טיול מאורגן לגיאורגיה וארמניה, ארצות המתעוררות לאחר תרדמה של עשרות שנים תחת השלטון הסובייטי, מאפשרות לנו מפגש מרתק בין נופי הקווקז לבין התרבות העכשווית. נגלה כאן כנסיות גאורגיאניות וארמניות המשמרות את ערכיה, שפתה ותרבותה של כל מדינה במעטפת המיוחדת לה. זהו צומת דרכים בין יבשות אירופה לאסיה ודרך המשי העוברת כאן מקיימת קשר תרבותי בין מזרח למערב. נוסיף למורשת נפלאה זו נופים הרריים, נהרות זורמים, מאכלים נהדרים ואווירה חמה ותוססת והרי לנו מתכון מושלם להנאה מלאה.

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 ת"א - טביליסי

נצא בטיסה ישירה מנתב"ג לטביליסי בירת גיאורגיה. לאחר הנחיתה ומפגש עם נציגנו במקום נצא לסיור ראשוני בעיר הבירה הגיאורגית. נראה חלק מאתרי העיר כמו כנסיית "ציוני" ועוד. נאכל ארוחת ערב במסעדה מקומית וניסע למלון.
לינה: טביליסי

יום 2 טביליסי - בירת גיאורגיה

את היום נקדיש לעיר הבירה. נטייל בשדרות רוסטאבלי, נראה את בית האופרה, נעפיל למצודה ונשקיף על העיר. נבקר ברובע העתיק של העיר אותו מייחדים אלמנטים ארכיטקטוניים מקוריים ובהם מרפסות עץ. נראה את מרחצאות הגופרית, הרובע היהודי ובית הכנסת. ארוחת ערב עם מופע פולקלור ולינה: טביליסי.

יום 3 טיבילסי – מנזר אחפט – מנזר סאנאהין – ירוואן

לאחר ארוחת הבוקר ניסע מטביליסי דרומה למעבר הגבול לארמניה – מעבר סדחאלו. לאחר סידורי המעבר ניסע לביקור במנזר המרשים אחפט ששימש כמרכז דתי ובית ספר דתי לבני האצולה, ומוכר כאתר לשימור מורשת עולמית של אונסק"ו. בסמוך נבקר גם במנזר סאנאהין החדש יותר (זה גם פרוש שמו). נמשיך בנסיעה עד לירוואן, בירת ארמניה.
ארוחת ערב ולינה: ירוואן.

מקומי עם סוס - גאורגיה
הרי גיאורגיה וגרוזיה
יום 4 ירוואן

את היום נקדיש לבירתה של ארמניה, ירוואן. נבקר באתר ההנצחה לשואה הארמנית אשר ממוקם על גבעה מעל הנהר. לאחר הביקור נמשיך לאתר ה- Cascades, מבנה מדורג ומסיבי המצופה אבן לבנה, המכיל אוסף פיסול מודרני מהחשובים בעולם. נצפה על פסל 'אם ארמניה' אשר בפארק הניצחון וכן על כיכר הרפובליקה ועל בנייני הממשל המרשימים. ארוחת ערב ולינה: ירוואן.

יום 5 ירוואן - גרני - גרארד – חור ויראפ - ירוואן

ניסע לביקור במתחם מנזר חוֹר-וִירַאפּ. לפי האגדה, במקום זה ישב בצינוק הקדוש גרגורי "המאיר" מייסד הכנסייה הארמנית. זהו המקום בו התחיל סיפורה הנוצרי של ארמניה. במקום ישנה תצפית מרהיבה על הר אררט השוכן בגבולות תורכיה ולו מקום מרכזי בנראטיב הארמני. נמשיך אל גרני, נבקר במקדש הרומי מן המאה ה-1 לספירה, נראה את קניון הבזלת ובו צורות מיוחדות של "משושים" ונאכל ארוחת צהריים בבית מקומי. נמשיך לביקור במנזר גרארד, מנזר חצוב בסלע הגיר, שהמערות הפנימיות שבו נחצבו בשיטה מיוחדת המאפשרת לצלילים בתוכן להישמר באוויר במשך כ-40 שניות. נשוב לארוחת ערב ולינה בירוואן.

יום 6 ירוואן - אצ'מיאדזין - מצודת אמברד - גיומרי

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל העיירה אצ'מיאדזין, ונבקר בקתדרלה המרכזית. עיירה זו משמשת המושב המרכזי של הכנסייה הארמנית הייחודית. נמשיך אל הר ארגטס בנסיעה ברכבים קטנים ונטפס אל אגם קארי הנמצא בגובה של 3,190 מטרים. בדרכינו דרומה נבקר במבצר אמברד מהמאה ה 11, הממוקם על מצוק מעל מפגש נהרות. נגיע אל אגם קארי הממוקם באחת מפסגותיו, וניסע דרך אזור כפרי הרועים היזידיים הפזורים באזור.
ארוחת ערב ולינה: גיומרי.

יום 7 מעבר הגבול לגיאורגיה –ורדזיה - בקוריאני

ניסע באוטובוס לעבר הגבול עם גיאורגיה. לאחר חציית הגבול ניסע צפונה אל עבר ורדזיה, קומפלקס מרהיב של אלפי מערות חצובות בסלע מתקופת שלטונה של המלכה תמר. בכנסייה נראה פרסקאות בצבעים נהדרים המספרים על תמר ואביה, המלך גיורגי השלישי, מערכות של בורות מים, מנהרות ועוד. אחר הצהריים נגיע לבקוריאני, עיירת הסקי המתפתחת במהירות. ארוחת ערב ולינה: בקוריאני.

עדר כבשים בגאורגיה
נחל בעמק - גאורגיה
יום 8 בקוריאני –אגם טבטסקורי - בקוריאני

לאחר ארוחת הבוקר ניסע בדרך הררית בנוף אלפיני ויערות מחטניים עבותים בנופי שמורת טבטסקורי אל האגם הוולקני הנושא שת שם השמורה ונצא להליכה קלה לשפת האגם. לקראת ערב נשוב לארוחת ערב ולינה בבקוריאני.

יום 9 בקוריאני – בורג'ומי - גורי – גודאורי

בשעות הבוקר ניסע לעיר גורי, מקום הולדתו של סטלין. נראה את הכיכר המרכזית, נבקר במוזיאון המוקדש לחייו ופועלו של הרודן שהשפיע על מהלך ארועי המאה 20 בעולם כולו. נראה גם את קרון הרכבת בו נהג סטלין לנוע ברחבי האימפריה הסובייטית. נעבור דרך העיירה בורג'ומי הידועה במים המינראליים המפכים בה ונוכל לטעום מהם. נבקר גם במבצר אנאנורי מהמאה ה-17 הממוקם על גדות האגם התכול.
נמשיך בנסיעה ונעלה על הדרך הצבאית החוצה את הקווקז הגבוה לעבר רוסיה. נגיע לעיירת הסקי גודאורי לארוחת ערב ולינה.

אישה מבוגרת גרוזינית
אנאנורי בגאורגיה
יום 10 הקווקז הגבוה ברכב רב מינוע

יום של טבע ונופים מרשימים בין הרי הקווקז הגבוה. פסגתו של הר הקזבק המתנשאת לגובה של 5,033 מטרים. על פסגתו של הקזבק כבלו האלים את הטיטאן פרומתאוס כעונש על גניבת האש וגילויה לבני האנוש. הנסיעה צפונה היא לאורך עמקי הקווקז שבהם כפרים קטנים שתושביהם מגדלים בקר בנופי פרא, בלב עמקים קרחוניים שנוצרו מבלייה קדומה. נבקר בכפר גרגתי השוכן למרגלות ההר ונעלה בנסיעה אל כנסיית השילוש הקדוש שבראש ההר. ניסע דרך הכפר קזבגי ונמשיך בנסיעה אל קניון דריאלי בו נטייל גם רגלית. נשוב לארוחת ערב ולינה במלון בגודאורי.

יום 11 גודאורי – שדה התעופה בטביליסי – נתב"ג

היום נצא מגודאורי ובדרכנו חזרה אל איזור טביליסי נעלה לגבעה ממנה נשקפת הבירה הקדומה מצ'חטה. נבקר בקתדרלת סבטי-צחובלי (העמוד הנותן חיים) בליבה של העיר ועוד אתרים שהם אתרי מורשת של אונסק"ו. לפי שעת הטיסה העברה לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה.
** תוכנית הטיול עשויה להשתנות לפי מועדי הטיסות **

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
הערות
  • ייתכנו שינויים בסדר הימים והביקורים.
  • רמת התשתיות (כולל המלונות) הינה נמוכה מהסטנדרטים האירופאים, לכן בחלק מהערים
    מדובר במלונות הטובים בנמצא.
המחיר כולל

• טיסות סדירות ישירות מת"א לטביליסי ובחזרה כולל מסי נמל והטל דלק (נכון ליום פרסום ההצעה.
שינוי בנתון זה עשוי להשפיע על מחיר הטיול הסופי)
• מדריך מצוות בריזה
• אוטובוס תיירים חדש וממוזג ורכבים קטנים לפי התוכנית
• לינה: בתי מלון בדרגת תיירות טובה
• כלכלה: חצי פנסיון (החל מערב יום 1 ועד בוקר יום 11)
• מים מינרליים באוטובוס
• רכב רב מינוע לעליה לכנסיית גרגטי
• דמי כניסה לכל האתרים כמפורט בתוכנית
• טיפים לנותני השירותים בחו"ל
• מופעי פולקלור כמפורט בתוכנית
• מדריכים מקומיים דוברי אנגלית

המחיר לא כולל

• ויזה לארמניה (כ-10$ לאדם, עשוי להשתנות, לתשלום במקום)
• ביטוח בריאות ומטען
• ארוחות שלא נכללו
• שתיה בארוחות המוזמנות
• תשלום על אישורי צילום אם ידרשו
• כל מס חדש שיושת על המטיילים ואינו ידוע היום
• הוצאות בעלי אופי אישי

נא לוודא שהדרכון בתוקף לחצי שנה לפחות מיום הכניסה לכל מדינה

דמי ביטול

• 30-45 יום לפני היציאה לטיול – 250 $
• 15-30 ימים לפני היציאה לטיול – 750 $
• 7-14 ימים לפני היציאה לטיול – 1500 $
• פחות מ-7 ימים לפני היציאה לטיול, מלוא מחיר הטיול

מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א'-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)

רישום, תאריך גביה , דמי קדימה ואפשרויות תשלום

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.
עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 200$ המהווה חלק ממחיר הטיול הסופי.
יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).
(תנאי הביטול למעלה הם ההסכם בין המטיילים לחברה, ללא קשר לגובה המקדמה המשולמת עם קבלת טופס הרישום).
על טופס הרישום יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:
• באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית. יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
• בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית.

הבהרות

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב ביום מסירת ההודעה.
** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה, למספר 03-5440055
או מייל : info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול .
מחובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!

ביטוח, ביטול נסיעה – טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!

אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לסדר ביטוח בריאות התקף מ-90 יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. התשלום בכל מקרה מחושב על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום הזמנת הביטוח מחברת הביטוח.
לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.
כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון המופיע בפוליסה שבידיכם.

אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו.

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….
יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':
1 – להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת
התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.
2 – הושבה מוקדמת מ- 24 שעות לפני ההמראה כרוכה ברוב המקרים בתוספת תשלום.
התוספת משתנה מחברת תעופה אחת לשניה, בכל מקרה בריזה אינה מממנת הושבה כזו !!!
3 – בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!
פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (דיוויד).

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת "פרטנר" לחדר הזוגי. לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי . אין לבריזה כל התחיבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה למשרד הבריאות כדי לקבוע תור ללשכת הבריאות המחוזיות באזור מגוריך:
מס' הטלפון בכל רחבי הארץ – 5400*

לתשומת לבכם

בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
• למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
• הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.
• המלונות, מסלולי הטיול ולוח הזמנים תוכננו בקפידה, אם כי לוח זמנים מתוכנן במקומות אלה עשוי להשתבש בשל דרכים משובשות, מעברי גבול שאין לדעת בדיוק כמה זמן הם לוקחים וכד'.