הרי געש וחופים לבנים באוקיינוס האטלנטי

איי כף ורדה, הנמצאים במרחק של כ-500 ק"מ ממערב לסנגאל, הם קבוצת איים וולקניים באוקיינוס האטלנטי המהווים חלק מקבוצות איי מקארונזיה. האיים נמצאים מול חופי אפריקה ואירופה בשכנות לאיים האזוריים, מדיירה  והאיים הקנריים (ספרד).
כף ורדה ידועה בחופיה הלבנים, הרי געש שאחד מהם (הר פוגו) עדיין פעיל, וההרכב  האנושי המיוחד של תושביה מסבירי הפנים: אירופים, אפריקאים ומולאטים (שרובם צאצאי עבדים). החל מאמצע המאה ה-15, הזמן בו נתגלו האיים ע"י ספנים פורטוגזים שהיו בדרכם לאסיה, ועד 1975 בה הוכרזה עצמאות האיים, היו אלה תחת שליטה של פורטוגל (ולזמן קצר ספרד). הטיול הוא מסע אל מדינת איים כובשת לב המשלבת נופים ירוקים, מוזיקה ותרבות מיוחדות ונופים מגוונים.
**מטיולי הפורום הגיאוגרפי**

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 נתב"ג - ליסבון

טיסת בוקר אל ליסבון, מפגש עם נציגנו במקום ונסיעה למלון שבמרכז העיר במהלכה נקיים סיור פנוראמי קצר בעיר. לינה: ליסבון.

יום 2 ליסבון - סאו ויסנטה

טיסת בוקר אל האי סאו ויסנטה שבקבוצת האיים הצפוניים של קאבו ורדה. לאחר הנחיתה ניסע למינדלו בירת התרבות של האיים בה שומרו עשרות מבנים המשקפים את מורשת הבנייה הקולוניאלית הפורטוגזית. בעיר מצויים גם בתים המייצגים דווקא את ההשפעה הבריטית, מימי ראשית הקולוניאליזם באיים. נבקר בשדרות ה- 5 ביולי, אשר נקראו בעבר "הרחוב האנגלי", בכיכר אמילקאר קבראל, על שמו של המנהיג הבולט ביותר לשחרור האיים מהשלטון הפורטוגלי, העיר העתיקה והנמל. נתוודע לתרבות ולמוסיקה המקומית אותה מייצגת להפליא סזריה אבורה, היא "הדיווה היחפה". לינה: סאו ויסנטה.

יום 3 האי סנטו אנטאו

לאחר ארוחת הבוקר נפליג במעבורת אל האי סנטו אנטאו, המערבי והגדול בקבוצת האיים הצפוניים שבארכיפלג. את האי חוצה רכס געשי שממנו מתרוממות כיפות הרי הגעש טופו דה קורואה 1,979 מ' ופיקו דה קרוז 1,585 מ'. נגיע לפורטו נובו – העיר הראשית והנמל של האי ונעלה על הדרך הישנה במעלה ההר, לאורכה יותר מ- 100 פיתולי עקלתון. נמשיך אל פיקו דה קרוז לתצפית על הסביבה ועל עמק פאול המלא בטרסות. בהמשך היום נטייל ברגל בלוע הר הגעש קובה, ונצפה בטרסות שבנו בו התושבים ואותן הם מעבדים. אחרי ארוחת צהרים, נצא לטיול רגלי בין הכפרים. לינה: פורטו נובו.

האי סנטו אנטאו
יום 4 סנטו אנטאו

נמשיך לטייל באי סנטו אנטאו. ניסע ב"דרך החדשה" אשר נסללה בידי הפורטוגלים ונגיע אל פונטה דו סול, עיירה ציורית על שפת האוקינוס, בה נבקר בנמל הדייג ובמרכז העתיק שחלק ממנו היה שייך למשפחות יהודיות. ננסה לתאם ביקור בבית הקברות היהודי שנמצא מעל העיירה. נמשיך לטיול רגלי על המצוק התלול הצונח אל האוקיאנוס, אל הכפר פונטאיניאש  מהיפים בקאבו ורדה. תחנתנו הבאה תהיה עמק פאול המכוסה הן צמחיה טבעית והן מטעים של קנה סוכר, הגידול העיקרי כאן. נבקר באחת המזקקות ונטעם מן המשקאות האלכוהוליים המקומיים. נשוב למלון בפורטו נובו בנסיעה בנופים סובטרופיים ירוקים. לינה: פורטו נובו.

יום 5 מערב סנטו אנטאו

היום נצא למסלול הליכה מרהיב במהלכו נוכל לראות את החיים הכפריים מסורתיים באי. נלך לאורך לאבדות (אמות מים) ונבקר בחוות קטנות. הבתים כאן מקורים בגגות מענפי קנה הסוכר, הנשים שואבות מים מן הנהר או מבורות מים ועוד. בהמשך היום ניסע לתצפית מאלטו מירה אל טראפאל, עיירה הנמצאת במורד ההר על חוף האוקינוס. אחרי הצהרים ניסע לתצפית מקמפו רדונדו, שריד של קלדירה עצומה ועתיקה ברום של כ- 1,000 מ', המכוסה משקעי טוף. לינה: פורטו נובו.

יום 6 חזרה למינדלאו והלאה לאי סנטיאגו

נתחיל את היום בהפלגה מסנטו אנטאו לסאו ויסנטה. נבקר בשכונת ריביירה בוטה, שכונת עוני בה גדלה הזמרת סזריה אבורה, המנסה בשנים האחרונות לשנות פניה, גם בעזרת מיזמים תיירותיים. נמשיך לבאהיה דה גאטה, חוף רחצה יפיפה בו נוכל לטבול במי האוקיינוס הקרים. נסיים בתצפית יפה ממרומי מונטה ורדה, שהיא שמורת טבע הררית. בערב ניסע לשדה התעופה ונטוס לאי סנטיאגו. לינה: פראיה.

כנסיית בוי ויסטה‬‎ כף ורדה
כף ורדה
ימים 7-8 ההיסטוריה האפלה של סנטיאגו

ביומיים הקרובים נטייל באי סנטיאגו, הגדול באיי כף ורדה שבו נמצאת פראיה בירת המדינה. נטייל במרכז ההיסטורי המשוקם והיפהפה של העיר, הבנוי בסגנון פורטוגלי-פרובינציאלי, מזכרת מתקופת השלטון הקולוניאלי בן מאות השנים. נבקר בשוק המזון והסדקית המקומי; המזכיר מאוד שווקים אפריקאים. נמשיך אל ה"עיר העתיקה" – אתר מורשת עולמית של אונסק"ו ונעבור ברחוב "הבננות" שבו בתים קולוניאליים מרשימים, ועוד. נבקר גם בנמל ובשוק העבדים העתיק, ששגשג במאה ה-16. לינה: פראיה.

יום 9 האי פוגו

טיסת בוקר אל האי פוגו. נתחיל את הסיור בנסיעה בכביש הטבעת של פוגו, המקיף את האי נגיע אל הכפר קובה פיגוארה הנמצא במעלה ההר במיקרו-אקלים ייחודי של עננות לחה וסוב-טרופית ולכן אפשר למצוא כאן מגוון של גידולים: קפה, בננות, מנגו, גויאבות, אגוזי קשיו, פפאיה ועוד. נטייל בין מטעי הקפה ונבקר במפעל קפה בו נטעם קפה משובח. תחנתנו הבאה תהיה מושטיירוש, העיירה השנייה בגודלה באי פוגו, בה נטייל ונאכל צהרים. נמשיך לאורך החוף ונגיע אל חוף רחצה יפה ובו בריכות מלח. לינה: סאו פליפה.

דייגים בכף ורדה
שרידי ספינה בכף ורדה
יום 10 הר הגעש פוגו

הר הגעש פוגו הוא הר געש פעיל שהתפרץ לאחרונה בשנת 2014. הכניסה לשמורת הטבע היא בגובה 2000 מ' וממנה ניתן לראות את פסגת ההר שגובהה 2829 מ'. נצא לטיול רגלי בנופים געשיים מרשימים של שדות בזלת המכסים שטחים גדולים, נקודות פליטה של גזים ועוד.
על מדרונות הר הגעש נוהגים החקלאים המקומיים לגדל קפה, עצי פרי וכרמים והלבה משמשת כחומר בנייה. באוויר עדיין נישא ריח הגופרית וניתן להבחין בקילוחים של 1996 ושל 2014. נגיע לביקור בפורטלה ובבנגיירה, שני כפרים שבהם ניכרים היטב עקבות החורבן של התפרצות 2014: חלק מהבתים שכוסו בלבה שופצו ב"ארכיטקטורת זכרון" המשלבת ישן עם חדש. נבקר ביקב של הקלדירה אשר נחנך לאחרונה.  לינה: סאו פיליפה.

יום 11 מפוגו לסנטיאגו

ביום האחרון לטיול נבקר בסאו פיליפה, ה"עיר" הראשית של פוגו הממוקמת על שפת האוקיאנוס האטלנטי. לאחר מכן נטוס לסנטיאגו, ונבלה באחד ממועדוני המוסיקה והריקודים של פראיה. נגיע למלון למנוחה, התארגנות וארוחת ערב.

יום 12 סנטיאגו - ליסבון - נתב"ג

העברה לשדה התעופה לפנות בוקר לטיסה דרך ליסבון ויעד באירופה אל נתב"ג.

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
המחיר כולל:
 • טיסה  בינ"ל מת"א דרך אירופה לליסבון, כף ורדה וחזרה
 • טיסות פנימיות ומעבורות כמפורט בתוכנית
 • מיסי נמל והיטלי ביטחון  
 • לינה בבתי מלון בדרגת תיירות טובה בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים
 • כלכלה: על בסיס פנסיון מלא (ארוחות בוקר, צוהרים וערב)
 • תחבורה: מיניבוסים קטנים מסוג Toyota Costar או דומה עם מקום ל-16 מטיילים. הרכבים מותאמים לצרכים התיירותיים במידת האפשר
 • דמי כניסה לאתרים כמפורט בתוכנית
 • דמי שתייה (טיפים)
 • דמי רישום ואפשרות ביטול   
המחיר אינו כולל:
 • ביטוח בריאות ומטען
 • שינוי ממועד הטיסה הקבוצתית
 • הוצאות בעלות אופי אישי
תנאי תשלום ואפשרות ביטול

בהתאם לדף התנאים הכלליים של החברה להגנת הטבע רואים עולם.
הערות:

 • ייתכנו שינויים בתוכנית הטיול ובסדר הביקורים באיים בהתאם לטיסות.
 • אין שירות סבלות במלונות.
 • בטיסות הפנימיות (מליסבון לאיים ובין האיים) לא מגישים מזון ומשקאות. ניתן לרכשם בתשלום במהלך הטיסה.
 • תוכנית הטיול תלויה בטיסות ובמעבורות, התוכנית צפויה לעבור שינויים בהתאם ללוחות הזמנים שיאושרו.
 • בטיסות קבוצתיות אין החברה יכולה לקבוע את שירותי התעופה השונים כגון: סוגי ארוחות, ו/או מקומות הישיבה במטוס (גם אם הוזמנו על ידנו לבקשת המטיילים) מיקום הנוסעים נקבע על ידי חברת התעופה ובאחריותה.
דמי ביטול
 • 61-90  יום לפני היציאה לטיול –  150 יורו
 • 45-60  יום לפני היציאה לטיול –  400 יורו
 • 30-44  יום לפני היציאה לטיול –  675 יורו
 • 14-29 יום לפני היציאה לטיול –  950 יורו
 • 7-13 ימים לפני היציאה לטיול –  1500 יורו
 • פחות מ-7 ימים לפני היציאה לטיול – מלוא מחיר הטיול

( מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א'-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)

רישום, תאריך גביה, דמי קדימה ואפשרויות תשלום

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.
עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 400 יורו לאדם המהווה חלק ממחיר הטיול הסופי.
יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול.
(תנאי הביטול למעלה הם ההסכם בין המטיילים לחברה, ללא קשר לגובה המקדמה המשולמת עם קבלת טופס הרישום).
על טופס הרישום יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

 1. באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.  יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
 2. בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.  

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית.

הבהרות

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב ביום מסירת ההודעה.
** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה, למספר  03-5440055
   או מייל : info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול .
מחובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!
נא לוודא שהדרכון בתוקף לחצי שנה לפחות מיום הכניסה
ביטוח ביטול נסיעה – טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!
אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לסדר ביטוח בריאות התקף מ-100 יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. התשלום בכל מקרה מחושב על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום הזמנת הביטוח מחברת הביטוח.
לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.
כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם.
אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו.

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי
הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….
יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':
1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת
      התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.
2  – הושבה מוקדמת מ- 24 שעות לפני ההמראה כרוכה ברוב המקרים בתוספת תשלום.
      התוספת משתנה מחברת תעופה אחת לשניה, בכל מקרה בריזה אינה מממנת הושבה כזו !!!
3 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!
פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (דיוויד).

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי. לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי . אין לבריזה כל התחיבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה למשרד הבריאות כדי לקבוע תור ללשכת הבריאות המחוזיות באזור מגוריך: מס' הטלפון בכל רחבי הארץ – 5400*

לתשומת לבכם
 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.

בברכת טיול נעים מצוות בריזה