טיולנו מתחיל בקייב, בירתה של אוקראינה, היושבת על שפת נהר הדנייפר האדיר, מקום יסוד הנצרות בעולם האורתודוכסי, מרכז חשוב לעם הקוזאקי ולמהפכה הכתומה בעידן המודרני.
ניסע דרך מישוריה המוריקים והאין סופיים של אוקראינה, אל המחוזות המערביים והרי הקרפטים ומשם אל מחוזות החסידות והמרכז הרוחני באומן, ציון הנפש של רבי נחמן מאומן וממרכז חסידות חשוב.
נסיים באודסה בה פעל "חוג אודסה", זה היה מקום פעילותם של ז'בוטינסקי, שלום עליכם, ביאליק, אחד עם, רבניצקי ודובנוב.

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 קייב בירת אוקראינה וסביבתה

ננחת בקייב בשעות הבוקר. זוהי בירת אוקראינה ואחת הערים היפות באירופה. נערוך הכרות עם העיר ואתריה,נראה את אנדרטת המייסדים, כנסיית סט.סופיה וכנסיית ולדימיר הקדוש.  נבקר במתחם מנזר המערות המעניין ומוזיאון ההיסטורי של אוצרות אוקראינה
ארוחת ערב ולינה: קייב

יום 2 קייב - ז'טומיר - רובנו

לאחר ארוחת הבוקר, נצא לסייר ב"פודול" – האזור היהודי ההיסטורי של העיר, בית הכנסת "רוזנברג" ובית כנסת "ברודסקי", פסל שלום עליכם, בית הולדתה של גולדה מאיר, שער הזהב ובית הכנסת של הקראים. לאחר הסיור נצא מהעיר ונתייחד עם הנספים בבאבי יאר – אתר ההשמדה ההמונית של יהודי קייב שם נראה את האנדרטאות היהודית והסובייטית. ונצא ממנה דרך ז'יטומיר, העיר בה גדל ביאליק, אל קלוון, שגם בה היתה בעבר קהילה יהודית גדולה.  נמשיך אל רובנו. נערוך ביקור באתר ההנצחה המרשים לחללי השואה ובמרכז העיר.
ארוחת ערב ולינה: רובנו

יום 3 רובנו - דובנו - ברודי - בוסק - לבוב

נשלים את הסיור ברובנו, נראה את גימנסיה "תרבות" שפעלה בעיר כמו בערים נוספות בגליציה ונמשיך במסענו מערבה אל העיר הגדולה לבוב. בדרך נבקר בדובנו, שגם בה היתה, כמובן, קהילה יהודית משגשגת. העיר ידועה גם במבצר האמתני שלה, שנבנה במאה ה-15ובו נבקר. נמשיך לברודי ונבקר בבית הכנסת ובבית הקברות. נמשיך לבוסק,לביקור בבית העלמין היהודי. לקראת ערב נגיע אל לבוב, בירת גליציה המזרחית, מרכז פעילות גדולי ישראל, משכילים, חסידים וציונים. ארוחת ערב ולינה: לבוב

יום 4 לבוב

בלבוב פעלו יוצרים יהודים חשובים, בהם אורי צבי גרינברג ויוסף חיים ברנר ועגנון תיאר אותה בספרו "תמול שלשום". העיר נודעה בעלילות דם ופוגרומים בצד פריחה ויצירה. נבקר במחנה "ינובסקה", מקום השמדתם של יהודי העיר, בביה"כ העתיק "טורי זהב", ונסייר ברובע היהודי; כיכר העיר העתיקה; פרבר קראקוב בו חיו אנשי תרבות וציבור ידועים, מוזיאון בית המרקחת הידוע, גבעת הטירה ועוד ככל שיאפשר הזמן.
ארוחת ערב ולינה: לבוב

יום 5 לבוב - איבאנו פרנקיבסק - בוקובל

נצא לכיוון הרי הקרפטים ונעבור בעיר איבאנו פרנקיבסק שנקראה בעבר סטניסלב וכיום קרויה על שמו של משורר לאומי אוקראיני, איבן פרנקו. העיר עברה במשך השנים מיד ליד, במהלך המלחמות בין מדינות האזור : פולין, אוסטריה, אוסטריה הונגריה, אוקראינה, פולין, בריה"מ…לפני השואה חיו בה כ- 30.000 יהודים.
לאחר מכן נגיע אל אתר הסקי הקטן, בוקובל, ונעפיל אל הפסגה ברכבל.
ארוחת ערב ולינה: ובוקובל

יום 6 פארק הוטסול - קוסיב - צ'רנוביץ'

ניסע לאורך הפארק הלאומי הוטסול בדרכנו אל שוק מלאכות היד בעיירה קוסיב. זהו אחד המקומות בהם התבודד הבעש"ט. נבקר גם בקולומיה ובמוזיאון המוקדש למלאכת היד המפורסמת באזור – קישוט ביצי חג הפסחא. לקראת אחר הצהריים נגיע לצ'רנוביץ ונסייר בעיר. זוהי עיר רב-תרבותית בבוקובינה, על גבול אימפריות שהיו ואינן; עיר המשמרת עדין את הניחוח האוסטרו הונגרי. צ'רנוביץ היתה עירם של פאול צלאן ואיציק מנגער, שדה המאבק בין עברית ליידיש. נראה את בית הכנסת "שפירא" המרשים באיוריו; "טמפל" של המשכילים; רחוב היהודים, הגטו, בית הקהילה והאוניברסיטה המיוחדת והיפה. ארוחת ערב ולינה: צ'רנוביץ

יום 7 קמינץ פודלסקי - מדז'יבוז' - ויניצה

לאחר ארוחת הבוקר נצא לבקר  בקמינץ-פודולסק, בירתה היפה של פודוליה ונערוך סיור בעיר העתיקה ובמבצר אליו מוביל "גשר צר מאד"; כאן נשרפו ספרי תלמוד וכן יהודים הועלו על המוקד והתעמתו מול פרנקיסטים-מתנצרים. התחנה הבאה – מזיבוז' – מקום פעילותו של מחולל תנועת החסידות, הבעל שם טוב. בית מדרשו ששוקם במדויק, והקריה שהוקמה סביב אוהלו. בערב נצא לצפות במופע המזרקות הלילי.
לינה וארוחת ערב: ויניצה .

יום 8 אומן - אודסה

בבוקר ניסע אל העיר אומן – עירו של רבי נחמן מברסלב. נצא לביקור ליד קברו של הרבי אליו מגיעים עשרות אלפי עולי רגל ונצא לסיור בעיר במהלכו נשמע על ראשית החסידות. נבקר בגני סופיה, גנים בוטניים שנטע הגרף פוטוצקי לאשתו. מסופר שגם רבי נחמן נהג להנות מיפי גנים אלו. בשעות הערב נגיע לאודסה. ארוחת ערב במסעדה מקומית עם הופעת פולקלור.  לינה: אודסה

יום 9 אודסה - נתב"ג

את יומנו האחרון באוקראינה נקדיש לאודסה – עיר נמל על הים שחור בשולי אירופה. מרכז השכלה יהודית ופעילות ציונית עניפה, עיר של סופרים ואנשי רוח יהודיים נודעים; ביאליק ורבניצקי, אחד העם ולילנבלום, ז'בוטינסקי, קלויזנר ורבים נוספים. כאן פעלו גם טובי היוצרים הרוסיים: פושקין, גוגול, גורקי, צ'ייקובסקי ואחרים.
נעצור לתצפית על מדרגות פוטיומקין המפורסמות ועל הנמל ונצא לסיור במרכז העיר: האופרה העירונית, רחוב דריבסובסקה והאתרים היהודיים: בית הכנסת של יוצאי בראד ,בית הכנסת המרכזי, האנדרטה לזכר יהודי אודסה שהושמדו בשואה ע"י הנאצים, בי"ס אורט שנוהל ע"י דיזנגוף וביתו של שמעון דובנוב, ששימש מקום מפגש ושיח לציוני אודסה. נטייל גם בחלק העתיק שנוסד מחדש לחופי הים השחור לפני 200 שנה.
לקראת ערב העברה לשדה התעופה וטיסת לילה חזרה לנתב"ג.
(*) הערה:
ייתכנו שינויים  בסדר הביקורים

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
המחיר כולל
 • טיסות בינלאומיות נתב"ג –קייב/ אודסה- נתב"ג
 • מיסי נמל ותוספת דלק (תומחרו לפי 165 דולר, שינויים באלה ישפיעו על מחיר הטיול הסופי)
 • בתי מלון מדרגת תיירות טובה / ראשונה
 • כלכלה: חצי פנסיון
 • תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג
 • דמי כניסה לכל האתרים כמפורט במסלול
 • בקבוק מים לאדם ליום
 • ערכת שמע לכל מטייל
 • מדריך: צוות בריזה
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית כנדרש
 • מופע פולקלור באודסה
 • מופע מזרקות לילי בויניצה
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל

 

המחיר אינו כולל
 • ביטוח בריאות ומטען
 • ארוחות שאינן כלולות
 • שתיה בארוחות המוזמנות
 • הוצאות בעלות אופי אישי
לתשומת לבכם

 שער היורו :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה .
המחיר  מבוסס על 20 נוסעים.
דמי ביטול – שרותי קרקע
מ- 95 יום ועד 61 יום לפני היציאה – דמי ביטול בסך  100€
מ- 60 יום ועד 30 יום לפני היציאה – דמי ביטול בסך  500€
מ- 29 ימים ועד 15 ימים לפני היציאה -דמי ביטול בסך 750€
מ- 14 ימים ועד 3 ימים לפני היציאה -דמי ביטול בסך 1100€
פחות מ- 72  שעות לפני היציאה – דמי ביטול- מלוא הסכום
דמי ביטול לכרטיס הטיסה – לפי חוקי חברת התעופה
בחישוב מניין ימי עבודה המוזכרים לעיל יחושבו ימים א'-ה', להוציא ערבי חג וימי חג.
ביטוח ביטול נסיעה טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!
אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לסדר ביטוח בריאות התקף מ-60 יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. התשלום בכל מקרה מחושב על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום הזמנת הביטוח מחברת הביטוח.
 לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.
כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם.
אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו.
לשימת לב המזמין,
כי המדובר במוצר פרימיום וייחודי הכרוך בהשקעה והתאמה ללקוח, כאשר הזמנה מסוג זה אינה מבוצעת במכר מרחוק על פי שיווק אינטרנטי או דומה לכך. יש לשים לב לתנאי הביטול הנקבעים בהתאם לספקי השירות השונים, כמו כן, כל ביצוע הזמנה מחייב אישור הלקוח מראש והסכמתו כי קרא מלא התנאים לרבות העובדה, כי עסקאות מסוג זה אינן מבוצעות באינטרנט, אלא באישור פרונטלי של הלקוח (לא מכר מרחוק), על כל ביצוע הזמנה מסוג זה יחולו הוראות חוק הגנת הצרכן בתנאים המתאימים.
הבהרות לגבי ביטולים
דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה, למספר  03-5440055 
או מייל
: info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול .
מחובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!
רישום, תאריך גביה , דמי קדימה ואפשרויות תשלום
ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.
עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 200 אירו לאדם המהווה חלק ממחיר הטיול הסופי.
יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).
(תנאי הביטול למעלה הם ההסכם בין המטיילים לחברה, ללא קשר לגובה המקדמה המשולמת עם קבלת טופס הרישום).
אופן ותנאי תשלום בטיולי בריזה
התשלום יתבצע באמצעות טופס הרישום, שישלח אליכם בעקבות פנייתכם להרשמה לטיול. בטופס יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.  יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית.
קבלות: חברת בריזה מתנהלת בתוך קבוצת מונה טורס והקבלות יישאו את שם חברת האם קבלה ממוחשבת  תישלח אליכם במייל או בדואר.
מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון
כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.
מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה
אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….
יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':
1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת
התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.
2  –  הושבה מוקדמת מ- 24 שעות לפני ההמראה כרוכה ברוב המקרים בתוספת תשלום.
התוספת משתנה מחברת תעופה אחת לשניה, בכל מקרה בריזה אינה מממנת הושבה כזו !!!
3 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!
פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).
הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה
אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.
ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד
למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.
לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי . אין לבריזה כל התחיבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.
חיסונים
על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה ללשכות הבריאות המחוזיות באזור מגוריך:
טלפון כלל ארצי:  *5400
לתשומת לבכם

 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.