באמצעות טופס הרישום , בו יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:
באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית. יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.
הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית.
מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה.

הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה
אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….
יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':
1 – להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת
התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.
2 – בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!
פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה
אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.
ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד
למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת "פרטנר" לחדר הזוגי.
לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי . אין לבריזה כל התחיבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

חיסונים
על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה ללשכות הבריאות המחוזיות באזור מגוריך:
ירושלים – רח' יפו 86 02-5314811
תל אביב – רח' הארבעה 12 03-5684606
חיפה – רח' פל"ים 15 א' – קרית הממשלה04-8633111
עפולה – רח' ירושלים 4 04-6099002

לתשומת לבכם
בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

בברכת טיול נעים מצוות בריזה!