על דרך המשי

בדרך המשי הקשורה בשמו של אלכסנדר מוקדון ומרקו פולו, עברו שיירות הגמלים עמוסי בדי משי, תבלינים ואוצרות אחרים. דרך מסחר חשובה זו, חוצה מדבריות, פסגות הרים גבוהים ומושלגים, ומקשרת מזרח ומערב. במקום בו פוגש המזרח את המערב הטיול המאורגן לקירגיסטן מתחיל.
מישורי הפרא של קירגיזסטן נפתחים לעינינו במלא הדרם, ובהם רועים עדרי סוסים פראיים, בדרכנו מזרחה לחופי אגם איסיקול כחול המים. לפנינו טיול נפלא המשלב בין טבע פראי של מרכז אסיה, מפגשים עם קבוצות רועים הדרים עדיין ביורטות הלבד המסורתיות וביקור באתרים מיוחדים במינם.

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 תל-אביב – מוסקבה - בישקק בירת קירגיזסטן

נצא בטיסת לילה מת"א דרך יעד ביניים לבישקק. לאחר הנחיתה בבישקק, בירת קירגיזסטן נצא לסיור פנוראמי בעיר שבסופו נגיע למלון במרכז העיר.
ארוחת ערב ולינה: בישקק

יום 2 בישקק

לאחר ארוחת הבוקר נצא להכיר את העיר. זוהי עיר מעניינת למרות שכל ההיסטוריה שלה מצטמצמת ל-125 שנים בלבד. בעיר התהווה הגרעין הלאומי – תרבותי של המדינה לרבות ספרות קירגיזית, הכתב המיוחד למדינה זו ועוד. נטייל בכיכר אלא-טו, בפארק האלון ובככר הנצחון.
ארוחת ערב ולינה: בישקק.

יום 3 אגם איסיקול – צ'ולפון אתא

נצא לעבר אגם איסיקול. בדרכנו נעבור בקומפלקס ההיסטורי בוראנה, במוזיאון הפתוח המוקדש לעיר בלאסאגין הקדומה ובמאוזלאומים.
נצא לעבר צ'ולופון אתא (270 ק"מ) בנסיעה לאורך החוף הצפוני של אגם איסיקול. נשלב במהלך היום טיול רגלי קצר לאורך קניון ונמשיך הלאה ליעדנו.
העיירה צ'ולפון אתא ממוקמת גם היא על שרידי מקדש קדום בחלקו המערבי והמודרני יותר של האגם, ועד לפני שנים אחדות היתה מקור משיכה לעשירי קירגיזסטן ובריה"מ, שהיו יורדים לרחוץ במעיינות המרפא ובחופי האגם.
לינה וארוחת ערב: צ'ולפון אתא.

יום 4 טיולים ברגל באזור צ'ולפון אתא – קרקול

נצא לטיול בשני עמקים לא רחוק מהעיירה: גריגורבסקה וסינמונבסקה.
נשוב לעיירה בה התגלו ממצאים ארכאולוגיים המוצגים הן במוזיאון הפתוח של חריתות הסלע והן במוזיאון ההיסטורי במקום. נראה ציורי סלע אותם השאירו שבטים שחיו באזור מאמצע האלף השני ועד המאה השמינית לפנה"ס. ניסע לעבר קרקול (150 ק"מ). לפני שנגיע אליה נבקר במוזיאון מקומי המנציח את ההיסטוריה של האזור המזרחי של אגם איסיקול.
לינה וארוחת ערב: קרקול.

מגדל בורנה
אגם בקירגיזסטן
יום 5 קרקול - הרי אלטין ארשאן – קרקול

השכם בבוקר נצא לראות את שוק הבהמות המדהים בגודלו, אליו נאספים נוקדי האזור כדי למכור או לקנות מקנה, תרנגולות, וכן לחפש כלות לילדים שבגרו…….משם נחזור לארוחת הבוקר ולאחריה נצא במשאית תוצרת רוסיה המותאמת לתוואי הדרך, לכיוון הרכס הקירגיזי אל ההרים והקניונים. נמשיך בנסיעה לאורך קניון אלטין ארשאן, נשלב טיול רגלי לאורך הקניון הזורם ונטבול במעיינות החמים הנסתרים בין פסגות ההרים הנישאים. אחה"צ נחזור לקרקול להופעת פולקלור וארוחת ערב. לינה וארוחת ערב: קרקול.

יום 6 קרקול  - ג'טי אוגוז – קוצ'קור

נצא להכיר את העיר קרקול: נבקר במסגד דונגן שנבנה בלי אף מסמר. לפני כמאה שנים היתה המדינה מוסלמית ובעיר גר מורה סיני שבשל חיבתו לאנשים בנה עבורם את המסגד בסגנון סיני. נבקר גם בקתדרלה של השילוש הקדוש הבנויה בסגנון רוסי אורתודוכסי. לפני הצהריים נצא בנסיעה לאורך גדתו הדרומית של האגם אל ג'טי אוגוז, הידועה גם בשם "שבעת השוורים", שסלעים אדומים מייצגים אותם בכבוד רב. נערוך טיול רגלי קצר ונמשיך הלאה מערבה בנסיעה עד לעיירה קוצ'קור, בה  נלון בבתי מקומיים.

יום 7 קוצ'קור - סון קול

נקבל את הג'יפים שלנו ליומיים הקרובים ונצא להכיר את קוצ'קור, עיירה מענינת שבה מוזיאון אתנוגרפי בו נוכל ללמוד על מלאכת עשיית הלבד ובניית היורטות המשמשות עד היום כמבני מגורים באזורי המרעה. אחה"צ ניסע הלאה לעבר אגם סון קול היפהפה, ונלון ביורטות מקומיות.

יום 8 בישקק

את הבוקר נקדיש לטיולי טבע, רכובים ורגליים, באזור אגם סון קול, ולאחר מכן נשוב בנהיגה בג'יפים שלנו לבירה, בישקק. נחזיר את הג'יפים ונצא ארוחת ערב לפרידה במסעדה מקומית.

יאקים בקירגיזסטן
טרק בעמק בקירגיזסטן
יום 9 טיסה

טיסת בוקר  מבישקק דרך יעד ביניים חזרה לארץ.

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
המחיר כולל: 
 • טיסות סדירות מת"א לבישקק ובחזרה
 • מסי נמל והטל דלק ( $165 דולר נכון ליום פרסום ההצעה. מחיר הטיול יעודכן בהתאם לשינויים)
 • מדריך מצוות בריזה
 • לינה: בתי מלון, בתי הארחה מקומיים, יורטות
 • כלכלה: פנסיון מלא
 • אוטובוס תיירות ממוזג
 • רכבי שטח לאלטין ארשן
 • יומיים נהיגה בג'יפים כולל דלק
 • דמי כניסה לכל האתרים כמפורט בתוכנית
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל
 • מופע צייד ניצים
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית
המחיר לא כולל:
 • ויזה לקירגיסטן (כ-75$ לאדם, עשוי להשתנות, לתשלום במקום)
 • ביטוח בריאות  ומטען
 • ארוחות שלא נכללו
 • שתיה בארוחות המוזמנות
 • תשלום על אישורי צילום אם ידרשו
 • כל מס חדש שיושת על המטיילים ואינו ידוע היום
 • הוצאות בעלות אופי אישי
רישום, אפשרויות תשלום ודמי קדימה

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח במייל או לשלשל לתיבת הדואר של משרד "צוות" יבנה. משם יועברו הטפסים למשרד חברת "בריזה".

עם קליטת טופס הרישום תיגבה חברת בריזה, מקדמה בסך 250$ ממחיר הטיול הסופי.

יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).

על טופס הרישום יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית. יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב  לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית

שער הדולר / יורו :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה .

** בכל מקרה יוסדרו כל התשלומים לפני היציאה **

דמי ביטול
 • 45-60  יום לפני היציאה לטיול –  150$ לאדם
 • 30-44  יום לפני היציאה לטיול –  350 $ לאדם
 • 14-29 יום לפני היציאה לטיול –  1000$ לאדם
 • 7-13 ימים לפני היציאה לטיול –  1200$ לאדם
 • פחות מ-7 ימים לפני היציאה לטיול – מלוא מחיר הטיול

( מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א'-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)

הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.

**  ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה,  לפקס מספר  03-5440055 
או מייל
   info@breeza.co.il   המאשר את ביטול הטיול .

חובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!

ביטוח ביטול נסיעה טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!

אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לרכוש  ביטוח בריאות התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו חצי שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח.

לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.

כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה, יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם.

אל תדחה אפילו ביום !!!  עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!!   ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו.

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….

יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':

1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.

2 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!

פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.

לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי. אין לבריזה כל התחייבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה למשרד הבריאות כדי לקבוע תור ללשכת הבריאות המחוזיות באזור מגוריך:

מס' הטלפון בכל רחבי הארץ – 5400*

לתשומת לבכם
 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

בברכת טיול נעים מצוות בריזה