7 ימי טיול איכותי וחווייתי בדגש על תרבות וטבע

"אתה המטייל בעולם,
שואף לראות מקומות מופלאים.
בוא לכאן,
למקום שכולו מדַבר אהבה ואמנות…" (מהכניסה לפארק המפלצות)

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 ת"א - רומא - מפלי השיש - אגם פיידילוקו - ספולטו

לאחר הנחיתה ניסע כשעה וחצי לביקור בשמורת מפלי השיש – Cascate delle Marmore – מפלי מרמורה. המפלים המלאכותיים הגבוהים בעולם, 105 מטר. מפעל מים אדיר, שתחילתו בתקופה הרומית, והיום, שמורה ירוקה שופעת מים, ומראה מפלים עוצמתי במיוחד. נסייר בשמורה ונצפה במפלים מזוויות שונות. בתום הביקור ניסע לאגם פיידלוקו – Lago di Piediluco, ממנו נשפכים המים למפלי השיש (מרמורה) למנוחה נינוחה.
ארוחת ערב ולינה במלון בספולטו.

יום 2 אסיזי ומונטהפאלקו

את הבוקר נפתח בסיור באחת מהערים המפורסמות בעולם – אסיזי Assisi מקום הולדתו של פרנציסקוס הקדוש, מייסד המסדר הפרנצ'יסקני. מקום עליה לרגל ואתר מורשת עולמית. נתהלך ברחובותיה של העיר, המשרה אווירה של טוּב ונחת, אולי בשל האדריכלות המיוחדת שלה – בנויה מאבן גיר וורודה, ואולי בגלל הסיפורים…
"האט את צעדיך והיה שמח, עולה רגל, כבר הגעת לגבעת גן העדן…" (בפתח כנסיית פרנציסקוס מאסיזי)
נכנס דרך השער החדש Porta Nuova, אל מרכזה העתיק של העיר. נצפה מרחבת הכנסייה של סנטה קיארה (ידידתו של פרנציסקוס) אל נופי אומבריה הפרושים לפנינו. נמשיך למקדש מינרווה, ונסיים את סיורנו בעיר בביקור בבסיליקת פרנציסקוס הקדוש, שקירותיה מעוטרים בציורים של טובי האמנים של המאות ה-13 וה-14. בבסיליקה העליונה נוכל לעקוב אחר סיפור חייו של פרנציסקוס הקדוש בעזרת סדרת הפרסקאות המרשימה של ג'וטו.
בתום הביקור באסיזי נמשיך לעיירה מונטהפאלקו – Montefalco, המכונה 'המרפסת של אומבריה'. לכל אורך הנסיעה ובהגעה לעיירה נשקפים נופים מרהיבים של גבעות עגולות, כרמים ומטעי זיתים. האזור ידוע ביצור יין הסגרנטינו המקומי. נבקר בכרם וביקב מקומי, נשמע על תהליך היצור, ונטעם מהיינות המשובחים.
ארוחת ערב ולינה בספולטו.

אומבריה איטליה
פסטיבל הפרחים באומבריה
יום 3 פארק הרי סיביליני

הרי סיביליני הם חלק מהאפנינים המזרחיים, המפרידים בין חבל אומבריה לחבל מרקה. כאן נמצאות הפסגות הגבוהות ביותר של שרשרת האפנינים. האזור ידוע בשל אוצרות טבע ומגוון בעלי החיים הגדלים כאן, אבל במיוחד בפריחה הססגונית המדהימה המכסה באביב ובתחילת הקיץ את מדרונות ההרים ואת העמקים. אז הופך איזור סיביליני, sibillini, לקליידוסקופ מדהים של פרחים עם אלפי גוונים.
את יומנו נתחיל בסיור קצר בכפר שמור היטב סקג'ינו Scheggino בו התפתחה תעשיית הכמהין המיוחדת לאומבריה.
נבקר בחווה חקלאית שעיקר עיסוקה באיסוף כמהין
"כמה כמיהה לכמהין…"
נשמע על סוגי הכמהין, ייחודן, ערכן בשוק וכיצד מוצאים אותן ביער. מהתיאוריה נעבור למעשה, ונצא לחיפוש כמהין, יחד עם הכלבים המאומנים במציאתן. חוויה מיוחדת…! אחרי ש"עבדנו" נתכבד בברוסקטה עם גבינת פקורינו עם כמהין. כוס יין… ונמשיך בדרכנו… לעיר המרכזית באזור נורצ'ה Norcia – מקום הולדתו של בנדיקטוס. נסייר בעיירה ובכיכר המרכזית, ונראה את התמודדות המקומיים עם איתני הטבע. העיר מהווה מרכז לתעשיית כמהין ונקניקים.
לאחר הביקור בנורצ'ה, ניסע בכביש נופי מדהים, בתוך פארק הרי סיביליני לקסטלוצ'ו Castelluccio. נעלה לעמק פיאנו גרנדה Piano Grande, ולכפר על ההר במרכז המישורים הענקיים, ונקווה לפריחה כמצופה בעונה זאת. האזור כולו נפגע ברעידת אדמה באוקטובר 2016. יתכנו שינויים בלתי צפויים ביום זה בשל תיקוני דרך וכבישים סגורים בשל כך.
קבלת שבת, ארוחת ערב ולינה בספולטו.

יום 4 ספולטו וספלו

את בוקר שבת נבלה בספולטו Spoleto,  העיר שהיתה לנו לבית בימים האחרונים. ספולטו – עולם שלם של אדריכלות ותרבות. עיר עתיקה מלאת קסם, עם חידושים טכנולוגיים מפתיעים במיוחד לנוחות המטיילים. מרכז העניין בעיר- גשר המגדלים בעל 10 הקשתות ומצודת אלבורנוז החולשת עליו. לא ניכנס פנימה, אך נהנה מהנופים שמיקומה מספק לנו. נבקר בקתדרלה המרשימה עם ציורי קיר של פיליפו ליפי, ונסיים בכיכר השוק.
בתום הסיור בעיר לפני הצהרים נחזור למלון להפסקה והתרעננות קלה.
בשעות הצהרים נצא לספלו spello, להתרשם מההכנות בעיירה לקראת פסטיבל הפרחים. נשוטט בסמטאות הצרות, נפגוש משפחות שלמות עמלות ושמחות, נתוודע לאינסוף גוונים, לטכניקה, ליצירה המשותפת, להתרגשות, לתכנון המדוקדק לפרטיו. נאכל ארוחת ערב בתוך ספלו, במרכז ההתרחשויות. נבלה אחה"צ-ערב של אווירה מקומית, הפועלת על כל החושים.
חזרה מאוחרת ללינה בספולטו.

יום 5 פסטיבל הפרחים בספלו - אורבייטו

נקדים ונצא לספלו לראות איך הסתיימו להם שטיחי הפרחים מאז שעזבנו אותם אמש. אינפיוראטה – עיצוב בפרחים – Infiorate. על מהותו של החג ה"נייד" – חג הלחם והיין הקדושים – קורפוס דומיני, נשמע בטיול.
מסורת שטיחי הפרחים התפתחה לפני כ-240 שנה, וכאן בספלו מ-1930. נשוטט בין המרבדים, בתוך הסמטאות, בין הדוכנים, נריח, נצלם, נצפה ונשתתף בתהלוכה החגיגית. נתמוגג מהיופי…
בשעות הצהרים ניסע לאורבייטו Orvieto – פנינת אומבריה.
אורבייטו בנויה במיקום דרמטי, על סלע געשי המתנשא לגובה 300 מטר. בעזרת פניקולר נעלה את מצוק הטוף עליו יושבת העיירה הקטנה עם הקתדרלה הגדולה. נצא להכיר את אורבייטו. נסייר בעיר התת קרקעית, המשתרעת מתחת לזאת הנראית לעין – מעניינת, מרתקת ומרשימה. נמשיך ונשוטט בסמטאות הציוריות, עמוסות כלי קרמיקה מקומיים, נפגוש בכל פינה באמנות העץ המקומית, המיוחדת במינה, נעמוד משתאים אל מול חזית הקתדרלה, ונבקר בתוכה כדי לראות אוצרות מרשימים. את העוגב עם יותר מ-5,000 צינורות, פייטה מיוחדת במינה, אמנות, סיפורים, וציורי יום הדין של לוקה סניורלי.
ארוחת ערב במסעדה מקומית באורבייטו. לינה באורבייטו.

אומבריה איטליה
אומבריה איטליה
יום 6 צ'יויטה - אגם בולסנה

הבוקר נעזוב את אורבייטו, ע"מ לחזור אליה שוב בשעות אחה"צ  והערב. נסיעה קצרה תוביל אותנו לצ'יויטה בניורג'ו – Civita Begnoregio על גבול אומבריה-לאציו-טוסקנה. לפני כעשור איש לא שמע על העיר הזאת. עיר אטרוסקית שנבנתה לפני 2,500 שנה. פרחה בימי הביניים וברנסנס, עד שנפגעה ברעידת אדמה ב-1695, שהרסה את רובה, תוך יצירת מצוק מרהיב. היום נגיע אל ה"עיר שבשמים" באמצעות גשר ונסייר בה. זוהי עיר שהזמן עצר בה מלכת מימי הבינים ועד היום. מחכים לנו נופים עוצרי נשימה, רחובות קטנים ופיאצות מלאות בפרחים, בעיירה שהוגדרה כאחת היפות באיטליה.
משם נמשיך לאתנחתת צהרים בשייט של כשעה על אגם בולסנה Lago di Bolsena. נצפה באיים שבאגם, נקשור את הקצוות בין אורבייטו לאגם, ונהנה משלווה.
לקראת אחה"צ נגיע חזרה לאורבייטו להשלמת הסיור מאמש.
ולארוחת ערב במסעדה מקומית באורבייטו.

יום 7 אורבייטו - פארק המפלצות - גן קלפי הטארוט - רומא - ת"א

היום האחרון לטיול… הקינוח… הדובדבן שעל הקצפת…!
היום יוקדש לשני אתרים מיוחדים. לא מוכרים לטייל הישראלי הממוצע, כאלה שמסתתרים מאחוריהם הרבה סיפורים, והרבה הרבה אויר לנשמה. יצאנו לדרך…
בשולי אומבריה, על גבול לאציו, בכפר בומארצו Bomarzo, מחכה לנו הפתעה מיוחדת – פארק מפלצות אבן מהמאה ה-16, או בשמו הנוסף היער המקודש. המקום דומה רק לעצמו, אין עוד כמוהו! את סיפורו המיוחד נספר שם. רק נאמר, שמסתבר שכבר במאה ה-16 ידעו שאמנות יכולה להביא מרפא לנשמה. בקדימון לטיול זה מצוטט משפט הכתוב בכניסה לפארק.
לאחר סיור בתוך יער יפיפה, בין כ-32 פסלי האבן הענקיים וסיפוריהם המרתקים, נפרד מאומבריה וניסע לכיוון רומא, עם סטיה קלה לפארק קלפי הטארוט Giardino dei Tarocci.
זהו גן פסלים, שנבנה בסוף שנות ה-70 על ידי האמנית היהודיה צרפתיה ניקי דה סנט פאל. בישראל מוכרת לרבים ה"מפלצת" בקריית היובל בירושלים, פרי יצירתה של אותה אמנית. בגן, הנמצא גם הוא בתוך יער נוצרו 22 פסלים, הנישאים לגובה 12-15 מטר. הפסלים מייצגים דמויות מקלפי הטארוט (קוסם, קיסר וקיסרית, אוהבים, צדק ורבים נוספים). אפשר לטייל ביניהם ולהשתעשע. צבעוניות הפסלים מושכת את העין, ומשמחת את הלב.
בתום הביקור בגן נדרים לשדה"ת של רומא לטיסתנו הביתה לישראל.
(*) ייתכנו שינויים בסדר הביקורים

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
המחיר כולל
 • טיסה בינ"ל  ת"א/רומא/ת"א  
 • מיסי נמל לטיסות פנים ולטיסות בינלאומיות .(חושבו לפי המחירים הידועים ביום הפירסום. שינוי באלה יביא לעדכון מחיר הטיול הכולל)
 • כלכלה: על בסיס חצי פנסיון במהלך כל ימי הטיול
 • דמי כניסות לאתרים ולשמורות כמפורט בתכנית.
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל
 • הדרכה : דורית לוי ומדריכים מקומיים לפי הצורך
המחיר אינו כולל
 • ביטוח רפואי ומטען (מומלץ כולל הטסה רפואית)
 • הוצאות אישיות
 • שתייה וארוחות שאינן כלולות
פרטי טיסות אלעל

19.6 – המראה מנתב"ג בשעה 06:05, נחיתה ברומא בשעה 08:45
25.6 – המראה מרומא בשעה 21:45, נחיתה בנתב"ג בשעה 02:05 (ביום 26.6)

רישום, אפשרויות תשלום ודמי קדימה

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.
עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 300 יורו ממחיר הטיול הסופי.
יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).
על טופס הרישום יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.  יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.  

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית
שער הדולר / יורו :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה 
** בכל מקרה יוסדרו כל התשלומים לפני היציאה **

דמי ביטול

מ-90 יום   ועד 45 יום לפני היציאה –  300 €
44-34 יום לפני היציאה לטיול – 700 €
21-33 יום לפני היציאה לטיול – 950 €
8-20 יום לפני היציאה לטיול –   1500 €
פחות מ-8 ימים לפני היציאה לטיול – מלוא מחיר הטיול
* מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א'-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)
בחישוב מניין ימי עבודה המוזכרים לעיל יחושבו ימים א'-ה', להוציא ערבי חג וימי חג.

לשימת לב המזמין,

כי המדובר במוצר פרימיום וייחודי הכרוך בהשקעה והתאמה ללקוח, כאשר הזמנה מסוג זה אינה מבוצעת במכר מרחוק על פי שיווק אינטרנטי או דומה לכך.
יש לשים לב לתנאי הביטול הנקבעים בהתאם לספקי השירות השונים, כמו כן, כל ביצוע הזמנה מחייב אישור הלקוח מראש והסכמתו כי קרא מלא התנאים לרבות העובדה, כי עסקאות מסוג זה אינן מבוצעות באינטרנט, אלא באישור פרונטלי של הלקוח (לא מכר מרחוק), על כל ביצוע הזמנה מסוג זה יחולו הוראות חוק הגנת הצרכן בתנאים המתאימים.

הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.
**  ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה,
לפקס מספר  03-5440055
או מייל : info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול .

חובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!
ביטוח ביטול נסיעה – טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!
אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לרכוש  ביטוח בריאות התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו חצי שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח.
לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.
כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם.
אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו.

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….
יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':
1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.
2 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!
פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.
לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי. אין לבריזה כל התחייבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה למשרד הבריאות כדי לקבוע תור ללשכת הבריאות המחוזיות באזור מגוריך:  מס' הטלפון בכל רחבי הארץ – 5400*

לתשומת לבכם
 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

בברכת טיול נעים מצוות בריזה
הכנסו למגוון טיולים מאורגנים לאיטליה