בימי פסטיבל הג'אז באנטיב ANTIBES (הריביירה הצרפתית), העיר לובשת בגדי חג, מוסיקה מתנגנת ברחובות ואמנים רבים פוקדים את העיר. באזור השוק,בפרחים, וורדים בעיקר ופרחי ציפורן מקשטים את הדוכנים ושווקים צבעוניים משרים אוירה חגיגית ומיוחדת על הארוע.
בערבים אפשר לצפות בעיקר באנטיב, בדייגים מקומים המשחקים את משחק הפטאנק – האופייני לריביירה הצרפתית. אנטיב עצמה מנותקת לגמרי מקייפ ד'אנטיב, חצי אי סמוך בו מרוכזות וילות מפוארות של עשירי הכרך. שמו של פסטיבל הג'אז, המתקיים באנטיב   משנת 1960, יצא למרחוק ומושך אליו אמני ג'אז ידועי שם מכל העולם. השנה  (2019) אנטיב ואילת יחגגו 21 שנה כערים תאומות וכבירות פסטיבלי ג'אז חשובים.
פרובנס ודרום צרפת היו גם מוקדי יצירה אמנותית ותרבותית בעיקר בסוף המאה ה-19 (כאן התגוררו ציירים גדולים כמו ואן גוך, סזאן, רנואר, מונה, פיקאסו ומאטיס), ויחד  עם ארכיטקטורה ים-תיכונית ייחודית, חקלאות משגשגת, חופי ים מפורצים וקניונים עמוקים, הן פרובנס והן דרום צרפת מזמנות חווית טיול מיוחדת במינה, המשלבת מוסיקה, אמנות, קולינריה ותרבות.

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 ת"א - מרסיי - קאסיס - אנטיב

נגיע בשעות הבוקר לשדה התעופה  מאריניאן הסמוך לעיר מרסיי שעל חוף הים התיכון. משם ניסע לאורך החוף עד לקאסיס – עיירת דייגים צבעונית ותוססת, ומשמרת את אופיה הקדום ברחובות צרים בהם נטייל ואתם נגיע עד הנמל הצבעוני. לסיום, ניסע לעבר אנטיב, עיירה בורגנית ומעודנת. לינה באזור ל-4 הלילות הבאים.

יום 2 אנטיב: סיור בשוק האיכרים וטעימות - גראס, עיר הבשמים - פסטיבל הג'אז

נתחיל את היום בסיור בעיר העתיקה של אנטיב, נבקר במאפיה מקומית ונמשיך אל השוק המקורה של אנטיב. השוק מציע מגוון של תוצרת מקומית כמו פירות עסיסיים, ריבות, גבינות, לימונים כבושים, פירות שונים, מעדני בשר מגוונים ועוד… תהיה זו הזדמנות לטעום את משקה האבסינט – משקה אלכוהולי העשוי בבסיסו מצמחים מקומיים שנתן השראה לאמנים של סוף המאה ה-19. בסיום הסיור בשוק, שבעים ועליזים, ניסע לגראס – ששמה יצא למרחוק כמקום בו מיצרים בשמים עוד מהמאה ה-16, תקופה בה הובאו למקום צמחי ריח כיסמין וורדים. נבקר במפעל ונלמד על תהליכי ייצור הבשמים ומשם נמשיך אל ארוע. נלון  באזור אנטיב.
פסטיבל הג'אז. ניתן להזמין מקומות ישיבה מראש.

יום 3 ניס ומוזיאון שאגאל - בית אסקופיה - סנט פול דה ונס - פסטיבל הג'אז

נתחיל את היום בסיור בין דוכני השוק הצבעוני והמרתק של ניס, אליו מגיעים איכרי האזור עם תוצרתם. נכיר בשוק תבלינים אופייניים לאזור דוגמת רוזמרין, ריחן, מרווה וכיו"ב, שריחם המיוחד מלווה את מאכלי פרובנס. נכיר את ה"פאן באניה" – שהוא סנדוויץ' מלחם לבן עגול המכיל סלט ניסואז , סלט מקומי מירקות טריים, ביצים קשות, אנשובי ו/או טונה ושמן זית. נמשיך לאורך הטיילת הידועה – טיילת האנגלים – לאורך חופי הים היפים ומשם נגיע אל מוזיאון שאגאל, שעיקר עינינו  בסיפורים מתקופת התנ"ך,. וכדי לחזק את הנושא הקולינרי, נבקר  בביתו של אסקופיה – הנחשב לגדול השפים של צרפת, בראשית המאה ה-20,   שהשפעתו על המטבח הצרפתי היתה חשובה במיוחד. בתום הביקור נמשיך לכפר האמנים סן פול דה ונס, שהיה המקום בו התגורר ונפטר האמן הידוע – שאגאל – ושם גם נקבר.  לינה באזור אנטיב.
פסטיבל הג'אז – ניתן להזמין מקומות ישיבה מראש.

יום 4 קניון ורדון - פסטיבל הג'אז

היום מוקדש לטבע המרהיב הסובב את העיירות בהן אנחנו מבקרים:  נתחיל בטיול לשמורת הטבע של קניון ורדון, אחד הידועים באירופה בשל צבעי התכלת המרהיבים שלו, הנהר מתפתל בין צוקים גבוהים  ומסתיים באגם מלאכותי, אותו פיתחו להיות אתר נופש מקומי בימי הקייץ. נטייל בין כפרים ציוריים המשמרים את אופיים הקדום וטובלים בנוף הירוק הסובב אותנו. לינה באזור אנטיב.
פסטיבל הג'אז – ניתן להזמין מקומות ישיבה מראש.

יום 5 קאן - מרסיי - אקס אן פרובנס

בבוקר  ניסע לקאן, עיר הסרטים הידועה בעולם כולו. נבקר בטיילת היפה, נראה את הארמון המפואר  בו מתקיימים טקסים להענקת פרסים בעולם הקולנוע, נמשיך לנמל המשופע ביאכטות של עשירי תבל, ונהנה מסיור ברכבת קטנה הלוקחת אותנו אל האתרים החשובים בעיר. בתום הסיור נמשיך למרסיי, עיר נמל שיסודותיה עתיקים והיא משמרת את אופיה המיוחד על רב התרבותיות שלה.  נעלה ברכבת קלה מהנמל אל הבזיליקה המוזהבת הבנויה על גבעה רמה הצופה על העיר והאיים הפזורים הרחק בים התיכון. משם נמשיך בנסיעה לא ארוכה לאקס אן פרובנס, בה נלון שני לילות.

יום 6 אקס אן פרובנס - טעימת קאליסון - לה בו דה פרובנס

זוהי בירתה ההיסטורית של פרובאנס. אחת מהדמויות הידועות המלוות את שמה של אקס, ואיש שגם נולד ופעל בה, הוא הצייר פול סזאן, אחד מגדולי הציירים המודרניסטיים. במהלך הסיור בעיר נראה חלק משבע עשרה המזרקות שניבנו בה!!! אחרי ורסאי נחשבת אקס אן פרובנס לדוגמה הטובה ביותר בצרפת לארכיטקטורה בארוקית. בשעות אחר הצהריים, ניסע לאחד הכפרים היותר יפים בפרובנס הוא לה בו דה פרובאנס הבנוי על צוק מרשים מעל כרמי זיתים, בנוף יפהפה. גולת הכותרת של הסיור בכפר זה הוא המבצר הנישא מעליו, ומסיים את היום היפהפה הזה, חזרה לאקס אן פרובנס.

יום 7 אקס אן פרובנס - מרסיי - ת"א

לפי לוח הזמנים של הטיסה חזרה לארץ, נערוך טיול אחרון באקס אן פרובנס שבסיומו ניסע למרסיי לטוס חזרה ארצה.
(*) הערה: ייתכנו שינויים  בסדר הביקורים בטיול זה.
(**) יש לרכוש בנפרד את כרטיסי הכניסה לפסטיבל (אפשרות בחירה…)
https://www.jazzajuan.com/en-us/2019programmation.aspx

 

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
המחיר כולל
 • טיסות ישירות למרסיי וחזרה ממרסיי
 • מסי נמל והיטלי דלק (נכון ליום פרסום ההצעה . שינוי במרכיב זה ישפיע על מחיר הטיול הסופי)
 • בתי מלון מדרגה ראשונה
 • כלכלה על בסיס ארוחת בוקר בלבד
 • אוטובוס תיירים ממוזג לאורך כל המסלול
 • כניסות לאתרים שבתוכנית
 • ערכת שמע לכל נוסע
 • מדריך מצוות בריזה מומחה לצרפת
 • מדריכים מקומיים על פי התוכנית
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל
 • פגישת קבוצה עם מדריך הטיול – כשבוע לפני היציאה
המחיר אינו כולל
 • ביטוח בריאות ומטען
 • ארוחות שאינן כלולות
 • שתיה בארוחות המוזמנות
 • הוצאות בעלות אופי אישי
 • כרטיסי כניסה לפסטיבל – לרכישה בנפרד

https://www.jazzajuan.com/en-us/2019programmation.aspx

לתשומת לבכם

רישום, אפשרויות תשלום ודמי קדימה
ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.
עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 300 יורו ממחיר הטיול הסופי.
יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).
על טופס הרישום יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית. יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית
שער הדולר / יורו :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה .
** בכל מקרה יוסדרו כל התשלומים לפני היציאה **
דמי ביטול
מ-90 יום   ועד 45 יום לפני היציאה –  300 €
44-34 יום לפני היציאה לטיול – 500 €
21-33 יום לפני היציאה לטיול – 750 €
8-20 יום לפני היציאה לטיול –   1000  €
פחות מ-8 ימים לפני היציאה לטיול – מלוא מחיר הטיול
* מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א'-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)
בחישוב מניין ימי עבודה המוזכרים לעיל יחושבו ימים א'-ה', להוציא ערבי חג וימי חג.
הבהרות לגבי ביטולים
דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.
**  ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה,
לפקס מספר  03-5440055 
או מייל
: info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול .
חובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!
ביטוח ביטול נסיעה טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!
אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לרכוש  ביטוח בריאות התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו חצי שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח.

לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.
כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם.
אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו.
מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון
כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.
מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה
אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….
יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':
1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.
2 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!
פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).
הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה
אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד
למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.
לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי. אין לבריזה כל התחייבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.
חיסונים
על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה למשרד הבריאות כדי לקבוע תור ללשכת הבריאות המחוזיות באזור מגוריך:
מס' הטלפון בכל רחבי הארץ – 5400*
לתשומת לבכם

 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

בברכת טיול נעים מצוות בריזה
>> טיולים מאורגנים לצרפת