8 ימי טיול אל הצפון ההיסטורי בחגיגות המסקל

אתרים היסטוריים נוצריים שיסודם גם ביהדות; חגיגות המסקל בעיר המבצרים גונדר; כפר ובו כנסיות חצובות בסלע; הטבע באתיופיה – אגם טאנה מקורו של הנילוס הכחול; "רמות חבש" הלוא הם הרי סימיאן – כל אלה ועוד בטיול שלנו.
אתיופיה היא מדינה עתיקה שהשתמרו בה סיפורים ומסורות הקשורים לשלמה המלך ולמלכת שבא ולהעברתו של ארון הברית מירושלים אל מה שהיום הוא מדינת אתיופיה. לתרבות הנוצרית שורשים קדומים באתיופיה, והם ניכרים היטב כאשר מטיילים בארץ הזאת. אתיופיה נחשבת כארץ של תעלומות. חוקרים ומטיילים רבים נמשכים אליה.
הטיול שלנו לא ידלג על מפלי הנילוס, על אזור האגמים אשר בבקע הסורי-אפריקני ועל השבטים אשר במרחב נהר אומו וגבול קניה.

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 תל אביב - אדיס אבבה - באהר דאר

נצא בטיסת בוקר לאדיס אבבה והמשך בטיסה נוספת עד לבאהר דאר (הבית על הים) שבדרום אגם טאנה. ארוחת ערב ולינה במלון בבאהר דאר.

יום 2 מפלי הנילוס הכחול ואגם טאנה

נתחיל את הטיול בצפון אתיופיה, בחלקה הנוצרי. בשעות הבוקר ניסע אל מפלי הנילוס הכחול הקרויים בשפת המקום "מים מעשנים" על שום הרסס שנוצר מן הנפילה. המפלים שוכנים בלב יער גשם עשיר בעופות ובעלי חיים אחרים. נשוב לבאהר דאר שבדרום אגם טאנה. ונצא לשייט באגם. זהו האגם הגדול באתיופיה ונקודת המוצא של הנילוס הכחול. סירות גומא צרות משיטות סחורות בין האיים הפזורים באגם לבין היבשה באותה דרך מאות שנים. נעצור לביקור באחד המנזרים העתיקים הבנוי על אי. נשוב לארוחת ערב ולינה במלון בבאהר דאר.

יום 3 באהר דאר - גונדר

מבאהר דאר ניסע לגונדר, בירת האימפריה הגונדרית בת המאה ה- 17 – בעבר היתה כאן עיר מפוארת שעשיריה בנו בה ארמונות ומצודות. נטייל בין אתריה המעניינים הכוללים ציורים מקסימים בכנסית דברה ברהאן סילאסי, המתחם המלכותי המבוצר עם שרידיו המרשימים, מרחצאות מלכותיים ובכפר של "ביתא ישראל" (השם שניתן ליהודים). ארוחת ערב ולינה: במלון בגונדר.

גונדר אתיופיה
באהר דאר אתיופיה
יום 4 גונדאר - חגיגות המסקל - נסיעה לפארק סימיאן

בשעות הבוקר נצפה בתהלוכות ובטקסים של אנשי המקום החוגגים את ארועי המסקל הדתיים. אחה"צ נצא צפונה על דרך כבושה ורחבה, בדרכנו נעבור בכפרי הפלאשה מהם עלו יהודי אתיופיה לארץ והשאירו את בתיהם ריקים. נגיע לפארק סימיאן בו נופים מעוררי יראת כבוד בהם בתי גידול יחודיים בהם כמה מיני קופים ומספר מדהים של מיני ציפורים. ארוחת ערב ולינה: לודג' פארק סימיאן.

יום 5 פארק סימיאן

שמורת סימיאן ממוקמת על רכס הרים היוצר פלטה עצומה הנטויה לכוון צפון. את הרכס מבתרים ערוצים עמוקים וליופיו המיוחד זכה בשל המצוק האימתני המהווה את גבול הרכס. יש הטוענים שזהו הפארק היפה ביותר באפריקה, ככל שמדובר בנופי הרים, מצוקים וגאיות. בפארק גם הפסגה הגבוהה באתיופיה כולה, ראס דשן, בגובה 4620 מטר. נהנה מהנופים המרהיבים ואם יתמזל מזלנו, נראה גם את חיות הבר: קופי ג'לאדה האנדמיים לפארק, יעלים, שועלי סימיאן ועוד. אמנם הפארק נמצא מעל 3000 מ' , אבל אנחנו נטייל לאט ובנחת כאשר אנחנו מגיעים עד לסיפו של המצוק המדהים המהווה את גולת הכותרת של הפארק המפורסם הזה. תושבי הפארק לא פונו ממנו (כפי שקרה בפארקים אחרים באפריקה) והמפגש עם האוכלוסיה המקומית מהווה גם הוא פן חשוב לחוויות היום הזה. אחה"צ נחזור בנסיעה לגונדר. ארוחת ערב ולינה: במלון בגונדאר.  

יום 6 מגונדאר - לליבלה

נשכים קום וניסע לשדה התעופה בגונדר לטיסת פנים לעבר לליבלה, אחד מפלאי העולם העתיק (הלא רשמיים), מעוז הנצרות האתיופית הקדומה. בעבר היתה זו בירת ממלכה – היום היא כפר. שמה הנוכחי בא משמו של המלך לליבלה מן המאה ה-12 אשר בימיו נחצבו בסלע כנסיותיה המפורסמות. הכסיות הקדומות החצובות בסלע הוכרזו אתר מורשת עולמית של אונסק"ו. לכנסיות שמות תנ"כיים ושמות מן הברית החדשה ובין הקומפלקס הצפוני לדרומי מפריד הנהר ירדן. נטייל בין המנזרים והכנסיות, נפגוש בנזירים המשרתים בהן ושומרים על כתבי היד העתיקים ועל הצלבים המיוחדים. ארוחת ערב ולינה: במלון בלליבלה.

אישה אתיופית
הניולס באתיופיה
יום 7 מליבלה לאקסום

טיסת בוקר לאקסום, נערוך ביקור בשדה האסטלות, נבקר בנקרופוליס של המלכים גברה- מסקל וכאלב, כנסית ציון מרים ושרידי הארמון המכונה "ארמון מלכת שבא", לינה באקסום.

יום 8 אקסום - אדיס אבבה - וטיסה חזרה בלילה

בשעות הבוקר נשוב בטיסת פנים לאדיס אבבה. עם ההגעה  נתייר בעיר ונצטרף לחוגגי פסטיבל המסקל המתרחש ברחבי אדיס אבבה, עד להסעה לשדה התעופה לטיסת לילה חזרה לארץ.

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
המחיר כולל
 • טיסות בינלאומיות, טיסות פנימיות בחברת "אתיופיאן אירליינס",
 • מיסי נמל והיטלים. (לפי הידוע ביום הפרסום, העלות 275  $ , שינויים באלה ישפיעו על מחיר הטיול הסופי)
 • לינה במלונות ברמת תיירות והטוב בנמצא בצפון, בבתי הארחה ובלודג'ים בדרום, בהתאם למופיע בתוכנית.
 • כלכלה מלאה: ארוחות בוקר צהרים וערב, לאורך כל המסלול.
 • תחבורה: בחלק הצפוני: מיניבוסים מקומיים (Toyota Costar)
 • בחלק הדרומי, נסיעה בג'יפים בלבד :  4 נוסעים ברכב + נהג מקומי.
 • כניסות לאתרים כמפורט במסלול.
 • מדריך ישראלי מצוות הפורום הגאוגרפי
 • מדריך מקומי צמוד דובר אנגלית.
 • פגישת קבוצה עם מדריך הטיול – כשבוע לפני היציאה
 • תשר לנותני השירותים בחו"ל
המחיר אינו כולל
 • ביטוח בריאות ומטען.
 • הוצאת ויזה לאתיופיה (כ- 65 דולר)
 • הוצאות בעלות אופי אישי.
 • כל הוצאה שלא נכללה בסעיף "המחיר כולל" למעלה
הערות
 • עלולים לחול שינויים בתכנית בשל עיכובים בטיסות הבינ"ל וטיסות הפנים.
 • התנאים הפיזיים במלונות באתיופיה ורמת השירותים אינם גבוהים ועל המטיילים לדעת זאת מראש.
 • פארק סימיאן נמצא בגובה מעל 3000 מ' מעל פני הים. יש להוועץ ברופא לאלה החוששים שיש להם בעית גובה.

נא לוודא שהדרכון  בתוקף לחצי שנה לפחות מיום הכניסה ל-6 חודשים.   

דמי ביטול
 • 45-60  יום לפני היציאה לטיול –  190 דולר
 • 30-44  יום לפני היציאה לטיול –  400 דולר
 • 14-29 יום לפני היציאה לטיול –  1250 דולר
 • 7-13 ימים לפני היציאה לטיול –  2650 דולר
 • פחות מ-7 ימים לפני היציאה לטיול – מלוא מחיר הטיול

( מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א'-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)
לשימת לב המזמין,
כי המדובר במוצר פרימיום וייחודי הכרוך בהשקעה והתאמה ללקוח, כאשר הזמנה מסוג זה אינה מבוצעת במכר מרחוק על פי שיווק אינטרנטי או דומה לכך.
יש לשים לב לתנאי הביטול הנקבעים בהתאם לספקי השירות השונים, כמו כן, כל ביצוע הזמנה מחייב אישור הלקוח מראש והסכמתו כי קרא מלא התנאים לרבות העובדה, כי עסקאות מסוג זה אינן מבוצעות באינטרנט, אלא באישור פרונטלי של הלקוח (לא מכר מרחוק), על כל ביצוע הזמנה מסוג זה יחולו הוראות חוק הגנת הצרכן בתנאים המתאימים.

הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.
** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה, למספר  03-5440055
   או מייל : info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול .
מחובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!
ביטוח ביטול נסיעה – טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!
אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לרכוש  ביטוח בריאות התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו חצי שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח.
לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.
כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם.
אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו.

רישום, תאריך גביה , דמי קדימה ואפשרויות תשלום

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.
עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 400 דולר לאדם המהווה חלק ממחיר הטיול הסופי.
יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).
(תנאי הביטול למעלה הם ההסכם בין המטיילים לחברה, ללא קשר לגובה המקדמה המשולמת עם קבלת טופס הרישום).

אופן ותנאי תשלום בטיולי בריזה

התשלום יתבצע באמצעות טופס הרישום, שישלח אליכם בעקבות פנייתכם להרשמה לטיול. בטופס יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.  יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.  

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית.
קבלות: חברת בריזה מתנהלת בתוך קבוצת מונה טורס והקבלות יישאו את שם חברת האם קבלה ממוחשבת  תישלח אליכם במייל או בדואר.

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….
יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':
1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת
      התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.
2  – הושבה מוקדמת מ- 24 שעות לפני ההמראה כרוכה ברוב המקרים בתוספת תשלום.
      התוספת משתנה מחברת תעופה אחת לשניה,
         בכל מקרה בריזה אינה מממנת הושבה כזו !!!
3 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!
פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.
לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי . אין לבריזה כל התחיבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה ללשכות הבריאות המחוזיות באזור מגוריך: טלפון כלל ארצי:  *5400

לתשומת לבכם
 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

בברכת טיול נעים מצוות בריזה

>> הכנסו למגוון טיולים המאורגנים לאתיופיה