8 ימי טיול אל החוף האדריאטי (טיסות ישירות)

סלובניה וקרואטיה, הממוקמות בין הרי האלפים לים האדריאטי, הפכו מאז נפתחו לתיירות, לאחד היעדים המבוקשים לטיולים באירופה. נבקר בערי הבירה היפות, שמורות טבע מהיפות בעולם, אגמים צלולים, רכסים רמים, יער אלפיני ואתרים היסטוריים מעניינים.
הטיול ואופיו: 
זהו מסלול המשלב נופי טבע בהם הרים נישאים עם אתרים היסטוריים וערים יפות.
הטיול לא קשה פיזית, ומתאים למטייל חובב הטבע.  

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 ת"א - זאגרב - איזור לובליאנה

נצא אחה"צ  בטיסה ישירה מתל-אביב לזאגרב. לאחר הנחיתה ניסע למעבר הגבול הסלובני, ללינה בעיירה דומז'לה ליד לובליאנה הבירה.

יום 2 לובליאנה - קרופה - בלד - בוהין

סיור בלובליאנה בירתה של סלובניה היושבת על הנהר, נסייר בין הכנסיות והמונומנטים המעניינים, נמשיך לטייל לאורך הנהר החוצה את העיר לשני חלקים. נראה את בית העירייה והשעון המיוחד שלו, שוק הקשתות והקתדרלה הגדולה. נמשיך בנסיעה מערבה, נבקר בכפר קרופה, המשמר מאות בשנים את אמנות חרשי הברזל שראשיתה בתקופת הקיסרות האוסטרו – הונגרית. בסיום הביקור ניסע למלוננו ליד אגם בוהין.

לובליאנה
סלובניה
יום 3 בלד - קניון וינטגר - ההר ווגל - בוהין

ניסע לבלד הסמוכה, נצא לטיול טבע בקניון וינטגר – ערוץ נחל מוקף צמחיה ירוקה סבוכה המפלס דרכו בין הרים ויוצר אשדות ומפלים. נטייל בשבילים מסודרים לאורכו של הנהר הזורם בין קירות הקניון הזקופים. נשוב לאגם בוהין ונעלה ברכבל אל פסגת הר ווגל, ממנו נשקיף אל האלפים היוליים ובהם פסגת הטריגלב המרשימה. לינה: בוהין.

יום 4 מערת פוסטוינה - פליטויצ'ה

ניסע דרומה לכיוון חבל קרסט שנתן את שמו לתופעה מוכרת, הכוללת מערות  נטיפים. נבקר במערת פוסטוינה, השלישית בגודלה בעולם, בה זורם נהר תת קרקעי. אורכה של המערה כ- 22 ק"מ, והביקור בה נערך ברובו ברכבת חשמלית מיוחדת ומעט מאד ברגל. נמשיך לתצפית על טירת פרדיאמה הציורית, הבנויה לתוך מערה קרסטית עצומה, ונשמע את סיפורו של האביר ארזמוס, ה"רובין הוד" המקומי שסייע רבות לאיכרי האזור בימי הביניים. אחר הצהרים נמשיך דרומה, נחצה לקרואטיה הסמוכה ונלון באזור פארק פליטויצ'ה. 

יום 5 שמורת פליוויצ'ה - שמורת המפלים

את היום נקדיש לשמורת הטבע המופלאה פליטוויצ'ה שהוכרזה ע"י אונסק"ו כאתר מורשת עולמי. נסייר בשמורה העטורה ביער עבות, משובצת באגמים מרהיבים המשנים את צבעם בהתאם לשעות היום והשמש, ובה שוצפים מאות מפלים ומפלונים בסלעי הטרוורטין היוצרים סכרים טבעיים בין האגמים ונשפכים אחד לתוך השני. נשלב שייט על אחד האגמים, נתרשם משפע הירק והמים ומהרוגע השורה במקום. לינה: אזור פליטוויצ'ה.

שמורת פליוויצ'ה
שמורת פליוויצ'ה
יום 6 שמורת קרקא - שיבניק - טרוגיר

ניסע לשמורת אגמים נוספת, בדרכנו לעבר החוף הדלמטי:  נבקר בשמורה שגם בה שפע מים, אגמים ומפלים, בדרכם של המיים לעבר החוף שממערב. נשלב שייט קצר. 
נמשיך לעבר החוף האדריאטי, חולפים בכפרים שסבלו רבות ממלחמת האזרחים הקשה. בחוף המפורץ נגיע לעיירה שיבניק: היתה זו עיר חשובה תחת שלטון ממלכת ונציה מהמאה ה- 15, ובמאה ה-18 היתה תחת שלטון בית הבסבורג. במלחמת האזרחים 1991-1995 סבלה שיבניק מהתקפות "הצבא הלאומי היוגוסלבי" שבראשו עמדה סרביה כמדינה המשמעותית בכח זה. קתדרלת סנט ג'יימס והתיאטרון בן המאה ה- 19 ניזוקו קשה בשנים אלה. העיר נעימה לטיול, ובה נערוך ביקור עד אחה"צ. נמשיך ללינה וארוחת ערב באזור טרוגיר.

יום 7 טרוגיר - ספליט - החוף האדריאטי - דוברובניק

החוף המפורץ של דלמטיה ידוע באיים הרבים שיש לאורכו (למעלה מ- 1100 איים) וביופים של מפרציו. מצד שני, נוכחותה של איטליה מעבר לים הצר, ובעיקר השפעתה של ממלכת הימים האדירה של ונציה בעבר, השאירו חותמם על אגפו המזרחי של הים האדריאטי, בו אנחנו מטיילים. 
נגיע לטרוגיר, הנחשבת לקומפלקס הגותי – רומי המושלם ביותר בכל מרכז אירופה.
הגרעין הימי – ביניימי של העיר מוקף חומה ומעליה מתנוסס מגדל המבצר (מהמאה ה- 15). 
נטייל בין אתרי העיר המרשימים ובהם כ- 10 כנסיות, מבנים החל מהמאה ה- 13 ועוד ועוד.
נמשיך מטרוגיר לאורך החוף דרומה, לעיר הנמל ספליט: זו עיר נמל חשובה מאד בחבל דלמטיה, ואחת הערים הגדולות של קרואטיה דהיום. בעיר העתיקה נבקר במתחם הגדול שבמרכזו ארמונו הרומי של דיוקליטיאנוס בן המאה  המאה ה-3 לספירה. כיום זהו אתר מורשת עולמית. נמשיך ונסקור את האתרים המרכזיים בעיר ונבקר בשוק הפתוח, הגדול ביותר בחוף האדריאטי. 
נעבור בעיירה מקרסקה הציורית, בה נמצא שוק דגים מענין, ועוד נבקר בעיירה המשוחזרת ליופי – סטון –  המשרה על המטייל אוירת ימי ביניים, כפי שמעט ערים עושות. בערב נגיע לדוברובניק: פנינת הים האדריאטי. לינה וארוחת ערב במקום.

החוף האדריאטי
דוברובניק
יום 8 דוברובניק וחזרה לארץ

עיר הנמל החשובה, דוברובניק, מוכרת לנו מצילומיה וגגותיה האדומים על רקע הכחול של הים האדריאטי ולא בכדי זכתה לכינוי "פנינת הים האדריאטי". זוהי עיר נמל עתיק עוד מהמאה ה-13 שהתמודדה על השליטה בים עם יריבתה החזקה – ונציה. 
בשנת -1418 בוטל בדוברובניק הסחר בעבדים, ומאז חרטה על דיגלה את המילה "חירות"  (Libertas). 
במהלך מלחמת האזרחים סבלה העיר הפצצות מהרכס המשקיף מעליה אבל הגגות הפגועים שוקמו זה מכבר.
נקדיש את היום לסיור בעיר העתיקה היפהפיה, המוקפת חומה איתנה,  נראה את שער העמודים (Pile Gate) נמשיך אל ארמון ספונצה (Sponza), נבקר במוזיאון ובבית המרקחת העתיק. 
אחה"צ נהנה מזמן חופשי במדרחוב המצועצע העשיר בחנויות מותגים ובערב נצא אל שדה התעופה בצ'בטאט לטיסה חזרה לארץ.

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
המחיר כולל: 
 • טיסות  ישירות ת"א – זאגרב / דוברובניק – ת"א  ( עם סנדור )
 • מסי נמל והיטלי דלק (נכון ליום פרסום ההצעה. מחיר הטיול יעודכן בהתאם לשינויים)
 • הסעות מהמדרשה לנתב"ג וחזרה 
 • לינה בבתי מלון ברמת תירות טובה וברמה ראשונה, בחדרים זוגיים 
 • כלכלה: חצי פנסיון ארוחת בוקר וערב במלונות   
 • תוכנית סיורים מלאה
 • תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג עפ"י התכנית 
 • מדריך : צולי כהן 
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית כנדרש
 • כניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית הטיול
 • טיפים לנותני השרותים בחו"ל 
 • פגישת קבוצה עם מדריך הטיול – כשבוע לפני היציאה
המחיר אינו כולל:
 • ביטוח בריאות ומטען
 • ארוחות שאינן כלולות
 • שתיה בארוחות מוזמנות 
 • הסעות בארץ
 • הוצאות בעלות אופי אישי
הטיסות לטיול 

3 בספטמבר טיסת סנדור  LY5181 לזגרב (בירת קרואטיה). המראה בשעה 
16:40 ונחיתה בשעה 19:10. 
10 בספטמבר טיסת סנדור  LY5188 ממריאה מדוברובניק בשעה 20:00 ונוחתת בשעה 00:35 (למחרת).

תנאי ביטול  
 • 45-60 יום לפני היציאה לטיול – 220 יורו
 • 31-44 יום לפני היציאה לטיול – 485 יורו   
 • 14-30 יום לפני יציאה לטיול – 1195 יורו     
 • 7-13 ימים לפני היציאה לטיול – 1350 יורו .     
 • פחות מ- 7 ימים לפני היציאה לטיול – דמי ביטול מלאים 

* מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)
שער היורו  :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה . 
לשימת לב המזמין,
כי המדובר במוצר פרימיום וייחודי הכרוך בהשקעה והתאמה ללקוח, כאשר הזמנה מסוג זה אינה מבוצעת במכר מרחוק על פי שיווק אינטרנטי או דומה לכך.
יש לשים לב לתנאי הביטול הנקבעים בהתאם לספקי השירות השונים, כמו כן, כל ביצוע הזמנה מחייב אישור הלקוח מראש והסכמתו כי קרא מלא התנאים לרבות העובדה, כי עסקאות מסוג זה אינן מבוצעות באינטרנט, אלא באישור פרונטלי של הלקוח (לא מכר מרחוק), על כל ביצוע הזמנה מסוג זה יחולו הוראות חוק הגנת הצרכן בתנאים המתאימים.

הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.
** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה, למספר  03-5440055
    או מייל : info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול .
מחובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!
ביטוח ביטול נסיעה – טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!
אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לרכוש  ביטוח בריאות התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו חצי שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח. 
לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח. 
כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם. 
אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו. 

רישום, תאריך גביה , דמי קדימה ואפשרויות תשלום 

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.
עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 220 יורו לאדם המהווה חלק ממחיר הטיול הסופי.
יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).
(תנאי הביטול למעלה הם ההסכם בין המטיילים לחברה, ללא קשר לגובה המקדמה המשולמת עם קבלת טופס הרישום). 

אופן ותנאי תשלום בטיולי בריזה 

התשלום יתבצע באמצעות טופס הרישום, שישלח אליכם בעקבות פנייתכם להרשמה לטיול. בטופס יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות: 

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.  יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.  

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית.
קבלות: חברת בריזה מתנהלת בתוך קבוצת מונה טורס והקבלות יישאו את שם חברת האם קבלה ממוחשבת  תישלח אליכם במייל או בדואר. 

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון 

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה 

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….
יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד': 
1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת 
       התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.
2  – הושבה מוקדמת מ- 24 שעות לפני ההמראה כרוכה ברוב המקרים בתוספת תשלום.
       התוספת משתנה מחברת תעופה אחת לשניה, בכל מקרה בריזה אינה מממנת הושבה כזו !!!
3 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!
פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide). 

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה 

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.  

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה ללשכות הבריאות המחוזיות באזור מגוריך: 
טלפון כלל ארצי:  *5400

לתשומת לבכם
 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש. 
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

בברכת טיול נעים מצוות בריזה