מקסיקו וגואטמלה בדגש חגי דצמבר

אגדות, סיפורי מסעות, אינדיאנים עטויי נוצות, בהלה לזהב היקר, נשים אקזוטיות, ג'ונגלים עבותים ומה עוד שכחנו? כל אלה מלווים את החלום האקזוטי האופף את מרכז אמריקה.
את הפנטזיה הזו אפשר להפוך, בקלות, למציאות של טיול מהנה ונוח, עם כל הפינוקים שמציעה מרכז אמריקה. לצד אתרי העבר החבויים בנבכי ג'ונגלים חיה תרבות עכשווית צבעונית, של אינדיאנים וצאצאי הכובשים הספרדיים מהמאות הקודמות. יש כאן ערים קולוניאליות, מוזיקה מיוחדת, מאכלים אקזוטיים ונופי טבע המשלבים ג'ונגלים, הרי געש וחופים יפהפיים. טיול שהוא חווית חיים, בתקופה מיוחדת במינה, חודש דצמבר. בחגיגות השונות במהלך החודש בא לידי ביטוי השילוב שעדיין חי במדינות אלו בין האמונות המקומיות לדת הקתולית. נשתתף ונצפה בחגיגות במקסיקו סיטי, בצ'יצ'יקסטננגו ובליוינגסטון ונתרשם מהשילוב המיוחד.

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 טיסה למקסיקו סיטי

ניפגש בנתב"ג ונטוס דרך אירופה אל מקסיקו סיטי, בירתה של מקסיקו והעיר הגדולה והמאוכלסת ביותר ביבשת אמריקה. מפגש עם נציגנו במקום והעברה למלון במרכז העיר.
לינה: מקסיקו  סיטי

יום 2 מקסיקו סיטי - חגיגות מריה מגוודלופה

בירת מקסיקו מהווה את המרכז הכלכלי והתרבותי של המדינה ונבנתה על חורבות הבירה האצטקית הקדומה. לאחר ארוחת הבוקר נצא לבקר בבזיליקה של הבתולה גוודלופ, כנסייה מודרנית המוקדשת לקדושה הפטרונית של מקסיקו שהיום הוא יום חגה. נצפה באלפי האנשים המכבדים את הקדושה על ידי התקדמות אל עבר המזבח כשהם על בירכיהם. נמשיך ונבקר במוזיאון האנתרופולוגי היחיד במינו והידוע של העיר ולאחר מכן נבקר ברבעים הדרומיים של העיר הגדולה, כולל ביקור בכנסיית סאן חסינטו וארמון הנשיא.
בערב – נצא לכיכר גריבלדי (Plaza Garibaldi) למיפגש היכרות עם שירת ה"מאריאצ'יס".
לינה: מקסיקו  סיטי

יום 3 מקסיקו סיטי

היום נבקר במוזיאון דולורס אולמדו, בביתה של הציירת פרידה קאלו ובאוניברסיטה הגדולה של מקסיקו סיטי שבה בניינים רבים שהם פנינות ארכיטקטוניות. נמשיך אל רובע סוצ'ימילקו (( Xochimilco ונשוט בין "הגנים הצפים" בסירה מיוחדת. נאכל ארוחת ערב ונחזור לעיר למלוננו.
לינה: מקסיקו סיטי  

יום 4 מקסיקו סיטי - טיאוטיהואקאן

ניסע אל אתר טיאוטיהואקאן (Teotihuacan): "עיר האלים", מקום שהיה בעבר, לפני בוא הכובשים הספרדיים, הכרך הענק בכל אמריקה. מלבד "נחש הנוצות " נוכל לצפות  (ואולי גם לטפס… ) על פירמידות שנבנו לפולחן השמש והירח. נאכל ארוחת צהריים ונשוב למרכז העיר לביקר בכיכר שלוש התרבויות המשמרת את שלוש התרבויות הגדולות עליהן צמחה התרבות המקסיקנית: התרבות האצטקית, הקולוניאליזם הספרדי ומבנים מודרניים של היום. בערב נצא לצפות במופע פולקלור מרהיב.
לינה: מקסיקו  סיטי

יום 5 מקסיקו סיטי – טקסקו – מקסיקו סיטי

נצא ליום טיול אל טקסקו, אחת מהערים שנבנו ליד מכרות כסף והתעשרו בזכותם. העיר, במרחק שעתיים נסיעה ממקסיקו סיטי, בנויה על צלע הר ורחובותיה תלולים ומפותלים. נראה את איזור הזוקלו, הכיכר הראשית, ונבקר בחנויות המוכרות תכשיטי וכלי כסף. לקראת אחר הצהריים נצא בחזרה אל מקסיקו סיטי. לינה: מקסיקו סיטי

יום 6 מקסיקו סיטי – טוקסלה – קניון סומידרו

לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל שדה התעופה ונטוס אל מדינת צ'יאפס, בה ריכוז גדול של ילידים. לאחר הנחיתה ניסע לקניון סומידרו (Sumidero Canyon ) כדי לשוט בו ולהתרשם מעושר החי והצומח (תנינים, דיות) הנמצאים בין המצוקים המתנשאים לגובה של כ- 1000 מ' מעלינו. עם תום השייט ניסע לסן קריסטובל.
לינה: סן קריסטובל

יום 7 סן קריסטובל והסביבה

העיירה סן קריסטובל היא מרכז לחקלאי הסביבה, בנויה בסגנון ספרדי, עשירה בשווקי אומנות עממית. יש בה אוכלוסיה הנחשבת לקרובה ביותר לבני המאיה, ובפולחניהם הנוצריים אפשר לזהות יסודות פולקלוריסטיים קדומים.
בכפרים שמסביב לסן קריסטובל מתגוררים כפריים, המשמרים בתרבותם את המסורות של בני המאיה. היום נבקר בסאן חואן צ'מולה ((Chamula ונתמקד בטקסים אלה. כשנשוב לסן קריסטובל נבקר במוזיאון נה – בולום, השוכן בבניין קולוניאלי מעניין.
לינה: סן קריסטובל

יום 8 המעבר לגוואטמלה

לאחר ארוחת הבוקר נצא למעבר הגבול אל גוואטמלה. לאחר החצייה ניסע בנופים פסטורליים, נגיע לעיר המחוז קצלטננגו Quezaltenango)), העיר השנייה בגודלה בגואטמלה המהווה מוקד ללימודי ספרדית ובסיס ליציאה לטרקים בסביבה.
לינה: קצלטננגו

יום 9 אלמולונגה – זוניל – פנחצ'ל

אנחנו נמצאים בליבו של האזור הידוע כ"גן הירק" של גואטמלה. לאחר ארוחת הבוקר נצא אל העיירה הקטנה אלמולונגה, הידועה בימי שוק הירקות המרהיב שלה. נמשיך בדרך היפה, בין כפרים ושדות ונעצור גם בכפר זוניל. נבקר בעיירה סן אנדרס קצ'ול, שם נבנתה הכנסיה הראשונה במרכז אמריקה, העומדת על תילה עד היום. אחר הצהריים נגיע אל אגם אטיטלן.
לינה: פנחצ'ל

יום 10 אגם אטיטלן

אגם אטיטלן שוכן בין שלושה הרי געש מרשימים ונחשב למקום בריאת העולם באמונת המאיה. סביב האגם משובצים כפרים בהם חיים אינדיאנים בני המאיה-קיצ'ה, קקצ'יקל וצ'וטוהיל. לכל כפר דגם לבוש מיוחד משלו. נשוט על האגם ונבקר בכפר סנטיאגו דה אטיטלן ובמקדש ביתי המאכלס את "מש'ימון" – ספק אל, ספק גנגסטר העומד במוקד פולחן מקומי. נמשיך לביקור בכפרים נוספים על שפת האגם ובעיירה פנאחאצ'ל. עם תום הסיור ניסע אל מלוננו שליד האגם. לינה: אטיטלן

יום 11 צ'יצ'יקסטננגו – חגיגות סנטו תומס

העיירה צ'יצ'יקסטננגו (Chichicastanengo ) השוכנת בין הרים, מנומנמת מרבית ימי השבוע אבל לובשת חג ביום חשוב זה המוקדש לקדוש החשוב של המקום. העיירה הופכת למרכז תוסס וסואן של פולחן נוצרי משולב בפולחן פגאני. נבקר בכנסייה המהווה מוקד לפולחנים נוצריים-אנימיסטיים ונעלה אל פסקואל-אבאח – אתר מאיה קטן שעדיין נערכים בו טקסים שמאנים. נצפה בחגיגות ונתערב בין החוגגים.
לינה: צ'יצ'יקסטננגו

יום 12 צ'יצ'יקסטננגו -אנטיגואה

השכם בבוקר נוכל לראות את בני המאיה יורדים מכפריהם שבערים ומתחילים להקים את השוק, אחד הידועים ביותר באמריקה הלטינית. עם תום הביקור בשוק המרהיב ניסע אל אנטיגואה. בירתה העתיקה של גוואטמלה – אנטיגואה, נהרסה כליל ברעש אדמה בשנת 1773, ואת תוצאות ההרס ניתן לראות בה עד ימנו. לינה: אנטיגואה

יום 13 אנטיגואה – פקאיה - אנטיגואה

נצא מאנטיגואה וניסע אל הר הגעש פקאיה, הר געש פעיל שהוא חלק מהקשת הגעשית של מרכז אמריקה. נטפס אל פסגתו (אפשר להעזר בסוסים) ונחווה אותו דרך הרגליים. אחר הצהריים נחזור לאנטיגואה ונצא לביקורים בכמה ממוקדי העניין שבה. נסקור את הכיכר הגדולה והיפה של העיר, על בניני הציבור המפוארים שלה, בתי הקפה והמסעדות בהם בורכה העיר
לינה: אנטיגואה.

יום 14 אנטיגואה – קיריגואה - ליוינגסטון והחוף הקריבי - חגיגות הכריסמס בליוינגסטון

ניסע לאתר החשוב של המאיה הנקרא קיריגואה (Quirigua ), השני בחשיבותו בגואטמלה, וידוע בסטלות העצומות שלו. לאחר מכן ניסע לפורטו באריו (Porto Barrio ) שלחוף הקאריבי, משם נחצה בשייט את המפרץ הירוק לעבר לוינגסטון: במקום יש קהילה מיוחדת ממוצא אפריקני, לה תרבות ומוזיקה מהמיוחדות במרכז אמריקה. לכבוד חגיגות הכריסמס יוצאת העיירה המנומנמת מכליה, ואנחנו נשתתף בחגיגה, כולל ארוחת ערב חגיגית. לינה: ליוינגסטון

יום 15 דרך הג'ונגל לשמורת טיקאל

נשוט בבוקר דרך ריו דולסה ("הנהר המתוק") לאגם איזבל, נבקר במצודת סן פליפה ששמרה על פתח הנהר משודדי ים ולאחר מכן נמשיך צפונה בנסיעה בדרך היותר פראית בה נעבור בטיולנו. נעבור בג'ונגלים עבותים, שרק את שרידיהם ראינו עד כה ובסיומו של היום נגיע לפלורס, העיירה הסמוכה לטיקאל.
לינה: פלורס

יום 16 פלורס - טיקאל – פלורס

את היום נקדיש  לטיקאל ((Tikal, אתר המאיה המפורסם ביותר החבוי בלב הג'ונגלים. נקדיש יום שלם כולל הכרות עם הג'ונגל בו הוא חבוי. הפירמידות הענקיות מוקפות בג'ונגל עשיר בבעלי חיים כפי שרק מרכז אמריקה יכולה להציע, ג'ונגל המשתנה בין בוקר לערב. הסיור כולל ארוחת צהריים.
לינה: פלורס

יום 17 פלורס – מעבר למקסיקו – מיסול הא ואגווה אזול

לאחר ארוחת הבוקר נצא בדרכנו אל הגבול עם מקסיקו, אותו נחצה סמוך לעיירה בית אל. ניסע לכיוון העיר פלנקה, כשבדרך נבקר במפלי מיסול הא ואגווה אזול שבג'ונגל הסמוך.
לינה: פלנקה

יום 18 פלנקה – קנקון

נצא לביקור באתר פלנקה (Palenque  ) המשמר מתחם ענק של מקדשים ואתרי פולחן של תרבות המאיה שנחפרו מתוך הג'ונגל למן המאה ה- 18 . נערוך ביקור מקיף בשרידי העיר ולאחר מכן ניסע לשדה התעופה הסמוך ונטוס אל קנקון, שבחצי האי יוקטן.
לינה: קנקון

יום 19 איסלה מוחרס

נשוט במעבורת אל אי הנשים, איסלה מוחרס, הממוקם 13 קילומטר צפונית מזרחית לקנקון, קרוב לאחת משוניות האלמוגים הרבות שבאזור. בתקופה הפרה-קולומביאנית היה האי מקום מקדשם של אלילי בני המאיה הזקנים ואילו היום הוא מוקד תיירותי מרהיב. לינה: קנקון

יום 20 קנקון - אירופה

לאחר חצי יום חופשי ניסע אחר הצהריים לשדה התעופה לטיסה לאירופה.

יום 21 אירופה - נתב"ג

נחיתה באירופה לקראת צהריים והמשך בטיסה לנתב"ג לאחר מספר שעות.
** ייתכן שינוי בסדר הביקורים

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
מחיר כולל:
 • טיסות בי"ל דרך יעד ביניים: ת"א–מקסיקו סיטי / קנקון– ת"א
 • מיסי נמל בי"ל (נכון ליום הפירסום המחיר עשוי להשתנות)
 • טיסות פנים בהתאם לתוכנית
 • תחבורה: אוטובוס תיירים נוח וממוזג
 • לינה: מלונות בדרגת תיירות ודרגה ראשונה
 • כלכלה: חצי פנסיון
 • מופע פולקלור
 • בקבוק מים לאדם ליום
 • טיפים לנותני השירותים המקומיים
 • מדריך ישראלי בכיר מצוות בריזה
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית
המחיר לא כולל
 • מיסי נמל המשולמים במקום במזומן
 • ביטוח בריאות ומטען – חובה על כל נוסע לרכוש ביטוח
 • ארוחות שלא הוזכרו
 • שתיה בארוחות הכלולות
 • הוצאות אישיות כגון כביסה
תנאי רישום וביטולים

הרישום יתבצע  באמצעות טופס רישום שיישלח למשרדנו. יש לודא טלפונית שאכן הוא הגיע.

דמי ביטול שרותי קרקע

למבטל בין 60 יום ועד 45 יום לפני היציאה  יהיו דמי הביטול 450 דולר
למבטל בין 30 יום ועד 14 ימים לפני יציאה יהיו דמי הביטול 1500 דולר
למבטל בין 13 ימים ועד 7 ימים לפני יציאה יהיו דמי הביטול 4000 דולר
למבטל בין 6 ימים ועד יום היציאה יהיו דמי הביטול מלאים

 • מניין הימים לפי מנין ימי העבודה בארץ
רישום, תאריך גביה , דמי קדימה ואפשרויות תשלום

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.
עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 500 דולר המהווה חלק ממחיר הטיול הסופי.
יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).
(תנאי הביטול למעלה הם ההסכם בין המטיילים לחברה, ללא קשר לגובה המקדמה המשולמת עם קבלת טופס הרישום).

אופן ותנאי תשלום בטיולי בריזה

התשלום יתבצע באמצעות טופס הרישום , בו יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.  יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.  

שער הדולר / יורו :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה.

אופן ותנאי תשלום בטיולי בריזה

התשלום יתבצע באחת מהדרכים הבאות:

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד, יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום. על טופס הרישום יצוין אופן התשלום המבוקש.

** בכל מקרה יוסדרו כל התשלומים לפני היציאה **

ביטוח ביטול נסיעה

אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לסדר ביטוח בריאות התקף מ-100 יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. התשלום בכל מקרה מחושב על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום הזמנת הביטוח מחברת הביטוח.
לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.
כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם.

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד.
מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….
יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':
1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת
      התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.
2  – הושבה מוקדמת מ- 24 שעות לפני ההמראה כרוכה ברוב המקרים בתוספת תשלום.
      התוספת משתנה מחברת תעופה אחת לשניה, בכל מקרה בריזה אינה מממנת הושבה כזו !!!
3 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!
פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (דיוויד).

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה למשרד הבריאות כדי לקבוע תור ללשכת הבריאות המחוזיות באזור מגוריך:
מס' הטלפון בכל רחבי הארץ – 5400*

לתשומת לבכם
 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים או כח עליון, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

טיול נעים מצוות בריזה