12.06.2019 | מערכת בריזה

תשכחו לרגע מטוסקנה, כי ממש סמוך לה מסתתר המחוז הקסום וההררי אומבריה  בעמק נהר הטיבר. אווירה פסטורלית במרכז ארץ המגף, אקלים ים תיכוני, נופים מהפנטים ואטרקציות בלי סוף. אומבריה המכונה "הלב הירוק של איטליה" ושופע שטחים חקלאיים, יקבי בוטיק המציעים יינות איכותיים, מסעדות המגישות מטעמים המבוססים על חומרי גלם משובחים, מוזיאונים, מונומנטים, אווירה של שמחת חיים בסטייל.

מסע בין יינות לכמהין

בירת אומבריה היא פרוג'ה, עיר אוניברסיטאית בעלת היסטוריה מעניינת ואמנות מימי הביניים, מארחת מדי שנה פסטיבל ג'אז ססגוני ונחשבת גם ליצרנית שוקולדים מובילה. בעיר פועלים מספר מוזיאונים לארכיאולוגיה, אמנות וכן גלריות מסקרנות.
עיר מפורסמת נוספת אליה מגיעים במהלך טיול מאורגן לאומבריה היא אסיזי, כאן נולד פרנציסקוס הקדוש אשר ייסד את מסדר הפרנציסקנים והעיר שופעת כנסיות מרהיבות ביופיין וכן גלריות לאמנות, פורום רומי עתיק, מקדש מפורסם ועוד אתרי תיירות מעניינים.
התפאורה של אומבריה מהפנטת עם כרמים, מטעי זיתים, טרסות ובתי אבן בניחוח כפרי. עיירה ציורית ממנה נשקף נוף עוצר נשימה היא Montefalco, המכונה גם המרפסת של אומבריה ובצדק. המיקום הגבוה שלה מאפשר את התצפית הזו ובכל מקרה, המקום עצמו יחבר אתכם לאותנטיות של האזור עם מבנים מימי הביניים ומוזיאונים המציגים מגוון ממצאים ארכיאולוגיים.
עיר מוכרת נוספת במחוז היא ספולטו העתיקה בה מבחר מרגש של מונומנטים ומוזיאונים, מהמוזיאון הארכיאולוגי דרך התיאטרון הרומי ועד הקתדרלה הידועה של העיר. בעיירה ספלו במחוז מתקיים מדי שנה פסטיבל הפרחים הססגוני וזה המקום לחזות במופעים ופעילויות שמדליקים את החושים.
אי אפשר לצאת לטיול מאורגן באומבריה מבלי לטעום פטריות כמהין. המקום האולטימטיבי להתחקות אחר תעשיית הכמהין היא בכפר אותנטי בשם סקג'ינו בו פועלת חוות כמהין העורכת סיורים חווייתיים בעקבות סוגי כמהין, דרכי גידול ואפילו חיפוש בשטח בעקבות הכמהין יחד עם כלבים המאומנים במציאת פטריות אלה.

הטבע בשיא תפארתו

חובבי הטיולים ייהנו כאן מהטבע בשיא תפארתו כמו למשל, במסגרת שמורת הר סיביליני, פארק לאומי פסטורלי השופע נקודות עניין. הוא מהווה בית לשלל בעלי חיים כמו בזים וזאבים וכמו כן, יש בו מגוון מנזרים, יותר מ-1800מינים של פרחים והאזור כולו מציג לראווה טירות, מגדלים, מבצרים ואלמנטים מעשה האדם והטבע.

יעד פלאי במיוחד במחוז היא העיר אורבייטו הבנויה על סלע געשי אליו מגיעים בפוניקולר החושף נוף מסנוור. זוהי עיר ששמרה על צביון של פעם עם פינות אומן, קתדרלות ציוריות ואוכל מקומי טעים. בעיר יש גם מנהרות ומעברים סלע שמציעים סיור מתחת לקרקע וכן מגדל מרובע מרשים במראהו ומבצר והכל מסביב ירוק ומטופח, נראה ממש כמו גלויה.

בחרו טיול מאורגן לאומבריה במועד מעניין כמו למשל, בעת פסטיבל המתקיים באחת מנפות המחוז, עם חברה מקצועית ומדריך מיומן במסלול מרתק שיפגיש אתכם עם הקסם של אומבריה איטליה.