בדרך המשי הקשורה בשמו של אלכסנדר מוקדון ומרקו פולו, עברו שיירות הגמלים עמוסי בדי משי, תבלינים ואוצרות אחרים. דרך מסחר חשובה זו, חוצה מדבריות, פסגות הרים גבוהים ומושלגים, ומקשרת מזרח ומערב. במקום בו פוגש המזרח את המערב טיולנו מתחיל.
מישורי הפרא של קירגיזסטן נפתחים לעינינו במלא הדרם, ובהם רועים עדרי סוסים פראיים, בדרכנו מזרחה לחופי אגם איסיקול כחול המים. לפנינו טיול נפלא המשלב בין טבע פראי של מרכז אסיה, מפגשים עם קבוצות רועים הדרים עדיין ביורטות הלבד המסורתיות וביקור באתרים מיוחדים במינם. 

ולמה טיול נשים ?

לטיולי נשים יש אופי מיוחד, שונה מטיול רגיל.
בטיול זה ישולבו פעילויות מיוחדות שמתאימות בעיקר לקהל הנשי, לרבות מפגשים עם נשים מקומיות החיות ב"עולם אחר" של מציאות, התמודדות ועשיה. 

מסלול הטיול

מסלול הטיול

ימים 1-2 תל-אביב - יעד ביניים - בישקק בירת קירגיזסטן

נצא בטיסת לילה מת"א דרך יעד איסטנבול לבישקק. לאחר הנחיתה בבוקר למחרת, ניסע לעיר לארוחת בוקר קלה, קפה והתרעננות מהטיסה הארוכה וניכנס למלון. מכאן נצא להכיר את העיר. זוהי עיר מעניינת למרות שכל ההיסטוריה שלה מצטמצמת ל-125 שנים בלבד. בעיר התהווה הגרעין הלאומי – תרבותי של המדינה לרבות ספרות קירגיזית, הכתב המיוחד למדינה זו ועוד. 
נשתתף בסדנת עשיית פרחים מלבד על משי, בטכניקה מיוחדת. ארוחות צהרים וערב בגינת המלון.  ייתכנו שינויים בסדר הביקורים ביום זה.

יום 3 קיזיל אוי - סדנת בישול והכרות עם חיי הכפר - משחקי סוסים

נצא מבישקק ונעבור במנהרת  תוז אסו (Tuz Asuu) עד לעמק סוסמיר היפהפה ונמשיך לכפר  קיזיל אוי (Kyzyl Oi). בכפר ציורי זה נשתתף בסדנת בישול של אוכל מקומי אותו גם נאכל בהמשך. . נצפה במשחקי סוסים שיערכו בכרי הדשא הסמוכים לכפר ואחר כך נתפזר בין בתי מקומיים לארוחת ערב ולינה חוויתית. 

יום 4 אגם סונקול ורועי הבקר

בבוקר נעבור במנהרת קרקצ'ה (3130 מ') נחצה את הקניון המיוער קרקצ'ה ( Karakeche ) וניסע לאורך נהר קוקומרן ומכרות הפחם שבאזור ונגיע לחופו של אגם סונקול ( Sonkul) שמימיו תורכיז והוא נמצא בגובה 3100 מ' מעל פני הים, בשולי רכס סונקול העולה על 4000 מ'. נערוך טיול רגלי בנוף הנפלא של סביבות האגם  ונפגוש ברועים השוהים באזור. ונלון ביורטות המותאמות לקבוצות מטיילים. ארוחת ערב ולינה במחנה היורטות. 

יום 5 קוצ'קור והכפר קרה סו

עם בוקר נרד במעבר קלמק אשו (Kalmak Ashuu pass) ונעבור בעמק טולוק לקוצ'קור. אחרי ארוחת הצהרים ניסע לכפר סמוך הנקרא קרה סו בו נלמד מנשות הכפר הכנת שטיחי לבד והכנת צ'י, הקנים המהווים חלק מקירות היורטות העשויים לבד. לינה בבתי מקומיים בקוצ'קור. 

יום 6 קוצ'קור

ניסע דרך מאגר המים אורטו תוקוקוי (Orto ToKokoi), לעבר האגם המרכזי העצום איסיקול
(Issykkul), במרכזה של המדינה, השני בגודלו בעולם בין אגמי ההר . 
ניסע מזרחה לאורך החוף הדרומי של האגם עד הכפר קיזיל טו, בו נפגוש משפחה העוסקת בבנית מסגרות העץ עליהן מורכבת יריעת הלבד ביורטות. בהמשך, בסמוך לכפר בוקונביאבו נפגוש בצייד הצד באמצעות עייט מאולף ונראה את הביצוע בפועל. נמשיך למחנה היורטות סונון שעל חוף איסיקול. נלמד מאחת מנשות המקום את סוד הכנת הקורוט – (כדורי יוגורט מיובשים).
מי שתירצה תוכל לשחות באגם. לינה ביורטות במקום. 

יום 7 ג'טי אוגוז וקרקול

ניסע מזרחה לאורכו של אגם איסיקול העצום. נערוך טיול רגל בקניון סקזקה ( Skazka ) החתור בסלע גיר. נמשיך ונבקר בג'טי אוגוז –  עמק החתור באבן חול אדמדמה ובו צוקים זקופים המדמים שבעה פרים (??) שנתנו למקום את שמו. בערב נגיע לקרקול לארוחת ערב ולינה.

יום 8 קרקול - אגם איסיקול - צ'ולפון אתא - בישקק

בבוקר נסייר בעיירה קרקול, נראה את הקתדרלה ומסגד דונגן הבנוי בסגנון סיני, ונמשיך לאורך חופי האגם הגדול מערבה לעבר צ'ולופון אתא (270 ק"מ). העיירה צ'ולפון אתא ממוקמת על שרידי מקדש קדום בחלקו המערבי והמודרני יותר של האגם, עד לפני שנים אחדות היתה מקור משיכה לעשירי קירגיזסטן ובריה"מ, שהיו יורדים לרחוץ באגם. בעיירה התגלו ממצאים ארכאולוגיים המוצגים הן במוזיאון הפתוח של חריתות הסלע והן במוזיאון ההיסטורי במקום. נראה ציורי סלע אותם השאירו שבטים שחיו באזור מאמצע האלף השני ועד המאה השמינית לפנה"ס. משם ניסע לעבר בישקק ונבקר במגדל בורנה בן המאה ה- 7 לפנה"ס, בתקופת שלטון שושלת קרקהניד. לינה בבישקק.

יום 9 בישקק

נתחיל את הבוקר בסדנת ריקמה, ללמוד את רזי הריקמה הקירגיזית, נצא לבזאר אוש הגדול לקניות ואחה"צ נשתתף במופע נשים עם תלבושות וכובעים (אלצ'קס) מסורתיים. ארוחת ערב מסכמת במסעדה בגן המלון.

יום 10 בישקק

את היום האחרון נקדיש לטיסה חזרה הביתה.

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
הטיסות לטיול: 

4.8 – המראה עם פגסוס בטיסת 784 לאיסטנבול בשעה 16:15 ונחיתה בשעה 18:30.
המראה עם פגוס בטיסהת 704 לבישקק בשעה 20:00 ונחיתה בבישקק בשעה 04:10.
13.8 – המראה בטיסת פגסוס 703 מבישקק בשעה 08:25 ונחיתה באיסטנבול בשעה 11:00.
המראה בטיסת פגסוס 783 מאיסטנבול בשעה 13:05 ונחיתה בארץ בשעה 15:15.

המחיר כולל:  
 • טיסות סדירות מת"א לבישקק ובחזרה עם חברת פגסוס התורכית. 
 • מסי נמל והיטל דלק (נכון ליום פרסום ההצעה. מחיר הטיול יעודכן בהתאם לשינויים)
 • מדריך מקומי מיומן דובר אנגלית
 • לינה: בתי מלון, בתי הארחה, בבתי משפחות, יורטות (מותאמות לקבוצה)
 • כלכלה: פנסיון מלא 
 • 1 מופע פולקלור 
 • מיניבוס תיירותי 
 • דמי כניסה לכל האתרים כמפורט בתוכנית
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל
 • תשר לסדנאות השונות 
 • בקבוק מים 1 ליטר אישי ליום 
המחיר לא כולל
 • ויזה לקירגיסטן (כ-75$ לאדם, עשוי להשתנות, לתשלום במקום)
 • ביטוח בריאות  ומטען  
 • ארוחות שלא נכללו
 • שתיה בחלק מהארוחות המוזמנות
 • תשלום על אישורי צילום אם ידרשו 
 • כל מס חדש שיושת על המטיילים ואינו ידוע היום 
 • הוצאות בעלות אופי אישי
דמי ביטול 
 • 45-60  יום לפני היציאה לטיול –   300 יורו לאדם
 • 30-44  יום לפני היציאה לטיול –  850 יורו לאדם
 • 14-29 יום לפני היציאה לטיול –  1400יורו לאדם
 •  13 ימים ופחות לפני היציאה לטיול –  מחיר הטיול המלא 

( מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א'-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)

הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל. כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, (תוך 30 יום ממועד הביטול)
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה. ההחזר הכספי נעשה באותו האופן בו בוצע התשלום.
** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה, למספר  03-5440055
    או מייל : info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול .
מחובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!
על הנוסע/ת לבחור את מדיניות הביטול המתאימה לו/לה מבין שתי החלופות הבאות: 

הסבר על תנאי ביטול:

על הנוסע/ת לבחור את מחיר הטיול (מופיע למעלה) בהתאם למדיניות הביטול המתאימה לו. נא לסמן את החלופה הנבחרת בטופס ההרשמה.
חלופה א' – החלופה הזולה יותר – מחיר טיול בהתאם למדיניות הביטול של נותני שירותי הקרקע (בתי מלון, תחבורה, כניסות, טיסות פנים, ארוחות)
מחוץ לישראל: לפי המפורט למעלה. כולל דמי הביטול של חברות תעופה.
במקרה של ביטול הטיול ביוזמת הנוסע, מכל סיבה שהיא, יחולו דמי ביטול מצטברים לפי הפירוט למעלה: 
חלופה ב' – יקרה יותר – תוספת של 9% למחיר הטיול ולסכומי דמי הביטול כפי שהם מופיעים בגוף התכנית בחלופה א' למעלה
חלופה זו מקנה זכות ביטול בהתאם להוראות לחוק הגנת הצרכן תשמ"א-1981 ותקנותיו:

 1. ע"פ חלופה זו, הלקוח רשאי לבטל את הרשמתו לטיול בתוך ארבעה עשר ימים מיום הרשמתו לטיול ובלבד שמועד ביטול ההרשמה יעלה על שבעה ימים, שאינם ימי מנוחה, קודם למועד הטיול.
 2. ע"פ חלופה זו, לקוח שהינו אזרח ותיק (מי שמלאו לו 65 שנים וימציא תעודת אזרח ותיק) או "אדם עם מוגבלות" – כהגדרתו בחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות או "עולה חדש" –רשאי לבטל את הרשמתו לטיול בתוך ארבעה חודשים מיום הרשמתו לטיול ובלבד שמועד ביטול הרשמה יעלה על שבעה ימים, שאינם ימי מנוחה, קודם למועד הטיול.
 3. ע"פ חלופה זו, במקרה של ביטול ההרשמה לטיול, בריזה תחזיר ללקוח בתוך 14 ימים מיום קבלת ההודעה על הביטול את הסכום שהלקוח שילם על הטיול, בקיזוז דמי ביטול בשיעור שלא יעלה על 5% ממחיר הטיול או 100 שקלים חדשים לאדם, לפי הנמוך מביניהם.

ביטוח בריאות לנוסע לחו"ל הוא גם ביטוח ביטול נסיעה מטעמי בריאות
מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לרכוש  ביטוח בריאות התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח. 
לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח. 
כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם. 
אל תדחי אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכשי לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו. 

רישום, תאריך גביה , דמי קדימה ואפשרויות תשלום 

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.
עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 300 יורו למטיילת המהווה חלק ממחיר הטיול הסופי.
יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).
(תנאי הביטול למעלה הם ההסכם בין המטיילים לחברה, ללא קשר לגובה המקדמה המשולמת עם קבלת טופס הרישום). 

אופן ותנאי תשלום בטיולי בריזה 

התשלום יתבצע באמצעות טופס הרישום, שישלח אליכם בעקבות פנייתכם להרשמה לטיול. בטופס יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות: 

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.  יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.  

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית.
קבלות: חברת בריזה מתנהלת בתוך קבוצת מונה טורס והקבלות יישאו את שם חברת האם קבלה ממוחשבת  תישלח אליכם במייל או בדואר. 

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון 

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה 

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….
יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד': 
1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.
2  – הושבה מוקדמת מ- 24 שעות לפני ההמראה כרוכה ברוב המקרים בתוספת תשלום. התוספת משתנה מחברת תעופה אחת לשניה, בכל מקרה בריזה אינה מממנת הושבה כזו !!!
3 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!
פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide). 

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה 

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.  

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד 

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי. 
לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי . אין לבריזה כל התחיבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי. 

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה ללשכות הבריאות המחוזיות באזור מגוריך: 
טלפון כלל ארצי:  *5400

לתשומת לבכם
 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש. 
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

בברכת טיול נעים מצוות בריזה