טיול מאורגן לפורטוגל נסיכת הימים

 

התכנית:

יום 1 – 29.5   תל-אביב – פורטו

נמריא בשעות הבוקר המוקדמות  לבריסל
(04:50-08:50 ) ונמשיך בטיסה לפורטו אליה נגיע בשעות הצהריים (10:50-12:20 ) פורטו Porto, בירת הצפון והעיר השנייה בגודלה בפורטוגל, יושבת על שפך נהר הדואורו, הנשפך לאוקינוס האטלנטי. נבקר בתחנת הרכבת סאו בנטו Sao Bento הידועה בשל האזולייז'וש (אריחי הקרמיקה) המעטרים אותה, נבקר בקתדרלהSe   , נהלך בגן הקריסטל, ממנו נערוך תצפיות מרהיבות על הנהר, שתי גדותיו וגשריו. נהלך במדרחוב סנטה קתרינה Santa Catarina, בוילה נובה דה גאיה Vila Nova Da Gaia– היושבת על גדת הנהר שמול פורטו, נבקר באחד יקבי חברות יינות הפורט ונכיר מקרוב את תעשיית יין הפורט המשגשגת בעיר, כולל טעימות.  לינה באזור פורטו.

טיול מאורגן לפורטוגל

טיול מאורגן לפורטוגל ומדירה

יום 2 – 30.5  פורטו-טרנקוסו

לאחר השלמת הביקורים ושייט על הדואורו, ניפרד מפורטו וניסע לעמק הדואורו: נמשיך בנסיעה לביקור בבירת העמק – פסו דה רגואה PESO DA REGUA, משם ניסע לאתר הבארוקי  "גבירתנו של התרופות" שבעיירה למגו LAMEGO. נצא מהעמק ובנסיעה קצרה נגיע לעיירה טראנקוסו TRANCOSO. הגעה למלון, התמקמות וארוחת ערב במלון.

לינה באזור טראנקוסו.

יום 3 – 31.5 טרנקוסו- קסטלו ברנקו

נלך בעקבות ההיסטוריה היהודית לביקור מרגש בעיירה טרנקוסו  Trancosoבה נוכל להתרשם מהחייאת העבר היהודי במקום, כולל ביקור בבית כנסת חדש שנבנה על חורבות בית הכנסת שחרב בהוראת האינקוויזיציה ולחדור לעמקם של חיי היהודים במקום במהלך ימי הביניים. נכיר גם את "שפת הסימנים" החרוטה על חזיתות הבתים העתיקים.

נמשיך לבלמונטה (Belmonte), עיירה בה חיים צאצאי האנוסים שחזרו ליהדותם. במידה ויתאפשר, ניפגש עם אנשים מהעיירה, נבקר בבית הכנסת החדש שהוקם בעיירה בשנים האחרונות ובמוזיאון היהודי המתעד את תולדות הקהילה. לינה בקסטלו ברנקו.

טיול מאורגן לפורטוגל ומדירה

טיול מאורגן לפורטוגל ומדירה

יום  4 – 1.6  קסטלו ברנקו-קואימברה

ביקור  בקסטלו דה וידה, כפר שכולו צבוע בלבן ומשמש תזכורת מרגשת של עבר רחוק.

לרגלי הטירה נמצא הרובע היהודי. סיור קצר  יוביל אותנו לבית כנסת מימי הביניים המרמז על עברו העשיר של הרובע. רוב יהודי האזור קיבלו על עצמם את הנצרות ב1496 והעדיפו לוותר על יהדותם, לפחות כלפי חוץ, על מנת להשאר בבתיהם.

נמשיך לטומאר, עיירה הסטורית במרכז המדינה. נהלך בסמטאות העיר העתיקה ונבקר בבית הכנסת העתיק, מהמאה ה-14, ע"ש אברהם זכות. נעפיל למרומי המבצר הטמפלרי – הגדול במבצרי פורטוגל, בעל החלון המנואלי המפורסם שבו.

ניסע אל פאטימה. העיר אליה נוהרים מיליוני צליינים מרחבי העולם הקתולי ומשם  נמשיך לקואימברה, בירתה ההיסטורית של פו השוכנת על גדות הנהר מונדיגו. בערב נצא למופע פאדו עם ארוחת ערב.

לינה בקואימברה.

יום 5 – 2.6   קואימברה-אובידוש

בקואימברה  נבקר באוניברסיטה שנוסדה בסוף המאה השלש עשרה ובספריה הבארוקית ונתרשם מהתקרה המיוחדת  המצוירת שלה. נמשיך לביקור באתר המפורסם בבטליה, כנסייה/מנזר, פאר האדריכלות המלכותית הגותית-מנואלית בפורטוגל. מבטליה ניסע אל נזרה, הקרויה על שם נצרת. נזרה שוכנת ברצועת חוף חולית יפהפיה ומכפר דייגים קטן ונידח הפך נזרה לאתר נופש פופולרי.

התחנה הבאה תהיה אובידוש, מתנת הכלולות של מלכות פורטוגל – עיירה קטנה, עתיקה וציורית. באובידוש נשוטט בסמטאות ובין החומות. לינה בקלדס דה ריינה.

יום 6 – 3.6 אובידוש-ליסבון- פונשל

הבקר ניסע לשדה התעופה בליסבון ונטוס לאי מדירה – "אי האביב הנצחי", הטובל  בעצים, פרחים ומים רבים, אי שנוצר לפני מיליוני שנים מהתפרצויות געשיות. ב-Funchal, בירת האי, נעלה אל התצפית הנפלאה באירה דו סראדו Eira do Serrado, ממנה נשקיף על האי ומרחביו. נמשיך לביקור בעיירה מונטה Monte ובגניה היפים Monte  Palace Tropical Garden. נגלוש ממרומי ההר במזחלות העץ Monte Tobogganהמסורתיות. בתום הסיורים והחוויות נגיע למלוננו שבפונשל. ארוחת הערב תוגש במלון. לינה בפונשל.

טיול מאורגן לפורטוגל

טיול מאורגן לפורטוגל ומדירה

יום 7 – 4.6 יום טיול לרמה המרכזית ולצפון מערב האי                                                                             

בבוקר נצא מפונשל לביקור בכפר הדייגים קאמרה דה לובוש Camera de Lobos הממוקם על מפרץ מרהיב בין שני צוקים ומעליו תצפית מהיפות באזור- פיקו דל טורה Pico de Torre. נגיע אל הצוק האדיר בקאבו ג'יראון Cabo Giron המתנשא אנכית מאות מטרים מעל חוף הים. נעפיל אל ראש המעבר בבוקה דה אנקומדה Boca de Encumeada ממנו נפנה אל הרמה הנקראת פאול דה סרה Paul da Serra. באזור ראבאקאל  Rabacal נערוך טיול רגלי באחד ממסלולי ההליכה היותר יפים של האי ביער קסום בינות לעצי דפנה ונגיע גם לאתר המפלים.

בתום ההליכה ניסע לפורטו מוניז Porto Muniz. כאן, לנוכח 'הבריכות הוולקניות', שנוצרו בפעילות וולקנית והתמלאו במי – ים, נאכל ארוחת צהרים. אחר הצהרים ניסע אל החוף הצפוני לכפר קטן בשם סן וינסנטה Sao Vincente הידוע גם במערות שנוצרו בשל פעילות געשית וכן, נמצא בו מרכז וולקני המדגים את ההתפרצויות הגעשיות שהובילו להיווצרות האיים. בתום הסיור נחזור למלוננו בפונשל.

יום 8 – 5.6 טיול למזרח האי מדיירה- ליסבון

נתחיל את סיורנו בעיירה קאמאשה  Camacha ונבקר במרכז התיירותי שבו תצוגה מרשימה של אמנות עממית – עבודות עץ, קש, נצרים, קרמיקה, רקמה ועוד. לעתים ניתן אף לפגוש את האמנים היוצרים במקום. נמשיך בנופים וולקאניים כהים אל פיקו דו אריירו  Pico do Arieiro, אחת הפסגות הגבוהות במדירה (1818מ'), ממנה נשקיף על כל מרכזו ומזרחו של האי. בדרכנו צפונה נעצור בריביירו פריו Ribeiro Frio ונלך, בטיול קצר, לצידה של לבדה (Levada) – תעלת מי נגר עילי, ביער גשם מקסים שכמו נלקח מסיפורי פיות היער ובו נקודות תצפית מרהיבות. בסיום הטיול הרגלי נחזור לרכב ונרד אל החוף הצפוני אל העיירה סאנטאנה Santana, בה נראה דוגמאות יפות של אדריכלות המגורים המקומית. נמשיך מזרחה אל העיירה מאשיקו Machico  ונשלים את הקפת חלקו המזרחי של האי. בדרכנו חזרה ניסע לנמל התעופה של מדירה ונטוס לליסבון , בירתה של פורטוגל. לינה בליסבון

יום 9 – 6.6 ליסבון

יום זה יוקדש כולו לבירת פורטוגל – ליסבון, היושבת לגדת שפך נהר הטז'ו: נעפיל למבצר סנט-ג'ורג' Castelo do Sao Jorge ממנו נצפה על העיר, נהלך בסמטאות רובע אלפמה  Alfama והרובע היהודי – ג'ודריה שהיה חלק מרובע אלפמה, נכיר את הביישה Baixa– העיר התחתית, את רובע ביירו אלטו Bairo Alto – האזור הגבוה, את שדרות העיר ורחובותיה, כמו כן נבקר ברובע בלם Belem בו נראה את מגדל בלם Torre de Belem ואת המונומנט לזכר המגלים שיצאו מפורטוגל Padrao dos Descobrimentos ובראשם הנרי הנווט, נבקר בכנסיית ז'ירונימוס הידועה בסגנון המנואלי שלה – סמל ל"תור הזהב" הפורטוגזי במאה ה-16. נבקר גם ב"פארק התגליות" – המקום בו נערכה תערוכת האקספו בשנת 1998. לקראת ערב נחזור למלוננו בליסבון

לינה בליסבון

טיול מאורגן לפורטוגל כולל האי מדירה פסח 2018

Portugal,Barlavento,View of coast cliffs with sea

יום  10 – 7.6   ליסבון וסביבתה

בבוקר ניסע  לסינטרה (Sintra), עיירת הנופש של מלכי ואצילי פורטוגל, חביבת המשורר האנגלי – הלורד ביירון, היושבת ברכס הררי מיוער בעל מיקרו-אקלים ייחודי למקום. נבקר בארמון פנה וממנו נמשיך ונגיע גם לנקודה המערבית של אירופה – צוק קאבו דה רוקה (Cabo da Roca). מנקודה זו  נצפה על מרחבי האוקיינוס האטלנטי. ניסע לאורך קו החוף המצוקי ונסור לבקר ברחובותיה היפים של עיר הנופש קאשקאיש (Cascais) ועיירת היוקרה אשטוריל Estoril.

בתום הסיור נחזור לליסבון. לינה: ליסבון.

יום 11 – 8.6 ליסבון- תל אביב

השלמת הסיור בליסבון והעברה לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה דרך בריסל (15:40-19:15

21:20-02:40) הנחיתה לפנות בקר של היום ה12

(*) הערה:

ייתכנו שינויים בסדר הביקורים

תחרות צילום בטיול: השולח את הצילום היפה מכולם בטיול זה, יזכה למתנה מיוחדת ופרסום הצילום עם קרדיט, בדף הקשר השבועי של בריזה ובאתר.  

מחיר הטיול

מחיר למטייל בחדר זוגי: €2560

תוספת לחדר ליחיד: €480

המחיר כולל

 • טיסות מת"א לליסבון וחזרה, דרך יעד ביניים
 • מסי נמל והיטלי דלק (נכון ליום פרסום ההצעה. מחיר הטיול יעודכן בהתאם לשינויים)
 • 10 לינות בבתי מלון ברמת תיירות טובה מאוד   
 • כלכלה –  על בסיס חצי פנסיון במהלך כל הטיול  
 • ארוחה חגיגית מלווה במופע פולקלור
 • אוטובוס תיירים ממוזג
 • כניסות לאתרים כמפורט במסלול
 • ערכות שמע  לנוסעים
 • מדריך : מצוות בריזה –    ומדריכים מקומיים כנדרש
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל
 • פגישת קבוצה עם מדריך הטיול – כשבוע לפני היציאה

המחיר אינו כולל

 • ביטוח בריאות ומטען
 • הסעות בארץ
 • ארוחות שאינן כלולות  
 • שתיה בארוחות המוזמנות
 • הוצאות בעלות אופי אישי

רישום ודמי קדימה
ההרשמה באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל ולוודא טלפונית שאכן הגיע. כל טופס רישום מלווה בתשלום מקדמה 300€  מראש , ומהווה חלק ממחיר הטיול הסופי. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.

נא לוודא שהדרכון בתוקף לחצי שנה לפחות מיום הכניסה לכל מדינה.

שער הדולר / יורו :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה .

אופן ותנאי תשלום בטיולי בריזה

התשלום יתבצע באחת מהדרכים הבאות:

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד, יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום.  על טופס הרישום יצוין אופן התשלום המבוקש.

** בכל מקרה יוסדרו כל התשלומים לפני היציאה **

ביטול טיול על ידי החברה

בביטול טיול על ידי החברה מפאת מיעוט נרשמים, או כל ביטול הבא מיוזמת החברה , יוחזר כל הכסף לנוסעים באופן בו הוא התקבל מלכתחילה .

דמי ביטול

 • מיום הרישום ועד 90 יום לפני היציאה –  150 €
 • 89-34 יום לפני היציאה לטיול – 500 €
 • 21-33 יום לפני היציאה לטיול – 750 €
 • 8-20 יום לפני היציאה לטיול –   1200 €
 • פחות מ-8 ימים לפני היציאה לטיול – מלוא מחיר הטיול

* מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א'-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)

ביטוח ביטול נסיעה

אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לסדר ביטוח בריאות התקף מ-60 יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. התשלום בכל מקרה מחושב על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום הזמנת הביטוח מחברת הביטוח.

לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.  

מועד כרטוס קבוצתי ועליות מחירים ברגע האחרון

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד התשלום לטיול הנקבע על ידי החברה. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….

לתשומת לבכם

 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו.

טיול נעים מצוות בריזה