ורונה איטליה – סקירה כללית

08.09.2019 |

העיר של רומיאו ויוליה, ורונה, היא עיר עתיקה השוכנת על גדות נהר האדיג'ה במחוז ונטו בצפון איטליה. ורונה מושכת תיירים רבים בעת טיול באגמים ומשלבת בין אוצרות ארכיאולוגיים למונומנטים מרשימים, קולינריה משובחת ושווקים תוססים.

ורונה – לטייל בתוך גלויה

אי אפשר להגיע לכאן בלי להסתנוור מהאמפיתיאטרון הרומי בין השמורים ביותר המארח בחודשים יולי אוגוסט את פסטיבל האופרה של ורונה, אחד מהפסטיבלים המוסיקליים המפורסמים של היבשת. האמפי בן 2000 שנה ונחשב לשלישי בגודלו באיטליה. הוא נבנה במקור להכיל 30,000 צופים בתחרויות בין גלדיאטורים והיום משרת 15,000 צופים הנהנים מסגנון הישיבה הייחודי והחוויה התיאטרלית תחת כיפת השמיים.
ההיסטוריה בורונה מתעוררת לחיים כמעט בכל פינה. כמו למשל, בדמותו של המבצר קסטלבצ'יו המהווה בית גם לאוספי אומנות מהמאות ה-15 וה-16, כלי נשק ופסלים. המקום נחשב להישג הנדסי מעורר השראה של שושלת סקאליגר – כאשר אתם מגיעים לכאן תוכלו להתרשם גם ממגדל השמירה הראשי וכן מהגשר המחובר למתחם ומספק תפאורה עוצמתית. לורונה גם קתדרלה מרהיבה ביופייה מהמאה ה-12 בה מזבח ייחודי, רצפת פסיפס, עמודים מגולפים ותקרה ייחודית.

כמו ערים רבות אחרות באיטליה גם לורונה יש פיאצות נהדרות גדושות בבתי קפה טרנדיים, מסעדות, יונים ואווירה שוקקת חיים. פיאצה דלה ארבה היא כיכר ציורית הכוללת גם שוק פירות וירקות ובתים צבעוניים ופיאצה דל סיגנורי המקושטת במבנים בסגנון גוטי ומבנים מתקופת הרנסנס, פסל של דנטה מקבל את פני הבאים. המבנה הגבוה ביותר בורונה הוא מגדל למברטי שנבנה בשנת 1172 ונישא לגובה 84 מטרים וממנו נשקף נוף עוצר נשיפה כאשר אפשר להעפיל למרומיו בעלייה מאומצת במדרגות או לקצר את הדרך ולקחת מעלית לנקודת התצפית. הגשר המפורסם של ורונה הוא פונטה פיאטרה אשר נבנה ב-100 לפני הספירה, מרחף מעל נהר האדיג'ה וכולל קשתות מקוריות בגדה השמאלית. חלק מהגשר אומנם נהרס במהלך מלחמת העולם השנייה אך שוחזר בנאמנות למקור.

רומיאו ויוליה, מאחוריכם!

ורונה היא עיר רומנטית מרחובותיה הקסומים ועד המרפסת המזוהה עם רומיאו ויוליה של שייקספיר. תוכלו לבקר בחצר הפנימית ולראות את המרפסת המפורסמת את פסל הברונזה של יוליה היוצאת ממבנה אבן מהמאה ה-13 וכמובן להוסיף מכתב אהבה משלכם בין פתקי אהבה והגרפיטי המעטר את הקירות וכמובן להצטלם עם הפסל של ג'ולייט ולקנות מזכרות בחנויות סביב המציעות מתנות לאוהבים.

הריאה הירוקה של ורונה הם ג'יארדינו ג'וסטי. הגנים השוכנים בשטח הארמון הניאו קלאסי מעוצבים בסגנון רנסנס האיטלקי ומקושטים בפסלים ומזרקות – הכינו את המצלמות!

ורונה היא עיר נהדרת לטעום מהמיטב של האוכל האיטלקי – הסטות, הפיצות והגלידות. היא שופעת גם מועדונים וברים והווי של שמחת חיים. שלל בוטיקים אינטימיים וחנויות של מותגים בינלאומיים יקבלו את פניכם בין הפיאצות וכן חנויות יין ופריטי ריהוט ועיצוב תוצרת איטליה. ורונה גם מהווה נקודת זינוק לטיול קסום באגם גרדה ועיר שתרצו לשוב אליה שוב ושוב…