8 ימים טיול גיל הזהב לפורטוגל – בדגש טבע ומורשת יהודית

פורטוגל, המדינה המערבית ביותר ביבשת אירופה, אשר נזנחה ונעלמה מתודעת הציבור, חוזרת ובגדול. מי שהייתה "נסיכת הימים" וחלקה עם ספרד את העולם החדש הולכת והופכת ליעד תיירות מאתגר ומרתק שבו ישן בצד חדש, מסורת בצד קידמה. לנו, כישראלים, "גילוי" פורטוגל מוסיף נדבך נוסף להכרתנו את עברו המרתק של העם היהודי – האנוסים אשר במשך למעלה מחמש מאות שנים שמרו על הגחלת וחלקם חזר ליהדות. נפגוש בעבר המרתק, נבקר בארמונות ומבצרים בני מאות שנים ונטייל באתרים מודרניים בני זמננו המרתקים לא פחות.

תוכנית הטיול:

יום   1 ת"א – ליסבון  

נמריא מת"א בשעות אחר הצהריים  וננחת בליסבון, בירת פורטוגל, בערב. עם נחיתתנו, ניסע למלון להתארגנות ושינה טובה לקראת הטיול.

לינה בליסבון.

יום  2 ליסבון: מוזיאון האז'ולזוש

היום יוקדש לסיורים בליסבון, נתחיל בסיור במתחם של מגדל בלם הניצב על גדת נהר הטז'ו, אנדרטת המגלים המנציחה את תקופת גדולתה של האומה הפורטוגלית ומנזר ג'רונימוס המאופיין בארכיטקטורה ייחודית בסגנון מנואלי.

נמשיך את סיורנו בעיר ונגיע לביקור במוזיאון האז'וליזוש – האריחים הצבעוניים המעטרים את כל פורטוגל –  ונקבל הסברים על אמנות צביעת אריחי הקרמיקה ועל היצירות השונות.

כמובן שנראה את הגבעות העוטרות את העיר, נתפעל מכיכר קומרסיו ונטייל ברובע אלפמה שהיה בעבר הרובע היהודי. נתעכב על סיפורי היהודים בתקופת הגירוש ולאחריו ונראה כמה מקומות גורליים מאותה תקופה. לינה וארחת ערב בליסבון.

טיול מאורגן לפורטוגל ומדירה

טיול מאורגן לפורטוגל 

יום  3 סינטרה – קאבו דה רוקה – קשקאיש – אשטוריל – ליסבון

היום יוקדש  לאזורים היפים בקרבת ליסבון. נתחיל בסינטרה SINTRA, מהיפים שבאזורי פורטוגל. לא בכדי בחרו להם מלכי פורטוגל להקים בה ארמונות ואחוזות. נסתובב בין מבוכי העיירה המרשימה, המעוטרת בשני ארמנות מלכותיים ואווירה של שפע וחיים טובים. נמשיך לנקודה המערבית באירופה CABO DA ROCA ונתפעל מהמקום "בו נגמרת היבשה ובו מתחיל הים" (קאמואש – משורר פורטוגלי לאומי). נמשיך בנסיעה לאורך החוף המצוקי לקאשקאיש, עיירת הנופש היפה, ולאשטוריל, עיירת היוקרה , בה קבעו את מגוריהם, שועי ואצילי אירופה,וביניהם מלכים מודחים וגולים רבים. לעת ערב נחזור  לליסבון ובערב נצא לערב פאדו – ארוחת ערב משולבת במופע שירה מסורתית פורטוגלית.

לינה בליסבון.

יום 4    אבורה – מרבאו – קסטלו דה וידה – קסטלו ברנקו

בשעות הבוקר, נצא דרום מזרחה על גבי הגשר הארוך באירופה (17 ק"מ) ונמצא עצמנו באיזור בו נעשה הכרות עם עצי השעם – פורטוגל הינה יצרנית מס' 1 של שעם בעולם.

בתום נסיעתנו נגיע לעיר EVORA שהינה אתר מורשת של אונסק"ו ובה נטייל בין כמה אתרים יפים – הקתדרלה, קפלת העצמות, האוניברסיטה ועוד .

נצא מאבורה בכיוון צפון – מזרח. נעצור ב ESTREMOZ – בירת השיש וממנה נמשיך לעיירונת הקטנה MARVAO – ישוב מבוצר ממנו נשקפים נופים יפים מול הגבול הספרדי. נעצור דרך העיירה CASTELO DE VIDE בה פעלה קהילה יהודית של אנוסי ספרד ביחד עם יהודי פורטוגל ונראה את בית כנסת שהפך למוזיאון. משם נמשיך צפונה לישוב לרגלי רכס הכוכב – CASTELO BRANCO. לינה וארוחת ערב בקסטלו ברנקו.

טיול מאורגן לפורטוגל

טיול מאורגן לפורטוגל

יום 5 מונסנטו – קוביאה- בלמונטה

נתחיל את היום בכפר הותיק  בפורטוגל – MONSANTO, שבתיו  חצובים ממש בתוך הסלע. נטפס לפסגת ההר שמעליו (לא חובה) ונשקיף על הכפר החבוי בין הסלעים ועל העמק מסביב. נמשיך בנסיעה לכיוון צפון-מערב דרך העיירה קובילה  COVILHA ונגיע לבלמונטה BELMONTE , הנמצאת בהרי מרכז פורטוגל, עיירה שבה חיה קהילה של אנוסים שחזרו ליהדות. נבקר במוזיאון היהודי הקטן שבמקום ונשמע את סיפורם של אותן קהילות שהצליחו לשמור על זהותן היהודית לאורך מאות שנים, למרות הרדיפות והסכנות. לאחר הביקור המרגש, נחזור למלוננו בקסטלו ברנקו. לינה וארוחת ערב בקסטלו ברנקו.

יום 6  רכס הכוכב : סרה דה אשטרלה – פורטו

נמשיך צפונה בנופים המרהיבים של "רכס הכוכב" SERRA DA EASTRELA- רכס הסרה דה אשטרלה רכס ההרים הגבוה בפורטוגל (מגיע כמעט ל- 2000 מטר). ניחשף לחיי הכפריים שבאזור, נסייר בפסגת ההר הגבוע ביותר בפורטוגל ונטייל בנוף בראשית, בין אגמים בצבע שמיים מעל גובה של 1000 מר'.

בסוף היום נגיע לעיר השניה בגודלה בפורטוגל היא PORTO בה נלון בשני הלילות הבאים.

יום  7 פורטו –   גימארייש

את מרבית שעות הבקר נקדיש לעיר פורטו PORTO . נסייר באתרים החשובים של העיר ונבקר בתחנת הרכבת המעוטרת באז'ולזוש, ברובע ריבריה העתיק ובבנין הבורסה המרשים. נשוט על נהר הדוארו עד לשפך הנהר לאוקיינוס האטלנטי ובחזרה לגדת הנר, נתכבד ביין פורט המפורסם באחד מיקבי העיר. בשעות אחר הצהריים, ניסע צפונה לבקר בעיר בה נוסדה ממלכת פורטוגל גימארייש GUIMARAES . מגימארייש נעלה ברכבל לפארק סלעים אדירים PENHA ובתום טיולנו בו נחזור ללינה בפורטו .

טיול מאורגן לפורטוגל כולל האי מדירה פסח 2018

יום 8    בוסקו – קוימברה – ליסבון

ניסע דרומה ליער בוסאקו BUCACO , שבו נשתמרו מאות מינים של עצים וצמחים אקזוטיים. נתפעל מהגן המטופח של ארמון הציד ששופץ למלון יוקרתי ביותר ונטייל בינות עצי היער  המוצל. בתום הביקור במקום, ניסע דרומה לעיר המרתקת קואימברה COIMBRA, הידועה באוניברסיטה שהקים בה המלך דיניש במאה ה- 12, שבספרייתה הברוקית המפוארת שמורים כחצי מיליון ספרים. נעצור לארוחת צהריים משותפת ובתום הארוחה, נצא לביקור בספריה ובאוניברסיטה העתיקה. לקראת סוף היום, נגיע לשדה התעופה בליסבון לטיסה מאוחרת לת"א.

(*) הערה:  ייתכנו שינויים  בסדר הביקורים

מחיר הטיול

מחיר למטייל בחדר זוגי: 1960  €

תוספת לחדר ליחיד: 450  €

הקבוצה תמנה : 20  איש משלמים לפחות

המחיר כולל

 • טיסות ישירות מת"א  לליסבון וחזרה.
 • מסי נמל והיטלי דלק (57 $ נכון ליום פרסום ההצעה. מחיר הטיול יעודכן בהתאם לשינויים)
 • 7 לינות בבתי מלון  ברמת תיירות טובה מאוד   
 • כלכלה –  על בסיס חצי פנסיון  
 • מופע פאדו כולל ארוחת ערב
 • אוטובוס תיירים ממוזג
 • כניסות לאתרים כמפורט במסלול
 • ביקור וטעימות ביקב
 • ערכת שמע  אישית לכל נוסע
 • מדריך בכיר מצוותת בריזה –    ומדריכים מקומיים כנדרש
 • מלווה חברתי וליווי רפואי
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל
 • פגישת קבוצה עם מדריך הטיול – כשבוע לפני היציאה

המחיר אינו כולל

 • ביטוח בריאות ומטען
 • ארוחות שאינן כלולות  
 • שתיה בארוחות המוזמנות
 • הוצאות בעלות אופי אישי

רישום, אפשרויות תשלום ודמי קדימה
ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.

עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 300 יורו ממחיר הטיול הסופי.

יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).

על טופס הרישום יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.  יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.  

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית

שער הדולר / יורו :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה .                           

                             ** בכל מקרה יוסדרו כל התשלומים לפני היציאה **

דמי ביטול

מ90 יום   ועד 45 יום לפני היציאה –  300 €  

44-34 יום לפני היציאה לטיול – 600 €

21-33 יום לפני היציאה לטיול – 850 €

8-20 יום לפני היציאה לטיול –   1200  €

פחות מ-8 ימים לפני היציאה לטיול – מלוא מחיר הטיול

 • מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א'-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)

הבהרות לגבי ביטולים
דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.

** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה, למספר  03-5440055
   או מייל : info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול .
מחובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!

ביטוח ביטול נסיעה – טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!

אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לרכוש  ביטוח בריאות התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו חצי שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח.

לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.

כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם.

אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו.

נסיעה טובה!

צוות בריזה