טיול מאורגן לפיורדים בנורבגיה

סקנדינביה, מקום בו מסרבת השמש לשקוע (בקיץ) והצבע הירוק, פריחות בעונתן ומרחבי האינסוף משתלבים ,  עם הכחול העמוק של מקווי המים:  פיורדים קסומים, קרחונים, אגמים, מפלי מים, יערות עבותים, הרים ומישורי טונדרה מכוסי עשב, איים וחופיהם השוממים….  נצבט הלב למראה השפע  הסקנדינבי הפראי והיפה הזה!

כמה מעריה של סקנדינביה נחשבות ליפות שבערי מערב אירופה. אחדות מהן מהוות

מרכזים חשובים ביותר של מדע, תרבות ארכיטקטורה ואומנות. מכאן גם יצאו לכל

חלקי תבל חוקרים ומגלים מפליאים בסקרנותם ובהעזתם, כשהם הולכים בעקבות

אבותיהם הקדמונים, הוויקינגים- בני שבטים לוחמים ויורדי ים הרפתקנים- שפשטו

על פני כל צפון אירופה ועד לצפון אמריקה הגיעו.

טיול לנורבגיה הוא חוויה בלתי רגילה באחת המדינות היפות בעולם: פיורדים עוצרי נשימה, מפלים מדהימים, אגמים תכולים וטבע עוצמתי….וכולם מוזמנים!

המסלול

יום 1   – ת"א – אוסלו

היום נמריא מנתב"ג דרך יעד ביניים לאוסלו ,בירת נורבגיה .עם הגעתנו לאוסלו בשעות הצהריים,נעלה לאוטובוס שילווה אותנו  לסיור באתריה השונים של הבירה הנורבגית:  נעלה על גג בניין האופרה מבנה מודרני מרתק וייחודי, נראה את הנמל, ונבקר במוזיאון פראם MUSEUM FRAM המציג את מורשת מגלי הארצות הנורבגיים כגון ננסן פרוטיוף, שהגיע ראשון לקוטב הצפוני או רואלד אמונדסן שחקר את ארצות הקוטב. ככל שיותיר הזמן והכוח, נטייל בפארק ויגלנד PARK VIGELAND, פארק פסלים פתוח של הפסל הידוע גוסטב ויגלנד

ארוחת ערב ולינה באוסלו. Thon Munch Hotel (או דומה לו)

יום 2  –אוסלו –אוונס – נרוויק

לאחר ארוחת בוקר במלון וסיור אחרון באוסלו, ניסע בצהריים לשדה התעופה של אוסלו לטיסה פנימית צפונה לאיי לופוטן. נגיע לאוונס בשעות אחר הצהריים ומשם ניסע לעבר העיר נרוויק, בה נסייר ובערב נגיע למלון.  ארוחת ערב ולינה בנרוויק. Scandic Narvik Hotel   (או דומה לו)

יום 3  – נרוויק – סולבאר (איי לופוטן)

נטייל כל היום בנופים עוצרי נשמה של באיי לופוטן ולקראת ערב, נבקר  במרכז המוניציפאלי של הארכיפלג – העיירה  סוולבאר, המונה כיום מעט פחות מ4000 תושבים. בעבר סוולבאר הייתה עיר הסחר הראשי של הארכיפלג ומעמדה זה נותר איתן גם כיום. מיקומה המרהיב  באזור יפיפה משך לא מעט ציירים נורדים וגרמנים לאורך  שתי המאות האחרונות. גם כיום פזורות  בעיר לא מעט גלריות כיתות אומן ואומנים המתגוררים בה במהלך חודשי הקיץ. נשוטט לאורך הרציפים בנמל ונשב בבתי הקפה הציורים ונבקר בגלריות המעניינות.

ארוחת ערב ולינה בסוולבאר.  Scandic Svolvær Hotel  (או דומה לו)

יום 4  – סולבאר (איי לופוטן) – מוזיאון הוויקינגים

נבלה את היום באזור המיוחד הזה, שבו כפרי דייגים שכביש אחד ובודד מתפתל ביניהם, וגם שבילים צרים סביבם. האריכפלאג של איי לופטון מורכב מאיים,  איונים, מפרצים, כיפים ואגמים לרוב. האוכלוסייה המתגוררת באיי לופוטון מונה כ- 60,000 נפש והקהילות קטנות ומבודדות. בכפרי הדייגים רואים בתי עץ צבעוניים, עומדים להם שלווים ושקטים על חופים וגדות של מפרצונים בצבע תכלת, ועליהם סוכך רכס מושלג. גם מפלים עתירי מים הם כאן מוקד של אוהבי היופי בטבע. במהלך הטיול שלנו באזור, נבקר במוזיאון הוויקינגי המציג את המורשת היפה שלהם בלופוטן. ארוחת ערב ולינה בסוולבאר.  Scandic Svolvær Hotel  (או דומה לו)

יום 5  – סוולבאר – בודו – טרונדהיים – מולדה

בבוקר ניסע בנוף המרהיב בחלק הדרומי של הארכיפלאג לופטון. זו דרך מן היפות בנורווגיה. נצא במעבורת מאיי לופטון במוסקנס Moskenes  , בחצותנו את את הווסט פיורד – הפיורד הרחב, זאת – כדי לשוב אל החוף הנורווגי המפורץ.  ההפלגה במעבורת תימשך בערך שלוש וחצי שעות, ונרד בחוף בודו Bodø . נצא לטייל בעיר. אם נספיק, נעלה אל הקייזרוורדן, שהוא הר הקיסר, והוא נקרא כך על שמו של ווילהלם השני, קיסר פרוסיה שאהב מאוד את האזור הזה. נוף יפהפה ייפתח לנגד עינינו: ים כחול עמוק, איים ומפרצים סביב, הרים מושלכים למעלה, שמש מאירה ממעל גם בשעות אחרי הצהריים המאוחרות.

מבודו נטוס בטיסה פנימית לטרונדהיים.

עם הגעתנו, נפגוש באוטובוס ונמשיך לנוע בדרכים. נעבור את המנהרה האטלנטית ונחצה שוב במעבורת מאלסה Halsa  לקנסטראום Kanestraum. לקראת ערב נגיע למלון במולדה.
ארוחת ערב ולינה במולדה.  Hotel  Thon Moldefjord (או דומה לו)

יום 6   – אלסונד

בשעות הבוקר, נצא לנסיעה ונהנה מנוף מיסטי בין שמיים למים. נעשה הכרות עם המיתולוגיה הנורדית, ניסע בין שכיות החמדה הנופיות בשמורה ונעלה צפונה בדרכנו אל הנוף הנורבגי הבראשיתי והפראי. בדרך נבקר בכפרים ציוריים ונטייל לאורך החוף המרתק הן מבחינת טבע ונוף והן מבחינת הפן ההיסטורי והכלכלי. נעלה לתצפית מרהיבה על עיירת הצפון הקסומה אלסונד (Alesund), היחידה בנורבגיה שבתיה בנויים אבן ולא עץ . בתיה של העיר נבנו בתחיל המאה ה-20 ברוח האדריכלות  המודרנית, לאחר שריפה, במצוות וילהלם השני, קיסר גרמניה.

ארוחת ערב ולינה באזור אלסונד ב  Quality Waterfront Hotel  (או דומה לו)

יום 7  – אלסונד – דרך הטרולים – גיירנגר

בשעות הבוקר, נחזור לכיוון היבשה ונעבור דרך ארץ הטרולים האגדית ולעבר ארצם של הענקים.  כאן המקום להקדיש כמה מילים על הטרולים, יצירי הדמיון הפורה של הנורווגים בלילות הארוכים והקרים, שלפי האגדות חיים בהרים הנישאים וביערות, יוצאים רק בשעות החשכה, פן יהפכו לאבן אם יישחפו לאור היום… נעבור שוב במעבורת באייסדל Eidsdal  ללינג Linge עד שנגיע לגיירנגר ולפיורד המפורסם, אליו נגיע בשעות האחר הצהריים. גריינגר נחשב לאחד הפיורדים היפים בנורבגיה וזכה לתואר "מלך הפיורדים". נצא לשייט מרשים (כשעה) לכיוון הלסילט ונראה בדרך את מפל "שבעת האחיות" ונופים עוצרי נשימה. עם הגעתנו להלסילט, נמשיך בנסיעה קצרה למלוננו באזור.

ארוחת ערב ולינה ב Scandic Nordfjord Hotel   (או דומה לו)

יום 8  – אזור גיירנגר – בריקסדל – סונגדל

היום יוקדש לנופים הקסומים והמיוחדים של חבל הפיורדים שבנורבגיה.  ניסע דרומה ונשוט בפיורדים במעבר בין לוטה לאנדה. פנינו מועדות לקרחון בריקסדאל Briksdal, שלוחה של שדה הקרח העצום יוסטדאל והיחיד באירופה המהווה שריד לתקופת הקרחונים הקדומה. נעלה ברגל עד לקרחון בריקסדל

נמשיך בנסיעה לפיורד מפורסם נוסף הוא הסונגדל-Sognefjord  הפיורד הארוך ביותר בנורבגיה והשני באורכו בעולם המוקף בנוף דרמטי של צוקים משוננים.

ארוחת ערב ולינה ב Sognefjord Hotel(או דומה לו)

יום 9 – אזור סונגדל – ברגן

בשעות הבוקר נעבור ב מעבורת מלאביק Lavik  לאופדאל Oppedal וניסע לברגן, עיר הנמל השנייה בגודלה בנורבגיה, הנחשבת לבירת הפיורדים, על שפת האוקיינוס האטלנטי הצפוני, מוקפת שבעה הרים נישאים אל על. העיר הייתה בעבר בירתה של נורבגיה. קרבתה לים הפכה אותה למרכז מסחרי חשוב ושרידי תפארתה ניכרים במבנים ששרדו את השריפה הגדולה בעיר העתיקה. עם הגעתנו, נעפיל בפוניקולר לפסגת גבעת הפלויאן לתצפית על העיר הבנויה על שבע הגבעות המקיפות את הפיורד של ברגן. נבקר בביתו של המלחין הלאומי הנורבגי אדוארד גריג ונסייר בעיר ככל שיותיר לנו הזמן. לינה וארוחת ערב בברגן. ארוחת ערב ולינה Zander K Hotel (או דומה לו)

יום 10 – ברגן – סטוונגר

עיקר היום יוקדש  לסיור באתרי העיר ברגן: נבקר באיזור הנמל העתיק ברובע העתיק המשוחזר,שוק הדגים הצבעוני ועוד… נטייל ברובע בריגן (Brigen) ובו בתי עץ עתיקים וצבעוניים בעלי גגות משופעים, שהוסבו לגלריות של אמנים שונים. עד הצהריים נטייל בברגן ואחר כך יוצאים בעזרת שתי מעברות ומנהרה מתחת לפיורד, לעיר הנפט סטוונגר, אליה נגיע.לקראת ערב.

ארוחת ערב ולינה Stavanger City Hotel  (או דומה לו)

יום  11 – סטוונגר

יום טיול בטבע – מי שאוהב ללכת יעלה לצוק הדרשן, טיול של כשש שעות הלוך ושוב (Pulpit Rock ), תלוי במזג האוויר!!! מי שלא יעלה, יוכל לצאת לשייט בפיורד מתחת לצוק ואף לבקר במוזיאון הנפט שבעיר סטוונגר (בתיאום מראש ובתוספת מחיר, כ50€).

ארוחת ערב ולינה Stavanger City Hotel  (או דומה לו)

יום 12 – סטוונגר – שטוקהולם

לאחר ארוחת בוקר, נצא לשדה התעופה של סטוונגר לטיסה ישירה לשטוקהולם. נערוך סיור מקיף באתרים החשובים של שטוקהולם: נבקר בבית העירייה ובמוזיאון הספינה וואסה, ונראה את העיר העתיקה (הגמלא סטן), ארמון המלוכה, בית הכנסת, ארנדרטת ראול ולנברג ועוד. לקראת ערב, נגיע למלון בשטוקהולם.

ארוחת ערב ולינה   Best Western Kung Carl Hotel (או דומה לו)

יום  13 – שטוקהולם – ת"א
זמן להשלמת הסיור בשטוקהולם וטיסה ארצה דרך יעד ביניים.

 (*) הערה: ייתכנו שינויים בסדר הביקורים

מחירי הטיול

המחיר לאדם בחדר זוגי –      יפורסם בהמשך

תוספת יחיד : יפורסם בהמשך

מותנה במינימום 20 נוסעים משלמים

המחיר כולל

 • טיסות מת"א לאוסלו  וחזרה משטוקהולם דרך יעד ביניים.
 • מסי נמל והיטלי דלק (נכון ליום פרסום ההצעה. מחיר הטיול יעודכן בהתאם לשינויים)
 • שתי טיסות פנימיות בתוך נורבגיה כמפורט בתכנית
 • טיסה מסטבנגר לשטקהולם בהתאם לתכנית
 • כלכלה – אירוח על בסיס חצי פנסיון
 • כניסות וביקורים כמפורט במסלול
 • ערכת שמע אישית לנוסע
 • הדרכה: מדריך מצוות בריזה, מומחה ליעד –ומדריכים מקומיים דוברי אנגלית כנדרש
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל
 • פגישת קבוצה עם מדריך הטיול – כשבוע לפני היציאה

המחיר אינו כולל

 • ביטוח בריאות ומטען
 • ארוחות שאינן כלולות
 • שתייה בארוחות
 • שייט וביקור במוזיאון בסטוונגר
 • הוצאות בעלות אופי אישי

 

רישום, אפשרויות תשלום ודמי קדימה
ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.

עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 500 יורו ממחיר הטיול הסופי (כולל התחייבות בלתי חוזרת על טיסות פנימיות בנורבגיה ומנורבגיה לשטוקהולם)

יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).

על טופס הרישום יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית. יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית

שער הדולר / יורו :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה .

** בכל מקרה יוסדרו כל התשלומים לפני היציאה **

דמי ביטול

מ-יום ההרשמה  ועד 91 יום לפני היציאה – 290€

מ-90 יום ועד 45 יום לפני היציאה –  500 €

44-34 יום לפני היציאה לטיול – 900 €

21-33 יום לפני היציאה לטיול – 1500 €

8-20 יום לפני היציאה לטיול –   2200  €

פחות מ-8 ימים לפני היציאה לטיול – מלוא מחיר הטיול

* מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א'-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)

הבהרות לגבי ביטולים
דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.

**  ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה,

לפקס מספר  03-5440055 
או מייל
: info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול .

חובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!

ביטוח ביטול נסיעה טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!

אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לרכוש  ביטוח בריאות התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו חצי שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח.

לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.

כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם.

אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו.

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….

יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':

1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.

2 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!

פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.

לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי. אין לבריזה כל התחייבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה למשרד הבריאות כדי לקבוע תור ללשכת הבריאות המחוזיות באזור מגוריך:

מס' הטלפון בכל רחבי הארץ – 5400*

לתשומת לבכם

 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

בברכת טיול נעים מצוות בריזה