8 ימים בטיול שיש בו תרבות, נוף וגסטרונומיה אלזסית

במזרחה של צרפת צמוד לגרמניה ושוויץ זורם נהר הריין, שלאורכו נבנתה תרבות רב גוונית שהשפיעה על העולם כולו. עיירות ימי ביניימיות מנומנמות לצד ערים גדולות, כפרים ציוריים בצד מרכזי תרבות חשובים. הרי הווז' המיוערים משקיפים מהעבר האחד לעמק הריין, מצדו השני היער השחור ובתווך כרמים המכסים את מורדות ההרים ומקיפים את הכפרים והעיירות ב"דרך היין". ממש בלבה של אירופה, נוכל ליהנות מטיול איכותי ונינוח.

הטיול שלנו כולל:
 • שטרסבורג , קולמר
 • טיול במפלי הריין ביער בשחור ובאגם טיטיזה
 • טיול בהרי הווג'
 • ביקור בחוות גבינות וטעימות
 • סיור בדרך היין וטעימות
 • ערב פולקלור
 • שייט בסטרסבורג
 • רכבת קטנה בשטראסבורג, קולמר, בבלפור
 • שייט באגם ג'רארמר

תכנית מלאה, כל הכניסות כלולות במחיר.

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 תל אביב - ציריך - מפלי שאופהאוזן - אגם טיטי - קולמר

טיסת ישירה לציריך. עם ההגעה התארגנות מהירה ונסיעה לעבר מפלי הריין. אלו הם המפלים הגדולים ביותר באירופה והם מרשימים ביותר, לא רק בזכות עוצמתם, אלא גם בזכות הנוף היפהפה סביבם. נמשיך בנופי היער השחור לאגם טיטי, המרהיב ביופיו ונטייל לאורך הרחוב הססגוני שעל שפתו. ניסע  לבית המלון בקולמר, אחת מהערים המקסימות ביותר של חבל אלזאס, בירת דרך היין. ארוחת ערב ולינה בקולמר.

יום 2 קולמר - קייזרסברג

נתחיל את היום בטיול בקולמר: ניסע  ברכבת תיירים קטנה בתוך העיר העתיקה, נבקר במוזיאון אונטרלינדן, מוזיאון קטן ומקסים, המפורסם גם בזכות ציורו המפורסם של מתיאס גרינוואלד " מזבח  איסנהיים ". אחר הצהריים נבקר בקייזרברג, כפר ציורי היושב משני צידי נחל קסום.  נטייל ונראה את הבית  בו נולד אלברט שוויצר: פילוסוף, רופא, כומר, סופר, מוסיקאי, שקיבל פרס נובל על פעולותיו בקרב החולים והמצורעים באפריקה. חזרה לבית המלון.

תעלת מים בשטרסבורג
יום 3 דרך היין: ריקוויר - איטרסווילר - ריבווילה - דמבאך

כרמים מכל עבר. הדרך מתפתלת בין עיירות קטנות הבנויות על ראשי הגבעות ובולטות למרחוק בגגותיהן המחודדים. נבקר בכמה מהבולטות והמיוחדות שבהן – ריקוויר, ריבווילה, דמבאך ועוד. הכפרים מאופיינים בסמטאות צרות עם בתי אבן ועץ בני מאות שנים, בתים בצבעים שונים – צהוב, ורוד, כחול ואדום עם קורות עץ חומות התומכות בקירות, פונדקים קטנים ויקבים המקושטים בעציצים. לא נוותר על טעימות של יין הריזלינג, הגוורץ  ועוד. חזרה למלון.

יום 4 רונשא - בלפור - מילוז

היום נטייל באזור מקסים ב-ז'ורה. זהו אזור הנמצא בין הרי הווז' ורכס הרים הנמצא בשוויץ. ניסע לרונשא לביקור בכנסייה שתוכננה על ידי האדריכל לה קורבוזייה ונבנתה בתחילת שנות החמישים של המאה הקודמת בהשראת תנועת הקוביזם. מבנה אוונגארדי מיוחד . נסיעה קצרה לבלפור לביקור במצודה הצופה על העיר וההרים שמסביב מראש גבעה עליה היא בנוייה . המצודה נבנתה על ידי וובאן , הארכיטקט צבאי של לואי ה-14, שביצר את גבולות צרפת בעזרת מה שנקרא "חגורת ברזל". הוא תיכנן ובנה כ 40 מבצרים שהקיפו את צרפת בכל גבולותיה. נמשיך למילוז, מקום הולדתו של דרייפוס, העיר הגדולה באזור, הידועה בעיקר בזכות מוזיאון המכוניות הנחשב לגדול והיפה בעולם. נבקר במוזיאון ולאחר מכן נחזור לבית המלון בקולמר.

יום 5 הרי הווז': מונסטר - לה הונק - ג'ררמר - מעבר שלוכט

יום שכולו הטבע במיטבו. ניסע בדרך המטפסת בפיתולים עוצרי נשימה. ניסע למינסטר, הידועה בגבינותיה ה"מריחות". נבקר בחווה ליצור גבינה, ונצפה בתהליך מראשיתו. ממינסטר נגיע למעבר שלוכט, המחבר אותנו עם כביש הקרוי "דרך הפסגות", שנבנה ב1914 כחלק מהביצורים הצרפתים מפני הגרמנים במלחמת העולם הראשונה. נמשיך וניסע להר הגבוהה בהרי הווז, לה הונק משם נצפה על הנוף ההררי והירוק שמסביב. נמשיך לג'ררמר, עיר נופש וסקי השוכנת על שפת אגם קסום. נשוט על האגם ונתפעל מהנוף ולאחר מכן נמשיך בדרך הפסגות . לקראת ערב נחזור לארוחת ערב ולינה בקולמר.

יום 6 מונט סאן אודיל – טירת או קניגסבורג - שטרוטהוף - אוברניי - שטרסבורג

נצא צפונה ונטפס  לשיפולים המזרחים של הרי הווז' בתוך יער, לעבר או קניגסבורג, מצודה ענקית החצובה ובנויה בסלע ומעליו, מאבן חול אדומה. התצפית  הנשקפת ממנה לעמק הריין היא פשוט מדהימה. נבקר במקום שעבר גלגולים שונים, עד ששופץ ושוקם ע"י קיסר גרמניה וילהלם השני.  נמשיך וניסע למונט סאן אודיל – אתר עלייה לרגל הבנוי על שרידי מקדש פגאני. חומת סלעים ענקית, עתיקה מאוד באורך של כ-10 ק"מ ובגובה של 2-3 מטרים מקיפה את האתר. ניסע לביקור במחנה ריכוז שטרוטהוף בעיירה נאצווילר שבהרי הווז'. מחנה ריכוז זה נועד בעיקר למתנגדי משטר, אנשי מחתרות ופרטיזנים אנטי-נאצים שהובאו לכאן מכל אירופה במבצעי "לילה וערפל" (NACHT UND NEBEL). גם יהודים הוחזקו ומצאו את מותם כאן בסופו של דבר. בתום הסיור במקום, נרד מהרי הווז' לאוברניי, אחת העיירות היפות והציוריות שעל דרך היין. לקראת ערב נגיע לשטרסבורג.

יום 7 שטרסבורג

היום נטייל בשטרסבורג המקסימה, בירת חבל אלזס, מקום מושבה של מועצת אירופה ושל הפרלמנט האירופאי. לב העיר הוא אי בנהר. נטייל ברחובות הציוריים, בכיכרות הגדולות ובגנים הנהדרים. נתרשם מרובע "צרפת הקטנה", שבו עומדים בניינים ישנים על שפת המים ונראה את בית הכנסת המרשים של העיר. ניסע בעיר העתיקה ברכבת תיירים קטנה ונשוט על הנהר והתעלה . בערב נצא יחד לארוחת ערב מלווה במופע פולקלור במסעדה מיוחדת במינה על שפת הנהר.

יום 8 וורמס - מינץ - פרנקפורט - תל-אביב

ניפרד משטרסבורג  וניסע צפונה לגרמניה. התחנה הראשונה תהיה בוורמס, אחת הערים העתיקות ביותר באירופה. נבקר  ברחוב היהודים, בבית הכנסת העתיק שנשרף בליל הבדולח, אך שוקם ושוחזר, ובסמוך לו בית המדרש והמקווה, שקיבל את מימיו מהנהר ,ונותר בשלמותו מהמאה ה12. לא רחוק מבית הכנסת עומד השער העתיק של העיר, שנקרא על שמו של רש"י, נבקר גם בבית הקברות היהודי, הנחשב לעתיק ביותר באירופה. מצבות מהמאה ה 12 פרוסות בשטח גדול מאוד בין העצים.  סמוך לכניסה, נמצא קברו של המהר"ם שתמיד מכוסה בפתקאות . מכאן נמשיך ל מיינץ(מגנצא) , שהייתה עיר חשובה ומרכזית ביהדות אשכנז. העיר בה למד רשי, ובה כיהן כרב רבינו גרשום מאור הגולה ועוד רבים וגדולים אחרים. נדבר על גזירות תתנ"ו, הנזכרים גם  בקינות תשעה באב, על סיפורו של רבי  אמנון  ממגנצא  "ונתנה תוקף , וכן על שירו של טשרניחובסקי, "ברוך ממגנצא". בעיר פעל גוטנברג – ממציא מכונת הדפוס. נבקר במוזיאון גוטנברג ובהתאם לשעת הטיסה, ניסע לנמל התעופה של פרנקפורט, ממנו נטוס בטיסה ישירה חזרה לארץ.

(*) ייתכנו שינויים בסדר הביקורים

תאריכי יציאה ומחירים
תאריך יציאה תאריך חזרה מחיר לאדם בחדר זוגי תוספת ליחיד בחדר מדריך הערות
13/09/2022 20/09/2022 €2,480 €630 יעל הרמלין מינימום 20 מטיילים.
תנאים כלליים
***הטיול מיועד למחסונים ו/או בעלי אישור מחלים/ה***
המחיר כולל
 • טיסות אלעל הלוך לציריך וחזור מפרנקפורט
 • מיסי נמל ודלק לפי הידוע ביום הגשת ההצעה = 124 דולר ( שינויים במרכיב זה ישפיעו על מחיר הטיול )
 • אוטובוס תיירים ממוזג עפ"י התוכנית
 • תוכנית סיורים מלאה כמפורט לעיל
 • לינה בשני בתי מלון בדרגת תיירות טובה
 • כלכלה: כל ארוחות הבוקר ועוד 4 ארוחות ערב (אחת במהלך הופעת פוקלקלור)
 • הדרכה: צוות בריזה ומדריכים מקומיים כנדרש
 • ערכות שמע אישיות
 • דמי כניסה לכל האתרים בהתאם לתוכנית הטיול
 • טיפים לנותני השרותים בחו"ל פגישת קבוצה עם המדריך לפני הטיול
המחיר אינו כולל
 • ביטוח בריאות ומטען לרבות הרחבה לעניני הקורונה
 • ארוחות שאינן כלולות
 • שתיה בארוחות הכלולות
 • הוצאות בעלות אופי אישי
 • כל סוג של הוצאה שלא צוינה ב"המחיר כולל"

(*) שער היורו נקבע ביום התשלום בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה.

הטיסות באל על

13 בספטמבר המראה בשעה 08:00 לציריך, נחיתה בשעה 11:20
20 בספטמבר המראה בשעה 19:30 מפרנקפורט ונחיתה בארץ למחרת אחר חצות 00:40

הערה:

חברת בריזה שומרת לעצמה את הזכות לשנות את מסלול הטיול במקרים של תנאי מזג אוויר שלא מאפשרים את ביצוע מסלול הטיול כפי שפורסם, ובכל מקרה המונע ביצוע התכנית המקורית והכל לטובת הטיול ומטייליו.

תנאי הרשמה ומקדמה

תשלום מקדמה עם ההרשמה : יש להרשם כולל תשלום מקדמה על סך 300 יורו
רצ"ב טופס הרשמה (בהמשך) שיש למלא ולשלוח לפי ההנחיות המופיעות עליו.

תנאי ביטול

המבטל מיום ההרשמה ועד 13.7.22 ישלם את דמי ביטול ע"ס 300 יורו.
המבטל 14.7 ועד 11.8 ישלם 1700 יורו דמי ביטול.
המבטל אחרי 11.8 ועד 25.8 ישלם 2180 יורו דמי ביטול.
המבטל אחרי 25.8 ועד 06.9 ישלם 2380 יורו דמי ביטול.
המבטל אחרי 06.9 אינו מקבל החזר כספי.

הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל. כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר (תוך מקסימום 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל) שתישלח למשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה. ההחזר הכספי יתבצע בהעברה בנקאית לחשבון הנוסע.
** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת ההודעה לבריזה, בווטצאפ
052-5440864 או מייל :  או info@breeza.co.il   או lachi7@013net.net
ולוודא שאכן נקלט הביטול של הטיול.
הסבר על תנאי ביטול: תנאי הביטול נגזרים מתנאי הביטול של הספקים בחו"ל

ונותני שירותי הקרקע והתעופה (בתי מלון, תחבורה, כניסות, טיסות, ארוחות)
במקרה של ביטול הטיול ביוזמת הנוסע, מכל סיבה שהיא, יחולו דמי לפי הפירוט למעלה לפי הפירוט למעלה.

ביטול בגין כח עליון

בריזה אינה אחראית לביטולים בגין רעש אדמה, מלחמה, מזג אויר, שביתות וכל גורם שאין לחברה שליטה עליו.
לשם כך יש ביטוח נוסעים מורחב המכסה כמעט כל סיטואציה.
עסקת מכר מרחוק: אין דין הביטולים בטיולי בריזה כדין "עסקת מכר מרחוק" המקנה למבוגרים מעל גיל 65 אפשרות ביטול בתשלום סמלי גם ברגע האחרון.

ביטוח בריאות לנוסע לחו"ל הוא גם ביטוח ביטול נסיעה מטעמי בריאות

מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". אפשר לרכוש  ביטוח בריאות מכל סוכן ביטוח, התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו חצי שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח.
לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח. כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם.
אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!!

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה

אפשר לבחור מקומות ישיבה על המטוס בתוספת תשלום.
פיצול מהקבוצה ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).

ציוות חדרים לטיול – וחדר למטייל בודד (מספר החדרים לבודד/ת מוגבל )

לידיעתכם, למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.
לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי. אין לבריזה כל התחיבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה ללשכות הבריאות המחוזיות באזור מגוריך: טלפון כלל ארצי:  *5400 וכן, לנרשמים יישלחו  התנאים הרלבנטיים והדרישות לגבי חיסונים ובדיקות קורונה לטיול זה בימים הקרובים.

לתשומת לבכם
 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

 בברכת טיול נעים מצוות בריזה