לפני כ-15 מיליון שנה החלה איסלנד לצוץ מבין גלי האוקיינוס האטלנטי ומעל לרכס המרכז-אוקייני. מאז ועד היום פועלים איתני הטבע ומעצבים את נופיה של הארץ המיוחדת: קרחוני עד, נהרות ומפלי מים גועשים, הרי-געש פעילים; מעיינות בוץ, גייזרים לוהטים ומים גיאותרמיים. כדור הארץ הדינמי שלנו מגיע כאן לשיא ביטויו הגיאולוגי. איסלנד היא ארץ קדומים מרתקת, שתהליכי עיצוב הנוף ובנייתה הטבעית ממשיכים לפעול ולהתרחש תחת רגלינו ולנגד עינינו. במהלך הטיול באיסלנד נהנה מחוויות רבות, הליכה בנופי טבע קסומים, שייט קרחונים, צפיה בלוויתנים, רכיבה על אופנועי שלג ועוד.
***מטיולי הפורום הגיאוגרפי***

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 תל אביב – אירופה – ריקיאוויק - גייזיר

טיסה מנתב"ג לאירופה ובהמשך טיסה לאיסלנד. לאחר הנחיתה ניסע לסיור בעיר הבירה ריקייויק. זוהי הבירה הצפונית בעולם והעיר הגדולה ביותר באיסלנד ובה כ-50,000 תושבים. נראה את בית הפרלמנט הצנוע, את כנסיית הדלגרים, גבעת אסיקיוהלידי, אגם תירנין, היכל המוזיקה ועוד. עם תום הסיור ניסע אל מלוננו שבאיזור גייזר.

יום 2 "ארץ הגייזרים" גייזיר- טינגווליר - גולפוס

נצא ליום טיול בארץ הגייזרים העשירה במעיינות חמים ובגייזרים פעילים המתפרצים מידי פעם ויורקים מים רותחים אל על. נראה את הגייזר המפורסם המתפרץ כל מספר דקות ומתיז מים חמים לגובה 26 מטר! נמשיך ונבקר בפארק הלאומי טינגווליר הנחשב לאתר ההיסטורי החשוב ביותר באיסלנד. כאן, בשנת 930 לספירה, נבחרה האסיפה הלאומית הראשונה שהיתה הזרוע השלטונית של האי והמשיכה להתכנס במקום זה תחת כיפת השמים עד שנת 1798. בפארק עובר גם השבר האטלנטי המפריד בין יבשות צפון אמריקה ואירו אסיה. כאן נמצאת גם הימה הטבעית הגדולה ביותר באיסלנד ששטחה 84 קמ"ר. לסיום נבקר במפל גולפוס ("המפל המוזהב") המכונה גם "מלך מפלי איסלנד" בשל גובהו, אורכו ובעיקר שפיעתו המרשימה. בסופו של יום מרגש נשוב אל מלוננו שבאיזור גייזר.

יום 3 גולופוס - אקוררי

נחצה באוטובוס המיוחד שלנו את המדבר האיסלנדי, דרך אחד משלושת המעברים מדרום האי לצפונו. בנסיעת שטח מרהיבה נוכל להתרשם מהנופים היחודיים לאזור המבודד שאפשר לבקר בו רק בחודשי הקיץ. בעבר האמינו המקומיים שהאזור רדוף רוחות והעדיפו דרכים אחרות, גם אם הן ארוכות יותר. ניסע לאורך יותר מ- 200 ק"מ ובדרך נעבור קרחונים, אגמים קרחוניים, מעיינות חמים ועוד. במהלך היום נעצור להליכות קצרות בנקודות העניים שבדרך. לפני שנגיע למלון נבקר בחווה המציגה את חיי היום יום באיסלנד של ימים עברו. יעדנו הסופי הערב הוא אזור העיר אקוריירי – העיר השניה בגודלה באיסלנד ומעניינת בזכות עצמה.

יום 4 מפל האלים וחצי האי טיורנס

נצא אל עבור מפל האלים שקיבל את שמו בעיקבות הפיכתם של האיסלנדים לנוצרים לפני יותר מ- 1000 שנה. נסיע צפונה ונמשיך לטייל בחצי האי טיורנוס, בנופי הפארק הלאומי הלאומי יוקולסרגיופור, שהוא חלק מקניון שאורכו 24 ק"מ שנוצר עקב התפרצות וולקנית מתחת לכיפת קרח. אחד מהמקומות הידועים בערוץ הוא אסבירג'י, קניון פרסת הסוס, בו נבקר. בטיול רגלי נוכל להתרשם גם מקירות הבזלת שגובהם למעלה מ-50 מטר ומברכת המים הרוגעת שלמרגלותיהם. נראה גם את המפל הגבוה ביותר באירופה, מפל דטיפוס וממנו נשמיך ללינה באזור מיוואטן.

ציפור פופין
כפר איסלנדי
יום 5 קלדרת ASKJA

לאחר ארוחת הבוקר נצא אל יעדנו היום, קלדרת אסקיה. לאחר נסיעה בדרך עפר נלך רגלית לכיוון הר הגעש בו מתחבא אגם צלול שקוטרו כ-5 קילומטר. נחלוף על פני נופים אשר נדמה שנלקחו מכוכב מאדים ושימשו את נאס"א כאתר סימולציה לתירגול נחיתה על הירח. בצד הלוע הגדול נוצר לוע נוסף ובו אגם שמימיו מבעבעים לטמפרטורה של 25 מעלות, והוא נעים לשחיה. נבקר גם במרחצאות החמים של מיוואטן שם נאכל ארוחת ערב.

יום 6 אגם מיווטאן

אגם מיווטאן הינו מרכז לפעילויות רבות ויפות. זהו אזור וולקני פעיל המהווה חלק מהרכס המרכז אוקיאני שעלה על פני המים כדי ליצור את איסלנד. האגם נוצר על ידי התפרצות געשית שבמהלכה נפלטה כמות גדולה של לבה בזלתית לפני כ-2,300 שנים, והנוף שמסביבו נשלט על ידי תוואי שטח געשיים. במהלך היום נראה במקום תצורות לבה ייחודיות, נטייל ברגל בשדות הלבה הענקיים שיצר הר הגעש קרפלה ב"מבוך הדימבורגי" ב"לועות המדומים", בלוע הר געש קדום שבתוכו אגם. נבקר גם באתר הבוץ המבעבע. בצהריים נצא בדרכנו אל החוף הדרומי של איסלנד.

יום 7 דרום איסלנד: לגונת הקרחונים, שמורת סקפטפל וקרחון וטנהיוקול

לאחר ארוחת הבוקר ניסע ניסע בדרך מרהיבה אל כיפת הקרח השלישית בגודלה בעולם ה"וטנהיוקול". נעבור לג'יפים ונטפס אל מרום הקרחון ומכאן נצא לרכיבת אופנועי שלג בזוגות (אין צורך בנסיון קודם) ונרכוב כשעה על מרחבי ומרומי הקרחון. בהמשך היום נעלה על רכב אמפיבי ונשוט בין שברי קרחונים באגם JOKULLSARLON .
נגיע אל שמורת סקאפטאפל, שמקורה בהתפרצות וולקאנית ושבשיטחה צמחיה יחודית ומקננים בה כ- 30 מיני בעלי כנף. בשמורה נמצא מפל SVARTIFOSS  ("המפל השחור" ) אליו נגיע בטיול רגלי.
לינה: אזור קירקו בייר קלאוסטור

יום 8 אזור לאקי

הבוקר ניסע אל אזור וולקני ייחודי, האזור הוולקני לאקי, שהוא מהרי הגעש הידועים ביותר במדינה. תלוי בתנאי מזג האוויר, נצא לטיול רגלי בין לועות הר הגעש.
לינה: אזור דירהוליי

הר געש באיסלנד
מפל מים באיסלנד
יום 9 דירהוליי – ויק – סלפוס

נתחיל את היום בשמורת הטבע דירהולי ונראה את הצוק שצורתו קשת. נמשיך לעבר מפלי סקוגה הנחשבים לסדרת המפלים הגדולה במדינה (מבחינת מספרם) וגובהם כ-60 מ'. ניסע לכיוון ויק ונראה את מושבות הקינון של תוכוני הים, נמשיך אל מפל סקוגר ואל אזור הר הגעש קטלה.
נבקר במפלי סליילנד- מהיפים והמרשימים שבמפלי איסלנד, שניתן לצפות בהם גם בהליכה בשביל שמאחוריהם.
לינה: אזור סלפוס

יום 10 אזור לנדמנלאוגר

היום אנו בדרכנו לשמורת לנדמנלאוגר המיוחדת. בשמורה זו נראה נופי חול צבעוניים מיוחדים שמקורם באבן הריוליוט המקומית ובמגוון מינרליים הנמצאים במקום. נראה גם נופים של הרי געש, שדות לבה וסילוני קיטור הפורצים מתוך סדקים בקרקע. המקום משופע בבריכות טבעיות חמות, שאפשר לטבול בהן.
לינה: אזור סלפוס

יום 11 אזור מגדלי הסוסים

היום נבקר בחווה לגידול סוסים ונצפה בתצוגה המדגימה את ייחודו של הסוס האיסלנדי. לאחר מכן נצא לשדה התעופה בקפלאויק ממנו נטוס בטיסה דרך יעד ביניים לתל אביב. נחיתה בבוקר היום ה-12 .   
הערה חשובה: בגלל מאפייני מזג האויר היחודיים לאיסלנד, חשוב להביא בחשבון שעשויים לחול שינויים ו/או ביטולים של ביקורים כאשר לא תמיד תהיה חלופה. במקרים בהם יהיה חוסר ודאות לגבי עבירות ויציבות הקרקע, עשוי המדריך, על פי שיקולו וניסיונו לשנות את תכנית הטיול במטרה להבטיח את שלום הנוסעים.

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
המחיר כולל
 • טיסות בין לאומיות (דרך יעד ביניים באירופה) כמפורט בתוכנית
 • מסי נמל ודלק (עשויים להשתנות ולהשפיע על מחיר הטיול הסופי)
 • לינה במלונות לפי המפורט
 • כלכלה: על בסיס חצי פנסיון
 • תחבורה: אוטובוס בעל עבירות גבוהה להעברות וסיורים
 • סיורים וכניסות לאתרים ולשמורות שבתוכנית
 • שיט בלגונת הקרחונים – יוקול-סארלון
 • רחצה באתר מעיינות גיאותרמיים של הצפון — מיוואטן
 • פעילות על גבי קרחון ואטנה אופנועי שלג (זוג לכל אופנוע)
 • מדריך ישראלי מצוות בריזה
 • פגישת קבוצה עם המדריך לפני הטיול
המחיר אינו כולל
 • ביטוח בריאות ומטען
 • סבלות – אין בנמצא
 • ארוחות שאינן כלולות
 • שתיה בארוחות כלולות
 • הוצאות בעלות אופי אישי
 • כל  סוג של הוצאה שלא צוינה ב"המחיר כולל"
רישום, אפשרויות תשלום ודמי קדימה

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.

עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 600 ממחיר הטיול הסופי.

יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).

על טופס הרישום יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.  יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.  

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית

שער הדולר / יורו :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה .

** בכל מקרה יוסדרו כל התשלומים לפני היציאה **

תנאים כללים:

עד  60 יום לפני היציאה יוחזר כל הסכום ששולם למעט דמי אשרה ודמי טיפול (47€ לאדם).

-מ- 59 יום ועד 21 יום לפני היציאה – דמי ביטול בסך % 10 ממחיר סידורי הקרקע.

-מ- 20 יום ועד  15 יום לפני היציאה – דמי ביטול בסך % 25 ממחיר סידורי הקרקע.

-מ- 14 ימים ועד 4 ימים לפני היציאה -דמי ביטול בסך % 55 ממחיר סידורי הקרקע.

-מ- 72 שעות לפני היציאה – דמי ביטול בסך % 100  של מחיר סידורי הקרקע.

בנוסף, באם יחולו דמי ביטול על כרטיסי טיסה שהוזמנו ו/או הונפקו עבורכם- הללו ישלמו על ידיכם על פי גובה הסכום אותו מחייבת חברת התעופה.

* מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א'-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)

נא לוודא שהדרכון בתוקף לחצי שנה לפחות מיום הכניסה   

ביטוח ביטול נסיעה – טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!

מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לסדר ביטוח בריאות התקף מ-100 יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. התשלום בכל מקרה מחושב על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום הזמנת הביטוח מחברת הביטוח.

לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.

כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם.

אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו.

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….

יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':

1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת

      התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.

2  – הושבה מוקדמת מ- 24 שעות לפני ההמראה כרוכה ברוב המקרים בתוספת תשלום.

      התוספת משתנה מחברת תעופה אחת לשניה, בכל מקרה בריזה אינה מממנת הושבה כזו !!!

3 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!

פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.

לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי . אין לבריזה כל התחיבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה למשרד הבריאות כדי לקבוע תור ללשכת הבריאות המחוזיות באזור מגוריך:

מס' הטלפון בכל רחבי הארץ – 5400*

לתשומת לבכם

בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.

למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.

הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו.

בברכת טיול נעים מצוות בריזה