טיול מאורגן ליפן

טיול מאורגן ליפן

טיול מאורגן ליפן

טיול מאורגן ליפן

15 יום הטיול הגדול ליפן הקדמה :

לטיול ביפן אי-אפשר להתכונן. הכל בה כל-כך אחר ושונה, עד שלא משנה איזה ספר תקראו על יפן, או איזה סרט תראו, המפגש האמיתי איתה – מובטח שישאיר אתכם מופתעים. הטכנולוגיה המתקדמת – מרכזי העסקים השוקקים, הרכבות המהירות, מרכזי-הקניות מנקרי-העיניים, היפנים עצמם – קפדניים ומנומסים מחד, ומאידך -משולחי רסן לחלוטין לאחר בילוי ספוג-אלכוהול בבר מקומי, הגיישות היפהפיות, מקדשי הזן הנפלאים, הנופים הגעשיים, כל אלה חוברים יחד לטיול שרשמיו ישארו  חקוקים אצלכם עוד תקופה ארוכה לאחר החזרה הביתה. מעטות מבין מדינות העולם המודרני אינן מושפעים מהרעיונות, התרבות והכלכלה היפנים, ועדיין היא נחשבת לחידה: מערבית, אך שונה ממדינות המערב; אסייתית, אך שונה מכל חברה אסייתית אחרת. מדינה שבה המסורת והמודרניזציה דרות בכפיפה אחת לאורך כל השנים: שינטו וזן מצד אחד, ושיא הטכנולוגיה מצד שני.יפאן מורכבת בעיקר מארבעה איים:  הונשו, שיקוקו, קיושו והיקאידו.

הונשו הוא האי הגדול, בו מתרכזים רוב האתרים החשובים, ובו נבקר.

הערה: בסוף התכנית הוספנו, למעוניינים, תיאור קצר של מקצת המקומות אותם נפקוד

מסלול הטיול מאורגן ליפן :

ימים 1-2 ה'-ו', 17-18.5.18 ת"א – יעד ביניים – אוסקה
טיסה דרך יעד ביניים והגעה לאוסקה ביום שלמחרת.
העברה למלון. ( לינה אוסקה 1 לילה )

יום 3 שבת', 19.5 אוסקה- קוראשיקי ( Kurashiki ) – אוקיאמה ( Okayama )

נתחיל הבוקר בגשר אקאשי קאיקיו אואשי Akashi Kaikyo Ohashi הצופה יפה על העיר ומחבר בין האי המרכזי הונשו לאי שיקוקו. נמשיך לקוראשיקי בה נטייל בחלק העתיק של עיר המסחר מתקופת אדו. פירוש שמה של קורשיאקי הוא "כפר המחסנים". קסמה העתיק לא פג וכיום חלק ניכר מהמחסנים הפך לחנויות וגלריות. נבקר גם במוזיאון לאמנות אוהרה (Ohara)  שהינו מוזיאון האמנות המערבית הראשון ביפן.

נמשיך לאוקיאמה עיר מודרנית ותוססת. נבקר בגן קוראקו-אן שהינו אחד משלושת הגנים החשובים ביפן.

לינה באוקיאמה. ( 1 לילה )

יום 4 א', 20.5  אוקיאמה – האי נאושימה (Naoshima) – הירושימה (Hiroshima)

יום מיוחד מצפה לנו. ניסע למעגן של אונו משם נפליג קצרות במעבורת לאי נאושימה. שהפך מכפר דייגים קטן למרכז בינלאומי של אומנות עכשווית. נבקר במוזיאונים המיוחדים במקום ובפרויקטים השונים של האומנות העכשווית. בסיום הסיור נחזור במעבורת לאונו ונמשיך להירושימה. לינה בהירושימה (2 לילות )

יום 5 ב', 21.5  הירושימה – האי מיאג'ימה (Miyajima) – הירושימה

את שעות הבוקר נקדיש לסיור בהירושימה, העיר שהוחרבה ע"י פצצת אטום במלחמת העולם השנייה. נבקר באתר ההנצחה, בפארק השלום ובמוזיאון. בתום הסיור נשוט לאי מיאג'ימה, שעל פי האמונה המקומית משמש כמקום משכנם של אלי השינטו. נבקר במקדש איצוקושימה ובמקדשי האי הנוספים. לאחר השקיעה נחזור להירושימה. לינה בהירושימה.

יום 6 ג', 22.5   הירושימה – אוסקה -נארה ( Nara )- קיוטו (Kyoto)

ניסע ברכבת מהירה לאוסקה. עם הגיענו נערוך סיור קצר באוסקה, נבקר בבניין אומדה ברובע העתיק ואולי גם ברובע הקניות והשוק בנאמבּה ((Namba. נמשיך לנארה  שהייתה בירת יפן הראשונה, ומרכז לבודהיזם. כיום נותרו בה על תילם בתים מסורתיים יפים וכמובן מקדשים מיוחדים. נבקר במקדש הבודהיסטי טודאיג'י, מקדש השינטו קאסוגה ובפארק הגדול שבו משוטטות חופשי איילות. לקראת ערב נשוב ברכבת לקיוטו. לינה בקיוטו

 (3 לילות )

ימים 7-8 ד'- ה', 23-24.5  קיוטו

לדעת רבים קיוטו היא הפנינה של יפן. את היומייםרבי הענין הבאים נקדיש לעיר. נבקר בטירת ניג'ו, במקדשים ובגנים הבולטים בעיר, בשביל הפילוסופים , ברובע העתיק, בסמטאות, בשוק, בטקס תה, בתחנת הרכבת המיוחדת, ברובע הגיישות המפורסם גיאון, בבית-שלום ועוד. לינה בקיוטו.

יום 9 ו', 25.5  קיוטו – טאקיאמה (Takayama

הבוקר ניסע לטאקאיאמה שהינה עיר ציורית מוקפת הרים, ומפורסמת בעבודות העץ ובמבני העץ השמורים בה. נטייל בין אתריה ושווקיה. לינה בטאקאיאמה. ( 1 לילה )

יום 10 שבת', 26.5– שיראקוואהגושמורת קאמיקוצ'י ((Kamikochi – מאטסומוטו

את היום נבלה בעמקים שבין האלפים היפניים. נבקר במוזיאון הפתוח בשיראקוואה (Shirakawago). . נמשיך לשמורת קאמיקוצ'י (( Kamikochi National Park אחד המקומות הציוריים ביפן ומשמורות הטבע הכי יפות במדינה.נמשיך למצומוטו ללינה ( 1 לילה )

יום 11. א', 27.5: מטסומוטו (Matsumoto)   – האקונה (Hakone)

הבוקר נטייל במטסומוטו המכונה "בירת האלפים היפניים" ובמצודת העיר. בסיום הסיור ננוע לכיוון האקונה. בדרך נבקר במוזיאון קימונו מיוחד במינו, קובוטו, ששוכן על שפת אגם קאווגוצ'י. לקראת ערב נגיע להאקונה. זו עיר המעיינות החמים של יפן מהמאה ה-9 לספירה. לינה בהאקונה. ( 1 לילה )

יום 12 ב', 28.5  האקונה – טוקיו

את היום נקדיש להאקונה. נטייל בין אתריה ברגל וברכב ונשוט באגם אשי. הערה: יש לקחת בחשבון שבשנים האחרונות הייתה פעילות וולקנית באזור מה שפגע, במידה מסויימת, ביכולת לבקר בכל האתרים המתוכננים. נעשה כמובן המכסימום ונשתדל… שמזג האויר גם הוא יאפשר לנו לצפות בהר פוג'י האייקון של יפן. בסיום הסיור ניסע לטוקיו. לינה בטוקיו (3 לילות ).

ימים 13-14. ג'- ד', 29-30.5 טוקיו

טוקיו, בירת יפן, השוכנת על גדת נהר סומידה, הפכה מכפר דייגים קטן לאחת הערים המודרניות והגדולות בעולם. נבקר במקדש מייג'י, ברובע אסאקוּסה – האיזור הציורי של טוקיו עם אוירה של פעם וסגנון של תקופת אדו, בשוק הדגים, ברובע אונו, ברובע העתיק של העיר, במרכז אוביידה על האי, בשווקיה ועוד. לינות בטוקיו.

יום 15 ה', 31.5 טוקיו – יעד ביניים – ת"א
נסיים את ביקורנו בבירת יפן ולפי שעת הטיסה ניסע אל שדה התעופה לטיסה חזרה הביתה.

אתרים על קצה הצ'ופסטיק

האי נאושימה

האי נאושימה , השוכן בים סאטו,  דרומית מזרחית לאזור אוקיאמה, הפך מישוב דליל של דייגים וחקלאים למרכז של אמנות עכשווית המוצגת בנופים יפהפיים ויחודיים.  . המטמורפוזה  של האי התרחשה כאשר חברה מקומית להוצאה לאור הקימה את חברת בנסה (Benesse) והטילה על הארכיטקט אנדו טדאו (Tadao) להקים מוזיאון המכיל בין היתר עבודות של אנדי וורהול, דויד הוקני וז'אן מישל בסקיאט. המוזיאון שוכן על גבעה מבודדת ומשקיף אל נופי הים, סלעי החוף, האיים השכנים והמעבורות השטות ביניהם – שלווה אולימפית באי יפני.  פרוייקט אחר ומיוחד באי הוא "בתי אמנות", בו  שיפצה החברה ושימרה בתים עתיקים ברובע הומורה (Hommura) ומסרה אותם לידי אמנים יפנים ומערביים ידועים, שהפכו כל אחד מהם ליצירת אמנות לעצמה, יצירה עכשווית המתקשרת עם האסטטיקה והמסורות העתיקות ועם התרבות המקומית. במסגרת הפרוייקט הזה מצאנו, נוסף לבתים, גם מקדש ייחודי, חדיש, מקדש גו'או, הבנוי אבנים, עץ ומדרגות זכוכית , ואם אנחנו רק התבוננו בו, הרי כמה מבקרים יפנים אאפילו התפללו בו למי שהם מתפללים וכך ראינו ממש בעיניים את הקשר הזה בין ההווה והעבר.

ועדיין לא ביקרנו במקום המדהים ביותר בנאושימה, מוזיאון צ'יצ'ו (Chichu), יצירה של בטון, פלדה, זכוכית ועץ , שגם אותה תיכנן הארכיטקט יליד אוסקה, אנדו טדאו. פירוש השם צ'יצ'ו הוא "מתחת לפני הקרקע" והמוזיאון אכן בנוי  כמו מקלט אטומי בתוך הגבעה עליה הוקם.  והפתעה: בתוך החללים הנפלאים של המיבנה מוצגות יצירות של שלושה אמנים בלבד. בחלל אחד ארבעה מציורי חבצלות המים של קלוד מונה, בחלל גדול אחר,  חלל כמו של קתדרלה גדולה, נמצאת עבודה של וולטר דה מריה "זמן, פחות זמן וללא זמן" ובחלל שלישי עבודות בנושא האור של ג'ימס טורל (Turrell).האמת, ברגעים הראשונים  היינו קצת נבוכים מול הגודל והעוצמה של המיבנה  לעומת מספר העבודות הקטן המוצג בו, עד שהחווייה סחפה אותנו והרגשנו את הקשר המיוחד של הסביבה עם החללים והאמנות המוצגת בהם, כי כאן – המוזיאון הוא האמנות. הגן המקיף את גבעת המוזיאון  מוקדש לקלוד מונה ונאספו בו כ-160 מיני שיחים ופרחים ועוד כ-40 סוגי עצים שהיו אהובים על הצייר הצרפתי  ששתל ונטע אותם בגן המפורסם שלו בז'יוורני (Giverny) שליד פריס.

טוקיו

רמת האנרגיה והפעלתנות בבירת יפן הן כמעט ייחודיות בעולם. למרות שהתמונה הכללית היא של שיכונים צפופים ומגדלי משרדים, וביניהם כבישים מהירים עיליים המלאים בתנועה, מדובר פה בסיפור ההצלחה היפני בפעולה. לעומת מרכז העיר, רוב פרברי טוקיו לא נפלו קורבן לתרבות הסופרמרקטים, ורחובותיהם מלאים בחנויות קטנטנות ובמסעדות שוקקות, שרובן נשארות פתוחות עד השעות הקטנות של הלילה. לא הרחק ממגדלי המשרדים אפשר למצוא כיסים מבודדים של טוקיו אחרת: בית עץ עתיק, חנות לבגדי קימונו, פונדק בסגנון יפני מסורתי, אישה זקנה לבושה בקימונו מטאטאת את המדרכה ליד ביתה במטאטא קש. טוקיו, היא המקום שבו פוגש הקצב המזורז של תרבות הצריכה את הרגעים השקטים יותר ששרדו ממסורות עתיקות.

טוקיו היא מרכז עירוני ענק הפרוש לרוחבה של שפלת קאנטו (Kanto Plain), ממפרץ טוקיו-וואן (Tokyo-wan Bay). העיר נבנתה מחדש לאחר שנהרסה כליל ברעידת אדמה ב-1923, ושוב לאחר ההפצצות האוויריות האמריקניות במלחמת העולם השנייה. ניתן לחלק את העיר לשניים: אזורי הקניות והעסקים הנוצצים, הנמצאים ממערב למתחם הקניות המרכזי גינזה (Ginza), ואזורי המגורים הפשוטים-יותר, ממזרח. רוב האתרים שיעניינו את המבקרים בעיר נמצאים על קו הרכבת המעגלי המקיף את מרכז העיר (JR Yamanote Line) או בתחומיו.

רגעי הקסם בטוקיו אינם טמונים בסיור בין אתריה, כיוון שזו אינה עיר של אדריכלות מבריקה ובניינים מרשימים – תכנון העיר המחודש לאחר המלחמה נבע בעיקר משיקולים מעשיים ויצר נוף עירוני חדגוני ולא מרגש. החוויות האמיתיות בטוקיו נוצרות, לכן, מתחושת ההמולה והפעלתנות ומגילוי המקומות השלווים יותר. גינזה הוא אזור הקניות המפורסם ביותר בטוקיו: מפואר, פופולרי ושוקק חיים והמקום הנחשב ביותר לרוקן בו את ארנקכם. יש בו גם הרבה גלריות פרטיות קטנות, כך שנחמד להסתובב כאן גם אם אתם לא מתכוונים לקנות. בפארק אואנו-קואן (Ueno-Koen Park), מצפון למרכז העיר, נמצאים כמה מהמוזיאונים והגלריות הטובים ביותר ביפן. במוזיאון הלאומי של טוקיו (Tokyo National Museum) אצור האוסף הגדול ביותר בעולם של אמנות יפנית; המוזיאון הלאומי למדע (National Science Museum) הוא מוזיאון ענק שהכניסה אליו חופשית, ויש בו תצוגה גדולה של פריטים מדעיים; ומוזיאון שיטאמאצ'י להיסטוריה (Shitamachi History Museum) משחזר את רבעי המגורים של המוני העם בטוקיו העתיקה.

אזור אסאקוסה (Asakusa), מצפון-מזרח למרכז, נחשב מזה זמן רב ללבה של העיר העתיקה, והוא אחד מהמקומות הבודדים שבהם תוכלו לחוות משהו מהטעם האמיתי של אורח החיים המשוחזר במוזיאון שיטאמאצ'י. האתר החשוב ביותר באזור הוא מקדש סנסו-ג'י (Senso-ji Temple), ככל הנראה המרכז הדתי הבודהיסטי הפעיל ביותר ביפן, אבל האזור כולו הוא מקום נפלא לטייל בו: אסאקוסה היה בעבר 'רובע תענוגות' מפורסם, יריד שעשועים של תיאטרון, מוסיקה, ובילויים מפוקפקים יותר, ועדיין אפשר לראות כאן שרידים לפאר ולקלילות של אותם ימים. שינג'וקו (Shinjuku), ממערב למרכז העיר, הוא רובע הבילויים הפרוע ביותר בטוקיו של ימינו. אם יש לכם רק יום אחד לבלות בעיר ואתם רוצים לחוות את אורח החיים היפני ממקור ראשון – זה המקום לבלות בו. כאן נמצאים, בקרבה גדולה אלה לאלה, כמעט כל הדברים שהופכים את טוקיו למעניינת: בתי כלבו יוקרתיים, מרכזי קניות זולים (הכל יחסי..), אורות ניאון בוהקים, משרדי ממשלה, עוברי אורח צפופים ודחוקים, מסכי וידאו בצדי הרחובות, דוכנים למכירת אטריות שבהם אוכלים בעמידה, מועדונים עם מארחות, מקדשים קטנים ונחבאים מהעין ומועדוני חשפנות.

הר פוג'י

ההר הגבוה ביותר ביפן (3776 מ') הוא תוואי הנוף הטבעי היחיד, שכל מי שמבקר ביפן רוצה לראות. פוג'י-סאן הוא חרוט וולקני סימטרי באופן מושלם, שהתפרץ לאחרונה ב-1707 וכיסה את רחובות טוקיו, במרחק 100 ק"מ ממנו, באפר וולקני. ביום בהיר במיוחד אפשר לראות את ההר מטוקיו, אך במשך רוב השנה יהיה קשה לראות אותו אפילו ממרחק של 100 מ', כיוון שפוג'י ידוע כהר ביישן במיוחד, האפוף רוב הזמן במעטה של עננים. ההר מרהיב במיוחד בחורף ובתחילת האביב, כאשר כיפת השלג בפסגתו מוסיפה ליופיו.

קיוטו

העיר קיוטו, על מאות מקדשיה וגניה, היתה הבירה הקיסרית בשנים 794-1868, והיא עדיין נחשבת למרכז התרבותי העיקרי של יפן. העסקים והתעשייה אמנם מתחילים לשנות את צביונה המסורתי של העיר, אבל מחפשי הקלישאות יוכלו עדיין למצוא כאן גנים של חצץ מגורף, מקדשים בעלי גגות ייחודיים וגיישות. הארמון הקיסרי (Imperial Palace) הוא אחד ממוקדי העניין הבודדים הנמצאים במרכז קיוטו; המבנה הנוכחי נבנה בשנת 1855, ואפשר להיכנס אליו רק במסגרת של סיור מודרך. חלקה המזרחי של העיר, ובעיקר רובע היגאשייאמה (Higashiyama), הוא אזור שמומלץ מאוד לבקר בו, בזכות המקדשים הנאים, מסלולי ההליכה השלווים והבידור הלילי המסורתי שאפשר לראות בגיון (Gion). אתר מיוחד הוא מקדש סאנג'וסאנגן-דו (Sanjusangen-do Temple), שיש בו 1,001 פסלים של קאנון בעלת אלף הידיים, אלת הרחמים הבודהיסטית. בצפון-מערב קיוטו יש מספר מקדשי זן נפלאים, בהם מקדש קינקאקו-ג'י (Kinkaku-ji Temple), אשר נשרף כליל בשנת 1950 על-ידי נזיר אחוז דיבוק ונבנה מחדש, כשהוא מצופה בעלי זהב. רובע טאקאו (Takao), החבוי בצפון-מערב העיר, מפורסם בזכות הצבעים שמקבלים עלי העצים שבו בסתיו.

האי מיאג'ימה

באי מיאג'ימה (Miyajima) נמצא מקדש הנחשב לאחד משלושת היפים ביותר ביפן, ושמו איצוקושימה (Itsukushima Shrine). זהו מקדש שינטו והוא מהמאה ה- 6 לספירה. הוא בנוי על גבי כלונסאות, התקועות במשטח חופי של גאות ושפל. בעת שיא הגאות יש תחושה שהמקדש צף על הים. כדי לחזות בתופעת הגאות יש להגיע למקום עד השעה 10 בבוקר. כבר כשמגיעים לאי במעבורת מהירושימה, רואים את הטורי (שער המקדש) האדום, בגובה של יותר מ- 15 מטר, הנראה כצף על פני המים. בגלויות הוא נראה בצבע אדום עז, אך מקרוב הוא נראה דהוי למדי… עם זאת הוא עדיין מרשים. זהו אחד מהשערים הגדולים ביותר ביפן והוא נבנה במאה ה- 12. תיירים רבים באים רק כדי לצלם אותו ולחזור, אך כדאי להישאר במיאג'ימה לילה. באי חיים המוני צבאים שהתרגלו לבני-אדם, והם משוטטים בחופשיות ומתקרבים לאנשים. כמו-כן גדלים באי עצי מייפל – העלה של עץ המייפל הוא הסמל שלה

טאקיאמה

עיירה יפהפיה הסמוכה לאלפים היפניים. מכל מקום בעיר ניתן להשקיף אל רכס ההרים המושלגים. את העיירה המקסימה והציורית חוצה נהר, וכולה בנויה מבתי עץ כהה, נמוכי קומה. בקצה העיירה, בראש גבעה, יש אזור של מקדשים, ופארק עם בתים מסורתיים שבאמצעו אגם. בעיירה יש גם טיילת חמודה שמוכרים בה מטעמים ומזכרות.

היפנים מגיעים אליה בשביל הבירה המקומית, הבשר בקר המקומי, ה'סאקה' המפורסם של האזור, המוזיאונים וטיול בסמטאות רובע הסוחרים מסוף המאה ה- 19 (ה- Sanmachi Suji), רובע שבתיו עשויים עץ והם בעלי חזית מסורגת.העיר מוקפת בפארקים לאומיים עצומים, ופסגות בגובה 3,000 מטר – דבר ההופך אותה למקום עוצר נשימה, תרתי-משמע.

טיול מאורגן ליפן

טיול מאורגן ליפן

מחיר הטיול מאורגן ליפן

6195 דולר לנוסע בחדר זוגי

635   דולר תוספת לחדר ליחיד

המחיר לטיול מאורגן ליפן  כולל:

1. טיסות לא ישירות אל אוסקה וחזרה מטוקיו, כולל מסי נמל ודלק הנכונים ל-30.11.17 . שינוי באלו יגרום לשינוי במחיר הטיול
2. 13 לילות בבתי מלון בדרגת תיירות טובה, על-בסיס לינה וארוחת בוקר
3. כלכלה: ארוחות בוקר וארוחות ערב ( למעט בערב ההגעה ו 28.5 הערב הראשון בטוקיו  )

4. אוטובוס תיירים ממוזג ונוח לביצוע הסיורים וההעברות בהתאם למסלול
5. רכבת בהתאם למסלול
6. כניסות לאתרים
7. מדריך ישראלי – אילן צפורה
8. מדריכים מקומיים דוברי אנגלית
9. טיפים לנותני השירותים המקומיים

המחיר לטיול מאורגן ליפן אינו כולל:

 1. ארוחות צהריים לאורך הטיול וערב בהגעה וב 28.5
 2. ביטוח בריאות ומטען.
 3. הוצאות אישיות.
 4. כל מה שאינו מופיע בסעיף "כולל".

תנאי הרשמה, דמי רישום ודמי ביטול

 • עם ההרשמה תיגבה מקדמה בסך 450 $ למטייל. להבטחת הטיסות ושירותי הקרקע .
 • את יתרת הסכום עבור הטיול יש לשלם עד 10.4.2018.

דמי ביטול – שירותי קרקע

עד 14.4.18                                           אין דמי ביטול

מתאריך 15.4.18 עד 30.4.18                  450 $ לאדם

מתאריך 1.5.18 ועד תאריך 10.5.18         1475 $ לאדם

מתאריך 11.5.18 ועד היציאה                    דמי ביטול מלאים

דמי ביטול – טיסות

דמי הביטול בגין הזמנת הטיסות ייגבו בהתאם למדיניות חברת התעופה, וללא קשר לשירותי הקרקע.

הערות:

 1. עלות שירותי הקרקע חושבה לפי שער חליפין ביום 30.7.2017: 1 $ ארה"ב = 110 יין. כל שינוי בשער ישנה את מחיר הטיול בהתאם.
 2. היות והטיול מתקיים בעונת השיא של התיירות ביפן, ועל-מנת שנוכל להבטיח את רמת השירותים שעליה מבוסס הטיול, , אנא הירשמו בהקדם, ולא יאוחר מתאריך 31.8.2017.
 • הערה חשובה לגבי שערי מטבע: המחיר לשירותי הקרקע מחושב לפי שער 1$ = 111 יין נכון לתאריך 11.17 כל שינוי משמעותי בשער היין לעומת ה $ עשוי לשנות את מחיר הטיול.

תנאי ביטול

 • עד חודשיים לפני היציאה לטיול אין דמי ביטול
 • 60-31 ימי עסקים לפני היציאה 500 $  לאדם
 • 30-21 ימי עסקים לפני היציאה $ 1880  לאדם
 • 20-14 ימי עסקים לפני היציאה 2550 $ לאדם
 • 13-7 ימי עסקים לפני היציאה 4300 $ לאדם
 • מ-6  ימי עסקים לפני היציאה                דמי ביטול מלאים

* מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)

ביטוח ביטול נסיעה – טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!

אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". אפשר לסדר ביטוח בריאות התקף מחצי שנה לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. התשלום בכל מקרה מחושב על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום הזמנת הביטוח מחברת הביטוח.

לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.

כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם.

אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו.

רישום, תאריך גביה , דמי קדימה ואפשרויות תשלום

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.

עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 450 דולר המהווה חלק ממחיר הטיול הסופי.

יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול.

(תנאי הביטול למטה הם ההסכם בין המטיילים לחברה, ללא קשר לגובה המקדמה המשולמת עם קבלת טופס הרישום). על טופס הרישום יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית. יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית.

הבהרות בטיול מאורגן ליפן 

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול.

ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב ביום מסירת ההודעה.

** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה, למספר  03-5440055

או מייל : info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול .

מחובת המטייל לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!

נא לוודא שהדרכון בתוקף לחצי שנה לפחות מיום הכניסה  

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….

יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':

1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת

התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.

2  –  הושבה מוקדמת מ- 24 שעות לפני ההמראה כרוכה ברוב המקרים בתוספת תשלום.

התוספת משתנה מחברת תעופה אחת לשניה, בכל מקרה בריזה אינה מממנת הושבה כזו !!!

3 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!

פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (דיוויד).

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.

לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי . אין לבריזה כל התחיבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה למשרד הבריאות כדי לקבוע תור ללשכת הבריאות המחוזיות באזור מגוריך:

מס' הטלפון בכל רחבי הארץ – 5400*

לתשומת לבכם

 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

 

ליצירת קשר לחץ כאן!

בברכת טיול נעים מצוות בריזה!!