במזרחה של צרפת צמוד לגרמניה ושוויץ זורם נהר הריין, שלאורכו נבנתה תרבות רב גונית שהשפיעה על העולם כולו. עיירות ימי ביניימיות מנומנמות לצד ערים גדולות, כפרים ציוריים בצד מרכזי תרבות חשובים. הרי הווז' המיוערים משקיפים מהעבר האחד לעמק הריין, מצדו השני היער השחור ובתווך כרמים המכסים את מורדות ההרים ומקיפים את הכפרים והעיירות ב"דרך היין".

נגיע לשטראסבורג בערב חגיגות סוף שנה, נשוטט בין הדוכנים הצבעוניים ונספוג את אווירת החג הקרב ובא.

ממש בלבה של אירופה, נוכל ליהנות מטיול איכותי ונינוח, המבוסס על מלון אחד בלבד.

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 ת"א – ציריך– מפלי שאופהאוזן – אגם טיטי -  שטרסבורג

טיסת ישירה  לציריך. עם ההגעה התארגנות מהירה ונסיעה לעבר מפלי הריין. אלו הם המפלים הגדולים ביותר באירופה והם מרשימים ביותר, לא רק בזכות עוצמתם, אלא גם בזכות הנוף היפהפה סביבם. נמשיך בנופי היער השחור לאגם טיטי, המרהיב ביופיו ונטייל לאורך הרחוב הססגוני שעל שפתו. ניסע  לבית המלון בשטרסבורג.

יום 2 הרי הווז' -  טירת או- קניגסבורג  - מנזר סנט אודיל – אוברניי  

היום נטפס על המדרונות  הצפוניים של הרי הווז' הצופים על עמק הריין . ניסע בכבישים צרים המתפתלים  בתוך יערות עבותים. הביקור הראשון יהייה  בטירת או קניגסבורג, מצודה ענקית החצובה בסלע מאבן חול אדומה. התצפית הנשקפת ממנה לעמק הריין היא פשוט מדהימה. נבקר בטירה שעברה גלגולים שונים, עד שהמקום שופץ ושוקם ע"י קיסר גרמניה וילהלם השני.נמשיך בנסיעה בתוך יער לעבר מונט סנט אודיל – אתר עלייה לרגל .  המקום בנוי על שרידי מקדש פגאני. חומת סלעים ענקית, עתיקה מאוד באורך של כ-10 ק"מ ובגובה של 2-3 מטרים מקיפה את האתר הכולל מנזר . מכאן נרד לעבר עמק הריין לביקור באחת העיירות היפות והציוריות שעל דרך היין.נבקר בעיירה ונראה גם את בית הכנסת המעיד על קיומה של קהילה יהודית עשירה בעבר. מכאן חזרה לבית המלון  

תעלת מים בשטרסבורג
יום 3 דרך היין: ריקוויר - ריבוויל -קייזרברג

כרמים מכל עבר. נבקר בכמה עיירות מהבולטות והמיוחדות שבהן: ריקוויר, ריבוויל וקייזרברג . הכפרים מאופיינים בסמטאות צרות עם בתי אבן ועץ בני מאות שנים, בתים בצבעים שונים – צהוב, ורוד, כחול ואדום עם קורות עץ חומות התומכות בקירות, פונדקים קטנים ויקבים, המקושטים בעציצים עמוסי פרחים בשלל צבעים. לא נוותר על טעימות של יין הריזלינג והגווירץ. נבקר בקיזרברג, כפר ציורי היושב משני צידי נחל קסום. בכפר נולד אלברט שוויצר: פילוסוף, רופא, כומר, סופר, מוסיקאי, שקיבל פרס נובל על פעולותיו בקרב החולים והמצורעים באפריקה. בערב, חזרה לבית המלון בשטראסבורג.

יום 4 ביקור בארמון היידלברג -  מורשת יהודית עתיקה בשפאייר

היום נטייל בגרמניה. נחצה את נהר הריין וניסע צפונה לעיר היידלברג – אחת הערים החשובות באשכנז. נבקר באולם האוניברסיטה ובטירה על פסגת ההר. נסיעה קצרה מאוד לשפאייר, השוכנת על גדות הריין, עיר שהיתה משך שנים רבות אחת מהערים החשובות ביותר בקרב יהדות אשכנז ואשר יחד עם וורמס ומינץ, היתה חלק מקהילות שו"ם. נבקר ברובע היהודי העתיק, בו נחשפו בית כנסת עתיק וצמוד לו מקווה מרשים אשר נחשב לאחד הגדולים באירופה. חזרה לבית המלון לקראת ערב.

יום 5 שטרסבורג חוגגת

היום נטייל בשטרסבורג המקסימה, בירת חבל אלזס, אחת הערים היפות והמעניינות בצרפת, שהפכה לסמל של סימביוזה תרבותית בין צרפת לגרמניה. לב העיר הוא אי בנהר. נסייר ברחובות הציוריים, בכיכרות הגדולות ובגנים הנהדרים. נתרשם מרובע "צרפת הקטנה", שבו עומדים בניינים ישנים ומצועצעים על שפת נהר איל ונראה את הסכרים שבו. לא נפסח כמובן על הרובע האירופאי שבו מרוכזים האיחוד האירופי. בשעות אחר הצהריים, נצא לשייט מהנה על הנהר והתעלות מסביב לעיר העתיקה של שטרסבורג.  לינה בשטרסבורג

יום 6 קולמר – מילוז - ציריך – תל-אביב

ניפרד משטרסבורג וניסע לקולמר, אחת מהערים המקסימות ביותר של חבל אלזאס, בירת דרך היין ונסייר ברכבת תיירים קטנה בתוך עיר העתיקה. נמשיך למילוז, העיר הגדולה באזור, הידועה בעיקר בזכות מוזיאון הרכבות הנחשב לגדול והיפה באירופה. נבקר במוזיאון המציג את התהפוכות שחלו בתעשיית הרכבות, החל מרכבות מסע ועד לרכבות המפוארת ביותר ובהתאם לשעת הטיסה נמשיך לנמל התעופה , ממנו נמריא ישירות לתל אביב.
(*) הערה: ייתכנו שינויים  בסדר הביקורים

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
המחיר כולל
 • טיסות ישירות מת"א לציריך וחזרה.
 • מסי נמל והיטלי דלק (נכון ליום פרסום ההצעה. מחיר הטיול יעודכן בהתאם לשינויים)
 • 5 לינות במלון ברמת תיירות טובה (מלון אחד בלבד)
 • כלכלה – על בסיס ארוחות בוקר בלבד וארוחת ערב בערב האחרון
 • מופע פולקלור
 • אוטובוס תיירים ממוזג
 • כניסות לאתרים כמפורט במסלול
 • מדריך מצוות בריזה  ומדריכים מקומיים כנדרש
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל
 • פגישת קבוצה עם מדריך הטיול – כשבוע לפני היציאה
המחיר אינו כולל:
 • ביטוח בריאות ומטען
 • ארוחות שאינן כלולות  
 • שתיה בארוחות המוזמנות
 • הוצאות בעלות אופי אישי
דמי ביטול 

90-45 יום לפני היציאה –  300 €   

44-34 יום לפני היציאה לטיול – 500 €

21-33 יום לפני היציאה לטיול – 750 €

8-20 יום לפני היציאה לטיול –   1000  €

פחות מ-8 ימים לפני היציאה לטיול – מלוא מחיר הטיול

* מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א'-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)

הבהרות לגבי ביטולים 

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.

**  ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה,  

לפקס מספר  03-5440055    או מייל : info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול .
חובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון  

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה 

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….

יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':

1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.

2 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!

פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.  

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה ללשכות הבריאות המחוזיות באזור מגוריך:

ירושלים –  רח' יפו 86 02-5314811

תל אביב – רח' הארבעה 12  03-5684606

חיפה –     רח' פל"ים  15 א' –  קרית הממשלה04-8633111     

עפולה –   רח' ירושלים 4  04-6099002

לתשומת לבכם 

בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.

למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.

הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו.

טיול נעים מצוות בריזה!