8 ימי טיול של מיתוס ומסתורין עתיק יומין

סרדיניה לא זכתה ליהנות משמעותית מתנופת הפיתוח של אירופה, וזהו גם קיסמה.
אוכלוסייה אותנטית, חופים בתוליים ותרבות עתיקת יומין של יורדי ים מלווים את הטיול המהוה חוויה יוצאת דופן גם לאלה שראו מקומות רבים על הגלובוס. סרדיניה, האי האקזוטי, עולה מהים בין חופי איטליה וצרפת  ושייכת לאיטליה. הבידוד מתרבויות הסביבה אפשר לתושבי האי לפתח תרבות ומסורת ייחודית. מאידך, יתרונותיו האסטרטגיים של האי במרכזו של הים התיכון, משכו אליו ניסיונות פלישה רבים. תושבי האי עמדו בעוז ובתחבולות מולם, שרידי מבנים יוונים, רומיים וביצורים של נסיכויות מהיבשת מעידים על הדרמות שהתחוללו על החופים הנפלאים ועל מגוון תרבויות שהשתלבו במסורת ובהיסטוריה של האי. בטיולנו ניפגש עם פאר העבר ועם בני האי בערים המודרניות ובכפרים המסורתיים הנצמדים למסורת ולמצוקי הרכסים המרוחקים. נתבשם מהנופים הפראיים והחופים הנפלאים ונטייל בשמורות הטבע הייחודיות.

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 טיסה לסרדיניה – קליירי – ביקור בגת שמנים - קרבוניה

נמריא מנתב"ג לסרדיניה דרך רומא ונגיע בשעות הבוקר לקליארי (Cagliari) שבסרדיניה. לאחר התארגנות, ניסע צפונה לביקור בגת עתיק, בו נתוודא לתהליך הפקת שמן הזית כחלק ממסורת עתיקה ונזכה לטעימות שמן הזית המקומי. בתום הביקור, ניסע לקו החוף המערבי של אי ונגיע לקראת ערב לבית המלון.  ארוחת ערב ולינה באזור קרבוניה.

יום 2 ביקור באי סאן אנטיוכו, ביקור במוזיאון ומסורת לארכיאולוגיה - סדנת אוכל סרדי - ברומיני

אחר ארוחת הבוקר, ניסע דרומה לעבר האי הקטן סן אנטיוכו (San Antioco) המחובר לסרדיניה בגשר מודרני הנמתח על פני 200 מ', במקום הגשר הרומי העתיק שאת שרידיו נוכל לזהות בדרך. האי סן אנטיוכו אפוף במסתורין הקשור למסורות עתיקות ולשמות של אתרים,כגון הביקור באתר ה"תופת", המזכיר את נוכחות הפיניקים שהגיעו לכאן מארץ כנען והביאו איתם את המנהגים של הקרבת אדם. כמה פסיעות משם נבקר במוזיאון הארכיאולוגי בו נצפה בסרט ובמוצגים השונים המעידים על התרבות הקדומה שהתקיימה באזור.
בתום הביקור, ניסע מזרחה בדרך נוף הררית, בין כפרים המשמרים מסורות קדומות של מלחמות בשלטון ושמירה על הכבוד המשפחתי. בצהריים, נגיע לברומיני – כפר קטן עם ממצאים חשובים מתקופת הנוראגים. נפגוש כאן תושבת המקום שתלמד אותנו את רזי המבטח הסרדי ונוכל להתנסות ולטעום את המטעמים. ארוחת ערב מלווה במופע פולקלור ולינה בברומיני.

חוף בסרדיניה
צוקים בסרדיניה
יום 3 נוראג סן נורסי - נאורו: ביקור במוזיאון אתנוגרפי – טיול באזור הברבג'יה - נואורו

בשעות הבוקר, נבקר בכפר ברומיני (Barumini)  בו נחשף מבנה אבן גדול ומרשים סו-נורקסי Su Nuraxi) ). תהיה זו הזדמנות להתרשם ולנסות להבין את התופעה הייחודית לאי סרדיניה – "התרבות הנוראגית"; 7000 מבנים פזורים באי ובתוכם נמצאו מבני מגורים שבהם כלי מתכת מעובדים ברמה גבוהה. ראשיתם באלף השני לפני הספירה ואחדים המשיכו להיות בשימוש עד התקופה הרומית. המשך היום יוקדש לאזור הברבג'יה, אזור הררי שומם המשתרע במרחבים של רכס הרי הגנרג'נטו. על מנת להכיר מקרוב את תושבי ההרים ואת מנהגיהם, נצא לטיול קצר בטבע של הרי הברבג'יה, אותו אזור מבודד שהצליח להתנגד לכיבוש הרומאי ולשמור על מסורת ייחודית מימי הנוראגים. החספוס של השטח עולה בקנה אחד עם החיספוס של תושבי האזור, למרות העובדה כי מדובר באיזור שבו קיים הריכוז הגבוה ביותר בעולם של גברים שעברו את גיל 100. בתום הטיול בטבע, שיכורים מ"אוויר הרים צלול כיין",נמשיך בנסיעה בפנים האי, לאזור ההרים. נתחיל את הביקורים במוזיאון האתנוגרפי המרכזי של סרדיניה בעיירה נואורו (Nuoro), בו נרחיב את ההיכרות עם הווי החיים המסורתי והאמנות העממית. ארוחת ערב ולינה בנואורו.

יום 4 אורגוסולו – ארוחת רועים בטבע – קוסטה סמרלדה

בשעות הבוקר, ניסע ונבקר באחת מפנינות האי – עיירת הגרפיטי  אורגוסולו (Orgosolo) שעל קירות בתיה מצוירים סיסמאות וציורים בעלי משמעות פוליטית וחברתית, כתובות מחאה וביקורות כלפי השלטון. בשעות הצהריים, נעצור בלב היער לארוחת רועים טיפוסית המלווה בטעמים מיוחדים ובפולקלור מקומי. לאחר הארוחה החוויתית, ניסע לקוסטה סמרלדה על קו החוף המזרחי של סרדיניה ונטייל לאורך החוף ברכבת קטנה שתעבור מעל החופים הזהובים עם מי התכלת ולאורך בתי הנופש המפוארים שנבנו באזור. ארוחת ערב ולינה באזור קוסטה סמרלדה.

יום 5 איי מדלנה – "קברי הענקים" – קוסטה סמרלדה

בבוקר, נמשיך לפלאו, ממנה נצא לשייט קצר במעבורת לאיי לה מדלנה וקאפררה. זוהי קבוצת איים הנמצאת בצפון מזרח סרדיניה. האי הגדול מביניהם הוא האי לה מדלנה ושטחו 20 קמ"ר. באי קאפררה, נראה את ביתו של גיבור התרבות החשוב ביותר באיטליה – גריבלדי – אשר איחד את המדינה במאה ה-19 והפך לדמות נערצת על ידי האיטלקים. חזרה לפלאו. ניסע ל"קברי הענקים", אתר ארכיאולוגי מהתקופה הנוראגית המזוהה כאתר פולחן שהשתמר במהלך השנים. ארוחת ערב ולינה באזור קוסטה סמרלדה.

יום 6 תרבות המכשפות – ביקור במוזיאון השעם - אלגרו

בשעות הבוקר, ניסע לעיירה מבודדת בה נבקר במוזיאון קטן המספר את סיפורן של נשים מיוחדות בתרבות הסרדית: כאן ניחשף לסודות אפלים ודמויות שקיימו מסורת עתיקת יומין. נמשיך בנסיעה לצד המערבי של האי בנוף ייחודי של עצי שעם. נעצור לביקור במוזיאון כפרי בו נתוודא לתהליך ייצור פקקי השעם ועוד. לקראת ערב, נגיע לאלגרו, המכונה בפי המקומיים "ברצ'לונטה של סרדיניה". ארוחת ערב ולינה באלגרו.

קליארי סרדיניה
סרדיניה
יום 7 אלגרו - קליארי

לאחר ארוחת הבוקר, נבקר בין חומות העיר העתיקה של אלגרו ונראה את ההשפעה הספרדית החזקה ונשמע את השפה הקטלונית שעדיין מתנגנת ברחובות. נתרשם מ"מגדל היהודים", עדות לקהילה יהודית משגשגת, נראה את הקתדרלה המוקדשת למריה הקדושה ובסמוך לה, זכר לרובע היהודי של ערב גירוש ספרד. לבסוף, נבקר בנמל העתיק ונערוך היכרות עם טיילת החומות. בתום הסיור במקום, נמשיך בנסיעה לקליארי. ארוחת ערב ולינה בקליירי.

יום 8 קליירי - ת"א

לאחר ארוחת הבוקר, נתחיל בסיור בקליארי (Cagliari), בירת סרדיניה. נבקר בעיר הגדולה הבנויה על שבע גבעות (בדומה לרומא, איסטנבול וליסבון). העיר העתיקה השתרעה על גבעה בראשה נבנה המבצר שהגן על מוסדות השלטון (מהמאה ה-13). נסייר בין חומות העיר ונראה את בית הכנסת שהפך לכנסיה.בשעות הצהריים, ניסע לשדה התעופה לטיסה חזרה ארצה.
(*) הערה: ייתכנו שינויים  בסדר הביקורים
(**) ייתכן ביטול שייטים בהתאם לתנאי מזג האוויר והים

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
המחיר כולל
 • טיסות:  : טיסות בינלאומיות ישירות לסרדיניה וחזרה
 • מלונות: ברמת תיירות טובה
 • כלכלה: על בסיס חצי פנסיון.
 • מופעי פולקלור בהתאם לתכנית
 • תחבורה: נסיעות והעברות באוטובוס מיוחד לתיירים, נח וממוזג לאורך כל הטיול. כלי תחבורה אחרים (כלי שיט, מעבורות ,רכבות זעירות וכיו"ב) לפי התוכנית.
 • ביקורים וכניסות: ביקורים וכניסות לכל האתרים על פי התוכנית המפורטת. כניסות בתשלום הכלולות במחיר- לפי הפרוט בנספח להצעה.
 • בילוי: ערב פולקלור.
 • הדרכה: צוות בריזה ומדריכים מקומיים דוברי אנגלית כנדרש
 • מיסי נמל והיטלי דלק בנתב"ג ובחו"ל כ- 250 דולר מעודכנים נכון ליום הגשת ההצעה. ייתכנו שינויים והמחיר הסופי ייקבע ע"י חברות התעופה במועד קבלת כירטוס הטיסה ובסמוך למועדי יציאת הטיול.
 • תשר לכל נותני השירותים בחו"ל.
 • מערכת שמע אישית לכל מטייל.
 • מפגש קבוצה לפני הטיול.
המחירים אינם כוללים
 • עדכון למיסי דלק ומיסי נמל – ראו הערה בסעיף "המחירים כוללים" תחת תת סעיף "כללי".
 • מסמכים-  הוצאת דרכון ו/או הארכת תוקפו. על  הדרכון להיות בתוקף חצי שנה מיום היציאה.
 • ביטוח נסיעות רפואי ומטען סטנדרטי או מורחב וכן והטסה רפואית.
 • ארוחות שאינן כלולות  
 • שתיה בארוחות המוזמנות
 • הוצאות בעלות אופי אישי
טיסות
 • יציאה מנתבג בשעה 05:55, נחיתה בקליירי בשעה 08:55
 • חזרה מקליירי בשעה 10:00, נחיתה בנתב"ג בשעה 14:35
בתי מלון
 • Cagliari– T Hotel 4* (או דומה לו)
 • Carbonia – Lu Hotel 4* (או דומה לו)
 • Fonni  – Agriturismo Donnortei 3*  (או דומה לו)
 • Golfo di Cugnana  – Hotel Colonna 4*  (או דומה לו)
 • Alghero  – Hotel Calabona 4*  (או דומה לו)
רישום, אפשרויות תשלום ודמי קדימה

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.
עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 300 יורו ממחיר הטיול הסופי.
יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).
על טופס הרישום יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

 1. –        עד 3 תשלומים בכרטיסי אשראי, על פי שער העברות והמחאות גבוה ביום החיוב.
        בטופס ההרשמה, בין שאר הפרטים, יש למלא פרטי כרטיס אשראי. על סמך זה אנחנו מעבירים מקדמות לספקים בחו"ל. את חיוב כרטיסי האשראי בפועל אנחנו מבצעים כשבועיים לפני היציאה לטיול, אלא אם תבקש/י מועד אחר, לפני חיוב הקבוצה.
  2 –   למבקשים תשלומים: התשלום הראשון ירד במועד חיוב חשבונך הסמוך למועד חיוב הכרטיס על ידינו.
        כל התשלומים ירדו בסכום שקלי שווה, על פי שער העברות גבוה ביום חיוב הכרטיס על ידינו.

3 –    בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.
4 –  אפשרי התשלום בצ'קים דחויים  
הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים
שווים ללא ריבית
שער היורו :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה  
** בכל מקרה יוסדרו כל התשלומים לפני היציאה **

ביטולים

המבטל השתתפותו  90 עד 60 ימי עבודה  ממועד היציאה,  יחויב ב- 300 יורו
המבטל השתתפותו  59 עד 30 ימי עבודה  ממועד היציאה,  יחויב ב- 800 יורו
המבטל השתתפותו  29 עד 15 ימי עבודה ממועד היציאה,  יחויב ב-   1200 יורו
המבטל השתתפותו בתוך  14 עד 8 ימי עבודה ממועד היציאה , יחויב ב- 1500 יורו
המבטל השתתפותו בתוך  7 ימי עבודה  ממועד היציאה , יחויב במלוא מחיר הטיול
ימי עבודה: א' -ה', לא כולל ימי ו', שבת, ערבי חג וחגים
ביטוח ביטול נסיעה – טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!
אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לרכוש  ביטוח בריאות התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו חצי שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח.
לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.
כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם.
אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו.

הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.
** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה,
לפקס מספר  03-5440055 או מייל : info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול.
מחובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות…
יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':
1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.
2 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!
פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.
לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי. אין לבריזה כל התחייבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה למשרד הבריאות כדי לקבוע תור ללשכת הבריאות המחוזיות באזור מגוריך:   מס' הטלפון בכל רחבי הארץ – 5400*

לתשומת לבכם
 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

בברכת טיול נעים מצוות בריזה

צפו >> כל הטיולים המאורגנים לסרדיניה