08.09.2019 | מערכת בריזה

עיר תוססת בחבל ונטו שבצפון איטליה ששמרה על צביון עתיק. שילוב מהפנט בין מבנים היסטוריים כמו האוניברסיטה בה לימד גלילאו וגנים בוטניים יפהפיים, קולינריה משובחת, ארכיטקטורה מרשימה ואווירת דולצ'ה ויטה נהדרת.
פדובה ממוקמת על נהר בָּאקִילְיוֹנֶה, כ-40 ק"מ מונציה ורבים המגיעים לטיול באגמים ובצפון עוברים כאן כדי להתרשם מהקסם שיש לפדובה להציע.

פאדובה – כאן לימד גליליאו

נבחרת המונומנטים של העיר כוללת את בזיליקת סנט אנטוניו בה קבור סנט אנטוני והיא נחשבת ליצירת מופת ארכיטקטונית עם כיפת חרוט ושבע כיפות עגולות וחללים פנימיים עשירים בתבליטים, פסלי שיש ויצירות אומנות. אחד המקומות המרהיבים בעיר היא וילה פיזאני מהמאה ה-18 שמגלמת את החיים הטובים של העיר האיטלקית והיתה בעבר שייכת לנפוליאון – חלליה מרוהטים בפריטים אריסטוקרטיים והיא מוקפת גנים מטופחים. לפסוע כמו בתוך גלויה.
פאלאזו דלה רג'יונה הוא עוד מונומנט מופתי שמושך תיירים – בניין עירייה מימי הביניים משנת 1172 – המבנה הקלאסי משרה אווירה של פעם ומהווה גם אזור לישיבה במסעדות ובתי קפה.
יש שיאמרו שגולת הכותרת של פדובה היא אוניברסיטת פדובה אשר נוסדה בשנת 1222 ונחשבה למובילה בפיזיקה ואסטרונומיה, אפילו גלילאו לימד כאן וקופרניקוס למד כאן ובאוניברסיטה אף הוענק התואר הראשון באוניברסיטה בעולם. האוניברסיטה עצמה יפהפייה ותוכלו לצאת לסיור מסקרן במתחמים השונים.

הלב הפועם של פדובה

ועכשיו – חזרה במנהרת הזמן ואם יש מקום טוב לעשות זאת הרי זו בעיר העתיקה של פדובה שופעת כיכרות שוקקות חיים מקושטות בבתי קפה ומסעדות. Piazza dei Signor היא גולת הכותרת של הסביבה הודות למגדל הפוטוגני עם שעון אסטרונומי מרשים מהמאה ה-14.
איל פראטו היא הכיכר הגדולה ביותר באיטליה ואחת הגדולות באירופה עם אלמנטים של מים וסדרת פסלים המתארים דמויות חשובות מתולדותיה של פדובה.
פדובה מצטיינת בפינות חמד רבות. כמו למשל, תעלת המים ברנטה העוברת בין רחובות העיר יוצרת תחושה של ונציה הקטנה בין בתים ססגוניים במסלול הליכה עד הנהר.
בפדובה פועלים גם מוזיאונים מרתקים, ביניהם המוזיאון לתולדות הרפואה המציג תערוכות מעניינות המציגות את ההיררכיה הכרונולוגית של המכשור הרפואי וגילויים רפואיים וכן מתחם מוזי סיוויצ'י הכולל יצירות של אמני רנסנס ידועים ואמנות וונציאנית בין המאות ה-12 וה-19.
הריאה הירוקה של פדובה היא ללא ספק הגנים הבוטניים שלה הכוללים גם מיני צמחים נדירים וצמחי תבלין. למעשה זה הגן הבוטני האקדמי העתיק בעולם שנותר במיקומו המקורי והוא משתרע על פני 22,000 מ"ר של יופי טבעי.

בעיר גם פועלים שווקים שוקקי חיים: השוק הישן בבניין אבן מפואר ומציע פירות וירקת, דגים ופסטות טריות והשוק ב- Piazza delle Erbe המציע גם בגדים. בעיר שלל מסעדות עממיות ועד מסעדות גורמה המגישות את האוכל האיטלקי במיטבו וכמובן גלידריות ובתי קפה להשלמת החוויה.