טיול גאוגרפי לאזרבייג'ן, מחופי הים הכספי אל פסגות הקווקז

אזרבייג'אן היא ארץ קטנה יחסית, אך בעלת היסטוריה מרשימה ונופי טבע עשירים. רוב אוכלוסייתה היא מוסלמית שיעית, אך זו נראית ומתנהגת בניגוד גמור למה שאנו מכירים מאזורנו. המדינה מבקשת לקיים אורך חיים מודרני המפריד באופן ברור בין המדינה החילונית, השואפת לפיתוח והכרה בינלאומית לבין המסורת והדת. ביקור באזרבייג'אן מספק הזדמנות נדירה לראות מדינה מסורתית וערכית שצועדת יד-ביד עם הקדמה והפיתוח מבלי לזנוח את התרבות ומורשת העבר, תוך שהיא מתמודדת עם אתגרים לא פשוטים מבחינה גאו-פוליטית, חברתית וכלכלית (כמובן, שעושר מחצבים טבעיים עוזרים לה מאוד בהגשמת כל מטרותיה).

 

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 נתב"ג - באקו

נטוס בטיסה ישירה וננחת בבאקו בשעת אחר הצהרים. נפגוש את המדריך המקומי והאוטובוס וניסע למלון שבמרכז העיר. לאחר מנוחה והתארגנות נצא לסיור בבירה האזרית: נתחיל בטיילת הזיכרון לקדושי העצמאות ונערוך תצפית פנוראמית על באקו מהפארק. נמשיך לטייל בשדרות "הפארק הלאומי" ועוד ככל שיתיר הזמן.
ארוחת ערב ולינה: באקו

יום 2 באקו

לאחר ארוחת הבוקר במלון נצא ליום טיול בעיר באקו. נתחיל בחלק הישן של העיר, "איצ'רי שהר", נראה את המבנים ההיסטוריים, הארמונות, מגדל הבתולה – האזור הוא כבר כמה מאות שנים ליבה הפועם של העיר באקו. נבקר במוזיאון לספרים מינאטוריים, מוזיאון השטיחים, ארמון שירוונשאח, מרכז התרבות ועוד.
ארוחת ערב ולינה: באקו

יום 3 באקו – שמקאי – שאקי

לאחר ארוחת הבוקר נצא בנסיעה לכיוון צפון מערב. תחנתנו הראשונה תהיה שמקאי, הבירה העתיקה הנמצאת בחלק הדרומי של רכס הקווקז. נבקר במוזילאום של מש' המלוכה העתיקה, במסגד יום השישי ועוד. מכאן נמשיך אל הכפר להיז', השוכן בלב הרי הקווקז וידוע בזכות בעלי המלאכה המוכשרים שלו. בכפר, שנבנה לפני למעלה מאלף שנה, יושבים דורות של בוני תנורים, מעבדי עורות, חרטים, קדרים, חרשי ברזל, גלפי מתכת ועץ שהגיעו מאזור הים הכספי. לאחר ארוחת צהריים בבית מקומי נמשיך אל שאקי, נקודה חשובה בדרך הטראנס קווקאזית. לאחר שנתמקם במלון נצא לארוחת ערב.

שוק באזרבייג'ן
מקומיים בחליפות - אזרבייג'ן
יום 4 שאקי – קיש – באקו

בבוקר נצא לסיור בשאקי, העיר העתיקה והציורית ביותר באזרביז'אן. בעיר ידוע במיוחד ארמון הקיץ של החאן המקושט בציורי פרסקו מרהיבים. ניסע לכפר קיש לביקור בכנסייה האלבנית העתיקה ביותר באזרבייגא'ן. משם ניסע חזרה אל באקו. ארוחת ערב ולינה: באקו.

יום 5 באקו – גובה – קוסאר

נצא אל כיוון הרי הקווקז. ראשית נעצור בהר בשברמג, הר חמש האצבעות, המתנשא מעל הים הכספי ומהווה אבן שואבת לעולי רגל.
נגיע לכפר חינלינג ונערוך בו סיור. לאחר מכן נמשיך אל גובה, העיר הצפונית הידועה במטעי התפוחים שלה ובתעשיית השטחים. בעיר גם חיה בעבר קהילת היהודים ההרריים הגדולה ביותר באזור. נבקר בבית חרושת לשטיחים, בחמאם, בהתיישבות היהודית – הכפר האדום ועוד. לקראת ערב נגיע לקוסאר.
ארוחת ערב ולינה: קוסאר

מגדלי מיידן באקו אזרבייג'ן
באקו אזרבייג'ן
יום 6 קוסאר – לאזה – קוסאר

קוסר היא בירת המיעוט האתני הלסקי באזרבייג'אן. ניסע במעלה הקווקז ונצא לטיול רגלי באזור הכפר לאזה, כפר יפה וציורי בגובה 1600 מ'. במהלך ההליכה נגיע למפל שאינו רחוק מהכפר ונהנה מהנופים הירוקים של האזור. תלוי בתנאי מזג האוויר נוכל לעלות ברכבל לתצפית על האזור (התשלום יתבצע במקום). נחזור לארוחת ערב ולינה בקוסאר.

יום 7 קוסאר – באקו – גובוסטן – אבשרון - באקו

ניסע חזרה לבאקו ולאחר ארוחת צהריים ניסע אל השמורה הארכיאולוגית גובוסטן, שמדרום לעיר, שם נראה כתובות קיר המתוארכות ליותר מעשרת-אלפים שנה. כמו כן נפקוד את התופעה המיוחדת – מספר וולקנו של בוץ הפעילים באזור. נמשיך אל חצי האי אבשרון. נבקר ביאנר דאג, שמורת הסלע הבוער, המקום שאולי העניק למדינה את שמה –  אזרבייז'אן בשפה המקומית היא ארץ האש. נאכל ארוחת ערב במסעדה כולל מופע פולקלור.
לינה: באקו

יום 8 באקו - נתב"ג

השכמה מוקדמת והעברה לשדה התעופה לטיסה חזרה לארץ.

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
הערה:

סדר המסלול עשוי להשתנות בהתאם לאילוצי השטח

המחיר כולל
 • טיסות ישירות לבאקו וממנה
 • מיסי נמל נכון לתאריך פרסום הטיול
 • בתי מלון מדרגת תירות ראשונה
 • כלכלה: ארוחות בוקר וערב + 1 ארוחת צהריים
 • בקבוק מים למטייל ליום
 • תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג
 • דמי כניסה לכל האתרים כמפורט במסלול
 • הדרכה: מדריך מצוות בריזה
 • מדריכים מקומיים כנדרש
 • ערכת שמע
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל
 • פגישת קבוצה עם מדריך  הטיול – כשבוע לפני היציאה
המחיר אינו כולל
 • ביטוח בריאות ומטען
 • ארוחות שאינן כלולות
 • ויזת כניסה למדינה: תשלום במקום
 • שתיה בארוחות המוזמנות
 • הוצאות בעלות אופי אישי

נא לוודא שהדרכון בתוקף לחצי שנה לפחות מיום הכניסה למדינה

דמי ביטול
 • 30-45 יום לפני היציאה לטיול – 150 $   
 • 15-30 ימים לפני היציאה לטיול – 500 $          
 • 7-14 ימים לפני היציאה לטיול –  750 $
 • פחות מ-7 ימים לפני היציאה לטיול, מלוא מחיר הטיול            

מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א'-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)

הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.
** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה, למספר  03-5440055
   או מייל : info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול .
מחובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!
ביטוח ביטול נסיעה – טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!
אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לסדר ביטוח בריאות התקף
מ-100 יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. התשלום בכל מקרה מחושב על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום הזמנת הביטוח מחברת הביטוח.
לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.
כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון המופיע בפוליסה שבידיכם.
אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו.

רישום, תאריך גביה , דמי קדימה ואפשרויות תשלום

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.
עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 150$ המהווה חלק ממחיר הטיול הסופי.
יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול.
(תנאי הביטול למעלה הם ההסכם בין המטיילים לחברה, ללא קשר לגובה המקדמה המשולמת עם קבלת טופס הרישום).

אופן ותנאי תשלום בטיולי בריזה

התשלום יתבצע באמצעות טופס הרישום , בו יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.  יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.  

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית.

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….
יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':
1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת
      התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.
2  – הושבה מוקדמת מ- 24 שעות לפני ההמראה כרוכה ברוב המקרים בתוספת תשלום.
      התוספת משתנה מחברת תעופה אחת לשניה, בכל מקרה בריזה אינה מממנת הושבה כזו !!!
3 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!
פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.  

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.
לחדר לבודד (סינגל) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי . אין לבריזה כל התחיבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה למשרד הבריאות כדי לקבוע תור ללשכת הבריאות המחוזיות באזור מגוריך:
מס' הטלפון בכל רחבי הארץ – 5400*

לתשומת לבכם
 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.
 • המלונות, מסלולי הטיול ולוח הזמנים תוכננו בקפידה, אם כי לוח זמנים מתוכנן במקומות אלה עשוי להשתבש בשל דרכים משובשות וכד'.

בברכת טיול נעים מצוות בריזה