צרפת בצבעים בפסח – אלזס, היער השחור והרי הווז'

 

 נהר הריין, השוטף לו מגרמניה ושווייץ ונוגע במזרח צרפת, ידע ועודנו יודע תרבויות אירופיות מפוארות. מסלול הטיול שלנו יגיע אליו, ואל העיירות של ימי הביניים שעדיין קיימות לאורכו. נחלוף על פני הרי הווז' ויערותיהם, נראה את היער השחור, נטייל בין כפרים ציוריים, ערים גדולות וחשובות, ניסע ב"דרך היין" העוברת ליד הכרמים במורדות ההרים. זהו הלב של התרבות האירופית. אנחנו בטיול נינוח, שבו כל הלינות הן במלון אחד.

הטיול שלנו כולל:

 • סיור מודרך בסטראסבורג
 • ביקור בארמון היידלברג
 • טיול בהרי הווז'
 • אתרים יהודיים: ביקור במקווה העתיק בשפייר וסיור באוברניי
 • ביקור בטירת או-קוניגסבורג
 • סיור בדרך היין וטעימות
 • שייט בסטרסבורג
 • תכנית מלאה, כל הכניסות כלולות במחיר
 • כל הכניסות כלולות בהתאם לתכנית

מסלול הטיול

יום1 תל-אביב – ציריך – מפלי שאופהאוזן – פרייבורג – שטרסבורג

יוצאים בטיסה לציריך. מתארגנים במלון, וממהרים לנסוע אל מפלי הריין, המפלים הגדולים ביותר ביבשת אירופה. המראה שלהם בתוך הנוף המקיף אותם מותיר רושם גדול על המטייל. ניסע אל העיר פרייבורג, ביער השחור, שיש לה קתדרלה יפה. נשוטט בעיר, ולאחר מכן נמשיך בדרכנו אל שטרסבורג. לינה בשטרסבורג.

יום 2 "דרך היין": ריקוויר – קייזרברג – טעימות יין

יוצאים בנסיעה אל "דרך היין". עיירות על ראשי הגבעות, בניינים בעלי גגות מחודדים, כביש המתפתל ביניהן – אנחנו ב"דרך היין". נגיע לביקור וסיור בעיירה ריקוויר, בעיירה קייזרברג, בכפרים בני מאות שנים ולהם בנייני אבן עתיקים, בין סמטאות צרות ובתי עץ. לבתים רבים צבעים הבולטים למרחוק: צהוב, כחול, אדום, ורוד, ואת הקירות שלהם מחזיקות קורות עץ. נגיע ליקבים של הכפרים האלה, לפונדקים של יין. את החלונות מקשטים עציצי פרחים ססגוניים. מובן מאליו שנלגום פה ושם מן היין המקומי, כמו הריזלינג והגווירץ.

קייזרברג, עיירה השוכנת בשתי הגדות של נחל יפהפה – זוקפת לזכותה את מקום הולדתו של אלברט שווייצר. אלברט שוויצר היה פילוסוף, רופא, איש דת, סופר, מוזיקאי, זוכה פרס נובל על הטיפול שהעניק לחולי צרעת באפריקה, ונודע בנגינת יצירותיו של באך הגדול.

נשוב לבית המלון שלנו בתום יום טיול זה.

יום 3 שטרסבורג

שטרסבורג היא עיר הבירה של אלזס. הפרלמנט של האיחוד האירופי יושב בשטרסבורג. אי בתוך הנהר הוא המרכז של העיר היפה הזאת. רחובות העיר מושכים את העין של כל המטיילים בהם, ובגנים של העיר תענוג לטייל. כך גם בכיכרות הגדולות שבה. סמוך מאוד לגדת הנהר נמצאת "צרפת הקטנה", רובע של העיר ובו בתים עתיקים שנבנו על קו המים. נגיע לקתדרלה של שטרסבורג, נסייר במוזיאון לפולקלור של מחוז אלזס, נשוט להנאתנו בתעלות המים של העיר. לינה בשטרסבורג.

יום 4 לורן: ננסי – בקרה

העיר הראשונה שנטייל בה היום, במסגרת הטיול במחוז לורן, היא ננסי. העיר הזאת הייתה עד לפני 250 שנה יחידה עצמאית, דוכסות משל עצמה. בחלק העתיק של ננסי בולטת תרבות תקופת הבארוק. נטייל שם, ולאחר הפסקת צהריים נגיע למוזיאון הנקרא: "אקול דה ננסי". המוזיאון ידוע כאחד המוזיאונים המוקדשים לארט-נובו. מננסי ניסע אל עיירה ושמה בקרה, בה פורחת אמנות הבדולח – הקריסטל. במוזיאון בעיירה הזאת נראה את היצירות הקריסטליות שעליהן גאוותו. בערב נשוב מלון.

יום 5 (ערב פסח) החלק הגרמני

נוסעים אל העיר הגרמנית היידלברג. בהיידלברג נוסדה האוניברסיטה הראשונה בגרמניה. אנחנו לא נפסח על המצבה שהוקמה בעיר לזכרו של בית הכנסת שנשרף והוחרב בליל הבדולח, בנובמבר שנת 1938. מהיידלברג ניסע אל העיר שפייר. שם ניתן לראות את מה שהיה הרובע היהודי, כולל המקווה. נגיע גם לקתדרלה, ומשם נחזור למלון שלנו בשטרסבורג.

יום 6 (חג פסח) מונט סאן אודיל – אוברניי – טירת או קניגסבורג

יוצאים אל המורדות המערביים של הרי הווז'. נוסעים בתוך יער אל  מונט סאן אודיל.

כאן מצוי אתר של עלייה לרגל, שיסודו הוא מקדש פגאני. זו חומה של סלעים, עצומה, הנמשכת לאורך כ-10 קילומטר ומתנשאת לגובה של 2-3 מטרים. היא מקיפה שטח גדול שהוא האתר. ניסע בתוך היער אל לאו קניגסבורג, מצודה גדולה ביותר שנחצבה בתוך הסלעים, והיא עצמה בנויה מאבן חול שצבעה אדום. מכאן ישנה תצפית אל עמק הריין הנראה פרוש נגד העיניים. המקום הזה השתנה במהלך השנים, והוא שופץ ושוקם על ידי וילהלם השני, קיסר גרמניה בסוף המאה ה-19 ובראשית המאה ה-20. מכאן ניסע אל אוברניי, עיירה יפה וציורית למראה ב"דרך היין". אחר כך נשוב למלון.

יום 7 קולמר – מילוז – ציריך – תל-אביב

שלום לך, שטרסבורג! נוסעים לקולמר המקסימה, אחת מהיפות של חבל אלזס כולו, שהיא הבירה של "דרך היין". ניסע ברכבת תיירים קטנה שעוברת בתוך העיר העתיקה, ואחר כך ניסע הלאה אל מילוז. זו מילוז הידועה בעיקר בגלל מוזיאון המכוניות שבה, המוערך כגדול והמוצלח בעולם. כמובן שנסייר בו. ניסע אל נמל התעופה בהתאם לשעת הטיסה, ומשם בחזרה הביתה בטיסה ישירה.

(*) הערה: ייתכנו שינויים  בסדר הביקורים

מחיר הטיול ביורו

מחיר למטייל בחדר זוגי:  1390 €

תוספת לחדר ליחיד:        280  €          

הקבוצה תמנה : 20  איש משלמים לפחות

שער האירו/דולר :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה .

המחיר כולל

 • טיסות ישירות מת"א לציריך וחזרה.
 • מסי נמל והיטלי דלק (נכון ליום פרסום ההצעה. מחיר הטיול יעודכן בהתאם לשינויים)
 • 6 לינות במלון ברמת תיירות ראשונה (מלון אחד בלבד)
 • כלכלה – על בסיס ארוחת בוקר בלבד
 • אוטובוס תיירים ממוזג
 • כניסות לאתרים כמפורט במסלול
 • מדריך מצוות בריזה ומדריכים מקומיים כנדרש
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל
 • פגישת קבוצה עם מדריך הטיול – כשבוע לפני היציאה

המחיר אינו כולל

 • ביטוח בריאות ומטען
 • ארוחות שאינן כלולות
 • שתיה בארוחות המוזמנות
 • הוצאות בעלות אופי אישי

רישום, אפשרויות תשלום ודמי קדימה
ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.

עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 300 יורו ממחיר הטיול הסופי.

יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).

על טופס הרישום יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית. יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית

שער הדולר / יורו :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה .

** בכל מקרה יוסדרו כל התשלומים לפני היציאה **

דמי ביטול

מ-60 יום   ועד 45 יום לפני היציאה –  300 €

44-34 יום לפני היציאה לטיול – 500 €

21-33 יום לפני היציאה לטיול – 750 €

8-20 יום לפני היציאה לטיול –   1000  €

פחות מ-8 ימים לפני היציאה לטיול – מלוא מחיר הטיול

* מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א'-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)

בחישוב מניין ימי עבודה המוזכרים לעיל יחושבו ימים א'-ה', להוציא ערבי חג וימי חג.

הבהרות לגבי ביטולים
דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.

** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה,

לפקס מספר  03-5440055 
או מייל
: info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול .
מחובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!

ביטוח ביטול נסיעה טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!

אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לרכוש  ביטוח בריאות התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו חצי שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח.

לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.

כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם.

אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו.

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….

יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':

1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.

2 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!

פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.

לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי. אין לבריזה כל התחייבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה למשרד הבריאות כדי לקבוע תור ללשכת הבריאות המחוזיות באזור מגוריך: מס' הטלפון בכל רחבי הארץ – 5400*

לתשומת לבכם

 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

 

 בברכת טיול נעים מצוות בריזה