טיול מאורגן לפולין, כולל הצפון – לא רק מחנות..

פולין איננה עוד מדינה ככל שאר המדינות. בתודעתנו היא נתפסת כבית הקברות הגדול של העם היהודי, ולכן כמעט כל טיול מאורגן לפולין מתמקד באתרי השואה המפוזרים ברחבי פולין. אבל לפולין יש גם פנים אחרות. יש לה מורשת תרבותית עתיקת יומין ועריה וכפריה משופעים בפנינות ארכיטקטוניות, באתרים שקשורים לאנשי שם בתולדות המדע והתרבות ויש בה נופים מרתקים. במסגרת הטיול המאורגן לפולין ננסה לשלב בין הדברים. נבקר כמובן באתרים יהודיים אך לא נוותר על אתרי המורשת הפולנית ועל נופיה.

מסלול הטיול

יום 1 נתב"ג – ורשה

טיסת בוקר לוורשה. לאחר הנחיתה נצא לסיור ראשון בעיר. נבקר בגן ססקי, פארק וז'יינקי ונעלה לתצפית ממגדל התרבות. כמו כן נשוטט בסמטאות הציוריות של העיר העתיקה ונהנה מהאווירה המיוחדת של המקום. ניסע לאורך הנתיב המלכותי ונראה את בית הפרלמנט והאוניברסיטה. ארוחת ערב ולינה: ורשה

יום 2 ורשה

את היום נקדיש לוורשה, ולהיסטוריה היהודית העשירה שלה. נצא במסלול הגבורה ברחובות הגטו דרך הבונקר של אנילביץ' במילא 18 ועד כיכר המשלוחים. נבקר גם בבית הקברות היהודי בו קבורים כמה מגדולי התרבות היהודית בדורות האחרונים: י.ל. פרץ, אנסקי, זמנהוף, קמינסקה ועוד. מבקר בבית הכנסת נוז'יק וכן במוזיאון "פולין", המוזיאון היהודי החדש והמרשים, המספר את סיפורה של הקהילה היהודית הגדולה והעתיקה שהיתה במדינה.

ארוחת ערב ולינה: ורשה

Night Panorama of Royal Castle and Old Town in Warsaw, Poland יום 3 ורשה – לודג' – צ'נסטוחובה – קרקוב

לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל לודג', הנמצאת דרומית לוורשה. שם נבקר בארמון פוזננאסקי, הנקרא על שמו של האיש שהוריש את הבניין לשימוש כמוזיאון העירוני של לודג' ובבית הקברות היהודי.

נמשיך אל צ'נסטוחובה, המקודשת לפולנים הקתולים ומהווה מוקד עלייה לרגל בעיקר בגלל איקונין המדונה השחורה מצ'נסטוחובה. נבקר בכנסיית המדונה השחורה ונחזה באיקונין ובמאמינים הנרגשים למראהו. נמשיך לבית המלון בקרקוב לארוחת ערב ולינה.

יום 4 קרקוב

מוניומנט ממוזיאון הסולדיריות בגדנסק

קרקוב היתה בירתה ההיסטורית של פולין ולכן היא משופעת במונומנטים שמסמלים את האומה הפולנית. נבקר בגבעת וול (WAWEL) בה נמצאת הקתדרלה של העיר שבה נקברו כל גדולי האומה הפולנית. בסמוך נמצא ארמון מלכי פולין וגם בו נבקר. נרד לעיר העתיקה המוקפת חומה מושלמת ונטייל בסמטאותיה, נבקר במתחם האוניברסיטה היגלונית שהיא העתיקה ביותר במזרח אירופה. נגיע לככר המרכזית של העיר העתיקה בה נמצא בניין השוק הישן – סוקייניצה וסביבה בתי סוחרים עשירים מסוף ימי הביניים. כמו כן נבקר ברובע היהודי ובבית הכנסת של הרמ"א. ארוחת ערב ולינה: קרקוב

יום 5 קרקוב – זקופנה – קרקוב

נעלה מקרקוב למרומי הקרפטים אל זקופנה, אתר נופש חורפי וקייצי, השוכן למרגלות הפסגות הגבוהות של הקרפטים. נעלה ברכבל לאחת הפסגות שמעל העיירה לתצפית מרהיבה. בעיירה יש שוק מזכרות מפורסם וגם בקיץ היא שוקקת מטיילים.

נמשיך בטיול ונבקר באגם האלפיני הנחבא מורסקי אוקו, וכן נעפיל באמצעות קרונית חשמלית – אל הר גובאלובקה ממנו יש מראה עוצר נשימה של האזור כולו. נשוב לקראקוב לארוחת ערב ולינה.

יום 6 קרקוב – ויליצקה – גדנסק

היום נגיע לוויליצקה, מכרה המלח העתיק, מהיפים והמפורסמים בעולם, המצוי ברשימת מורשת אונסק"ו משנת 1978. באתר המכרה פסלים, תבליטים ואף אולמות חצובים במלח, בעומק של למעלה מ 300 מ'.  

אחר הצהריים ניסע לשדה התעופה של קרקוב ונטוס צפונה, אל גדנסק. ארוחת ערב ולינה: גדנסק           

יום 7 גדנסק

לאחר ארוחת הבוקר נטייל בגדנסק, עיר נמל בעלת יופי ייחודי ששוחזרה באופן מרשים בשנים שלאחר מלחמת העולם השניה, דווקא על ידי הרוסים שהחריבו את העיר בזמן המלחמה. בסגנון הבנייה שלה מזכירה גדנסק את אמסטרדאם או ברוג'. נסייר בעיר העתיקה, נראה את המנוף הענק שהוא סימלה של העיר ואת פסלו של נפטון בכיכר המרכזית. אחר הצהריים נבק במוזיאון סולידריות אשר במספנת גדנסק, המקום בו התחילה המהפכה של תנועת סולידריות.

ארוחת ערב ולינה: גדנסק

ממוזיאון הסולידריות בגדנסק

יום 8 גדנסק – סופוט – גידיניה – חצי האי הל

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לעיירה סופוט, האלגנטית שבערי פולין, ונלך לאורך רציף העץ הארוך ביותר באירופה, שנבנה ב-1827. בתקופה הזו הפכה העיר לעיירת נופש ועד היום היא מושכת אליה נופשים רבים. העיר הנוספת בה נבקר היום היא גדיניה, היושבת לשפת מפרץ דנציג שבדרום הים הבלטי, כ-15 ק"מ מגדנסק – שעימה ועם העיירה סופוט היא יוצרת אגד ערים המכונה "שלוש-הערים". נמשיך אל חצי האי הל, הנמצא בקצה המיצר היבשתי הסוגר על מפרץ גדנסק ובולט לים הבלטי. ארוחת ערב ולינה: גדנסק           

יום 9 גדנסק – שטוטוף – אלבלג– אולשטין

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור במחנה שטוטהוף, המחנה האחרון אותו שיחרר הצבא האדום בשנת 1945. נמשיך לתעלת אלבלאג אשר מחברת שני אגמים וייחודה הוא השיטות ההנדסיות שהשתמשו בהן בבנייתה בשנת 1844. היום משמשת התעלה כאטרקציית תיירותית שמספקת חוויה בלתי נשכחת. אחר הצהריים נטייל באולשטיין שהוכרזה כעיר כבר במחצית המאה ה 14. הכניסה לעיר עוברת דרך שער מאותה תקופה ובית העירייה נשמר כפי שהיה במאה ה-17, עת בנייתו ועל קירותיו החיצוניים בולט שעון שמש. ארוחת ערב ולינה: אולשטיין  

יום 10 מאורת הזאב, שייט על אגם

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור ב"מאורת הזאב", שם קוד למתחם הצבאי אשר שימש כאחת מהמפקדות של היטלר וכמפקדה של הצבא הגרמני. במקום הזה בוצע נסיון ההתנקשות הכושל בהיטלר. המתחם הוקם ביער צפוף וכלל בין היתר כ-40 בונקרים קלים ו-7 בונקרים מבוצרים שכל תקרה בהם היתה בעובי של 6-8 מטר. נסיים את היום בשייט על אחד האגמים המזוריים המרהיבים.

ארוחת ערב במלון. לינה: אולשטיין

mazury lake

יום 11 אולשטיין – מלברוק – גדנסק

יום ארוך לפנינו. ראשית ניסע לביקור בטירת מאלבורק אשר נבנתה על ידי המסדר הטבטוני בסוף המאה ה-13. הטירה נחשבת לטירת הלבנים הגדולה בעולם ולמבנה הגותי המבוצר הגדול באירופה. הטירה הוכרזה בשנת 1997 כאתר מורשת עולמית. עם תום הסיור נחזור לגדנסק ויהיה לנו זמן להשלים ביקורים או לצאת לקניות.

יום 12 גדנסק – נתב"ג

השקמה מוקדמת והעברה לטיסת בוקר ישירה מגדנסק לנתב"ג.

מחיר הטיול

המחיר לאדם בחדר זוגי – יפורסם בהמשך

תוספת ליחיד בחדר – יפורסם בהמשך

המחיר מבוסס על מינימום 20 מטיילים

שער היורו :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה

המחיר כולל

 • טיסה ישירה לוורשה וחזרה מגדנסק
 • מסי נמל ודלק
 • טיסה פנימית מקרקוב לגדנסק
 • לינה: בתי מלון טובים מדרגת תיירות, בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים
 • הדרכה: מדריך מצוות בריזה
 • כלכלה: חצי פנסיון
 • מופע פולקלור
 • ערכת שמע לכל נוסע
 • בקבוק מים מינרליים ליום לנוסע
 • תחבורה: אוטובוס תיירים, שייט כמפורט
 • דמי כניסות לאתרים ולשמורות כמפורט בתוכנית
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל

המחיר אינו כולל

 • ביטוח רפואי ומטען (מומלץ כולל הטסה רפואית)
 • הוצאות אישיות
 • ארוחות צהרים
 • שתיה בארוחות מוזמנות

דמי ביטול

עד 60 יום לפני היציאה יוחזר כל הסכום ששולם למעט 50 יורו  דמי טיפול

מ- 59 יום ועד 31 יום לפני היציאה – דמי ביטול בסך 300 יורו  

מ- 30 ימים ועד 15 ימים לפני היציאה -דמי ביטול בסך 650 יורו

מ- 14 ימים ועד 8  ימים לפני היציאה -דמי ביטול בסך 870 יורו

מ- 7  ימים ועד 3 ימים לפני היציאה -דמי ביטול  בסך 1050 יורו  

מ- 48 שעות לפני היציאה – דמי ביטול יהיו מחיר הטיול המלא

בחישוב מניין ימי עבודה המוזכרים לעיל יחושבו ימים א'-ה', להוציא ערבי חג וימי חג.

רישום, תאריך גביה , דמי קדימה ואפשרויות תשלום

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.

עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 250 € לאדם המהווה חלק ממחיר הטיול הסופי.

יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול.

(תנאי הביטול למעלה הם ההסכם בין המטיילים לחברה, ללא קשר לגובה המקדמה המשולמת עם קבלת טופס הרישום).

על טופס הרישום יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.  יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.  הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית.

הבהרות
דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב ביום מסירת ההודעה.
** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה, למספר  03-5440055  
   או מייל : info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול .
מחובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!

נא לוודא שהדרכון בתוקף לחצי שנה לפחות מיום הכניסה   

ביטוח ביטול נסיעה – טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!

מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לסדר ביטוח בריאות התקף מ-100 יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. התשלום בכל מקרה מחושב על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום הזמנת הביטוח מחברת הביטוח.

לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.

כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם.

אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו.

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.  

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….

יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':

1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת

      התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.

2  –  הושבה מוקדמת מ- 24 שעות לפני ההמראה כרוכה ברוב המקרים בתוספת תשלום.

      התוספת משתנה מחברת תעופה אחת לשניה, בכל מקרה בריזה אינה מממנת הושבה כזו !!!

3 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!

פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.

לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי . אין לבריזה כל התחיבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה למשרד הבריאות כדי לקבוע תור ללשכת הבריאות המחוזיות באזור מגוריך:

מס' הטלפון בכל רחבי הארץ – 5400*

לתשומת לבכם

 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.
 • יתכן היפוך סדר הימים בטיול
 • המלונות, מסלולי הטיול ולוח הזמנים תוכננו בקפידה, אם כי לוח זמנים מתוכנן במקומות אלה עשוי להשתבש בשל דרכים משובשות וכד'.

                                                      בברכת טיול נעים מצוות בריזה