חוויה בנופי הבלקן (מותאם גם לגיל השלישי)

בולגריה מקבלת את התיירות מהמערב תוך מאמץ גדול להציג את מכמני התרבות המיוחדים לה: כפרים עם רעפי צפחה ובתי עץ ציוריים בתוך נופים פסטורליים, כנסיות גרגוריאניות וערים עתיקות. נבקר באתריה ונופיה של בולגריה. הקומוניזם שחלף גם על המדינה הזו גרם לכיעור בשולי הערים התעשייתיות אבל שימר בצורה יוצאת דופן את האזורים הרחוקים ממרכזי השלטון. טיול שהוא חוויה אתנוגרפית ונופית.
טיול זה מבוסס על לינה בשלושה בתי מלון בלבד.
הטיול ואופיו:
זהו מסלול המשלב נופי טבע בהם הרים גבוהים, עם אתרים היסטוריים ומקומות עכשויים.
הטיול לא קשה פיזית, ומתאים ל"גיל השלישי".

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 ת"א – סופיה - פלובדיב

נטוס בטיסת בוקר לסופיה, בירת בולגריה. לאחר הנחיתה נצא לטיול בסופיה, העיר הגדולה היושבת על אחד מיובלי הדנובה. נבקר בחלק מאתרי הכרך הגדול: בית הכנסת, הקתדרלה של אלכסנדר נייבסקי, הכיכרות המרכזיות, בנייני הציבור והשווקים המקומיים. בצהריים ניסע אל "עמק הוורדים" הידוע בגידול הוורדים הקיים בו דורות רבים ובמקביל כמובן, תעשיית מי ורדים ובשמים. נעצור בכפר יהפהפה בשם קופריבסטיצ'ה ( Koprivstice ), הידוע בפסטיבל הריקודים הגדול הנערך בו כל כמה שנים ובבתי העץ הציוריים שברחובותיו. לפי הזמן נעצור גם בבית מלאכה המייצג את תעשיית הוורדים שבעמק. לקראת ערב נגיע לעיר היפהפיה פלובדיב לארוחת ערב ולינה.

יום 2 פלובדיב

פלובדיב היא עיר תוססת וצבעונית, בנויה על גדות נהר מריצה והחל מתקופת השבטים התרקים ועד ימינו לא פסח עליה אף צבא כיבוש. עיר יפהפיה ולא בכדי, אתר שמור ברשימת אתרי אונסק"ו. נסייר בסימטאות העיר העתיקה של פלובדיב, נראה את הכנסיות ונבקר במוזיאון האתנוגרפי. בערב נצא לארוחת ערב בשילוב מופע פולקלור. לינה: פלובדיב.

יום 3 קניון טריגראד - רכס הרודופי – פלובדיב

ניסע דרומה בנופי הרי רודופי הירוקים, נערוך טיול רגלי קצר בקניון טריגראד. נמשיך לשירוקה לאקה, כפר הררי עם ארכיטקטורה מקומית ייחודית: בנייה לגובה במדרון ההר באבן, עץ ובלוחות שיסט (ציפחה), עם גזוזטראות הנתמכות על עמודי עץ. נעלה לביקור בפמפורובו עיירת הסקי של רכס הרודופי. לעת ערב נחזור לפלובדיב. ארוחת ערב ולינה: פלובדיב.

טבע בבולגריה
כנסייה אורתודוקסית בבולגריה
יום 4 מנזר בשקובו והעיירה סמוליאן

לאחר ארוחת הבוקר ניסע לבקר במנזר בצ'קובו הגדול לידו זורם נחל בינות לעצי דולב. במנזר, שעל המורדות הצפוניים של הרי רודופי, קבורים שני חסידי אומות עולם, המטרופוליט סטפן והמטרופוליט קיריל, שהיו פעילים בהצלת יהודי בולגריה. נמשיך לביקור בסמוליאן, עיירה בה נמצאו שרידי ישוב תראקי מהמאה ה-13 לפני הספירה, אבל עיקר ענייננו במוזיאון האתנוגרפי המצוין הנמצא כאן. נחזור לפלובדיב לארוחת ערב ולינה.

יום 5 פלובדיב – קובצ'יביצ'ה - בנסקו

נצא מפלובדיב לעבר יעדנו הבא, עיירת הסקי והספא בנסקו. נעבור בקוביביצ'ה, אחד הכפרים היפים בבולגריה, השוכן בסמוך לכפרי צוענים. לקראת אחר הצהריים נגיע לבנסקו, השוכנת לרגלי רכס פירין, ומהוה מרכז חקלאי לכפרי האזור ומרכז לגולשי סקי בחורף. ברחובותיה הצדדיים, נראה מידי פעם עגלונים עם עגלות מקרטעות, אם כי במרכזה יש אזור מסחרי תיירותי צבעוני וצנוע. ארוחת ערב ולינה: בנסקו.

יום 6 רכס רילה ומנזר רילה – בורובץ

נצא בנסיעה אל ליבו של רכס רילה המיוער. נבקר במנזר רילה, הגדול והחשוב במדינה, הממוקם בין הרים גבוהים וציוריים ומיוחד בארכיטקטורה הגריגוריאנית שלו. המנזר נבנה לזכרו של נזיר מתבודד בשם איוואן רילסקי לו נודעו תכונות ריפוי בחייו כמו גם במותו. ליד שרידיו הקדושים של הנזיר קבור גם המלך הבולגרי בוריס השלישי, שהציל רבים מיהודי בולגריה במלחמת העולם השניה. אחר הצהרים נגיע לסאמוקוב, עיר שרבים מתושביה היו יהודים ושריד לעושרם ניתן לראות ב"בית אריה". מכאן ניסע ללינה בעיירת הסקי בורובץ.

נוף בבולגריה
כפר בולגריה
יום 7 סופיה - נתב"ג

לפי שעת הטיסה העברה לשדה התעופה וטיסה חזרה ארצה.
** תוכנית הטיול עשויה להשתנות לפי מועדי הטיסות 

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
המחיר כולל
 • טיסות בינלאומיות באל על ת'א – סופיה וחזרה  
 • מסי נמל והיטלי דלק ( 49$ נכון ליום פרסום ההצעה. מחיר הטיול יעודכן בהתאם לשינויים)
 • לינה במלונות נבחרים בדרגת תיירות ראשונה וטובה
 • כלכלה חצי פנסיון, ארוחות בוקר וערב במלונות
 • מופע פולקלור כולל ארוחת ערב בפלובדיב
 • מדריך ישראלי מצוות בריזהב
 • מדריכים מקומיים דוברי אנגלית כנדרש
 • מלוה רפואי
 • דמי כניסה לכל האתרים כמפורט במסלול
 • תחבורה באוטובוס תיירים ממוזג
 • רכבים קטנים לקניון טריגראד
 • טיפים לנותני השרותים המקומיים בחו"ל
 • פגישת קבוצה עם מדריך הטיול – כשבוע לפני היציאה
המחיר אינו כולל
 • ביטוח בריאות ומטען
 • ארוחות שאינן כלולות
 • שתיה בארוחות המוזמנות
 • הוצאות בעלות אופי אישי

שער היורו :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה

תנאי ביטול
 • 45-60 יום לפני היציאה לטיול – 150 יורו    
 • 31-44 יום לפני היציאה לטיול – 250 יורו
 • 14-30 יום לפני יציאה לטיול – 650 יורו     
 • 7-13 ימים לפני היציאה לטיול – 950 יורו     
 • פחות מ- 7 ימים לפני היציאה לטיול – דמי ביטול מלאים

מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א'-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)

רישום, תאריך גביה , דמי קדימה ואפשרויות תשלום

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.

עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך ֹ120€  לאדם המהווה חלק ממחיר הטיול הסופי.

יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול.

(תנאי הביטול למעלה הם ההסכם בין המטיילים לחברה, ללא קשר לגובה המקדמה המשולמת עם קבלת טופס הרישום).

על טופס הרישום יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.  יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.  

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית.

הבהרות

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב ביום מסירת ההודעה.

** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה, למספר  5440055 – 03 או מייל : info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול .
מחובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!

נא לוודא שהדרכון בתוקף לחצי שנה לפחות מיום הכניסה   

ביטוח ביטול נסיעה – טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!

מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לסדר ביטוח בריאות התקף מ-90 יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. התשלום בכל מקרה מחושב על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום הזמנת הביטוח מחברת הביטוח.

לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.

כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם.

אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו.

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….

יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':

1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת

      התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.

2  – הושבה מוקדמת מ- 24 שעות לפני ההמראה כרוכה ברוב המקרים בתוספת תשלום.

      התוספת משתנה מחברת תעופה אחת לשניה, בכל מקרה בריזה אינה מממנת הושבה כזו !!!

3 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!

פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.

לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר

זוגי. אין לבריזה כל התחיבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה למשרד הבריאות כדי לקבוע תור ללשכת הבריאות המחוזיות באזור מגוריך:

מס' הטלפון בכל רחבי הארץ – 5400*

לתשומת לבכם
 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.
 • יתכן היפוך סדר הימים בטיול
 • המלונות, מסלולי הטיול ולוח הזמנים תוכננו בקפידה, אם כי לוח זמנים מתוכנן במקומות אלה עשוי להשתבש בשל דרכים משובשות וכד'.
 • עשינו את המיטב לבחירת מלונות נחמדים, המתאימים למסלול ולאווירת הטיול כולו. עם זאת על כל משתתף לדעת שרמת התיירות באזורי הכפר בבולגריה אינה רמה "מערבית".

 

בברכת טיול נעים מצוות בריזה