הזדמנות נדירה ויוצאת דופן להכיר ולהתרשם מנפלאות העולם העתיק כפי שהשתמרו במצרים בצורה שאין לה אח ורע בעולם. הטיול משלב בין המדבר המערבי למצרים הקלאסית, והוא עשיר באתרים קדומים, נופי מדבר בלתי רגילים ומפגש עם החיים העכשויים של עמק הנילוס הפורה. מסלול הטיול והכניסות לאתרים תלוים באישורים וסידורי בטחון, אפשר שהמסלול והביקורים ישתנו בהתאם לדרישת השלטונות ללא התראה מוקדמת.

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 קהיר של היום – טעימה ראשונה

טיסת בוקר תביאנו לקהיר בשעת צהרים. לאחר הנחיתה ואחרי ביקורת הדרכונים נצא להכרות ראשונה עם העיר העצומה. נעצור בדרכנו משדה התעופה בקברו של סאדאת, אבי השלום עם ישראל, נקדיש את אחה"צ לקהיר העכשוית מול העתיקה: נבקר בכנסיה קופטית ובבית הכנסת אבן עזרא (אם השיפוצים יסתיימו עד אז). לינה במלון טוב העיר, לא הרחק מגדתו של הנילוס ופעילות הערב הססגונית המתרחשת עליו בלילה.

יום 2 ואדי חיטאן, המדבר הלבן, בחריה (ג'יפים)

נצא ליום נסיעה ארוך: נתחיל בסיור בסקרה וממפיס , מהבולטים באתרי מצרים הקדומה, ונמשיך בנסיעה לעבר פיום, נבקר בואדי ריאן העשיר במעיינות .
נעבור לרכבי שטח להמשך היום:  ניסע לואדי חיטאן בו התגלו שלדי לוייתנים שנכלאו בנסיגת הים והשתמרו נפלא (אתר מורשת עולמי של אונסק"ו): האזור זכה לכינוי ארץ המאובנים. משם נמשיך עד לבחריה. לינה: בחריה.

יום 3 בחריה, המדבר הלבן (ג'יפים)

חוויה מדברית או הגשמת חלום …. היומיים הבאים מוקדשים לנופי הטבע מהיפים במדבריות העולם, שילוב של דיונות חול, פטריות ותצורות סלע מוזרות שפסלו הרוחות נושאות גרגרי החול בסערות רחוקות. נטייל בנופי המדבר ונשוב ללינה בבחריה.

יום 4 נאות המדבר הגדולות (ג'יפים)

חצי היום הראשון מוקדש למדבר הלבן, ביקור בנאת פרפרה, משם המשך לנאת חרגה הגדולה, בה נלון.

יום 5 חזרה לעמק הנילוס – לוקסור (ג'יפים)

ניסע דרך דבאדיבאט ללוקסור. לינה: לוקסור.

יום 6 לוקסור, הגדה המערבית: עמק המלכים, הגדה המזרחית ומקדש לוקסור

נטייל בגדה המערבית של הנילוס – במקדש המוות של רעמסס ה-3 במדינת האבו, בכפר הפועלים בדיר אל-מדינה, במקדש המוות המפורסם של המלכה חתשפסות שבדיר אל-בחרי, במספר קברי אצילים, בעמק המלכות וכמובן בעמק המלכים שם נבקר במספר קברים, כולל הקבר של תות אנך אמון. בערב נצא לסיור במקדש לוקסור המואר. לינה: לוקסור. (יתכן שינוי בלו"ז של הביקורים באתרי לוקסור).

יום 7 מקדש קרנק - מקדש הורוס באדפו - מקדש קומומבו - אסואן

נצא מוקדם לביקור במקדש קרנק – אחד משיאי הטיול, גדול המקדשים בעולם וללא ספק המפואר במקדשי מצרים. זהו מקדש המקיף 2000 שנות בנייה ועדויות היסטוריות על קורות העולם העתיק במזרח, כולל אירועים מקראיים מקבילים. אחרי ארוחת הבוקר נמשיך ברכב במעלה הנילוס: נבקר במקדש הורוס באדפו – השלם במקדשי מצרים, נמשיך למקדש סובק בקומומבו (אם הזמן יאפשר זאת) ונגיע לאסואן היפה השוכנת על גדת הנילוס בתוך צומח טרופי עשיר. לינה: אסואן.

יום 8 אסואן

יום נינוח באסואן היפה: נסייר בסכר הגבוה של אסואן ובמחצבות הגרניט והאובליסק הבלתי גמור. נצא לשייט על פלוקות (סירות מקומיות) לביקור באי קיצ'נר והגן הבוטני שלו ונבקר בשוק ההומה במקום. לילה באסואן.   

יום 9 אבו סימבל – אסואן

השכם בבוקר נצא בנסיעה של כ-3 שעות דרך המדבר אל מקדשי אבו סימבל – מהאדירים במקדשי העולם. הביקור הינו אחד משיאי הטיול ואין מרשים ממנו לסיים את מסענו הארוך מקהיר ועד קרבת הגבול הסודני. המקדש חצוב בסלע ובחזיתו 4 פסלי ענק של רעמסס השני שגובהם מעל 20 מטרים. המקדש הוזז ממקומו והועבר למקומו הנוכחי בעת הצפת עמק הנילוס ע"י אגם נאצר ותהליך ההזזה מודגם יפה. נחזור חזרה לאסואן: טיסת ערב לקהיר.

יום 10 קהיר הפרעונית

בשעות הבוקר נצא לסיור בקהיר ובאתריה החשובים: נתחיל בגיזה, הפירמדות, הספינקס, נבקר במקדש העמק של חפרן. נמשיך לאתרי מצרים התיכונה, ניכנס לפירמידת ג'וסר, נמשיך לבקר בסקרה וממפיס כולל הסרפאום. נשוב ללינה במרכז קהיר ונצא לטיול ערב אל גדות הנילוס החוצה את קהיר לשני חלקיה. לינה בקהיר. ארוחת סיום במסעדה.

יום 11 קהיר המוסלמית: ישן מול חדש והמוזיאון הארכאולוגי - טיסה חזרה

ערב רב של דתות ומסורות מעניקים לקהיר את האופי המיוחד שלה.
נתחיל ונבקר במוזיאון הארכאולוגי בו אוצרות זהב וממצאים נדירים מחפירות התקופה הפרעונית (הזמן שיוקדש למוזיאון תלוי באם הוא החדש שיפתח אולי עד אז, או הישן), בסיום נבקר במסגד אבן טולון ובמסגד סולטן חסן ונרחיב על התקופה המוסלמית שיש לה נוכחות מרשימה בעיר הגדולה. טיסת ערב דרך עמאן חזרה לארץ.

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
טיסות בחברת רויאל ג'ורדניאן

12 בנובמבר המראה בשעה 07:35 , מעבר בעמאן (3 ש')  ונחיתה בקהיר בשעה 13:00
22 בנובמבר המראה בשעה 19:55 , מעבר בעמאן (45 ד') ונחיתה בארץ בשעה 23:00

המחיר כולל
 • טיסות תל אביב קהיר תל אביב
 • טיסת פנים: אסואן–קהיר
 • מסי נמל והיטלי דלק (נכון ליום פרסום ההצעה. מחיר הטיול יעודכן בהתאם לשינויים)
 • בתי מלון בדרגת תיירות טובה
 • כלכלה: חצי פנסיון בערים, פנסיון מלא במדבר המערבי
 • אוטובוס תיירים וג'יפים (4 בג'יפ בכוון הנסיעה)
 • שייט פלוקות
 • כניסות לאתרים שבתכנית
 • הדרכה: ד"ר תמר שק
 • מדריך מקומי
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל
 • פגישת קבוצה עם מדריכת הטיול בזום – כשבוע לפני היציאה
המחיר אינו כולל
 • הוצאת ויזה מצרית – כ- 250 ₪
 • ביטוח בריאות ומטען
 • ארוחות שאינן כלולות
 • שתיה בארוחות המוזמנות
 • הוצאות בעלות אופי אישי
הערה חשובה

למדריך/ת הטיול שמורה הזכות לערוך שינויים במקום, לפי מזג אויר, כושרם של המטיילים וגורמים לא צפויים, וכל זאת לטובת הצלחת הטיול והנאת המטיילים.

מקדמה ותנאי ביטול

תשלום מקדמה מיום ההרשמה ועד 1.8.23 בהעברה בנקאית.
מיום 1.8.23 ועד 14.9.23 דמי הביטול יעמדו על 960 יורו
מיום 14.9.23 ועד 15.10.23 דמי הביטול יעמדו על 2760 יורו
מיום 15.10.23 ועד 5.11.23  דמי הביטול יעמדו דמי הביטול על 3200 דולר
אחרי תאריך 5.11.23 ועד 12.11 יעמדו דמי הביטול על מחיר הטיול פחות 250 דולר
שער הדולר: נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה .

הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל. כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, (תוך מקסימום 30 יום ממועד הביטול)
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל) שתישלח למשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה. ההחזר הכספי נעשה באותו האופן בו בוצע התשלום.

הרשמה ו"טופסולוגיה"

ההצטרפות לטיולי מצרים כרוכה בתהליך לא פשוט, ולמי שיפעל לפי הצעדים
הנדרשים (להלן) יהיה התהליך קל וברור יותר. אתם קבלתם את כל המידע כאן ובסוף הטקסט נמצאים טפסים והנחיות. מתחילים עם ……

צעד ראשון: הרשמה לטיול כמה שיותר מוקדם (בשל בעית הויזות למצרים)
יש למלא את טופס ההרשמה של בריזה הרצ"ב ולשלחו למרכז ההזמנות של בריזה במייל או בצילום בוואטצאפ. בשלב זה יש להעביר לבריזה 530 דולר דמי הרשמה (עם קבלת התשלום מוזמן כרטיס הטיסה).

צעד שני: יש להקליד על המחשב בטופס הבקשה לויזה למצרים (שיישלח לכל מי שנרשם בשלב "הצעד הראשון") את הפרטים הדרושים ולהדפיסו. חלק מהפרטים של טופס זה אתם מקבלים כבר מודפסים עם הטופס הנשלח אליכם.

צעד שלישי: יש להביא דרכון (בתוקף ל- 6 חודשים מיום היציאה לטיול) למשרד ד.ד. שרותי תירות בע"מ,  שיש בו עמוד אחד לפחות ריק + 8 תמונות פספורט זהות + הטופס המלא "מהצעד השני".
יש לשלם 250 ₪ בצ'ק/ או במזומן / או תשלום באשראי במקום, לפקודת ד.ד. שרותי תירות בע"מ. במעמד הגשת הבקשה יצרף משרד ד.ד. שרותי תירות גם את התכנית של הטיול בערבית. את כל שלשת הטפסים הללו (צילום דרכון, תשלום וטופס בקשה מודפס) יש להביא למשרד הנ"ל  במעטפה מסודרת.  על המעטפה נא לרשום את שמכם והטיול אליו אתם מתעתדים לנסוע במסגרת בריזה.
(כתובת ד.ד. שירותי תירות : סעדיה גאון 24 ת"א , קומה 1- , טלפון 052-5056505)

סיום התהליך:
אם עמדתם במשימת "שלשת הצעדים" המשך ההרשמה והקשר יהיו מול מרכז ההזמנות של בריזה בלבד (פרטים בתחתית כל עמוד).
בטופס ההרשמה (בהמשך) נקובים תאריכי התשלום הדרושים לסיום ההרשמה לטיול. עם קבלת האישור לויזה תקבלו ממשרד ההזמנות של בריזה את האישור לגשת ולקחת את הדרכון.

הערה חשובה לגבי הויזה למצרים

עד קבלת הויזה אין ודאות ב – 100% שהיא מתקבלת ויש גם מקרי סירוב בלתי צפויים מראש. אפשר להגיש  בקשה שנית. ההליך לוקח כשלשה שבועות לפחות.
במקרה של סירוב ויזה מכל סיבה שהיא, יגבה תשלום השירות של משרד "ד.ד. שירותי תירות " בלבד: 100 ₪ + 20 ₪ על כל הפקדה חוזרת. אולם, במצב של אי שימוש בויזה שהתקבלה כבר, מסיבות אישיות של דחיית הטיול על ידי המטייל וכד', תאבד הויזה ולא יהיה לה החזר.
תוקף הויזה ל – 4 חודשים והיא לכניסה חד פעמית.

ביטול בגין כח עליון

בריזה אינה אחראית לביטולים בגין רעש אדמה, מלחמה, מזג אויר, שביתות וכל גורם שאין לחברה שליטה עליו.

עסקת מכר מרחוק

אין דין הביטולים בטיולי בריזה כדין "עסקת מכר מרחוק" המקנה למבוגרים מעל גיל 65 אפשרות ביטול בתשלום סמלי גם ברגע האחרון.

ביטוח בריאות לנוסע לחו"ל הוא גם ביטוח ביטול נסיעה מטעמי בריאות

מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". אפשר לרכוש  ביטוח בריאות מכל סוכן ביטוח, התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו שלשה חודשים לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח.
לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח. כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם.
אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!!

חיסונים וקורונה

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה ללשכות הבריאות המחוזיות באזור מגוריך: טלפון כלל ארצי: *5400 וכן, לנרשמים יישלחו התנאים הרלבנטיים והדרישות העדכניות לגבי חיסונים ובדיקות קורונה לטיול הספציפי.

ביטחון

המטה למלחמה בטרור ממליץ לא לנסוע למצרים, לכן כדאי לדעת:

 • דרגת ההתראות להמנע מנסיעה למצרים מסיבות בטחוניות ירדה מ -1  ל – 3.
 • הטיול במצרים ילווה על ידי שוטרים מקומיים בהתאם לכללי הבטחון המצריים.
מקומות ישיבה מוזמנים בטיסות מראש ופיצול מהקבוצה

לא תמיד יש אפשרות לבחור מראש מקומות ישיבה על המטוס. כדאי להמנע מאכזבות בנושא….
פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.
לחדר לבודד (סינגל) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי . אין לבריזה כל התחייבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

לתשומת לבכם
 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

בברכת טיול נפלא מצוות בריזה