8 ימי הרפתקה נשית באלבניה

ולמה בחרנו באלבניה דווקא ?
כאן נוכל לפגוש את הנשים החיות בעולם האתמול, המסורתי והדתי שכבר לא פוגשים במדינות אחרות. וחשוב להדגיש
שלטיולי נשים יש אופי מיוחד, שונה מטיול רגיל.
בטיול זה ישולבו פעילויות מיוחדות המתאימות בעיקר לקהל הנשי: יחד עם מפגשים עם נשים מקומיות החיות ב"עולם אחר" של מציאות, התמודדות ועשיה.

בתוך הקבוצה נשלב תרגילי יוגה ותנועה, מתוך כוונה ליצור חוויה חברתית המשתלבת היטב בטיול שיש בו הרבה מן ההרפתקה והחויה הטיולית.

ומה יש בטיול ?
  • טיול ג'יפים
  • רפטינג
  • טיול קניונינג 
  • מפגש עם נשים ומלאכתן
  • סדנאות תנועה ויוגה עם נעמי כפיר
  • שייט באגם אוכריד
  • מבצרים וערים עתיקות
  • מעינות מים חמים
  • טיולי טבע ונוף
  • מפגשים עם נשים מקומיות

הערה חשובה: 
המסלול הזה הוא ראשוני בהחלט: האיזור הוא דרומה של אלבניה, המהוה המשכה של צפון יוון מהרבה מובנים. זוהי בעצם יוון שלפני 200 שנה; כפרים של רועי צאן ובקר, נופים של טבע בלתי נגוע ומפגש עם אוכלוסיה, יוונית אורתודוכסית, חמה ומסבירת פנים, דוברת יוונית ברובה.

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 ת"א - טיראנה - בראט

טיסת צהריים ישירה תביא אותנו אל טיראנה, בירת אלבניה אחה"צ. 
לאחר היציאה משדה התעופה הקטן והנוח, נצא לדרכנו מערבה והלאה דרומה, עד לעיירה היפה בראט, השוכנת על גדתו של נהר האוסומי. נערוך סיור ערב במבצר התורכי ונצא לארוחת ערב במרכז העיר. כניסה למלון. 

יום 2 קניון אוסומי וטיול ג'יפים

נצא בבוקר בנסיעה מזרחה לבראט, הכביש הצר מתפתל לאורך עמק הנהר ומאפשר תצפיות יפות על כפרים ושדות, לרגלי הרכסים הגבוהים. הנסיעה אורכת כשעתיים  עד לקטע הקניוני של נהר אוסומי, בו נערוך טיול רגלי במים, כאשר אנחנו לבושים בחליפות צלילה, חגורות הצלה וקסדות. הטיול במורד הזרם מאפשר הן שחיה בקטעים עמוקים יותר והן ציפה עם חגורות ההצלה בזרם הנוח. נקווה ליום חם. (לאלה שלא ירצו ללכת במורד הקניון יש אופציה חביבה ורגועה יותר). לארוחת צהרים  נתארגן בסוף המסלול הרטוב ונצא בג'יפים דרומה, בנופי הר ויערות, חוצים ערוצי נחל ולסיום מגיעים אל פרמט, עיירה ציורית ושקטה, אותה חוצה נהר הויוז'ה. לינה בפרמט.

יום 3 רפטינג - מעיינות חמים - פרמט

פרמט יושבת על נהר הויוז'ה ( Vioje ) שהוא המשכו של נהר האאוס הגדול המגיע מהרי הפינדוס בצפון יוון. מכאן  נצא בבוקר המאוחר למסע רפטינג רגוע בן 2-3 שעות בנהר הגדול והיפהפה.
אחרי ארוחת צהרים, ניסע לעמק המעיינות החמים, להסתלבט בבריכות טבעיות שסודרו לרחצה, ואחה"צ נעלה ברגל מפרמט  לכפר לאוסה המסורתי המתנאה בכנסיה עתיקה, טרסות עצי פרי ואנשים חביבים.
נשוב לפרמט ( Permet) לארוחת ערב ולינה. 

יום 4 בנצ'ה - ג'ירוקסטרה

ניפרד מפרמט היפה ונשוב לציר הראשי היורד דרומה לאורך עמק הדרינוס. נשלב בבוקר טיול רגלי נינוח בעמק בנצ'ה הזורם בין כפרי רועים ונמשיך דרומה לעבר ג'ירוקסטרה, שהיתה בירתו של הרודן אנוואר הוג'ה ששלט ביד רמה במדינה עד פטירתו ב- 1985. בעיר יש הרבה מה לראות: החל מהמבצר העות'מני הגדול, מוזיאון כלי הנשק שבו והמשך בביקור בבית מוזיאוני מענין בעיר העתיקה.  נסיים (אם ייוותר זמן) בביקור בשוק האיכרים במרכז העיר. לינה וארוחת ערב בג'ירוקסטרה. 

יום 5 נוסעים למקדוניה

לאחר ארוחת הבוקר נשלים את הכרותנו עם ג'ירוקסטרה ונצא אל מעבר הגבול אל מקדוניה, שהיתה אחת משש הרפובליקות שהרכיבו בעבר את יוגוסלביה. ניסע אל אגם אוכריד, ונגיע לעיירה בשם זה. נכנס למלוננו לארוחת ערב ולינה.

יום 6 סביב אגם אוכריד

נשוטט בסמטאות העתיקות של העיר, נבקר בכנסיות ביזנטיות עתיקות, ונטפס אל מצודת העיר ממנה תצפית מרהיבה על אגם אוכריד, והעיר, שהוכרזו ע"י או"נסקו כאתרי מורשת הראויים לשימור עולמי. ניסע אל עבר סווטי נאום, שבדרומו של האגם, אזור שהיה ידוע כ"ירושלים של הבלקן" על שם הכנסיות והמנזרים הרבים שהיו בו.
מינזר סווטי נחום הוא מבנה קטן ויפהפה, בעל ארכיטקטורה מיוחדת ובסמוך אליו נובעים  מעיינות מתוקים וצלולים עטורי צמחיה ושלל ציפורים.  ארוחת ערב ולינה.

יום 7 חזרה לאלבניה ולטיראנה

את הבוקר נתחיל בשייט באגם מול סווטי נאום, נסיים את הטיול באוכריד היפה וניסע חזרה לאלבניה, דרך אלבסן אל טיראנה; לכאן מתנקזים כל הסיפורים ההיסטוריים, סיפורי הגבורה וההתקוממויות אל מול השלטון הסובייטי. לינה ומופע פולקלור בטיראנה. 

יום 8 טיראנה וחזרה לארץ

אלבניה היא אחת הארצות שעברו תהפוכות דרמטיות מאד עם נפילת השלטון הקומוניסטי באופן סופי ב – 1991. פשוט מענין. נסייר בככר המרכזית, נראה את מבני הציבור המרשימים שבמרכז העיר ונסיים במרכז קניות גדול, רחוב שהוא מעין בזאר חדש. ניסע בצהרים אל שדה התעופה לטיסה חזרה לארץ.  
הערה: מסלול הטיול עשוי להשתנות בהתאם לאופי הקבוצה. אין כוונה לעשות טיול של "הספקים", והתכנית עשויה להשתנות תוך כדי תנועה, בהתאם לשיקול דעתו של המדריך.

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
טיסות ישירות (ישראייר) : 

המראה עם ישראייר 163 בשעה 13:20 ונחיתה בטירנה 15:15
חזרה מטירנה עם ישראייר 164 ונחיתה בארץ בשעה 20:00

המחיר כולל
 • טיסות בינלאומיות ישירות אל טיראנה וממנה
 • מסי נמל הטלי בטחון ודלק כולל כבודה ( מבוסס על המחיר ביום מתן ההצעה. שינוי במחיר זה יגרום לשינוי במחיר הטיול)
 • 7 לילות במלונות ברמת תיירות ורמה ראשונה 
 • כלכלה – חצי פנסיון: ארוחות בוקר וערב  

תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג, מינובוסים מקומיים, ג'יפים  וספינה באגם.

 • רפטינג וטיול קניונים (תפעול צוות מיוחד)
 • חליפות צלילה וחגורות הצלה
 • כניסות לאתרים כמפורט במסלול
 • בקבוק מים מינרליים ליום לאדם
 • הדרכה: צוות בריזה
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל 
המחיר אינו כולל
 • ביטוח בריאות ומטען 
 • ארוחות שאינן כלולות  
 • שתיה בארוחות המוזמנות
 • הוצאות בעלות אופי אישי

נא לוודא שהדרכון בתוקף לחצי שנה לפחות, מיום היציאה לטיול 
שער היורו/ הדולר :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה . 

תנאי הביטול לטיול

90-60 יום לפני יציאה :  100 יורו למבטל
59-40 יום  לפני יציאה : 175 יורו למבטל
39-20 יום  לפני יציאה : 650 יורו למבטל
19-12 יום  לפני יציאה : 1200 יורו למבטל
11-3   ימים לפני יציאה: מחיר הטיול פחות 150 יורו 

הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל. כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, (תוך 30 יום ממועד הביטול)
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה. ההחזר הכספי נעשה באותו האופן בו בוצע התשלום.
** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה, למספר  03-5440055
    או מייל : info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול .
מחובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!
על הנוסע/ת לבחור את מדיניות הביטול המתאימה לו/לה מבין שתי החלופות הבאות:

הסבר על תנאי ביטול:

על הנוסע/ת לבחור את מחיר הטיול (מופיע למעלה) בהתאם למדיניות הביטול המתאימה לו. נא לסמן את החלופה הנבחרת בטופס ההרשמה.
חלופה א' – החלופה הזולה יותר – מחיר טיול בהתאם למדיניות הביטול של נותני שירותי הקרקע (בתי מלון, תחבורה, כניסות, טיסות פנים, ארוחות)
מחוץ לישראל: לפי המפורט למעלה. כולל דמי הביטול של חברות תעופה.
במקרה של ביטול הטיול ביוזמת הנוסע, מכל סיבה שהיא, יחולו דמי ביטול לפי הפירוט למעלה: 
חלופה ב' – יקרה יותר – תוספת של 7% למחיר הטיול ולסכומי דמי הביטול כפי שהם מופיעים בגוף התכנית בחלופה א' למעלה
חלופה זו מקנה זכות ביטול בהתאם להוראות לחוק הגנת הצרכן תשמ"א-1981 ותקנותיו:

 1. ע"פ חלופה זו, הלקוח רשאי לבטל את הרשמתו לטיול בתוך ארבעה עשר ימים מיום הרשמתו לטיול ובלבד שמועד ביטול ההרשמה יעלה על שבעה ימים, שאינם ימי מנוחה, קודם למועד הטיול.
 2. ע"פ חלופה זו, לקוח שהינו אזרח ותיק (מי שמלאו לו 65 שנים וימציא תעודת אזרח ותיק) או "אדם עם מוגבלות" – כהגדרתו בחוק שוויון זכויות לאנשים עם מוגבלות או "עולה חדש" –רשאי לבטל את הרשמתו לטיול בתוך ארבעה חודשים מיום הרשמתו לטיול ובלבד שמועד ביטול הרשמה יעלה על שבעה ימים, שאינם ימי מנוחה, קודם למועד הטיול.
 3. ע"פ חלופה זו, במקרה של ביטול ההרשמה לטיול, בריזה תחזיר ללקוח בתוך 14 ימים מיום קבלת ההודעה על הביטול את הסכום שהלקוח שילם על הטיול, בקיזוז דמי ביטול בשיעור שלא יעלה על 5% ממחיר הטיול או 100 שקלים חדשים לאדם, לפי הנמוך מביניהם.

ביטוח בריאות לנוסע לחו"ל הוא גם ביטוח ביטול נסיעה מטעמי בריאות
מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לרכוש  ביטוח בריאות התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח. 
לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח. 
כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם. 
אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו. 

רישום, תאריך גביה , דמי קדימה ואפשרויות תשלום 

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.
עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 175 יורו לאדם המהווה חלק ממחיר הטיול הסופי.
יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).
(תנאי הביטול למעלה הם ההסכם בין המטיילים לחברה, ללא קשר לגובה המקדמה המשולמת עם קבלת טופס הרישום). 

אופן ותנאי תשלום בטיולי בריזה 

התשלום יתבצע באמצעות טופס הרישום, שישלח אליכם בעקבות פנייתכם להרשמה לטיול. בטופס יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות: 

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.  יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.  

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית.
קבלות: חברת בריזה מתנהלת בתוך קבוצת מונה טורס והקבלות יישאו את שם חברת האם קבלה ממוחשבת  תישלח אליכם במייל או בדואר. 

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון 

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה 

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….
יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד': 
1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.
2  – הושבה מוקדמת מ- 24 שעות לפני ההמראה כרוכה ברוב המקרים בתוספת תשלום. התוספת משתנה מחברת תעופה אחת לשניה, בכל מקרה בריזה אינה מממנת הושבה כזו !!!
3 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!
פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide). 

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה 

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.  

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד 

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי. 
לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי . אין לבריזה כל התחיבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי. 

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה ללשכות הבריאות המחוזיות באזור מגוריך: 
טלפון כלל ארצי:  *5400

לתשומת לבכם
 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש. 
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

בברכת טיול נעים מצוות בריזה