הרי הקווקז, כולל חבל סוואנטי

הפסגות של הרי הקווקז מפוארות ואדירות, בתוך הרים אלה חבויים מראות מרתקים של פסגות מושלגות, כנסיות עתיקות ומרהיבות, כפרים ציוריים ושווקים תוססים ההופכים אותה לאחת המדינות היפות בעולם. טיול לגיאורגיה, הממוקמת בגבול שבין אסיה לאירופה, הינו מסע בזמן אל מראות ואל תרבות שמשמרת את מסורתה. תושבי גיאורגיה מאמינים שהקווקז הוא חלקת אלוהים קטנה, המכונה "גן עדן". בטיולינו נבקר בטבילסי בירת המדינה, בחבל סוואנטי, חבל ארץ של נופים פראיים עם מגדלי אבן נישאים, נכיר את אזור הר קזבגי וכנסיית השילוש הקדוש שלמרגלותיו, עמק סנו והכפר ג'וטה. מעבר לכך ניפגש עם התושבים הגיאורגיים הגאים, המשמרים מסורת של הכנסת אורחים ומאמינים ש"השמש עולה כשאורח מגיע, ענן מופיע כשהאורח נעלם".חבל סוואנטי -Svaneti זהותה של גיאורגיה קשורה קשר הדוק להרי הקווקז, המתווים את גבולה הצפוני ומהווים גבול טבעי בין אירופה לאסיה. חבל סוואנטי היפה, פראי ומסתורי, היה מבודד לאורך ההסטוריה ותושביו שמרו על אורח חיים מסורתי כולל שפה ומנהגים, מאופיין במגדלי אבן ציורים ששימשו להגנה מפני פולשים, המשתלבים להפליא עם נוף הררי, כפרים עתיקים, קרחונים ומסלולי טיול נהדרים בטבע.

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 ת"א – טביליסי 

ניפגש בנתב"ג ונצא בטיסת לפני הצהריים מתל אביב אל טביליסי, בירת גיאורגיה. נחיתה ויציאה לסיור קצר בעיר. ארוחת ערב והעברה למלון במרכז העיר.לינה: טביליסי

יום 2 טביליסי - קוטאיסי

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה מערבה, דרך מעבר הרי ריקוטי המיוערים אל קוטאיסי, העיר השניה בגודלה בגיאורגיה. זוהי עיר עתיקה עם רחובות אבן מרוצפים, הבנויה סביב נהר ריוני ובה התגוררה קהילה יהודית ענפה. נבקר בשרידיה של קתדרלת באגארטי העתיקה, אתר מורשת עולמית של  אונסק"ו, ונערוך תצפית על העיר. בהתאם לזמן נטייל ברחובות היפים שבמרכז העיר וכן בבית הכנסת. ארוחת ערב ולינה: קוטאיסי

יום 3 קוטאיסי – זוגדידי - מסטיה

בירת חבל סוואנטי לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה דרך העיר זוגדידי אל המורדות הדרומיים של הרי הקווקז הגדול – סוונאטי, בו  נמצאים ההרים הגבוהים ביותר והקרחונים הגדולים ביותר במדינה. בזוגדידי נבקר בארמון דדיאני ואז ניסע בדרך הררית במעלה נהר אינגוארי בתוך יערות עבותים לצדי מפלי מים רבים, נראה את הסכר הגדול אינגורי ונמשיך בנסיעה אל העיירה מסטיה השוכנת בגובה 1,400 מ' ומשמשת ככנקודת המוצא  לטיולים בחבל סוואנטי. נערוך ביקור במוזיאון האתנוגראפי של העיירה מסטיה. ארוחת ערב ולינה: מסטיה

טירה באזור קווקז - גרוזיה וגיאורגיה
גיאורגיה - אזור קווקז
יום 4 מסטיה – אושגולי

הכפר הגבוה באירופה (ברכבים קטנים)לאחר ארוחת הבוקר ניסע אל אושגולי, ככול הנראה ישוב הקבע הגבוה ביותר באירופה, הנמצא בגובה 2100 מ'. האזור כולו הוכר כאתר מורשת עולם של אונסק"ו וכולל מקבץ ציורי של מספר כפרים בהם מגדלי השמירה הצמודים לבתים וממוקמים מתחת לפסגתו המושלגת של ההר הגבוה ביותר בגיאורגיה – הר שחארה. נצא להליכות רגליות נעימות בנופים מדהימים ונטפס במעלה הגבעה אל כנסיית לאמריה. נחזור למסטיה לארוחת ערב ולינה.

יום 5 מסטיה – קוטאיסי

שווקים מהיפים בגיאורגיה הבוקר נבקר בבית מקומי אופייני ונוכל להיתרשם מאורח החיים המסורתי בכפרי גיאורגיה. נמשיך בנסיעה אל קוטאיסי וכשנגיע נבקר במנזר גלאטי, שהקים המלך דוד הבנאי ושימש מרכז חשוב ללימודים ולהפצת השכלה בקרב תושבי הממלכה. נמשיך לטייל בעיר אשר שימשה בימי תור הזהב של ממלכת גיאורגיה כבירתה. נבקר בשוק העיר המקורה והססגוני ביותר בגיאורגיה ובו שפע גבינות, ירקות, תבלינים ועוד. ארוחת ערב ולינה: קוטאיסי

גיאורגיה - גרוזיה
טירה בגרוזיה - גיאורגיה
יום 6 קוטאיסי – אופליסציחה – גורי

גודאורי היום נצא חזרה בדרך מזרחה. ראשית נבקר באתר ארכיאולוגי מהמרשימים בגאורגיה- עיר המערות אוּפְּלִיסְצִיחֵה. מדובר בעיר קדומה חצובה בסלע אפר געשי השוכנת על מצוק הצופה על עמק נהר המְטְקְווַארִי היפה. העיר היתה אחד ממקומות היישוב העתיקים על הדרך הקדומה בין הים השחור לים הכספי. לאחר סיור באתר נמשיך לעיר גורי, עיר הולדתו של יוסיף סטאלין. נבקר בחצר המוזיאון ונצפה על בית הולדתו של הצורר הגדול אשר שומר בקפידה לזיכרו. נמשיך בנסיעה אל לב הקווקז הגבוה בדרך הצבאית המחברת את גיאורגיה ורוסיה, אל הכנסייה המבוצרת אנאנורי, הניצבת במלוא הדרה על גבעה מעל אגם מים ונוף הררי מרהיב. לקראת ערב נגיע אל אתר הסקי גודאורי. לינה וארוחת ערב במלון הרים.

יום 7 יום טיול בהרי הקווקז הגבוה

הר קזבגי יום של טבע ונוף בהרי הקווקז הגבוה. נצא צפונה לעבר הגבול הרוסי בדרך הצבאית. נעצור לביקור באנדרטת אחוות העמים המציינת את מערכת היחסים בין גיאורגיה לרוסיה. נבקר בעיירה קזבגי השוכנת למרגלות הר קזבגי שפסגתו מתנשאת לגובה 5033 מ`. נעלה אל כנסיית השילוש הקדוש שנבנתה בראש הר נישא ונרד בהליכה מתונה. המשך נסיעה בדרך יפה של כפרים קטנים – בתי חקלאים עם גינות רחבות לאורך נהר סנו. נטייל אל מפלי דריאלי להליכה קצרה ויפה. בשעות אחר הצהריים המאוחרות חזרה לגודאורי. לינה וארוחת ערב במלון הרים במקום.

יום 8 מהרי הקווקז אל טביליסי דרך מצ'חטה

ניסע אל עבר טביליסי. בדרכנו נבקר בבירתה העתיקה של גיאורגיה– מצ'חטה, היושבת על מפגש הנהרות קורה וארגו. נבקר בקתדרלת סווטי טסחובלי – העמוד הנותן חיים, המקודשת ביותר בגיאורגיה. נמשיך לכנסית הצלב (ג'ווארי) לשם הביאה נינו הקדושה את הצלב הקדום מקפדוקיה, ונשקיף אל הבירה הקדומה. נגיע לטביליסי ונצא לבקר בקתדרלה הגדולה ובשוק הפשפשים הגדול של העיר. ארוחת ערב ולינה: טביליסי

כפר ישן ומגדלי שמירה בגיאורגיה
הרי גרוזיה וגיאורגיה
יום 9 טביליסי

לאחר ארוחת הבוקר נצא לביקור בבירתם של הגיאורגים: נתחיל בחלק העתיק של העיר טביליסי היושבת על גדות נהר הקורה ונטפס דרך הסמטאות אל מבצר נאריקאלה שנבנה במאה ה- 4. נבקר בקתדרלת ציון שנבנתה כהעתק לכנסיית "ציון" בירושלים ועוד. נבקר גם בבית הכנסת ברובע היהודי, בשדרות שותה רוסטוולי המפוארות ועוד. ארוחת ערב במסעדה גיאורגית כולל מופע פולקלור ולינה בטביליסי.

יום 10 טביליסי - נתב"ג

העברה לשדה התעופה וטיסת בוקר חזרה ארצה.
* יתכנו שינויים בסדר הביקורים

 

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
המחיר כולל:

• טיסות בין לאומיות במסלול תל אביב – טיביליסי – ת"א.

• מסי נמל דולר – מסי הנמל יעודכנו ביום הכירטוס (נכון להגשת ההצעה, שינויים ישפיעו על המחיר הסופי).

• לינה בבתי מלון ברמת תיירות טובה וראשונה או בפנסיונים.

• כלכלה: ארוחות בוקר וארוחות ערב לאורך כל הטיול.

• בקבוק מים מירליים חצי ליטר לאדם ליום.

• אוטובוס תיירים ממוזג ונוח לביצוע הסיורים וההעברות עפ"י המסלול.• רכבי מיניוואן מקומיים בקווקז הגבוה – באזור סוונאטי וקזבגי.

• מדריך מצוות בריזה המתמחה בגאורגיה ובתרבותה.

• כל הפעילויות המוזכרות בפירוט המסלול וכניסות לאתרים.

• מדריכים מקומיים דוברי אנגלית.

• טיפים לנותני השירותים בחו"ל.

המחיר אינו כולל:

• ארוחות צהריים ושתייה בארוחות המוזמנות.

• ביטוח בריאות ומטען.

• הוצאות אישיות וכל מה שאינו מופיע בסעיף "כולל".

תנאי ביטול: 

• 45-60 יום לפני היציאה לטיול – 250 דולר

• 31-44 יום לפני היציאה לטיול – 500 דולר

• 14-30 יום לפני יציאה לטיול – 950 דולר

• 7-13 ימים לפני היציאה לטיול – 1200 דולר

• פחות מ- 7 ימים לפני היציאה לטיול – דמי ביטול מלאים

* מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)

רישום, תאריך גביה , דמי קדימה ואפשרויות תשלום

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.

עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 200$ המהווה חלק ממחיר הטיול הסופי יתרת התשלום תיגבה עד 30 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).

(תנאי הביטול למעלה הם ההסכם בין המטיילים לחברה, ללא קשר לגובה המקדמה המשולמת עם קבלת טופס הרישום).

על טופס הרישום יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

• באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.  יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .

• בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.
הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית

.הבהרות דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).

ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב ביום מסירת ההודעה.

** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה, למספר  03-5440055      או מייל : info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול .

מחובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!

ביטוח ביטול נסיעה – טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף ! אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לסדר ביטוח בריאות התקף מ-60 יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. התשלום בכל מקרה מחושב על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום הזמנת הביטוח מחברת הביטוח.

 לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח. כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם.

אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו.

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….

יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':

1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת  התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.

2  –  הושבה מוקדמת מ- 24 שעות לפני ההמראה כרוכה ברוב המקרים בתוספת תשלום. התוספת משתנה מחברת תעופה אחת לשניה, בכל מקרה בריזה אינה מממנת הושבה כזו !!!

3 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!

פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (דיוויד).

ציוות חדרים לטיול

חדר למטייל בודד למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי. לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי . אין לבריזה כל התחיבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

חיסונים 

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה ללשכות הבריאות המחוזיות באזור מגוריך:

ירושלים –  רח' יפו 86   02-5314811

תל אביב – רח' הארבעה 12   03-5684606

חיפה –   רח' פל"ים  15 א' – קרית הממשלה04-8633111

עפולה –  רח' ירושלים 4   04-6099002

לתשומת לבכם

• בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.

• למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.

• הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

• המלונות, מסלולי הטיול ולוח הזמנים תוכננו בקפידה, אם כי לוח זמנים מתוכנן במקומות אלה עשוי להשתבש בשל דרכים משובשות, מעברי גבול שאין לדעת בדיוק כמה זמן הם לוקחים וכד'.

בברכת טיול מהנה, צוות בריזה!