11 ימי טיול – בעקבות יורדי ים ורועים

סרדיניה וקורסיקה לא זכו ליהנות משמעותית מתנופת הפיתוח של אירופה, וזהו גם קיסמם.
אוכלוסייה אותנטית, חופים בתוליים ותרבות עתיקת יומין של יורדי ים מלווים את הטיול המהוה חוויה יוצאת דופן גם לאלה שראו מקומות רבים על הגלובוס. סרדיניה וקורסיקה, שני  האיים האקזוטיים, עולים מהים בין חופי איטליה וצרפת ומופרדים ע"י מפרץ בוניפציו וכיום גם ע"י שייכות מדינית. סרדיניה שייכת לאיטליה, קורסיקה לצרפת. הבידוד מתרבויות הסביבה אפשר לבני האיים לפתח תרבות ומסורת ייחודית. מאידך, יתרונותיהם האסטרטגיים של האיים ההרריים משכו אליהם ניסיונות פלישה רבים. בני האיים עמדו בעוז מולם, אך שרידי מבנים יוונים, רומיים וביצורים של נסיכויות מהיבשת מעידים על הדרמות שהתחוללו על החופים הנפלאים ועל מגוון תרבויות שהשתלבו במסורת ובהיסטוריה של האיים. בטיולנו ניפגש עם פאר העבר ועם בני האיים בערים המודרניות ובכפרים המסורתיים הנצמדים למסורת ולמצוקי הרכסים המרוחקים. ונתבשם מהנופים הפראיים והחופים הנפלאים ושמורות הטבע הייחודיות.

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 ת"א - רומא – מעבורת לסרדיניה

טיסת בוקר מנתב"ג לרומא. לאחר התארגנות, נתחיל בסיור מקיף ברומא ונראה את האתרים החשובים של העיר כגון הקולוסיאום המרשים בגודלו, בצורתו, מבנה עוצמתי ומעורר יראה שעל-פי האגדה, "כל זמן שהקולוסיאום יעמוד על תילו, רומא תתקיים וכל זמן שרומא תתקיים – העולם יתקיים". נמשיך בסיור ונעבור דרך כיכר נאבונה (Piazza Navona)  המתהדרת ביצירת אומנות של האמן ג'ובאני לורנצו ברניני מרשימה ביותר, מזרקת ארבעת הנהרות (Fontana dei Fiumi), כנסיית סן לואיג'י דיי פרצ'זי (San Luigi dei Francesi) בה נתרשם מיצירותיו של קאראווג'ו העושות שימוש דרמטי במשחקי אור וצל ועוד אתרים רבים, ככל שיותיר הזמן והכוח. בשעות אחר הצהריים, נעזוב את רומא וניסע מערבה לנמל ממנו ניקח מעבורת לילה לכיוון אולביה (סרדיניה). ארוחת ערב ולינה במעבורת.

יום 2 אולביה - נאורו: ביקור במוזיאון האתנוגרפי - ארוחה עם רועים - אורגוסולו

עם הגעה לאולביה, ניסע לכיוון רכס הרי הברבאג'יה. נתחיל את הסיור בביקור במוזיאון האתנוגרפי המרכזי של סרדיניה בעיירה נואורו (Nuoro), בו נרחיב את ההיכרות עם הווי החיים המסורתי והאמנות העממית. בתום הביקור, ניסע בלב ההרים ונעצור בלב היער (אם מזג האוויר יאפשר) לארוחת צהריים טיפוסית עם רועים. ניסע ונבקר באחת מפנינות האי – עיירת הגרפיטי אורגוסולו (Orgosolo) שעל קירות בתיה מצוירים סיסמאות וציורים בעלי משמעות פוליטית וחברתית, כתובות מחאה וביקורות כלפי השלטון. לקראת ערב נגיע לפוני בלב ההר של סרדיניה. ארוחת ערב מלווה בפולקלור מקומי ולינה בפוני.

קסטל סרדו סרדיניה איטליה
סרדיניה
יום 3 ביקור בנוראג לוסה - אלגרו

לאחר ארוחת הבוקר, ניסע מערבה בדרך נוף הררית, בין כפרים המשמרים מסורות קדומות של מלחמות בשלטון ושמירה על הכבוד המשפחתי. נגיע לנוראג הייצוגי, הפוטוגני במיוחד, של לוסה Losa ונשמע על התרבות הנוראגית המאפיינת את האי. נמשיך בנסיעה לעבר קו החוף המערבי עד שנגיע לאלגרו. נבקר באתרי העיר העתיקה, המכונה בפי המקומיים "ברצ'לונטה של סרדיניה", נראה את ההשפעה הספרדית החזקה ונשמע את השפה הקטלונית שעדיין מתנגנת ברחובות. נתרשם מ"מגדל היהודים", עדות לקהילה יהודית משגשגת, נראה את הקתדרלה המוקדשת למריה הקדושה ובסמוך לה, זכר לרובע היהודי של ערב גירוש ספרד. לבסוף, נבקר בנמל העתיק ונערוך היכרות עם טיילת החומות. ארוחת ערב ולינה באלגרו.

יום 4 טמפיו פוזאניה - ארזאקנה - קסטה סמרלדה

בשעות הבוקר, ניסע לפנים האי לאזור גידול עץ אלון השעם. במהלך הנסיעה נראה את העצים הערומים ונגיע למוזיאון השעם, בו נתוודא לתהליך ייצור מוצרי השעם השונים. בתום הביקור, ניסע בקרבת מקום, לעיירה מבודדת בה נבקר במוזיאון קטן המספר את סיפורן של נשים מיוחדות בתרבות הסרדית: כאן ניחשף לסודות אפלים ודמויות שקיימו מסורת עתיקת יומין. נמשיך בנסיעה ל"קברי הענקים", אתר ארכיאולוגי מהתקופה נוראגית המזוהה כאתר פולחן שהשתמר במהלך השנים. לקראת ערב, נגיע למלון לארוחת ערב ולינה באזור קוסטה סמרלדה.

יום 5 קוסטה סמרלדה - פורטו צ'רבו - איי מדלנה

בבוקר, ניסע לאורך קו החוף המערבי של קוסטה סמרלדה בין חופי האיזמרגד המפורסמים, שבין מפרציהם התכולים פזורות וילות של עשירי העולם. נגיע לפורטו צ'רבו, עיירה יוקרתית המתהדרת בנמל יאכטות מפוארות. נערוך סיור קצר בעיירה הקטנה ונמשיך לנמל בפלאו, ממנו נצא במעבורת לשייט קצר לאיי מדלאה וקפררה. זוהי קבוצת איים הנמצאת בצפון מזרח סרדיניה. האי הגדול מביניהם הוא האי מדלנה ושטחו 20 קמ"ר. באי קאפררה, נמצא ביתו של גיבור התרבות החשוב ביותר באיטליה – גריבלדי – אשר איחד את המדינה במאה ה-19 והפך לדמות נערצת על ידי האיטלקים. חזרה במעבורת לפלאו ומשם חזרה לארוחת ערב ולינה במלון בקוסטה סמרלדה.

 

יום 6 מעבורת לבוניפציו (קורסיקה) - אג'קסיו

נתחיל את היום בנסיעה צפונה ונגיע לעיירת הנמל סנטה תרזה די גאלורה, ממנה נעלה על המעבורת שתעביר אותנו לכיוון בוניפציו שבקורסיקה. עיירה זו המכונה לעיתים "גיברלטר הקורסיקנית" צופה אל האי השכן סרדיניה מעברו של מיצר בן 12 ק"מ. העיר יושבת על רמה סלעית מעל לנמל טבעי, בו עוגנות מעבורות (שמגיעות מסרדיניה וסיציליה) ויכטות. העיר המודרנית כיום, נוסדה בשנת 828 בידי בוניפ'ציו II שהיה שליט של טוסקנה, במסעו לעבר אפריקה עגן במקום ועמד על חשיבות נקודת היישוב. העיר הוקפה חומה ובנקודות אסטרטגיות נבנו מגדלי שמירה. עם הגעתנו לבוניפציו, נעלה לעיר העתיקה ברכבת קטנה ונשוטט בעיר סביב החומות. נבקר בקתדראלה העתיקה ובשער העיר ששרדו בו אמצעי ההגנה על הכניסה הראשית לעיר. משם, ניסע לאורך קו החוף המערבי עד שנגיע לביקור באתר הפרהיסטורי בפיליטוסה  (Filitosa)שנחשב לאתר הפרהיסטורי החשוב באי. כאן נראה ריכוז מדהים של מנהירים: פסלי אבן מונוליתיים מרשימים  ועליהם מגולפים דמויות בני אדם. לצד עמודי האבן נחשפו שרידי מגורים של אוכלוסייה לפני כ- 10,000 שנים. נמשיך בנסיעה לבירת האי – אג'קסיו. ארוחת ערב ולינה באג'קסיו.

חוף קורסיקה
חוף קורסיקה
יום 7 אג'קסיו - איי לה פרטה

עם בוקר נצא לסיור רגלי באג'קסיו, נבקר בכיכרות המרכזיים, נשוטט בסמטאות העיר העתיקה ונבקר בבית הולדתו של נפוליאון בונפרטה. בשעות הצהריים, ניסע מחוץ לעיר לעבר איי לה פרטה, שמורת טבע ייחודית הצופה אל הים ונטייל רגלית לאורך מצוקי המפרץ. ארוחת ערב ולינה באזור אג'קסיו.

יום 8 קרג'ז - הקאלנק של פיאנה - פורטו - קורטה

בבוקר, נצא מהעיר לכוון פארק סלעי הגרניט – לה-קלאנק (Les Calanches), נטייל בינות הסלעים האדומים ועצי האורן הגדולים. בדרך, נעצור בקרג'ז – עיירה עם קטנה ולה סיפור מעניין על שתי הכנסיות הניצבות האחת מול השניה. נמשיך צפונה לפורטו, עיר נמל המוקפת אזור ימי המשמש כיום כשמורת טבע יבשתית וגם ימית, ובה מגוון ביולוגי חשוב ביותר. חלק מהשמורה סגור בפני מבקרים מתוך רצון לתת לבעלי החיים והצומח להתפתח ללא מגע אנושי. לאחר סיור קצר במקום, נמשיך לקורטה השוכנת בלב האי בצומת דרכים חשובה, על הדרך היורדת לחוף המזרחי וגם למערבי. ארוחת ערב ולינה בקורטה.

יום 9 קורטה - בסטיה

נתחיל את היום בסיור בקורטה העתיקה, אליה נטפס בעסרת רכבת קטנה היכולה לנסוע ברחובותיה הצרים.
נבקר בעיר שהייתה בעבר בירת קורסיקה, בה החל פסקל פאולי את המרד בממלכת גנואה – 1755, ובה ניסח את החוקה הדמוקרטית הראשונה של קורסיקה. נראה את המצודה היפה החולשת על העיר ונשוטט בין סמטאות העיר. בתום הביקור, נמשיך צפונה לבסטיה, עיר נמל גדולה וחשובה. לאחר סיור היכרות בעיר, ניסע למלון לארוחת ערב ולינה.

טירה בקורסיקה
סרדיניה
יום 10 בסטיה - ניס

בשעות הבוקר המוקדמות, ניסע לנמל, משם נעלה על מעבורת שתיקח אותנו לניס, בירת הריביירה הצרפתית, אליה נגיע בשעות הצהריים המוקדמות. נערוך סיור בניס, בעיר העתיקה, נטפס לשרידי המבצר ונאכל גלידה טעימה, עדות לשלטון האיטלקי עד סוף המאה ה-19. ארוחת ולינה בניס.

יום 11 ניס - ת"א

התארגנות ונסיעה לנמל התעופה של ניס לטיסת בוקר ארצה.
(*) הערה: ייתכנו שינויים  בסדר הביקורים
(**) ייתכן ביטול שייטים בהתאם לתנאי מזג האוויר והים

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
       המחיר כולל
 • טיסות:  : טיסות בינלאומיות סדירות הלוך לרומא וחזרה מניס
 • מיסי נמל והיטלי דלק בנתב"ג ובחו"ל נכונים ליום הגשת ההצעה. ייתכנו שינויים והמחיר הסופי ייקבע ע"י חברות התעופה במועד קבלת כירטוס הטיסה ובסמוך למועדי יציאת הטיול.
 • מלונות: ברמת תיירות טובה
 • כלכלה: על בסיס חצי פנסיון
 • תחבורה: נסיעות והעברות באוטובוס מיוחד לתיירים, נח וממוזג לאורך כל הטיול. כלי תחבורה אחרים (כלי שיט, מעבורות ,רכבות זעירות וכיו"ב) לפי התוכנית.
 • מעבורות לפי התכנית.
 • ביקורים וכניסות: ביקורים וכניסות לכל האתרים על פי התוכנית המפורטת. כניסות בתשלום הכלולות במחיר- לפי הפרוט בנספח להצעה.
 • בילוי: ערב פולקלור.
 • הדרכה: מדריך בריזה מומחה ליעד ומדריכים מקומיים דוברי אנגלית כנדרש
 • תשר לכל נותני השירותים בחו"ל (לא כולל המדריך הישראלי).
 • מערכת שמע אישית לכל מטייל.
 • מפגש קבוצה לפני הטיול.
       המחירים  אינם כוללים
 • עדכון למיסי דלק ומיסי נמל – ראו הערה בסעיף "המחירים כוללים" תחת תת סעיף "כללי".
 • מסמכים-  הוצאת דרכון ו/או הארכת תוקפו. על  הדרכון להיות בתוקף חצי שנה מיום היציאה.
 • ביטוח נסיעות רפואי ומטען סטנדרטי או מורחב וכן והטסה רפואית.
 • ארוחות שאינן כלולות  
 • שתיה בארוחות המוזמנות
 • הוצאות בעלות אופי אישי
  רישום, אפשרויות תשלום ודמי קדימה 

  ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.
  עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 300 יורו ממחיר הטיול הסופי.
  יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).
  על טופס הרישום יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

  • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.  יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
  • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.  

  הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית
  שער הדולר / יורו :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה .
  ** בכל מקרה יוסדרו כל התשלומים לפני היציאה **

  דמי ביטול

  מ-90 יום   ועד 45 יום לפני היציאה –  300 יורו
  44-34 יום לפני היציאה לטיול – 1200 יורו
  21-33 יום לפני היציאה לטיול – 1750 יורו   
  8-20 יום לפני היציאה לטיול –   2500 יורו
  פחות מ-8 ימים לפני היציאה לטיול – מלוא מחיר הטיול
  * מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א'-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)
  בחישוב מניין ימי עבודה המוזכרים לעיל יחושבו ימים א'-ה', להוציא ערבי חג וימי חג.

  לשימת לב המזמין

  מדובר במוצר פרימיום וייחודי הכרוך בהשקעה והתאמה ללקוח, כאשר הזמנה מסוג זה אינה מבוצעת במכר מרחוק על פי שיווק אינטרנטי או דומה לכך.
  יש לשים לב לתנאי הביטול הנקבעים בהתאם לספקי השירות השונים, כמו כן, כל ביצוע הזמנה
  מחייב אישור הלקוח מראש והסכמתו כי קרא מלא התנאים לרבות העובדה, כי עסקאות מסוג זה
  אינן מבוצעות באינטרנט, אלא באישור פרונטלי של הלקוח )לא מכר מרחוק(, על כל ביצוע הזמנה מסוג זה יחולו הוראות חוק הגנת הצרכן בתנאים המתאימים.

  הבהרות לגבי ביטולים

  דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
  ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.
  **  ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה,
  לפקס מספר  03-5440055
  או מייל : info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול .
  חובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!
  ביטוח ביטול נסיעה – טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!
  אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לרכוש  ביטוח בריאות התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו חצי שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח.
  לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.
  כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם.
  אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו.

  אופן ותנאי תשלום בטיולי בריזה

  התשלום יתבצע באמצעות טופס הרישום , בו יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

  • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.  יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
  • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.  

  הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית.

  מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון

  כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

  מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה

  אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….

  יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':
  1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.
  2 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!
  פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).

  הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה

  אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.

  ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד

  למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.
  לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי. אין לבריזה כל התחייבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

  חיסונים

  על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה למשרד הבריאות כדי לקבוע תור ללשכת הבריאות המחוזיות באזור מגוריך: מס' הטלפון בכל רחבי הארץ – 5400*

  לתשומת לבכם
  • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
  • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
  • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

  בברכת טיול נעים מצוות בריזה

  צפו >> כל הטיולים המאורגנים לסרדיניה