טיול מאורגן כולל את הרי האטלס והסהרה

מרוקו, השוכנת בחלק המערבי של צפון אפריקה, "המַגרֵבְּ", היא מדינה שחיים בה שבטים, עמים ובני דתות שונות. למרוקו נוף פיזי ותרבותי ססגוני: מהרי האטלס המושלגים עד הסהרה, על נאות המדבר שלה. מהקסבות המדבריות עד המלאח היהודי, מתרבות הברברים ועד השבטים המדבריים, מחוף הים התיכון עד החוף האטלנטי.
מרוקו היא יריעה של תרבויות: מזרחית, ים-תיכונית, מוסלמית, ברברית, צרפתית. הנופים שלה מושכים את העין והלב. המראות העולים מהעולם המוסלמי המדברי ומן הערים הגדולות במגרב, מצוירים בצבעים ים-תיכוניים עזים. האמנות, האדריכלות, המלאכות המסורתיות, השווקים על ריחותיהם וצבעיהם המשכרים, הגנים, הערים המודרניות שבתוכן שוכנים הרבעים העתיקים – כל אלה ועוד – הם על מפת הטיול שלנו, כולל מפגש עם המוזיקה המרוקאית העשירה.
ועל כל אלה – העושר השמור לנו, של התרבות היהודית שנוצרה והתקיימה במרוקו.

הטיול שלנו כולל:
  • ביקור בערים המלכותיות של מרוקו
  • סיור בהרי האטלס
  • מפגש מרגש עם הקהילות היהודיות
  • מפגש עם האוכלוסיה המקומית
  • הכרת המנהגים והפולקלור האותנטיים
  • טיול ג'יפים במדבר הסהרה
  • טיול עם שקיעה בדיונות המרזוגה
  • ערב פולקלור ססגוני
  • מפגשים מרגשים עם האוכלוסיה המקומית
  • ערכת שמע לכל נוסע
  • מדריך מומחה ליעד
  • בתי מלון ברמת תיירות טובה
  • אצלנו כל הכניסות כלולות

 

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 תל אביב – קזבלנקה - רבאט

נצא מת"א דרך אירופה לקזבלנקה אליה נגיע בשעות אחר הצהרים המאוחרות. לאחר סידורי המעבר הממושכים בשדה,נצא צפון מזרחה לעבר רבאט: היא בירתו של המלך. לאחר ארוחת הערב, נצא לסיור הכרות ראשוני ברבאט. ברחבת הארמון, במוזולאום המפואר של מלכי מרוקו ושרידי מסגד חסאן. לינה: רבאט.

יום 2 מקנס - פס

נשלים את ביקורנו בראבט, כולל ביקור בגן האנדלוסי ובסמטאות קסבת אודיה, עד לתצפית היפהפיה על האוקיינוס האטלנטי. ניסע למקנס, עיר שהיתה בירתו של הסולטן מולאי איסמעיל במאה ה – 17. נבקר בשרידים החשובים שבעיר הזו: קברו של מולאי איסמאעיל המייצג את מיטב אמנות ההיספנו-מורית, באב מנסור, נעבור במלאח – הרובע היהודי העתיק, במאגר המים ובאורוות המלך. נצא ממקנס אל וולוביליס, האתר הארכיאולוגי מהתקופה הרומית, הסמוך לכפר היפה מולאי אידריס. נמשיך בנסיעה לפס ונלון בה.

יום 3 פס במיטבה

העיר פס היא בירתה הדתית והתרבותית של מרוקו. העיר נוסדה על ידי מולאי אידריס, ואליה נמלט רבי משה בן מימון (הרמב"ם) בדרכו לארץ ישראל.  "המדינה" שלה השתמרה בצורה יוצאת מן הכלל ודרכה ניתן לראות את עברה המפואר של העיר. באזור העתיק ישנו מבוך של סמטאות פתלתלות השוכן בין כתלי החומות המרשימות. שווקיה הססגוניים מסודרים לפי גילדות של בעלי מלאכה, כאשר שוק הבורסקאים הוא הנפלא ביותר. נעבור במבני דת החשובים, במדרסות, במלאח (הרובע היהודי) ועוד. בערב: הופעת פולקלור. לינה: פס

רבאט
קסבה במרוקו
יום 4 פס - אזור מרזוגה - הסהרה

עם הנץ החמה נצא בדרכנו דרומה, נחצה את האטלס התיכון, נחלוף בעיר הנופש איפראן, בשרידי יערות פארק מרשימים בגודלם ובהם ארזים, ערערים וצמחייה הררית מגוונת ההולכת ומתחלפת בצומח המדברי ככל שנדרים אל גבול הסהרה. נעבור בקניון הזיז בו עברו צבאות גדולים במסעי כיבוש היסטוריים  ובאל-רשידייה שעל גבול המדבר וניסע הלאה לעבר הסהרה. נגיע לאזור תפילאלת בו זרועות נאות מדבר גדולות הנחסמות ע"י חולות נודדים הבאים מהמדבר. עוד באותו הערב נחדור למרחבי הסהרה, לאזור הדיונות של מרזוגה. לאחר התארגנות, ניסע בג'יפים לעבר השקיעה בדיונות הסהרה וארוחת ערב במדבר. נלון במלון מדברי באזור מרזוגה.

יום 5 קניון הטודרה – עמק הדאדס – בומלן

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע לסיור בעמק הטודרה, המנקז את הפשרת השלגים של האטלס הגבוה: קסבות ציוריות, עצי פרי וחקלאות הררית מלוים את העמק הנפלא המסתיים בקניון רחב. נמשיך לקניון הדאדס, בו נראה את המשכה של תרבות הבניה בבוץ וחקלאות שלחין מגוונת . נגיע בערב לעיר המדברית בומלן. לינה במלון באזור בומלן.

יום 6 איט בן אדו - וארזאזאת – מרקש

מבומלן נצא בנסיעה בדרך 1000 הקסבות לעבר ווארזאזאת. נמשיך לביקור בקסבה המרשימה אייט בן – האדו. הקסבה הציורית שוכנת לרגלי גבעה, ובה צולמו  מספר סרטים ידועים (יהלום הנילוס, גלדיאטור, קנדון ועוד..). משם נעלה להרי האטלס הגבוה, למעבר ההרים טיזנטיצ'קה, בו נופים אלפיניים מחליפים את נופי המדבר, ונרד למרקש. ארוחת ערב ולינה: מרקש.

יום 7 מרקש

מרקש – זוהי עיר בעלת אופי יוצא דופן, ססגונית ומרנינה ואפופה באוירה קסומה ואגדית. העיר בנויה מבתים בגווני ורוד וחום, לרגלי האטלס הגבוה. לאחר התפילות נצא ​לשוטט בשווקים הססגונים, ב"מדינה" ובמלאח היהודי. נבקר במנרה ובגני הכותוביה – המסגד הגבוה בעיר, ובארמון הבאהיה. אחה"צ נשוטט בשווקים ובכיכר ג'מעה אל פנע:  נראה מאלפי נחשים, מוכרי מים, מנחשים בקלפים, רופאי אליל, מגידי עתידות, מספרי סיפורים, לוליינים ונגנים, ועוד טיפוסים ודמויות. לינה במרקש.

נוף מדברי במרוקו
יום 8 מרקש - עמק האוריקה – אימליל

נצא עם ג'יפים להרי האטלס הגבוה, לטיול טבע בשילוב תצפיות על פסגות העולות על 4000 מ'. ניסע לכפר אימליל המהוה נקודת מוצא לטרקים העולים לפסגת הרי האטלס הגבוה, הטובקאל. משם נחצה את קו פרשת המים ונעלה לאוקיימדן, תחנת סקי בגובה 2600 מ'. נטייל באזור וממנו נרד לעמק האוריקה, לכפר סיתי פטמה. הטיול יותאם לתנאי מזג האויר באטלס הגבוה. יתכן שילוב טיול רגלי לפי כושרם של המטיילים. בערב נשוב למרקש. ארוחת ערב ולינה: מרקש

יום 9 מראקש - אסווירה (מוגדור)

נפרד ממרקש ונצא בנסיעה מערבה לעיר החוף אסווירה העיר ה"מצוירת". נכנס לעיר המוקפת חומה עתיקה, נעלה למצודת הים נבקר את אומני העץ ונסייר בסימטאות המזכירות את פורטוגל (ולא בכדי….)  נבקר בבית הקברות היהודי בו נמצא קברו של המקובל פינטו ובמלאח. לינה: אסווירה.

יום 10 אסווירה- א-סאפי – אל ג'אדידה - קזבלנקה

מאסווירה ניסע צפונה לאורך חופי האוקיינוס האטלנטי בדרכנו לקזבלנקה. נעבור בעיר א-סאפי הנחשבת לבירת הקרמיקה של מרוקו. נמשיך לעיר הנמל אל – ג'דידה בה נטייל על חומות המצודה הפורטוגזית. לקזבלנקה נגיע אחר הצהריים נערוךסיור היכרות, רובע המגורים אנפה, הטיילת המטופחת ברובע הוילות היוקרתיות ובתי השגרירים. נמשיך אל טיילת החוף ושוק אל חבוס. לינה: קזבלנקה

יום 11 קזבלנקה - ת"א

נערוך ביקור במסגד חסן השני, אחד המונומנטים המרשימים בעולם המוסלמי. בהתאם לשעת הטיסה, נשלים את ביקורנו בקזבלנקה ונעבור לשדה התעופה לטיסה דרך אירופה חזרה לתל אביב. 
(*) ייתכנו שינויים בסדר הביקורים

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
הערה:

שער הדולר:  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה .

המחיר כולל
 • טיסות לקזבלנקה וחזרה, דרך יעד ביניים באירופה
 • לינה: מלונות ברמת תיירות ראשונה
 • כלכלה: על בסיס חצי פנסיון
 • ערב פולקלור ייחודי
 • תחבורה : אוטובוס ממוזג וחדיש צמוד לכל ימי הטיול.
 • הדרכה:  מדריך מומחה ליעד מבית בריזה ומדריכים מקומיים לפי הצורך
 • כניסות לאתרים : כלולות עפ"י המסלול המפורט
 • אשרת כניסה: ויזה קבוצתית בהגעה למדינה.            
 • תשר : לנותני השירותים בחו"ל בלבד.
המחיר אינו כולל
 • כל פרט שאינו מצוין בסעיף " המחיר כולל"
 • הוצאת דרכון או חידושו
 • הוצאות בעלות אופי אישי                                                         
 • ביטוח נסיעות ומטען
תנאי ביטול  
 • מרגע ההרשמה ועד 90 יום לפני יציאת הטיול –   300 $ למטייל.
 • מ-89 עד 60 ימי עבודה לפני יציאת הטיול –      800 $ למטייל
 • מ-59 עד 30 ימי עבודה לפני יציאת הטיול –     1850 $ למטייל.
 • מ – 29 ימים לפני יציאת הטיול ועד יציאת הטיול – סכום הטיול במלואו.

* מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)

נא לוודא שהדרכון  בתוקף לחצי שנה לפחות מיום הכניסה למרוקו

הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.

** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה, למספר  03-5440055
   או מייל : info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול .
מחובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!

ביטוח ביטול נסיעה – טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!

אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לסדר ביטוח בריאות התקף מ-60 יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. התשלום בכל מקרה מחושב על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום הזמנת הביטוח מחברת הביטוח.

לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.

כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון המופיע בפוליסה שבידיכם.

אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו.

רישום, תאריך גביה , דמי קדימה ואפשרויות תשלום

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.

עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 300 דולר המהווה חלק ממחיר הטיול הסופי.

יתרת התשלום תיגבה עד 30 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).

(תנאי הביטול למעלה הם ההסכם בין המטיילים לחברה, ללא קשר לגובה המקדמה המשולמת עם קבלת טופס הרישום).

אופן ותנאי תשלום בטיולי בריזה

התשלום יתבצע באמצעות טופס הרישום , בו יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.  יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.  

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית.

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….

יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':

1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת

      התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.

2 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!

פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.  

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.

לחדר לבודד (סינגל) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי. אין לבריזה כל התחייבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה ללשכות הבריאות המחוזיות באזור מגוריך:

ירושלים –  רח' יפו 86                  02-5314811

תל אביב – רח' הארבעה 12      03-5684606

חיפה –     רח' פל"ים 15 א' – קרית הממשלה04-8633111     

עפולה –   רח' ירושלים 4                04-6099002

אשרת כניסה למרוקו

למרוקו דרושה אשרת כניסה. אשרת הכניסה היא קבוצתית ועלות הטיפול בה כלולה במחיר הטיול.

עם ההרשמה יש לשלוח צילום דרכון ברור, כולל עמוד הארכת תוקף במידה ויש.

לתשומת לבכם
 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

  בברכת טיול נעים מצוות בריזה

צפו ברשימה המלאה של טיולים מאורגנים למרוקו