טיול מאורגן לארמניה

טיול מאורגן לארמניה / 8 ימים – טיול טבע ותרבות                                                

טיול מאורגן לארמניה הקדמה : 

ארמניה, המתעוררת לאחר תרדמה של עשרות שנים תחת השלטון הסובייטי, מאפשרת לנו מפגש מרתק עם נופי הקווקז, המורשת ההיסטורית והתרבות העכשווית. ארמניה היא צומת דרכים בין יבשות אירופה ואסיה אשר מתקיים בה קשר תרבותי בין מזרח למערב. נבקר בכנסיות ומנזרים ארמניים המשמרים את ערכיה, שפתה ותרבותה של מדינה מיוחדת זו. נוסיף למורשת נפלאה זו, כפרים ועיירות מקומיים, נופי בזלת יחודיים, הרים נישאים, נהרות, אגמים וקניונים מרשימים אשר בשילוב עם מאכלים טעימים ואווירה חמה ומסבירת פנים מהווים מתכון מושלם לחוויה מדהימה.

טיול מאורגן לארמניה

טיול מאורגן לארמניה

 

מסלול הטיול מאורגן לארמניה: 

 

יום 1  ת"א – ירוואן 

טיסת לילה קצרה לירואן בירת ארמניה והעברה למלון.

לינה: ירוואן.

 

יום 2  ירוואן בירת ארמניה

את היום נקדיש לסיור בבירתה של ארמניה, ירוואן. נעלה לתצפית על העיר מפארק הנצחון עם פיסלה של "אמא ארמניה", נמשיך ונסייר בכיכר הרפובליקה, בית האופרה ורחובותיה המסוגננים של העיר. נתרשם מהעומק התרבותי והפאר המשלב מזרח ומערב. נבקר גם באתר ה- Cascades,  מבנה מדורג ומסיבי המצופה אבן לבנה, המכיל אוסף פיסול מודרני מהחשובים בעולם. עוד בתוכנית היום ביקור במוזיאון Matenadaran המוקדש לתולדות השפה והכתב הארמניץ

לינה: ירוואן

יום 3  ירוואן – הר ארגטץ – כפרי היאזידים – מצודת אמברד – ירוואן

את הבוקר נתחיל בפארק מיוחד המוקדש לכתיב והאלפאבית הארמני המיוחד, כולל סדנא קצרה לכתיבה בארמנית. לאחר מכן ניסע לכיוון הר ארגאץ (הגבוה בהרי ארמניה – 4,090 מטרים מעל פני הים). בדרכנו נעבור דרך כפרי הרועים היאזידיים, קהילה יחודית שמוצאה מכורדיסטאן, הפזורים במורדות ההר, ונפגוש את אנשי האזור. נעפיל ברכבים קטנים אל אגם קארי הממוקם באחת מפסגותיו (מותנה במזג האויר). נמשיך לביקור במבצר הציורי אמברד. נצפה לראשונה ב"חצ'קרים" צלבי האבן המגולפים בעיצוב ארמני יחודי. נשוב ללינה בירוואן.

 

יום 4  איצמיאדזין – גארני – גרארד – ירוואן

ניסע לעיר הקדושה איצמיאדזין, מקום מושבו של הפטריארך הארמני. נסייר בין הכנסיות והקתדרלה, אחד מאתרי המורשת של אונסק"ו. נמשיך לביקור בגארני, בה מקדש רומי מהודר מן המאה ה-1 לספירה. נבקר בבית אפיה מקומי בו אופים את לחם ה"לאבש" המסורתי, הדומה יותר לפיתה. נמשיך לביקור במנזר גרארד, קומפלקס מרשים ביותר, החצוב בסלע הגיר, עם אווירה ייחודית. לקראת ערב נחזור לירוואן. לינה: ירוואן.

 

יום 5  תצפית אררט – חור ויראפ – ירוואן  

ניסע לחור ויראפּ, אתר עליה לרגל, הממוקם מול הר אררט, סמלה הלאומי ומושא שאיפותיהם של הארמנים עד היום. ההר הנמצא בתורכיה, מכוסה שלגי עד ובני ארמניה נוהגים להפריח יונים צחורות לכיוון ההר. נעלה לתצפית ממרפסת המנזר ונבקר בפיר בו נכלא גרגוריוס הקדוש "המאיר", מבשר הנצרות בארמניה. נשוב לירוואן ונבקר במוזיאון לזכר קורבנות השואה הארמנית, שארעה באימפריה העות'מאנית בשנת 1915.

המוזיאון שוכן על גבעה נישאה המשקיפה על הבירה והוא חלק ממתחם הנצחה וזיכרון בנושא.

לינה: ירוואן.

טיול מאורגן לארמניה

טיול מאורגן לארמניה

יום 6  אגם סוואן – דיליזאן

נצא בנסיעה אל אגם סוואן (האגם השחור), האגם הגדול בארמניה, הנמצא בגובה 1,900 מטרים מעל פני הים ונחשב לאחד האגמים הגבוהים בעולם. על חוף האגם הציורי כנסיות, מנזרים ושלל תצפיות נוף. בשעות אחר הצהריים נגיע לעיירה דיליזאן הנמצאת באזור הררי יפיהפה המכונה "שוויץ של ארמניה" . לינה: דיליזאן.

 

יום 7  צפון ארמניה: כפר מולוקנים – אחפט – דליזאן   

ניסע לביקור בכפר מולוקנים, בו גרים ארמנים תושבי ההרים שהובאו מערבות רוסיה ומשמרים אורח חיים מסורתי ושונה. נמשיך למנזר המרשים אחפט, מהיפים במנזרי ארמניה, ששימש כמרכז דתי ובית ספר דתי לבני האצולה, ומוכר כאתר לשימור מורשת עולמית של אונסק"ו. בשעות אחר הצהריים נסייר בעיירה דיליזאן, נבקר במרכז העיירה וברחוב הראשי מהמאה ה-19 המשוקם כמוזיאון פתוח. לינה: דיליזאן

יום 8  הרי טגניס – ירוואן – ת"א

נצא לתצפית ממנזר סואנאונק הצופה לעבר אגם סוואן. נמשיך בנסיעה לאזור הרי טגניס, בהם נמצא אתר הסקי של ארמניה. נטייל בנופים הרריים מיוערים, בהם פריחה מרהיבה בעונה זו של השנה. בשעות אחר הצהריים נגיע לירוואן. ובהתאם לשעת הטיסה, ניסע לשדה התעופה, לטיסת הלילה חזרה לארץ.

(*) הערה:  ייתכנו שינויים בסדר הביקורים

מחיר הטיול מאורגן לארמניה : 

מחיר למטייל בחדר זוגי: 1615 $

תוספת לחדר ליחיד      : 220 $

 

המחיר מבוסס על מינימום 20 נוסעים משלמים

 

המחיר לטיול מאורגן לארמניה כולל

 • טיסות ישירות מת"א לירוואן וחזרה
 • מסי נמל והיטלי דלק (נכון ליום פרסום ההצעה. מחיר הטיול יעודכן בהתאם לשינויים)
 • 7 לינות בבתי מלון ברמת תיירות טובה מאוד
 • כלכלה – על בסיס חצי פנסיון במהלך כל הטיול
 • 2 בקבוקי מים לאדם ליום
 • אוטובוס תיירים ממוזג
 • כניסות לאתרים כמפורט במסלול
 • הדרכה: צוות בריזהב – ומדריכים מקומיים כנדרש
 • מלווה רפואי
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל
 • פגישת קבוצה עם מדריך הטיול – כשבוע לפני היציאה

 

המחיר לטיול מאורגן לארמניה אינו כולל

 • ויזה לארמניה (כ- 10 דולר, לתשלום במקום, עשוי להשתנות)
 • ביטוח בריאות ומטען
 • ארוחות שאינן כלולות
 • שתיה בארוחות המוזמנות
 • תשר למדריך הישראלי
 • הוצאות בעלות אופי אישי

 

הבהרות לגבי ביטולים  בטיול מאורגן לארמניה : דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול). ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.

** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה, למספר  03-5440055      או מייל : info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול . מחובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!

 

ביטוח ביטול נסיעה טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!

אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לסדר ביטוח בריאות התקף מ-60 יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. התשלום בכל מקרה מחושב על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום הזמנת הביטוח מחברת הביטוח.

 

לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.

כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון המופיע בפוליסה שבידיכם.

 

אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו.

 

רישום, תאריך גביה , דמי קדימה ואפשרויות תשלום בטיול מאורגן לארמניה 

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.

עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 200$ המהווה חלק ממחיר הטיול הסופי.

יתרת התשלום תיגבה עד 30 יום לפני היציאה לטיול.

(תנאי הביטול למעלה הם ההסכם בין המטיילים לחברה, ללא קשר לגובה המקדמה המשולמת עם קבלת טופס הרישום).

 

אופן ותנאי תשלום בטיולי בריזה ובטיול מאורגן לארמניה :

התשלום יתבצע באמצעות טופס הרישום , בו יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.  יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.

 

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית.

 

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון בטיול מאורגן לארמניה :

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

ב טיול מאורגן לארמניה מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….

יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':

1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת

התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.

2  –  הושבה מוקדמת מ- 24 שעות לפני ההמראה כרוכה ברוב המקרים בתוספת תשלום.

התוספת משתנה מחברת תעופה אחת לשניה, בכל מקרה בריזה אינה מממנת הושבה כזו !!!

3 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!

 

פיצול הקבוצה בטיול מאורגן לארמניה : ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).

 

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.

 

 

ציוות חדרים לטיול מאורגן לארמניה   – חדר למטייל בודד

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.

לחדר לבודד (סינגל) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי . אין לבריזה כל התחיבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

 

אשרות כניסה לטיול מאורגן לארמניה

דרושה אשרת כניסה לארמניה אותה משלמים בשדה התעופה של ירוואן. (10 $ לאדם, יתכנו שינויים)
חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה ללשכות הבריאות המחוזיות באזור מגוריך:

ירושלים –  רח' יפו 86                                          02-5314811

תל אביב – רח' הארבעה 12                                 03-5684606

חיפה –     רח' פל"ים  15 א' – קרית הממשלה04-8633111

עפולה –   רח' ירושלים 4                                     04-6099002

 

לתשומת לבכם – ב טיול מאורגן לארמניה : 

 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.
 • המלונות, מסלולי הטיול ולוח הזמנים תוכננו בקפידה, אם כי לוח זמנים מתוכנן במקומות אלה עשוי להשתבש בשל דרכים משובשות, מעברי גבול שאין לדעת בדיוק כמה זמן הם לוקחים וכד'.
 • ארמניה עושה עכשיו את דרכה אל העולם המערבי בכל הקשור בשרותי תיירות, עשינו את המיטב לבחירת מלונות מתאימים, עם זאת על כל משתתף לדעת שרמת התיירות אינה רמה "מערבית".

 ליצירת קשר לחץ כאן!!

בברכת טיול נעים מצוות בריזה!