שמורות טבע מהממות בהרי הפירנאים בספרד ובצרפת בשילוב ג'יפים, רכבלים וטיולים רגליים, פגישה בבסקים משני צדי הגבול, ביקור בעיירות דייג וערי קייט מפורסמות ובאתרי האמנות המקומית: גוגנהיים, דאלי, גאודי ועוד.

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 ת"א - ברצלונה

נצא בטיסת בוקר מתל אביב לברצלונה אליה נגיע בשעות הצהריים. לאחר הנחיתה נפגוש באוטובוס שייקח אותנו למלון. לקראת ערב, נגיע ללרידה. ארוחת ערב ולינה בלרידה.

יום 2 סראגוסה - טיול רגלי בשמורת הטבע מונסטריו דה פיטרה

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע לסרגוסה בירת מחוז אראגון, השוכנת על שתי גדות נהר האברו. נבקר באחד משיאי הבניה והאדריכלות המוסלמית המפוארת- ארמון אלחפריה. בתום הביקור, נראה את את שרידי החומה הרומית, את הבזיליקה "גבירתנו של העמוד"  ונבקר באתר הזיכרון לצייר פרנציסקו גויה, יליד האזור. בחלק השני של היום, נגיע לשמורת הטבע "מנזר האבן". נטייל ברגל בין המפלים הרבים והמרשימים, האגמים והנקרות . לאחר הביקור בשמורה ניסע לפמפלונה, העיר הידועה בזכות חגיגות סן פרמין- מרוץ השוורים ברחובות העיר וכן בזכותו של המינגווי שהתגורר בעיר וכתב בה את ספרו האל מותי "למי צלצלו הפעמונים" (על מלחמת האזרחים). נסייר בעיר, נראה את העיר העתיקה  את ביתו של המינגווי, את זירת השוורים הידועה ואת הרחובות בהם רצים השוורים. ארוחת ערב ולינה באזור פמפלונה.

מחוז אראגון
מחוז אראגון
יום 3 מרוץ השוורים בפמפלונה - בילבאו - גרניקה - סן סבסטיאן

הבוקר נצא לרחובות העיר, לראות את מרוץ השוורים המסורתי, מלא באדרנלין ובאווירת חג. בתום החוויה העוצמתית, ניסע לבילבאו  ונבקר במוזיאון גוגנהיים הניצב בלבה של בילבאו. עם תום הביקור ניסע לגרניקה, העיירה שהפכה לסמל מלחמת האזרחים בספרד כשהונצחה בציורו הידוע של פיקסו. מכאן ניסע אל סן סבסטיאן, עיר הקייט של מלכי ספרד, העיר שנחשבת בצדק לפנינת החוף של קנטאבריה. נסייר בטיילת העיר לאורך מפרץ סור הקרוי בשל צורתו "מפרץ הצדף" לחופו של האוקיינוס האטלנטי.
ארוחת ערב ולינה בסן סבסטיאן.

יום 4 ארץ הבסקים: סן סבסטיאן - ביאריץ - סן ז'אן דה לוז - באיון

סן סבסטיאן משתרעת לחופו של מפרץ סגור כשמשני עבריו  בולטים הרים. נטייל ברחובות הציוריים, נעלה לתצפית על הר איגואלדו וכמובן נטייל בטיילת המקסימה שלאורך החוף. בהמשך נחצה את הגבול לכיוון צרפת ונגיע לביאריץ, עיירת קייט מפורסמת שהייתה אהובה מאוד על יוז'ני, אשתו של נפוליאון ה-3, שגם בנתה את ארמון הקייט שלה בעיר.
נסייר בעיר והמעוניינים והאמיצים יוכלו לעלות למגדלור הגבוה לתצפית מדהימה אל החוף ומפרץ ביסקאיה. נמשיך לאורך החוף הבסקי ונגיע לסן ז'אן דה לוז הנמצאת סמןך לגבול הספרדי. זוהי עיירת קייט בסקית מקסימה, תוססת ומלאת חיים. תחנתנו האחרונה בצד הצרפתי של חבל הבסקים תהיה באיון, עיר באסקית יפה וחשובה, היושבת על מפגש שני נהרות בה נבקר במוזיאון הבסקי. ארוחת ערב ולינה בבאיון.

חבל הבסקים
חבל הבסקים
יום 5 הפירנאים הגבוהים: פו - פון דה ספאן - אגם גוב - לורד

את היום ניפתח בביקור בפו, עיר אוניברסיטאית יפה, בירת מחוז ברן השוכנת בקצה הצפוני של הפירנאים. נטייל בעיר בה נולד המלך הפרטסטנטי, הנרי הרביעי. נראה את הארמון היפה, הגן האנגלי ונצא לטיול רגלי לאורך "שדרת הפירנאים" ממנה יש תצפית מרהיבה לרכס הפירנאים המושלג.  נמשיך בכביש המפלים במעלה ההר לפון דה ספאן. נעלה ברכבל ולאחריו נצא להליכה בין הרים גבוהים בשביל נוח שיביא אותנו לאגם גוב. זהו אגם קרחוני קסום המוקף בהרים גבוהים וכהים ובפסגות לבנות משלג עד. נחזור לרכב ונמשיך ללורד לצפות בתהלוכה המדהימה של יותר מ-30,000 צליינים המקווים להירפא בעזרת המדונה, הקדושה ברנדט והמים בעלי סגולות המרפא. ארוחת ערב ולינה בלורד.

יום 6 קרקס גאברני - מעבר טורמלה - לורד

היום יוקדש כולו לטבע במיטבו – נופי בראשית ותופעות טבע מרהיבות. בבוקר ניסע בפארק לאומי הפירנאים, בין עמקים, נחלים, קניונים והרים נישאים. נגיע לכפר קטן בשם גאברני, השוכן בגובה של 1357 מטרים מעל פני הים, ממנו נצא לטיול רגלי ל"קירקס גאברני". זהו בעצם עמק המוקף מכל עבריו בהרים גבוהים, קרחונים ומפלים הנופלים מגובה רב ומצטרפים לנחל החוצה אותו. נחזור לכפר ממנו נמשיך בנסיעה למעבר טורמלה, מעבר הרים בגובה של 2650 מטרים מעל פני הים, הנחשב לגבוה ולחשוב שבהרי הפירנאים ונכלל גם במרוץ האופניים הידוע "טור דה פרנס". לקראת ערב, חזרה ללורד. ארוחת ערב ולינה בלורד.

הרי הפירנאים
פארק פיקוס דה אירופה
יום 7 ג'יפים וטיול רגלי בפארק אגייס טורטס - סורט – סאו דה אורגל

היום, נחצה את הגבול חזרה לספרד. ניסע בין עיירות מקסימות וניכנס אל עמק אראן, עמק שהיה מנותק לחלוטין עד המאה ה-20, דבר שגרם להתפתחות קהילה עם מסורת ושפה משלה. נגיע לווייאה בירת העמק היושבת בנוף מרהיב, בין הרים ושמורות טבע. אנו בפירנאים בצידם הספרדי: מעמק האראן נעלה אל מעבר "המים הטובים" שהכביש בו עובר בגובה של למעלה מאלפיים מטרים מעל פני הים, בדרכנו אל שמורת "המים הרוגשים". בעיירה אספוט ניסע בג'יפים אשר יקחו אותנו אל אגם סנט מוריצי וממנו נמשיך אל הטבע שבסביבה ואל מפל הנשפך לצידו. עם סיום הטיול בשמורה נמשיך בנסיעה בנוף הררי, נעבור בתוך קניונים ומעברים לאורך נחלים שוצפים, יעד לחובבי שיט הקייקים, עד סורט היושבת במרכז העמק על שפת הנחל.
נמשיך מעט דרומה ומזרחה לסיאו דה אורגל, עיירה קטנה הנמצאת על גבול אנדורה, ששימשה בימי הביניים כמקום מושב ההגמון שהיה גם האחראי על אנדורה. מרכז העיירה שוקק אנשים בתי קפה וחנויות. נמשיך לארוחת ערב ולינה באזור אנדורה.

יום 8 ברצלונה וחזרה הביתה

נצא בשעות הבוקר, ניסע דרומה לכיוון ברצלונה. נבקר במרכז העיר של ברצלונה ככל שיותיר הזמן והכוח. לקראת ערב, נסיעה לשדה התעופה לטיסה ישירה ארצה.
(*) ייתכנו שינויים בסדר הביקורים

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
הטיול כולל
 • טיסות ישירות לברצלונה וחזרה
 • לינה: מלונות ברמת תיירות טובה
 • כלכלה: על בסיס חצי פנסיון
 • תחבורה : אוטובוס ממוזג וחדיש צמוד לכל ימי הטיול.
 • הדרכה: מדריך מומחה ליעד מבית בריזה ומדריכים מקומיים לפי הצורך
 • ליווי רפואי
 • כניסות לאתרים : כלולות עפ"י המסלול המפורט
 • תשר : לנותני השירותים בחו"ל בלבד.
 • ערכת שמע אישית לכל נוסע
הטיול אינו כולל
 • כל פרט שאינו מצוין בסעיף " המחיר כולל"
 • הוצאת דרכון או חידושו
 • הוצאות בעלות אופי אישי
 • ביטוח נסיעות ומטען
 • שתיה בארוחות המוזמנות
 • ארוחות שאינן כלולות
תנאי ביטול
 • מרגע ההרשמה ועד 90 יום לפני יציאת הטיול 300 €   למטייל.
 • מ-89 עד 60 ימי עבודה לפני יציאת הטיול      800 €  למטייל
 • מ-59 עד 30 ימי עבודה לפני יציאת הטיול  1600 €  למטייל.
 • מ – 29 ימים לפני יציאת הטיול ועד יציאת הטיול – סכום הטיול במלואו.    
 • מומלץ/ חובהלעשות ביטוח מרגע ההרשמה לטיול.

 

לתשומת לבכם

נא לוודא שהדרכון  בתוקף לחצי שנה לפחות מיום הכניסה למרוקו.
* מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)
הבהרות לגבי ביטולים
דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.
** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה, למספר  03-5440055 
או מייל
: info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול .
מחובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!
ביטוח ביטול נסיעה טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!
אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לסדר ביטוח בריאות התקף מ-60 יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. התשלום בכל מקרה מחושב על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום הזמנת הביטוח מחברת הביטוח.
לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.
כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון המופיע בפוליסה שבידיכם.
אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו.
רישום, תאריך גביה , דמי קדימה ואפשרויות תשלום
ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.
עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 300 € המהווה חלק ממחיר הטיול הסופי.
יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).
(תנאי הביטול למעלה הם ההסכם בין המטיילים לחברה, ללא קשר לגובה המקדמה המשולמת עם קבלת טופס הרישום).
אופן ותנאי תשלום בטיולי בריזה
התשלום יתבצע באמצעות טופס הרישום , בו יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית. יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית.
מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון
כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.
מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה
אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….
יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':
1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת
התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.
2 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!
פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).
הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה
אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.
ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד
למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.
לחדר לבודד (סינגל) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי. אין לבריזה כל התחייבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.
חיסונים
על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה למשרד הבריאות כדי לקבוע תור ללשכת הבריאות המחוזיות באזור מגוריך: מס' הטלפון בכל רחבי הארץ – 5400*
לתשומת לבכם

 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

בברכת טיול נעים מצוות בריזה