קהיר, עמק הנילוס, שייט סירות, ואדי פיראן, סנטה קטרינה, שארם א-שיח' וחופי סיני

טיול חדש זה הוא הזדמנות נדירה ויוצאת דופן, להכיר ולהתרשם מנפלאות העולם העתיק כפי שהשתמרו במצרים בצורה שאין לה אח ורע בעולם תוך חיבור מתבקש עם חצי האי סיני. 
הטיול משלב חווית שייט על הנילוס בסירות מפרש, נופי מדבר נפלאים, ביקור במנזר סנטה קטרינה, טיול רגלי לבוסתני ההר הגבוה בסיני וסיום בחופים הנפלאים של סיני. 

מינהלות

עניני הקורונה:  עדיין מוקדם לקבוע מסמרות בנושא, אבל בהתקרב מועד הטיול נעדכן את הנירשמים בפרטים הקשורים בכך. נכון ליום פרסום הטיול אין צורך בבדיקת PCR למחוסנים היוצאים למצרים (סיני).  עם הכניסה חזרה לארץ יש צורך בבדיקה בצד המצרי. 
ויזה: יש צורך בהוצאת ויזה למצרים, תהליך הלוקח בסביבות 3 שבועות (פרטים בהמשך).
מכאן שצריך להגיש את הבקשה לויזה כמה שיותר מוקדם, כדי לא לאחר בהרשמה הסופית. הויזה תקפה ל- 4 חודשים מיום הוצאתה.

הסעה לטאבה: אוטובוס של הטיול יוצא בשעה 04:00 מחנית סינמה סיטי בגלילות עד לטאבה. (כ – 4 ש' נסיעה) וכלול במחיר הטיול.

הגעה עצמאית לאילת:
מומלץ, למגיעים עצמאית לאילת יום קודם, ללון באברהם הוסטל, הסמוך לתחנה המרכזית באילת, המפנק את מטיילינו הלנים בו, בארוחת בוקר חינם. אין החזר על ההסעה הכלולה במחיר הטיול.

ומה מיוחד בטיול הזה ?

את קסמה של מצרים העתיקה, ארץ הפרעונים, כולם מכירים. הטיול הזה כולל גם את חצי האי סיני, סנטה קטרינה, שארם א-שיח', וסיום בחופי סיני.

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 יום 1 ת"א - טאבה - נוויבע - סנטה קטרינה

מגיעים עצמאית לחניון גלילות בשעה 0400 בבוקר ועולים על האוטובוס לאילת (טאבה). אחרי מעבר הגבול ותשלום אגרות המעבר בשני צידיו (לא כלול במחיר העשוי גם להשתנות מידי פעם) עולים על הרכב הממתין בצד המצרי ונוסעים לאורך החוף היפה של סיני עד לנוייבע.  בנווביע עושים הפסקה לארוחת בוקר קלה וממשיכים לנסוע לעבר סנטה קטרינה.
יוצאים לטיול אחה"צ באיזור ההר הגבוה: מי שלא חווה את הטיול הזה לא יודע על מה מדובר ותיקצר היריעה מלהסביר:  איזור ההר הגבוה בו נמצא גם המנזר סנטה קטרינה, מצוי גבוה מעל פני הים ולכן נהנה ממשטר גשמים שאינו דומה לו בכל רחבי סיני. וכשיש מים יש מעיינות, וכשיש מעיינות יש בוסתנים והבדואים של שבט הג'בליה מגדלים כבר מאות שנים עצי פרי בבוסתני ההר. הגרניט האדום הבונה את האזור מאפשר משק מים טוב במיוחד ואנחנו מטיילים, בחברת מורה דרך מקומי, בין הבוסתנים ומעיינות המים של האזור. חוזרים בערב לאכסניה הבדואית, ללינה וארוחת ערב. ערב גיבוש. אפשרות לעלות לזריחה מג'בל מוסה. 

יום 2 מנזר סנטה קטרינה - ואדי פיראן - קהיר

בבוקר ניסע לבקר במנזר סנטה קטרינה, העומד על תילו מאז המאה ה – 6 לספירה וכמעט שלא נעזב מעולם. אחרי הביקור נצא בנסיעה הארוכה ( 5-6 ש') לעבר קהיר, דרך ואדי פיראן העצום, בו נראה הן מטעי תמרים אין סופיים והן אתרים ארכאולוגיים: ממשיכים לאורך המפרץ ועיירות הנפט הגדולות אבו רודס וראס סודר, עוברים את תעלת סואץ במנהרה החפורה תחתיה, ומגיעים לקהיר, בירת מצרים. כניסה למלון במרכז העיר. לינה וארוחת ערב.
לראות את קהיר בלילה (למי שנשאר כח) : הנילוס מופז בפנסים צבעוניים וסירות מוארות עושות דרכן הלוך וחזור על הנהר החוצה את קהיר. מרתק ומיוחד.

יום 3 סיור בקהיר הפרעונית - רכבת שינה ללוקסור

בשעות הבוקר נצא לסיור בקהיר, באתריה החשובים: נתחיל בגיזה, פירמדות, ספינקס, ובמקדש העמק של חפרן. (יתכן שינוי בסדר הביקורים). נמשיך לאתרי מצרים התיכונה בסקרה וגיזה. הממלכות הקדומות של מצרים מציגות לנו ציויליזציה בעלת הישגים עצומים שהשפיעות על כל המרחב הגאוגרפי, לרבות ארץ ישראל. אין ספק שזהו "ביקור חובה" לכל ישראלי המתענין בהיסטוריה של אזורנו ויסודות ומסורות גם שלנו. אחה"צ ניסע לתחנת הרכבת לנסיעת לילה עד לוקסור

יום 4 לוקסור - אסנה - לינה על סירת מפרש (פלוקה מסורתית)

אחרי ארוחת הבוקר ניסע במעלה הנילוס 55 ק"מ בלבד עד לאתר אסנה היפהפה והמרשים. לאחר ביקור באתר נתחלק לקבוצות ונעלה על סירות המפרש (פלוקות) לשייט יומיים במורד הנילוס. לינה וארוחת ערב על הסירות, (הלינה בסירה המרופדת בכריות ושטיחים ), שירותים מסודרים.

נהר הנילוס מצרים
יום 5 שייט סירות מפרש על הנילוס

חוויה מיוחדת מצפה לנו !!
סירות המפרש מפליגות לאתן במורד הנילוס שעל גדותיו עובדים הפלאחים כמימים ימימה. מסיפונה של הסירה נזכה להזדמנות יוצאת דופן להכיר את המערכת החקלאית העתיקה. בערב היום השני לשייט נגיע חזרה ללוקסור. לינה בלוקסור. טיול לילה לשוק הססגוני וביקור במקדש לוקסור המואר בלילה.

 

יום 6 לוקסור - הגדה המערבית: עמק המלכים

נצא מוקדם לטיול בגדה המערבית של הנילוס. נבקר בעמק המלכים בו קבורים אצילי הממלכה שדאגו להכין לעצמם קברים תת קרקעיים מפוארים מאד. נסיים במקדש המוות המפורסם של המלכה חתשפסות שבדיר אל-בחרי ונלון בלוקסור. בערב נצא לשוק התוסס ולביקור במקדש לוקסור המואר. לינה במלון בלוקסור.

יום 7 מקדש קרנק - טיסה לקהיר - קהיר בלילה

נקדיש את הבוקר לביקור במקדש קרנק – אחד משיאי הטיול, גדול המקדשים בעולם וללא ספק המפואר במקדשי מצרים. זהו מקדש המקיף 2000 שנות בנייה ועדויות היסטוריות על קורות העולם העתיק במזרח, כולל אירועים מקראיים מקבילים. טיסה אחה"צ לקהיר וטיול ערב לבזאר העצום – חאן אל חלילי, הפתוח עד לשעות הקטנות של הבוקר. לינה בקהיר.

כרנך מצרים
מצרים
יום 8 קהיר המוסלמית - המוזיאון - טיסת ערב לשארם א-ש'יח - דהב

הבוקר יוקדש לקהיר העכשוית: נבקר בכנסיה קופטית ובבית הכנסת אבן עזרא. נסיים בביקור במוזיאון הארכאולוגי המדהים ונטוס לפנות ערב לשארם א- שיח'. אחרי הנחיתה נמשיך לדהב, ללינה.
בילוי ערב בבזאר העצום של דהב..  (בדיקת קורונה במלון בדהב)

יום 9 דהב - חופי סיני וחזרה לטאבה

את הבוקר נקדיש לצלילות ושחיה באיזור דהב, בדרכנו לאורך חופי סיני בחזרה לטאבה. 
סיום הטיול במעבר הגבול בטאבה. חזרה עצמאית מטאבה (אילת)
 **מי שירצה יוכל להישאר על החוף כאוות נפשו 

 

תאריכי יציאה ומחירים
תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר מדריך הערות
05/11/2021 13/11/2021 $2,165 $270 שחר גופר המחיר מותאם לגודל קבוצה של 15-19 מטיילים. במידה ותירשם קבוצה גדולה יותר, תינתן הנחה של 80$.
תנאים כלליים
הערות חשובות 
 • דרגת ההתראות להמנע מנסיעה למצרים מסיבות בטחוניות ירדה לאחרונה מ – ל – 3.
 • הטיול במצרים ילווה על ידי שוטרים מקומיים בהתאם לכללי הבטחון המצריים. 
 • סדר הביקורים  עלול להשתנות בהתאם להנחיית השלטונות, זמני טיסות הפנים אם ישתנו, או החלטות המדריכים בשטח.
אופן ההרשמה וטפסולוגיה

לכל מי שנרשם ישלח טופס הרשמה + טפסים למלא עבור ויזה למצרים +הנחיות איך למלא את הטפסים לפני שניגשים ל"ויזה סנטר" להפקדת הדרכון.
התשלום לטיול יתבצע בהעברה בנקאית, במזומן או בצ'ק (אפשרות ל – 3 צ'קים דחויים ). בטופס יצויין מס' כרטיס אשראי לביטחון בלבד !! הגביה תתבצע רק עם אישור הויזה למצרים בדרכון.
את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בדוא"ל או בצילום בווטצאפ למס'  054-6676584. פניה מהאתר איננה באה במקום טופס הרשמה, שישלח לכל פונה במייל או בדואר. יש ולוודא טלפונית שאכן טופס ההרשמה ששלחתם הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.
עם קליטת טופס הרישום, ואחרי שוידאתם קבלתו טלפונית, תקבלו הנחיות מסודרות כיצד לשלם.
כמו כן יישלח לנרשם גם טופס הצהרה הנוגע לתקלות ושיבושים בגין הקורונה שעליו יש לחתום.

המחיר כולל 
 • טיסות פנים: קהיר – לוקסור, קהיר שארם א' שיח'
 • ערכות שמע אישיות
 • מיסי מעבר גבול ישראליים בטאבה
 • בתי מלון מרמת תירות ראשונה בקהיר ולוקסור (4 כוכבים) על בסיס חצי פנסיון ואכסניה בחדרים זוגיים, אכסניה בחדרים זוגיים בסנטה קטרינה. 
 • יומיים ולילה שייט סירות מפרש על הנילוס
 • כלכלה: לפי המפורט בתכנית.
 • אוטובוס תיירים נוח וממוזג במצרים וסיני
 • הסעה מאזור ת"א למעבר הגבול בטאבה.
 • כניסות לאתרים שבתכנית
 • הדרכה: צוות בריזה  
 • מדריך מקומי ומורה דרך בדואי בסיני 
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל 
 • פגישת קבוצה עם מדריכי הטיול – כשבוע לפני היציאה
המחיר אינו כולל 
 • הוצאת ויזה מצרית – כ- 225 ₪ (נכון לספטמבר 2021 )
 • מיסי מעברי גבול בצד המצרי : כ – 30 דולר בכסף  מצרי 
 • ביטוח בריאות ומטען וכל ביטוח הכרוך בקורונה 
 • עלות בדיקות קורונה במצרים או בארץ 
 • ארוחות שאינן כלולות  
 • שתיה בארוחות המוזמנות
 • הוצאות בעלות אופי אישי

שער הדולר :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה . 

ויזה למצרים

יש להמציא למשרד "ויזה סנטר" ברח' מנחם בגין 156 ת"א, דרכון בר תוקף, לפחות 6 חודשים ממועד הטיול. יש לצרף 4 תמונות פספורט זהות.  חובה דף ריק בדרכון לחותמת עבור הויזה. חשוב ביותר – יש להעביר את הדרכון והתמונות מיד עם ההרשמה ל"ויזה סנטר". תהליך הוצאת הויזה לוקח קרוב לחודש ימים ולכן אין להשתהות זמן רב מידי.
תאריך אחרון להגשת ויזה:  יום ב' 4.10.21
בשל החגים אנא התקשרו ל"ויזה סנטר" לתאום הגעה – הם לא יהיו פתוחים בספטמבר כל יום.
טלפון לתאום: 054-7289298
עד קבלת הויזה אין ודאות שהיא מתקבלת ויש גם מקרי סירוב בלתי צפויים מראש. אפשר להגיש שנית. הויזה תקפה ל – 4 חודשים מיום הנפקתה.  
הערה חשובה:
במקרה של סירוב ויזה מכל סיבה שהיא, יוחזר הכסף למטייל. אולם, במצב של אי שימוש בויזה שהתקבלה מסיבות אישיות, של דחיית הטיול על ידי המטייל וכד' , תאבד הויזה ולא יהיה לה החזר.

דמי ביטול

מיום ההרשמה ועד חודש לפני יציאה אין דמי הרשמה
מ- 30 ימים ועד 15 ימים לפני היציאה -דמי ביטול בסך 700$. 
מ- 14 ימים ועד 8  ימים לפני היציאה -דמי ביטול בסך 1200 דולר
מ- 7   ימים ועד 3 ימים לפני היציאה -דמי ביטול  בסך 1350 דולר  
מ- 48 שעות לפני היציאה – דמי ביטול יהיו מחיר הטיול המלא פחות 150 דולר.
( מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א'-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)

הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל. כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, (תוך מקסימום 30 יום ממועד הביטול)
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל) שתישלח למשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה. ההחזר הכספי נעשה באותו האופן בו בוצע התשלום.
** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת ההודעה לבריזה, בווטצאפ
  054-6676584 או מייל :  א  info@breeza.co.il   או lachi7@013net.net 
ולוודא שאכן נקלט הביטול של הטיול .

הסבר על תנאי ביטול: תנאי הביטול נגזרים מתנאי הביטול של הספקים בחו"ל
ונותני שירותי הקרקע והתעופה (בתי מלון, תחבורה, כניסות, טיסות, ארוחות)
במקרה של ביטול הטיול ביוזמת הנוסע, מכל סיבה שהיא, יחולו דמי ביטול מצטברים לפי הפירוט למעלה:

ביטול בגין כח עליון

בריזה אינה אחראית לביטולים בגין רעש אדמה, מלחמה, מזג אויר, שביתות וכל גורם שאין לחברה שליטה עליו. 
עסקת מכר מרחוק: אין דין הביטולים בטיולי בריזה כדין "עסקת מכר מרחוק" המקנה למבוגרים מעל גיל 65 אפשרות ביטול בתשלום סמלי גם ברגע האחרון. 
ביטוח בריאות לנוסע לחו"ל הוא גם ביטוח ביטול נסיעה מטעמי בריאות
מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". אפשר לרכוש  ביטוח בריאות מכל סוכן ביטוח, התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו חצי שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח. 
לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח. כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם. 
אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! 

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון 

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה 

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….
פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide). 

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד 

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי. 
לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי . אין לבריזה כל התחיבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי. 

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה ללשכות הבריאות המחוזיות באזור מגוריך: טלפון כלל ארצי:  *5400 וכן, לנרשמים יישלחו  התנאים הרלבנטיים והדרישות לגבי חיסונים ובדיקות קורונה לטיול הספציפי. 

לתשומת לבכם
 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש. 
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.  

טיול נעים מצוות בריזה