הטיול הזה מתוכנן "לתפוס" חלון הזדמנויות במהלך הרצף המגביל של תקופת הקורונה.
הטיול מיועד לבעלי ג'יפים (*) שיש להם ניסיון בנהיגת שטח, אבל לא זו בלבד…. הטיול לא מיועד לגמיעת מרחקים ופיקניקים בלבד, אלא מיועד לאלה הרוצים גם להכיר את הנגב שלנו, דרך ביקור והבנת השטח כפי שהיה לפני מאות שנים, בהדרכת ד"ר עוזי דהרי (משנה לרשות העתיקות לשעבר) שהוא גם "ג'יפאי" מושבע וגם מדריך בחסד ואיש מדבר ותיק.
הלי נה בסופו של יום תהיה בבית מלון מפנק באזור שדה בוקר (ראו פרטים בהמשך).

התנהלות הטיול

הטיול מוגבל ל- 20 מטיילים ובכל ג'יפ נוסעים בני משפחה גרעינית בלבד.
לאלה שאינם בעלי ג'יפ יש אפשרות לשכור ג'יפ ולהגיע אתו לטיול.
ארוחות הצהרים בטיול אינן כלולות וכל ג'יפ צריך לדאוג להכין צידנית עם סנדוויצ'ים וכן כלי מים לדרך.
נפרוס את הארוחות ביחד בשטח במקומות נבחרים, בצירוף המרכיבים שכל ג'יפ יביא.
הפסקות קפה יערכו לפי תכנון המדריך וערכות קפה הן חובה כמובן…..

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 יום הטיול הראשון

ניפגש בשעה שבע בבוקר בתחנת הדלק ליד צומת טללים. נתארגן וניסע לסיור קצר בחורבות חלוצה, העיר הראשה הגדולה והחשובה בנגב בתקופות הרומית והביזאנטית. נמשיך דרך שטחי האש של צאלים אל חורבת רוג'ום, מצודה פרסית גדולה על דרך שור המקראית. נמשיך לסיור מקיף ברחובות שבנגב (רוחייבה), שהייתה היישוב השני בגודלו בנגב. ברוחייבה ננסה להבין כיצד התקיים יישוב גדול במדבר, מה היו מקורות המים שלו והאם הצליח לייצר את כל כמות המזון הדרושה לקיומו.
נמשיך לחורבת סעדון, יישוב נבטי פחות מוכר בנגב. לאחר ארוחת צהרים תחת עץ שיטה נחצה את חולות חלוצה ונמשיך לחוות קורחה, החווה העתיקה הראשונה בה נעשו ניסויים להבנת החקלאות העתיקה בנגב. לפנות ערב נסייר בשבטה. ניסע למלון בשדה בוקר, ולאחר ארוחת ערב נרצה על דרכי הבשמים בתקופה הרומית.

יום 2 יום הטיול השני

ניסע למצפה רמון, נרד למכתש רמון ונבקר בעין סהרונים, בו לצד ת'מילה מצוי חאן שיירות גדול על דרך הבשמים. דרך מעלה דקלים נרד לנחל נקרות המנקז את מכתש רמון אל נחל ערבה, ואשר בחלקו עברה דרך הבשמים. נבקר במצד נקרות בו הייתה תחנת משמר קטנה ששמרה על דרך הבשמים ובבור המים היפה הסמוך. נמשיך במורד נחל נקרות עד למקום בו דרך הבשמים עוזבת את אפיקו ומטפסת דרום מזרחה אל מצד קצרה, מצד קטן שלצדו מזבח נבטי. ממצד קצרה נרד בירידה תלולה אל הערבה ונבקר במצודה ובחאן במואה, תחנת הדרכים הראשונה של השיירות, לאחר הירידה מהרי אדום וחציית הערבה. אם נספיק נבקר בעצי השיזף העתיקים בעין חצבה ובאתר הארכיאולוגי האדומי הצמוד.
(*)   הטיול מתאים לג'יפים קשוחים ולא לג'יפונים או Forester –ים.

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים

הערה לימי הקורונה: הטיול מתנהל תוך הקפדה על התנאים המוכתבים על ידי משרד הבריאות והצורך בריחוק. ברכב נוסעים בני משפחה גרעינית בלבד וכן הדבר במלון בו לנים.

המחיר כולל

הדרכת ד"ר עוזי דהרי
רכב מדריכים
לינה במלון קדמא 4 כוכבים כולל חצי פנסיון
מע"מ

המחיר אינו כולל

ארוחות נוספות על אלה שצוינו
תחבורה (עצמאית בג'יפים)
כל פרט שלא הוזכר בסעיף "המחיר כולל".

בברכת טיול מוצלח מצוות בריזה.