הטיול נערך בשיתוף "מעוף הציפור"
האגדה מספרת שכאשר אלוהים חילק אדמות לעמים, היו הגאורגים עסוקים מדי באכילה ובשתייה…
ומשום שהזמינו את אלוהים להצטרף אליהם, נתן להם לבסוף את האדמה ששמר לעצמו. האמת, אגדה דומה מספרים גם על קירגיזסטאן שבהרי מרכז אסיה. אבל כשהקירגיזים היו עסוקים באכילה, מטעמיהם לא הגיעו לקרסולי מאכלי הגאורגים. ועל היין, הס מלדבר. ההיסטוריה מספרת שהכרמים הראשונים ויצור היין הראשון, היה בקווקז הנמוך. עוד מספרים דברי הימים – שארץ קולחיס – אליה הגיע יאסון כדי להשיג את גיזת הזהב, וחזר ממנה גם עם בת המלך מדיאה, אינה אלא גאורגיה המערבית של ימינו.
גאורגיה היא בעלת יופי טבעי, תרבותי וקולינרי. מדינה שרק לאחרונה נפתחת ומגלה לנו את טפחיה המיוחדים. לעתים היא מתוארת כחלק מאירופה ולעתים כחלק ממרכז אסיה. יש אף המתייחסים אליה כאל חלק  מהמזרח התיכון. כך או כך, גאורגיה היתה, מאז ומתמיד, צומת דרכים גיאוגרפי ותרבותי. מזג האוויר והנופים שבה, הם מיזוג בין מזרח למערב. ההיסטוריה שלה היא רשימה ארוכה של אימפריות שעלו ונפלו, של פלישות, של מאבקים, של מלחמות ושל מעשי טבח. אך זוהי גם מדינה ששרדה את כל אלה.
עצמאותה קצרת הימים של גאורגיה, הביאה לשיפור מה ברמת החיים אך היא עדיין רחוקה מאמות המידה המקובלות ואפילו ממה שמבקש הממשל החדש להשיג. שירותי התיירות מחוץ לבירה, טביליסי, אינם מפותחים דיים (ולהודות על האמת, זה גם אחד מקסמי ארץ מופלאה זו). סחורות ושירותים שנראים מובנים מאליהם במדינות אחרות, עדיין אינם קיימים כאן. תרבותה עתיקה וכוללת, כאמור, מגוון השפעות. תושבי גאורגיה מפגינים שילוב בין המסורתי למודרני. והאוכל? זו, כפי שאמרנו כבר, חוויה קולינרית מיוחדת.

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 תל אביב - טיבליסי - Tiblisi

אחה"צ נטוס לטביליסי (Tiblisi) בירת גרוזיה. עם ההגעה סיור פנורמי לינה טיבליסי.

יום 2 מצחטה - גורי - קוטיאסי

את הבוקר נתחיל במצחטה (Mtsheta), הבירה העתיקה. נבקר בכנסיית ג'וואטי, נצפה על הנהר מטקווארי, נטייל בעיירה ונבקר גם בקתדרלת סווטי-צחובלי. לביקור בעיר המערות מהמאה ה-6 לפנה"ס, כמו כן נבקר בגורי ( Guri ) עירו של סטאלין לקראת ערב נגיע לקוטיאסי. לינה קוטאיסי ( 1 לילה ) 

יום 3 קוטאיסי - חבל סוואנטי

קוטאיסי, (Kutaisi) העיר השנייה בגודלה בגיאורגיה. בדרך נבקר במ קדש גלאטי ( ( Gelati- המהווה מתחם של רוח, דת ותרבות. נעבור לג'יפים לנסיעה לליבו של חבל סוואנטי. מצפים לנו 3 ימים של סיורים בלתי שגרתיים במחוז סוואנטי (Svaneti) שבקווקז הגבוה המערבי. מחוז די עצמאי ומנותק עם שפה ומנהגים משלו. אלו הרי הקווקז במיטבם הנישאים מעל העמקים ומעברי ההרים הגבוהים. מדובר בחבל ארץ שנראה בראשיתי.                                                    
הדרכים גם אינן מתוחזקות תמיד באופן מסודר ובמיוחד בגשמים התנועה באיזורים מסויימים איטית וזהירה בשל חלקלקות.  נבקר בקניון אנגורי (Enguri) שם החלה ההתיישבות הראשונה בימי קדם ובו כרו את אוצרות הזהב של ממלכת קולכיס. במשך מאות שנים העם הסוואני היה מנותק באיזור ההררי והקשה לגישה ובו עיצב את תרבותו ומסורתו. בדרכנו נבקר אולי בלאטאלי ובלנג'רי, בזליקות קדומות הבנויות מאבן מקומית ונתוודע לראשונה למגדלים המיוחדים המפוזרים על פני העמק הענק. מסטיה (3 לילות)

מקומי עם סוס - גאורגיה
הרי גיאורגיה וגרוזיה
ימים 4-5 חבל סוואנטי

את היומיים הבאים נקדיש לטיולים בסביבה . יום אחד רגלי במסטיה ובסביבתה ויום אחד בג'יפים. נתרשם מבתי המקומיים ומאורחות חייהם. נשלב מסלולי רגל קלים. נבקר בביצורים מימי הביניים במסטיה ובכפר אושגולי (Ushguli) הכפר הגבוה ביותר בגאורגיה (כ-2200 מ'). הכפר מוקף ברכסי הקווקז המתנשאים לכדי 5 ק"מ ויותר. נבקר גם במוזיאון היסטורי ואתנוגרפי של הסוואנטים ועוד. בהתאם לראות נבצע תצפיות מרהיבות שהרי אנו בחבל ארץ גבוה שננוע בו בגבהים שבין 1500 ל- 2500 מ'. לינה מסטיה.

יום 6 מסטיה - קוטאיסי

נסיים את ביקורו באזור מסטיה ונחזור לכיוון קוטאיסי נבקר בבית הכנסת מן המאה ה-19 באוני ונתוודע להיסטוריה של הקהילה היהודית במקום. נבקר באתרי העיר. לינה קוטאיסי.

יום 7 גודאורי

הבוקר ניסע לחלקו האחרון של הטיול לאזור הקווקז הגבוה נחצה את הקווקז הגבוה נגיע לדרך הראשית וממנה נמשיך בנסיעה צפונה בדרך הצבאית, המחברת את ג'יאורג'יה לרוסיה דרך רכס הקווקז הגדול. נבקר במצודת אנאנורי  ( Ananuri) הסמוכה לאגם זינגוואלי וניסע, דרך כפרים קטנים וציוריים, ונמשיך לאתר הסקי בגודאורי Gudauri שם נלון..לינה גודאורי.( 2 לילות ) 

יום 8 רכס הקווקז הגבוה והר קזבק

יום שיוקדש לטיול בהרי הקווקז הגבוה,   נחצה את מעבר ההרים ג'ווארי ונבקר בכנסיית השלוש. מהמאה ה-14 ובכפר קזבגי. נטייל בעמקים ובקניוני דריאלי וטרוסו, למרגלות הר קזבק, ולקראת ערב נחזור לגודאורי ללינה . לינה גודאוורי.

עדר כבשים בגאורגיה
נחל בעמק - גאורגיה
יום 9 תל אביב - טיבליסי - Tiblisi

אחרי ארוחת הבוקר נצא  חזרה לבירת גרוזיה – העיר המפורסמת באתריה ההיסטוריים ובאדריכלות מרהיבה. נבקר בכנסיות, במבצר, בעיר העתיקה, כמו כן נעלה לתצפית על העיר ונהר קורה החוצה אותה. ארוחת ערב כולל מופע פולקלור.  לינה טביליסי.

יום 10 טביליסי - תל אביב

נשלים את סיורנו בעיר. אחה"צ ניסע לשדה התעופה לטיסה חזרה לארץ.

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
המחיר כולל:
 • מלונות כמפורט בתוכנית –על בסיס לינה וארוחת בוקר 
 • טיסות בינלאומיות
 • כלכלה מלאה ( חלק מארוחות הצהריים ארוזות ) 
 • תחבורה צמודה בהתאם לתוכנית. – מרגע ההגעה עד העזיבה .
 • כניסות לאתרים בהתאם לתוכנית.
 • מדריך/ כה מקומי דובר אנגלית 
 • טיסות בינלאומיות ומסי נמל
 • טיפים לנותני השירותים 
המחיר אינו כולל:
 • שתייה בארוחות 
 • הוצאות אישיות.
 • הוצאת/הארכת דרכון.
 • ביטוח נסיעות רפואי + מטען וכל הקשור להוצאות בגין וירוס הקורונה – סגר, בדיקות, עיכובים. 
 • כל מה שאינו מצויין ב"כלול במחיר "
הערות כלליות: 
 1. על המטיילים להביא בחשבון, שהתשתיות בגיאורגיה אינם מפותחות דיין. בתי המלון מחוץ לערים הגדולות בסיסיים, ורמת התחזוקה שלהם אינה בסטנדרט שאנחנו רגילים אליו.
 2. הטיול כרוך בנסיעות ארוכות, בכבישים שאיכותם ירודה, דבר הגורם לקושי פיסי ומשפיע על לוחות הזמנים בטיול.
 3. כל הכרוך בתשלומי בדיקות קורונה או ביטוח מסגר אפשרי לא כלולים במחיר
תנאי תשלום ודמי ביטול:
 1. יש לשלם עבור הטיול את מלוא הסכום עד 1.8.14
 2. שער החליפין לחישוב עלות הטיול הינו שער המחאות והעברות גבוה ביום התשלום.
 3. באפשרותכם לשלם בכל צורות התשלום המקובלות: מזומן, המחאות (צ'קים), העברה בנקאית 
 4. דמי ביטול:

– עד חודש לפני היציאה לטיול אין דמי ביטול
– 30-21 ימי עסקים לפני היציאה לטיול 150 $ לאדם
– 20-14 ימי עסקים לפני היציאה לטיול 290 $ לאדם
– 13 ימי עסקים עד ליציאה לטיול 650 $ לאדם
– מיום היציאה ייגבו 100% דמי ביטול

הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל. כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, (תוך מקסימום 30 יום ממועד הביטול)
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל) שתישלח למשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה. ההחזר הכספי נעשה באותו האופן בו בוצע התשלום.
** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת ההודעה לבריזה, בווטצאפ
  054-6676584 או מייל :  א  info@breeza.co.il   או lachi7@013net.net 
ולוודא שאכן נקלט הביטול של הטיול .

הסבר על תנאי ביטול: תנאי הביטול נגזרים מתנאי הביטול של הספקים בחו"ל
ונותני שירותי הקרקע והתעופה (בתי מלון, תחבורה, כניסות, טיסות, ארוחות)
במקרה של ביטול הטיול ביוזמת הנוסע, מכל סיבה שהיא, יחולו דמי ביטול מצטברים לפי הפירוט למעלה:

אין דין הביטולים בטיולי בריזה כדין "עסקת מכר מרחוק" המקנה למבוגרים מעל גיל 65 אפשרות ביטול בתשלום סמלי גם ברגע האחרון. 
ביטוח בריאות לנוסע לחו"ל הוא גם ביטוח ביטול נסיעה מטעמי בריאות
מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". אפשר לרכוש  ביטוח בריאות מכל סוכן ביטוח, התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו חצי שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח. 
לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח. 
כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם. 
אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! 

רישום לטיולים 

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בדוא"ל או בצילום בווטצאפ למס'  054-6676584. פניה מהאתר איננה באה במקום טופס הרשמה, שישלח לכל פונה במייל או בדואר. יש ולוודא טלפונית שאכן טופס ההרשמה ששלחתם הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.

תשלום 

עם קליטת טופס הרישום, ואחרי שוידאתם קבלתו טלפונית,
תקבלו הנחיות מסודרות כיצד לשלם. 
אופן התשלום היום (עד הודעה חדשה) הוא באמצעות העברות בנקאיות מחשבונכם לחשבון מס'  
226285 בסניף מס' 599 בבנק הפועלים (12), לפקודת: אילן לכיש – בריזה.
אפשרות לשלם בהעברות בנקאיות דחויות (ראשונה לתאריך ההעברה הראשון) עד 3 תשלומים שווים לפי שער המט"ח ביום התשלום הראשון.
את אישור ההעברה/ההעברות  מהבנק יש לשלוח לבריזה במייל או לצלם אישור בוואטצאפ ולשלוח ל 054-6676584 . אפשרות לשלם גם בצ'קים .
קבלות: ישלחו לכל מטייל עם קבלת התשלום. 

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון 

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה 

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….
יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד': 
1 –   להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.
2  –  הושבה מוקדמת מ- 24 שעות לפני ההמראה כרוכה ברוב המקרים בתוספת תשלום. התוספת משתנה מחברת תעופה אחת לשניה, בכל מקרה בריזה אינה מממנת הושבה כזו !!!
3 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!
פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide). 

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה 

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.  

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד 

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי. 
לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי . אין לבריזה כל התחיבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי. 

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה ללשכות הבריאות המחוזיות באזור מגוריך: טלפון כלל ארצי:  *5400
וכן, בידקו היטב מה הם התנאים לכל טיול והדרישות לגבי חיסונים ובדיקות קורונה. 

לתשומת לבכם
 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש. 
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

בברכת טיול נעים מצוות בריזה