טיול מאורגן לצרפת- שייט נהרות באלזס והמוזל

נהר הריין הגדול והיפה יוצא משוויץ , זורם בין צרפת וגרמניה, וממשיך ברובו בגרמניה עד שנשפך לים הצפוני בהולנד. לאורכו נבנתה תרבות רב גונית שהשפיעה על העולם כולו. עיירות ימי ביניים מנומנמות לצד ערים גדולות, כפרים ציוריים בצד מרכזי תרבות חשובים. הרי הווז' המיוערים משקיפים מהעבר האחד לעמק הריין, מצדו השני היער השחור ובתווך כרמים המכסים את מורדות ההרים ומקיפים את הכפרים והעיירות ב"דרך היין". ממש בלבה של אירופה, נוכל ליהנות מטיול איכותי ונינוח, המבוסס על בית מלון אחד לשלשה לילות ראשונים בשטרסבורג וארבעה לילות על ספינת נהר.

 

הטיול שלנו כולל:

 • סיור מודרך בשטראסבורג
 • טיול במונט סנט אודיל ואוברניי
 • סיור בדרך היין וטעימות
 • ביקור בטירת או-קוניגסבורג
 • ביקור בקולמר ברכבת קטנה
 • ביקור במוזיאון גוטנברג במיינץ
 • סיור מודרך בקובלנץ ובטרייר
 • ביקור במקווה העתיק בוורמס
 • שייט על הריין על בסיס אירוח מלא
 • תכנית מלאה, כל הכניסות כלולות במחיר.

 

 המסלול

יום 1 :  תל-אביב – ציריך – היער השחור:  מפלי שאופהאוזן –אגם טיטי –  שטרסבורג

טיסה ישירה לציריך. עם ההגעה התארגנות מהירה ונסיעה לעבר מפלי הריין. אלו הם המפלים הגדולים ביותר באירופה והם מרשימים ביותר, לא רק בזכות עוצמתם, אלא גם בזכות הנוף היפהפה סביבם. נמשיך בנופי היער השחור לאגם טיטי, המרהיב ביופיו ונטייל לאורך הרחוב הססגוני שעל שפתו. לקראת ערב, ניסע לבית המלון בשטרסבורג. לינה וארוחת ערב במלון בשטרסבורג.

יום 2 דרך היין: ריקוויר – ריבוויל –קייזרברג

כרמים מכל עבר. הדרך מתפתלת בין עיירות קטנות הבנויות על ראשי הגבעות ובולטות למרחוק בגגותיהן המחודדים. נבקר בכמה מהבולטות והמיוחדות שבהן – ריקוויר, ריבוויל, קייזרברג ועוד. הכפרים מאופיינים בסמטאות צרות עם בתי אבן ועץ בני מאות שנים, בתים בצבעים שונים – צהוב, ורוד, כחול ואדום עם קורות עץ חומות התומכות בקירות, פונדקים קטנים ויקבים, המקושטים בעציצים עמוסי פרחים בשלל צבעים. לא נוותר על טעימות של יין הריזלינג והגווירץ. נבקר בקייזרברג, כפר ציורי היושב משני צידי נחל – בכפר נולד אלברט שוויצר: פילוסוף, רופא, כומר, סופר, מוסיקאי, שקיבל פרס נובל על פעולותיו בקרב החולים והמצורעים באפריקה. חזרה לבית המלון. לינה בשארסבורג.

יום 3  שטרסבורג – הרי הווז' – מונט סאן אודיל –  או קניגסבורג – אוברניי

ניסע   לשיפולים המערבים של הרי הווז' בתוך יער לעבר מונט סאן אודיל – אתר עלייה לרגל הבנוי על שרידי מקדש פגאני. חומת סלעים ענקית, עתיקה מאוד באורך של כ-10 ק"מ ובגובה של 2-3 מטרים מקיפה את האתר. נמשיך בתוך היער עד לאו קניגסבורג, מצודה ענקית החצובה בסלע מאבן חול אדומה. התצפית  הנשקפת ממנה לעמק הריין היא פשוט מדהימה. נבקר במקום שעבר גלגולים שונים, עד ששופץ ושוקם ע"י קיסר גרמניה וילהלם השני. נמשיך לאוברניי, אחת העיירות היפות והציוריות שעל דרך היין. מכאן ניסע חזרה לשטרסבורג, לבית המלון .

 

יום 4  שטרסבורג– עליה לספינת הנהר – מיינץ

היום נטייל בשטרסבורג המקסימה, בירת חבל אלזס, מקום מושבה של מועצת אירופה ושל הפרלמנט האירופאי. לב העיר הוא אי בנהר. נטייל ברחובות הציוריים, בכיכרות הגדולות ובגנים הנהדרים. נבקר ברובע "צרפת הקטנה", שבו עומדים בניינים ישנים על שפת המים וניסע ברכבת קטנה שתוביל אותנו בין הסמטאות הרחובות והכיכרות  של העיר העתיקה.  אחר הצהריים ,נעלה על ספינת הנהר  שתשמש כבית מלון צף בימים ובלילות הבאים.  צוות הספינה יקבל אותנו במסיבת קוקטייל תוך כדי הצגת אנשי הצוות. ולאחר מכן תוגש ארוחת הערב. משך הלילה תפליג הספינה צפונה, לעבר מיינץ.

ארוחת ערב על הספינה

יום 5  מיינץ – שייט על הריין – קובלנץ

נתחיל את היום בביקור במיינץ. בעיר נולד וחי ממציא הדפוס, גוטנברג. נצא לסיור בעיר ונבקר במוזיאון גוטנברג,  מוזיאון הדפוס בעיר העתיקה של מיינץ. מיינץ נקראה במקורות היהודים מגנצא, והייתה אחת משלשת ערי ש"ומ , יחד עם שפייר ווורמס  ששכנו כולן לאורך נהר הריין. על פי  האגדה כאן חוברה התפילה "ונתנה תוקף" . על הפוגרום ביהודי העיר(בדרך למסעות הצלב) כתב טשרנחובסקי את שירו הידוע" ברוך ממגנצא".לאחר הביקור נחזור לספינה  ונשוט הלאה צפונה    באחד הקטעים היפים ביותר של הריין בין עיירות, כפרים, טירות וכרמים,  באזור בו הוא מתעקל ונכנס לאזור קניוני. נחלוף על פני הצוק הנודע לורליי,שעליו נכתבו אגדות ושירים ובניהם שירו הידוע של   היינריך היינה .  לקראת ערב נגיע לקובלנץ, עיירה השוכנת בנקודת המפגש  של נהר המוזל ונהר הריין העצום . לאחר ארוחת הערב נצא לסיור רגלי קצר בעיר העתיקה של העיר במהלכו נבקר ב"פינה הגרמנית" . זהו אתר הנמצא במקום מפגש שני הנהרות, כשהפסל של הקיסר וילהלם הראשון רוכב על סוס, ניצב על במה מוגבהת.

פנסיון מלא על הספינה

 

יום 6  קובלנץ – שייט על המוזל – קוכם

הבוקר, נפליג בין עיירות וכפרים כשמכל עבר כרמים הגדלים במדרונות היורדים אל הנהר. לקראת צהריים נגיע לקוכם. העיירה שוכנת בעמק המוזל על שתי גדות הנהר  לרגלי  גבעות מכוסות בכרמי ענבים. על  אחת הגבעות בולטת למרחוק  טירת קוכם, ממנה יש תצפית נהדרת על הנהר העמק והעיר.  נבקר בעיירה  ובטירה. נמשיך ונפליג במעלה הנהר בעמק הקסום בין עיירות וטירות משך אחר הצהריים ובלילה.

פנסיון מלא על הספינה

יום  7  הפלגה בנהר המוזל – טרייר

הבוקר נמשיך בשייט באחד החלקים היותר יפים של המוזל ולקראת צהריים נגיע לטרייר, עיר  השוכנת על שפת נהר המוזל והנחשבת לעיר העתיקה ביותר בגרמניה. בעיר ישנם הרבה מאוד שרידים מתקופת האימפריה הרומית וזו גם עיר הולדתו של יהודי חשוב מאוד: קארל מרכס. נבקר בעיר היפה והמרתקת. נראה את "השער השחור", שריד מחומה שעברה במקום, הקתדראלה ,המדרחוב ההומה, ועוד ככול שיותיר הזמן והכוח. הספינה תעגון משך הלילה בטרייר ואנחנו נהנה מערב אחרון חגיגי בספינה.

פנסיון מלא על הספינה

יום 8  וורמס – פרנקפורט – תל-אביב

ניפרד מצוות הספינה וניסע לוורמס, אחת הערים העתיקות ביותר באירופה. נבקר  ברחוב היהודים, בבית הכנסת העתיק שנשרף בליל הבדולח, אך שוקם ושוחזר, ובסמוך לו בית המדרש והמקווה, שקיבל את מימיו מהנהר ונותר בשלמותו מהמאה ה12. לא רחוק מבית הכנסת עומד השער העתיק של העיר, שנקרא על שמו של רש"י, נבקר גם בבית הקברות היהודי ,הנחשב לעתיק ביותר באירופה.מצבות מהמאה ה 12 פרוסות בשטח גדול מאוד בין העצים.  סמוך לכניסה, נמצא קברו של המהר"ם שתמיד מכוסה בפתקאות . נמשיך לפרנקפורט, ובהתאם לשעת הטיסה ניסע לנמל התעופה ממנו נמריא בטיסה ישירה חזרה לארץ.

(*) ייתכנו שינויים בסדר הביקורים

מחירי הטיול:

מחיר לנוסע בחדר זוגי: 2450 €

תוספת לחדר ליחיד: 485 €

תוספת לסיפון עליון: 130  €  (מותנה באישור החברה)

מחיר הטיול למינימום 20 נוסעים.

 

המחיר כולל

 • טיסות: ישירות לציריך וחזרה מפרנקפורט
 • מסי נמל ודלק נכון ליום פרסום ההצעה = 208 דולר. (אם יחול שינוי במרכיז זה, מחיר הטיול יעודכן בהתאם לשינוי)
 • אוטובוס תיירים ממוזג עפ"י התכנית
 • תוכנית סיורים מלאה
 • אירוח בסיפון העליון של הספינת הנהר – ספינת חדישה רמת 4 עוגנים
 • לינה במלון במרכז שטרסבורג בדרגת תיירות טובה
 • כלכלה: ארוחות בוקר בשלושת הימים הראשונים בשטרסבורג + ארוחת ערב אחת
 • פנסיון מלא בספינה
 • הדרכה: מדריך בכיר מצוות בריזה ומדריכים מקומיים כנדרש
 • דמי כניסה לכל האתרים בהתאם לתכנית הטיול כולל בירידה מהספינה .
 • טיפים לנותני השרותים בחו"ל
 • פגישת קבוצה עם המדריך לפני הטיול

המחיר אינו כולל

 • ביטוח בריאות ומטען
 • ארוחות שאינן כלולות
 • שתיה בארוחות כלולות
 • הוצאות בעלות אופי אישי.
 • כל סוג של הוצאה שלא צוינה ב"המחיר כולל"

פרטי טיסות

טיסות ישירות לציריך וחזרה מפרנקפורט

בית מלון

Ibis Strasbourg Centre Halles   או דומה לו

ספינה

MS Monet, ספינת חדישה של החברה,בסטנדרט של 4 עוגנים ובעיצוב חדשני ומודרני.

על הספינה 2 סיפוני מגורים, מסעדה, סלון/בר, רחבת ריקודים וסיפון שיזוף. חימום ומיזוג בכל הספינה ואינטרנט חופשי.

רישום, אפשרויות תשלום ודמי קדימה
ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.

עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 300 יורו ממחיר הטיול הסופי.

יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).

על טופס הרישום יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית. יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית

שער הדולר / יורו :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה .

** בכל מקרה יוסדרו כל התשלומים לפני היציאה **

דמי ביטול

מ-90 יום   ועד 45 יום לפני היציאה –  300 €

44-34 יום לפני היציאה לטיול – 500 €

21-33 יום לפני היציאה לטיול – 750 €

8-20 יום לפני היציאה לטיול –   1000  €

פחות מ-8 ימים לפני היציאה לטיול – מלוא מחיר הטיול

* מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א'-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)

 

הבהרות לגבי ביטולים
דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.

**  ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה,

לפקס מספר  03-5440055 
או מייל
: info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול .
חובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!

ביטוח ביטול נסיעה טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!

אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לרכוש  ביטוח בריאות התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו חצי שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח.

לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.

כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם.

אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו.

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….

יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':

1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.

2 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!

פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.

לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי. אין לבריזה כל התחייבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה למשרד הבריאות כדי לקבוע תור ללשכת הבריאות המחוזיות באזור מגוריך: מס' הטלפון בכל רחבי הארץ – 5400*

הערה:

חברת השייט וחברת בריזה שומרות לעצמן את הזכות לשנות את מסלול הטיול במקרים של תנאי מזג אוויר שלא מאפשרים את ביצוע מסלול הטיול כפי שפורסם, תקלות בספינה, שינויים במפלס הים וכל מקרה המונע ביצוע התכנית המקורית… במקרים אלו עשויות להיות סטיות מן המסלול המפורסם ואף תיתכן לינה במלונות ולא בספינה וכן עשוי להיות שימוש באמצעי תחבורה אחרים חלופיים כולל ספינה חלופית או כלי רכב כגון אוטובוסים, לשם ביצוע הטיול במקום שייט בספינה. במקרים בהם השייט מהווה חלק מן הטיול, עשויים שינויים בשייט להשפיע על ביצוע יתרת הטיול הן לגבי המסלול שיבוצע ושינויים שייערכו בו, בתי המלון, אמצעי תחבורה וכיו"ב.

לתשומת לבכם

 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

 בברכת טיול נעים מצוות בריזה