למה דווקא לנגב?

הנגב עובר שינויים מהפכניים בשנים האחרונות ורובנו לא מכיר אותם. בעיקר בימי האביב הקצר שלנו, זה הזמן לצאת ולראות דברים חדשים. הטיול הזה מגיש לנו את הנגב של היום על החידושים שבו, על האנשים שאיננו פוגשים ביום יום החיים בו וגם קצת הצצה…. אין מה לעשות, על אלה שחיו כאן לפני מאות שנים ואיך הם פתרו את קשיי החיים במדבר.

אופי הטיול

בטיול זה נשלב טיולי רגל קלים, ביקור באתרים עתיקים, סיפורי התיישבות ישראליים כמו גם בפרויקטים חדשניים, המאפיינים את הנגב של היום.
הטיול איננו קשה פיזית והנחיות סופיות יועברו אל כל הנרשמים לפני היציאה לטיול. 

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 יורדים דרומה

08:00 מפגש בחניון אזורי חן – מול מסעדת גרקו
יוצאים באוטובוס דרומה על כביש 6 והלאה בכביש עוקף באר שבע לתל שבע. נתחיל את הטיול במפגש עם מרים בת המדבר – בדואית שעשתה תואר באנגליה ופיתחה קו מוצרי בריאות בעקבות צמחי המדבר בהם השתמשה סבתה. סיפור אישי מרתק. משם נמשיך לעבר נבטים. הקהילה המקומית עשתה מבצע חסר תקדים והעבירה בית כנסת שלם מקוצ'ין לנבטים. נערוך ביקור במוזיאון למורשת קוצ'ין ובחורה מקומית תספר את סיפורה של הקהילה המיוחדת מדרום הודו.
משם נמשיך לממשית – העיר הנבטית שזכתה לשיקום ומייצגת את התקופה החשובה של ממלכת הנבטים בנגב. יחד עם ערי הנבטים האחרות בנגב קבלה גם ממשית את התואר המיוחל מאונסק"ו כאתר מורשת עולמי. בממשית נמצא מטמון של 10500 מטבעות כסף וזהו מטמון  המטבעות הגדול ביותר שנמצא אי פעם בארץ. נמשיך משם לעין יורקעם. טיול רגלי קל אחה"צ למעין החתור בתוך סלע גיר כרך במוצא נחל חתירה מהמכתש הגדול. משם ניסע במעלה הכביש החוצה את המכתש הגדול, נערוך תצפית מהר אבנון על המכתש הגדול ונסיים בירוחם. לינה במלון אירוס המדבר כולל ארוחת ערב ומפגש ערב לאחריה.

יום 2 הנגב פורץ קדימה

בבוקר נמשיך לשדה בוקר. נצא לטיול  רגלי בן כשעתיים וחצי במורד נחל חוורים. מי שעדיין לא היה בעין עבדת, או מעדיף מסלול קצר יותר, יוכל לטייל ברגל לעין עבדת השוקקת מים וירק (האוטובוס יביאו עד הכניסה). משם נמשיך לשטחה של המועצה האזורית רמת נגב. נשמע על הפרויקטים הנעשים היום בנגב;  הן פרויקטים חברתיים והן פרויקטים כלכליים. נכיר מקרוב את שני הנושאים, נמשיך ונבקר באתר הסולרי המדהים של אשלים המציג לנו איך אפשר לנצל את המדבר לצורכי הכלכלה המקומית. אחרי התצפית על המתחם נצא לרביבים: כאן נשמע את סיפורו של הקבוץ ופתרון בעיות המים, המוצג יפה במצפה רביבים ומלווה הדרכה מקומית. אחה"צ נשוב חזרה צפונה, למגרש החניה של איזורי חן.

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
המחיר כולל

הדרכת עדי אשד מצוות בריזה
אוטובוס צמוד
כניסות לאתרים
לינה במלון 4 כוכבים בירוחם על בסיס חצי פנסיון
מפגשים עם אנשים מעניינים
מע"מ

המחיר אינו כולל

ארוחות צהרים, הוצאות אישיות שלא נכללו ב"מחיר כולל"


הרשמה (טופס הרשמה )

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס הרשמה שישלח לנרשמים
התשלום אפשרי בהעברה בנקאית או בצ'ק ליום היציאה לטיול. 
הערה חשובה: יתכנו שינויים בתכנית, לוח זמנים וסדר ביקורים, לפי אילוצי מזג אויר או הגבלות משרד הבריאות ושיקול דעת המדריכים לטובת הטיול ומטייליו.

בברכת טיול מהנה מצוות בריזה