טיול מאורגן לצפון יוון, דרום אלבניה וקורפו

טיול מאורגן זה הוא שילוב נפלא של נופים הרריים רבי הוד, חופים יפהפיים וכפרים נדחים המשמרים עדיין את אווירתם הקסומה. נבקר בכפרים המסורתיים של חבל זאגוריה, ומשם נעבור לאלבניה, שהיא, מבחינה נופית ואנושית, המשכה של צפון יוון. רק ב- 1985 התעוררה מדינה זו ופקחה עיניה, מתעוררת בתדהמה מתקופת השלטון הקומוניסטי הנוקשה של הרודן הוז'ה, ב"פזילה" לעבר העולם המערבי והאפשרויות הפתוחות בתחום התיירות.

אנחנו מנצלים "חלון הזדמנויות היסטורי", בטרם ישעטו תיירי כל העולם וישראלים ביניהם, וישנו את הקיים, יכירו כל פינה, וילמדו את המקומיים את דרכו של עולם.

מסלול הטיול

יום 1  נתב"ג – אתונה -יואנינה וחבל זאגוריה

נטוס דרך אתונה אל העיר יואנינה, בירת חבל אפירוס. נבקר בעיר העתיקה המוקפת החומה, שאגם במרכזה, נשמע את סיפורו של ה"אריה מיואנינה" – שליט מוסלמי שהקים באזור ממלכה עצמאית במאה ה-19. לאחר מכן נתחיל להעפיל להרי אפירוס כדי להגיע לחבל זאגוריה המדהים ביופיו. לקראת ערב נגיע לאחד מכפרי הציפחה לאתר הלינה שבו נשהה ביומיים הקרובים.

לינה: אזור זאגוריה

יום 2  טיולי טבע ותרבות בן קניונים וכפרי הצפחה הייחודיים של זאגוריה

נסייר בכפרים הציורים של אזור זאגוריה כמו מונודנדרי, ויקוס, פפינגו ועוד. נשלב קטעי הליכה קלילים לאורך נחלים שוצפים. מסעדות האזור מציעות שלל מאכלים אופייניים לאזור כמו סוגי הפיתות הממולאות גבינה, בשר צייד ולקט ירקות יער. נעצור בנקודות תצפית עוצרות נשימה מעל קניון ויקוס הנחשב לעמוק באירופה (גבוה מ-1000 מטר) נצעד על פני מספר גשרי אבן עות'מניים שהם מסימני הזיהוי של האזור. לינה: אזור זאגוריה

טיול מאורגן לאלבניה

יום 3  מעבר הגבול לאלבניה – ג'ירוקסטרה – בראט

נחצה את האזור ההררי בצפון זאגוריה ונמשיך צפונה לאורך שדירת ההר לעבר ג'ירוקסטרה, הנחשבת לעיר ייחודית באלבניה; היא בנויה בסיגנון עות'מאני, בתי עץ המחופים רעפי צפחה ועוד. נבקר בבית עתיק המשמש כבית מורשת ונחלוף על פני הבית בו נולד אנוור הוג'ה, שליטה הקומוניסטי הידוע לשימצה של המדינה. לאחר מכן נמשיך לאורך עמק פורה שיביא אותנו לטפלנה, שבה נולד עלי פאשה, ה"אריה מיואנינה". במידה והזמן יאפשר נשלב קטעי הליכה לאורך ערוצי נחלים. אחה"צ ניסע לבראט, העיר העתיקה, המדהימה והשמורה ביותר באלבניה.

לינה: בראט

מצודת ג'ירוקסטרה

יום 4  – בראט

נתחיל את היום במצודה המרשימה הנישאת מעל העיר שבה עדיין מתגוררות כ-200 משפחות מקומיות לצד עשרות כנסיות עתיקות, נקודות תצפית ומבנים ביזנטיים ועותמנים. לאחר ביקור במוזיאון אונפריו נסייר רגלית בסימטאות הצרות של שכונת מגלמן עד למתחם מסגד הקשור לתנועת השבתאות. כאשר מגיעים לאזור הנהר החוצה את העיר אפשר להביט אל עבר "1000 החלונות", אחד מכינוי המקום.

אחה"צ ניסע לאחד מכפרי האזור ונשלב טיול רגלי קצר באזור.

לינה: בראט

יום 5  בראט –  ולור – חימרה

נתחיל בנסיעה לעבר קו החוף עד לאזור עיירת הקייט ולור. נבקר במנזר ארדניסיה המיוחד במינו ואז נדרים לכיוון מעבר ההרים לוגריה.

נבצע מספר עצירות לתצפיות ומסלולי הליכה בנוף האלפיני של יערות מחטניים וזרזיפי נחלים. לאחר מעבר ההרים מתחילה אחת הדרכים היפות ביותר באלבניה, המשקיפה אל עבר חופי דרום המדינה ומפרציה.

אחה"צ נגיע לאזור החופים החוליים של חימרה. לינה: חימרה  

יום 6 הכפרים ההררים באזור חימרה

יום זה יוקדש לכפרים ההרריים המסורתיים, הנמצאים על פסגות ההרים שמעל קו החוף באזור חימרה.

דרכים צרות ומפותלות יביאו אותנו אל רום ההרים שם נמצאים מספר ישוביים חקלאיים מרתקים. נסייר בסמטאות האבן ואולי נוכל לבקר בבתי המקומיים, המגוררים בתוך מתחמי מבנים ומשקים אוטרקיים.

היישובים מאופיינים בקהילות יווניות-אורתודוכסיות השומרות על זיקה לתרבות יוון ושפתה. נשלב קטעי הליכה גם בין הכפרים וגם במורד ההרים לכיוון חוף הים.

לינה: חימרה   

יום 7  בוטרינט – סיריל קלטר – סרנדה

עם בוקר נמשיך דרומה לאורך "הרביירה האלבנית". אלבניה זכתה לחוף מפורץ ופראי של מעל 300 ק"מ, הנהנה עדיין מ"חוסר" פיתוח. ניסע לאורכו של הים האיוני ונהנה מהמפרצים הכחולים. ההרים הנושקים לים ילוו אותנו לאורך הדרך, במהלכה נשקיף על מפרץ פלרמו ומבצרו של עלי פאשה. נמשיך בנסיעה ונגיע לסרנדה, העיר הדרומית ביותר באלבניה, הצופה על מיצר ימי גדול כשהאי קורפו באופק.  

אחה"צ נצא מזרחה לביקור באתר הרומי העצום: בוטרינט, היושב על משטחי הצפה של הים, במלחות ציוריות שהיוו את אסם התבואה של דרום אלבניה בתקופות קדומות. נשוב לסרנדה ונראה את חפירות של בית כנסת העתיק מהמאה ה- 5 לספירה. לינה: סרנדה

יום 8  סרנדה – מעבר בשייט לאי קורפו (יוון)

ניפרד מהחוף האלבני ונעבור במעבורת חזרה ליוון, אל האי קורפו. ה"אי הירוק" ביותר מבין אלפי איי יוון. נבקר בעיירות עתיקות וכפרים לאורך חופי האי, נערוך תצפית מפסגת ההר החולש על האי ועוד.

לינה: קורפו.

יום 9  קורפו – טיסה לארץ (דרך אתונה)

יום זה יוקדש להשלמת סיורים קלילים לאורך החופים המדהימים של האי ואתרים תרבותיים והיסטוריים שונים. לקראת אחה"צ טיסה חזרה מקורפו דרך אתונה לתל-אביב.

מחיר הטיול:

מחיר למטייל בחדר זוגי: 1920€

תוספת לחדר ליחיד: 285 €

גודל קבוצה: מינימום  20  מטיילים

המחיר כולל    

 • טיסות מתל אביב לאתונה וחזרה
 • שתי טיסות פנים: מאתונה ליואנינה וחזרה מקורפו לאתונה
 • מסי נמל והיטלי דלק  (נכון ליום פרסום ההצעה. מחיר הטיול יעודכן בהתאם לשינויים)
 • מדריך ישראלי בכיר מצוות בריזה כמפורט למעלה  
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית כנדרש
 • לינה במלונות נבחרים 3-4 *
 • כלכלה חצי פנסיון: ארוחות בוקר במלונות, וארוחות ערב במלונות או במסעדות מקומיות
 • דמי כניסה לכל האתרים כמפורט במסלול
 • תחבורה באוטובוס תיירים
 • שייט בהתאם לתוכנית
 • טיפים לנותני השרותים המקומיים ולמדריך הישראלי
 • פגישת קבוצה עם מדריך הטיול – כשבוע לפני היציאה

המחיר אינו כולל

 • ביטוח בריאות ומטען
 • ארוחות שאינן כלולות
 • שתיה בארוחות המוזמנות
 • הוצאות בעלות אופי אישי

שער היורו :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה.

דמי ביטול

 • 45-60  יום לפני היציאה לטיול –  190 יורו
 • 30-44  יום לפני היציאה לטיול –  290 יורו
 • 14-29 יום לפני היציאה לטיול –  750 יורו
 • 7-13 ימים לפני היציאה לטיול –  1250 יורו
 • פחות מ-7 ימים לפני היציאה לטיול – מלוא מחיר הטיול

( מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א'-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)

רישום, תאריך גביה , דמי קדימה ואפשרויות תשלום

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.

עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך  300 יורו המהווה חלק ממחיר הטיול הסופי.

יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול.

(תנאי הביטול למעלה הם ההסכם בין המטיילים לחברה, ללא קשר לגובה המקדמה המשולמת עם קבלת טופס הרישום).

על טופס הרישום יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.  יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.  

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית.

הבהרות
דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב ביום מסירת ההודעה.
** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה, למספר  03-5440055  
   או מייל : info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול .
מחובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!

נא לוודא שהדרכון בתוקף לחצי שנה לפחות מיום הכניסה    

ביטוח ביטול נסיעה – טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!

אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לסדר ביטוח בריאות התקף מ-100 יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. התשלום בכל מקרה מחושב על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום הזמנת הביטוח מחברת הביטוח.

לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.

כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם.

אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו.

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.  

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….

יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':

1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת

      התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.

2  –  הושבה מוקדמת מ- 24 שעות לפני ההמראה כרוכה ברוב המקרים בתוספת תשלום.

      התוספת משתנה מחברת תעופה אחת לשניה, בכל מקרה בריזה אינה מממנת הושבה כזו !!!

3 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!

פיצול מהקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (דיוויד).

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.

לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי . אין לבריזה כל התחיבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה למשרד הבריאות כדי לקבוע תור ללשכת הבריאות המחוזיות באזור מגוריך:

מס' הטלפון בכל רחבי הארץ – 5400*

לתשומת לבכם

 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • אלבניה עושה את דרכה אל העולם המערבי בכל הקשור בשירותי תיירות עשינו את המיטב לבחירת מלונות מתאימים, עם זאת על כל משתתף לדעת שרמת התיירות בה אינה רמה "מערבית".
 • המלונות, מסלולי הטיול ולוח הזמנים תוכננו בקפידה, אם כי לוח זמנים מתוכנן במקומות אלה עשוי להשתבש בשל דרכים משובשות, מעברי גבול שאין לדעת בדיוק כמה זמן הם לוקחים, זמני שייט משתנים וכד'.

בברכת טיול נעים מצוות בריזה