טיול איכותי וחווייתי לדרום איטליה לשני צידי המגף

"הסתכלי על הים, כמה יפה הוא,
הוא מעורר כל כך הרבה רגשות
כפי שאת עושה לאלו שאת בליבם.
הסתכלי על הגן הזה,
והריחי את ריח הלימונים באוויר,
כזה בושם משובח,
הוא חודר ישר ללב".
(תרגום חופשי משיר איטלקי)
דרום איטליה הינה קוקטייל מושלם המפעיל את כל החושים. עיירות ציוריות וחופים שלווים לצד תופעות וולקניות "מאיימות". שרידי עבר קדום ומפואר לצד עכשוויות תוססת, קולנית וצבעונית. מסלול מגוון הכולל ביקור באתרים מהתקופה הרומית ומתקופות מאוחרות יותר לצד נופים עוצרי נשימה. נסייר בין היתר בפומפיי, נראה את האתרים המרכזיים באפולי ונצא לסיור מודרך בסורנטו. נשוט לאי קאפרי, ניסע בכביש צר ומתפתל ( "הכביש היפה באירופה") לאורך חוף אמלפי בנופים מהממים, נבקר בכפר המוסיקה-ראוולו, נבקר בחבל פוליה בין כפרים אותנטיים ונטייל ברגל בפארקים ויערות ירוקים.

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 טיסה לרומא - סולפטרה - הר הגעש ווזוב - נאפולי

טיסה מוקדמת ישירה לרומא. אחרי הנחיתה ברומא ניסע דרומה על "אוטוסטרדת השמש" לכיוון נאפולי. תחנתנו הראשונה תהיה באתר סולפטרה, הממוקם בתוך לוע הר געש. נראה בריכות מים רותחים ופרצי קיטור עוצמתיים, ונחוש את "טעמו" של האזור הסובל מפעילות וולקנית ערה. נמשיך להר הגעש ווזוב, נראה ונשמע על עוצמתו של ההר והשפעתו על הסביבה כולה (בכפוף לתנאי מזג האוויר והזמן הנותר). בתום היום ניסע אל מלוננו באזור נאפולי. ארוחת ערב כלולה.

יום 2 נאפולי וביקור במוזיאון הארכיאולוגי - פומפיי

בשעות הבוקר, נצא לסיור מקיף בנאפולי בירתה הלא מוכתרת של דרום איטליה. נפתח בתצפית ממצודת אלמו על המפרץ והעיר ונתוודע למשפט "לראות את נאפולי ולמות" כשאנחנו אל מול העיר. נבקר במוזיאון הארכיאולוגי החשוב שלה, המציג ממצאים מחפירות פומפיי והרקולינאום, שנהרסו בהתפרצות הווזוב בתקופה הרומית. במהלך הסיור בעיר נראה את הכיכרות המרכזיות, מבני הציבור החשובים, נציץ לכנסיית קירה במידה שיוותר זמן .
המשך היום יוקדש לביקור בפומפיי, שכוסתה באבק וולקני של הווזוב, ביום אחד גורלי בשנת 79 לספירה. השתמרו כאן להפליא מבני ציבור לרבות בית מרחץ, פרסקאות וציורי קיר יחד עם תכולתה התוססת של עיר שלמה.
לקראת ערב ניסע למלון בסורנטו, ארוחת ערב כלולה.

וזוב
פומפיי
יום 3 סורנטו - קאפרי

נתחיל את היום בסיור רגלי קצר בסורנטו, ממנו נגיע לנמל. נצא לשייט לאי קפרי, המוכר לנו מספרו של אקסל מונטה ("מגילת סן מיקלה") בהמשך היום נעלה ברכבל להר הנישא במרכז קפרי, מונטה סולארה. זהו "הר השמש" ממנו נוכל לראות את כל האי והלאה לעבר מפרץ נאפולי. משם נרד לאנאקפרי; נטייל בסמטאות של העיירה ששמרה על צביונה הישן ונבקר בביתו ובגנו של ד"ר מונטה שכתב על קאפרי: "עתיד אתה לראות מן המקום הזה את השמש השוקעת לאחר ימי אושר בהירים ללא ענן, ואת הירח העולה על לילות מכוכבים של חלומות". נשוט חזרה לכיוון סורנטו. ארוחת ערב ובערב נצא למופע פולקלור מקומי. לינה בסורנטו.

יום 4 סורנטו - עיירות החוף האמלפי - פוטנזה

נקדיש את היום לאחת הדרכים היותר מפורסמות באירופה בזכות יופייה – הדרך האמלפית. ניסע בכביש הצר החצוב בהר ונעצור למספר תצפיות. ראשית, על עיירת הנופש והדייגים פוזיטנו, בהמשך היום ניסע לאמלפי, שאמנם הייתה חזקה וגדולה בימי קדם, אך היום היא עיירה מנומנמת אל מול מרחביו הכחולים של הים התיכון. נמשיך לרוולו היפהפייה, נשוטט בסמטאות ונמשיך לביקור בגן ובווילה רופולו, מהם נערוך תצפיות מרהיבות למרחקים. עם תום היום המרהיב ניסע למלון באזור פוטנזה. ארוחת ערב כלולה.

חוף אמלפי
פומפיי
יום 5 מחוץ למסלול התיירות: עיר המערות מאטרה ואלברובלו

פנינו הבוקר אל העיירה מאטרה, שהתחילה כעיר מערות וחלק גדול מבתיה "נשען" על מערות חצובות בסלע כהמשך של הבית עצמו. עד לפני כ- 70 שנה חיו עדיין חלק מתושבי במערות אלה. נבקר באתר המשמר תרבות מגורים מיוחדת זו ונכיר את אורחות החיים והאמונות המיוחדות למקום. נמשיך לביקור באחת ממערות הנטיפים היפות באיטליה הנמצאת בקסטלנה. נלך בתוך המערה במסלול שאורכו כ-3 ק"מ המסתיים במערה לבנה – מראה קסום. נמשיך לאלברובלו הנמצאת בחבל פוליה ולה ארכיטקטורה מיוחדת, בתי קונוס המכונים טרולי. נבקר בהם ונתרשם מיחודיותם. בערב נצא לסיור בעיירה. ארוחת ערב ולינה באזור אלברובלו.

יום 6 מרטינה פרנקה - פוליניאנו - טראני - ברלטה

הבוקר נתחיל בסיור רגלי קצר באלברובלו וניסע למרטינה פרנקה, עיר שנודעה כעיירה בארוקית שייחודה הם צבעם של בתיה, הצבועים לבן ומשרים אווירה נינוחה ומיוחדת על המטייל בה. נמשיך בנסיעה בעמק שגם בו פזורים בתי טרולי לכיוון עיירת החוף פוליניאנו המתגאה במערות ש"חצב" הים בסלע. בעיירה גם בטוחים כי הגלידה שלהם היא הטובה ביותר באיטליה ואנו נאלץ לבדוק זאת באופן אישי. משם ניסע לטראני, עיירה המתגאה בקתדראלה היפה שלה (ניכנס לעיירה רק אם יוותר זמן) ונמשיך נסיעה קצרה לברלטה שם נלון, כולל ארוחת ערב.

יום 7 חצי האי גרגנו, ה"דורבן" של המגף האיטלקי

היום נבקר באזור שהוא ה"דורבן" שעל עקב המגף האיטלקי. בבוקר נעפיל אל העיירה מונטה סנט אנג'לו, השוכנת בגובה 830 מ', לתצפית על האזור וביקור במערה שבה התגלה, לפי אגדה, המלאך מיכאל. נמשיך אל יער אומברה, "היער המוצל" בו נטייל ברגל. עם תום היום ניסע לכיוון הפארק הלאומי אברוצו לארוחת ערב ולינה באזור סולמונה.

יום 8 הפארק הלאומי "אברוצו"

בבוקר נטייל בעיירת הקונפטי סלמונה, המקדמת אותנו במיני פרחים נפלאים שהינם נטולי ריח אך טעימים עד מאוד. נצא ליום טיול בפארק הלאומי "אברוצו". ניסע בכבישים נופיים שלאורכם "תלויים" כפרים על רכסי המצוקים. נטייל רגלי בפארק אברוצו, לחוף אגם סקאנו ואחר הצהריים ניסע אל שדה התעופה ברומא לטיסת הלילה שלנו חזרה ארצה. נחיתה בבוקר יום מס' 9.
(*) הערה:  ייתכנו שינויים  בסדר הביקורים

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
המחיר כולל
 • טיסה ישירה מת"א לרומא וטיסה חזרה מרומא   
 • מסי נמל והיטלי דלק (נכון ליום הפרסום, יעודכן בהתאם לשינויים ביום הכירטוס)
 • 7 לינות בבתי מלון ברמת תיירות טובה
 • כלכלה –חצי פנסיון: ארוחות בוקר וערב  
 • אוטובוס תיירים ממוזג
 • כניסות לאתרים כמפורט במסלול
 • מדריכה מצוות בריזה – דורית לוי ומדריכים מקומיים כנדרש
 • טיפים לנותני השירותים בחו"ל
 • ערכת שמע לכל נוסע
 • פגישת קבוצה עם מדריכת הטיול – כשבוע לפני היציאה
המחיר אינו כולל
 1. הוצאת דרכון או חידושו
 2. ארוחות שאינן כלולות
 3. הוצאות בעלות אופי אישי
 4. ביטוח בריאות ומטען (יש באפשרותנו לבטח את המעוניינים בכך)
פרטי טיסות אלעל

TLV-FCO  06:10-09:00  18.3.19
TLV-FCO    21:55-02:20  25.3.19

רישום, אפשרויות תשלום ודמי קדימה

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל (מהאתר ) ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.
עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 300 יורו ממחיר הטיול הסופי.
יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).
על טופס הרישום יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.  יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס. 

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית
שער הדולר / יורו :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה .
** בכל מקרה יוסדרו כל התשלומים לפני היציאה **

דמי ביטול

מ-90 יום   ועד 45 יום לפני היציאה –  300 €
44-34 יום לפני היציאה לטיול – 750 €
21-33 יום לפני היציאה לטיול – 950 €
8-20 יום לפני היציאה לטיול –   1500 €
פחות מ-8 ימים לפני היציאה לטיול – מלוא מחיר הטיול
* מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א'-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)
בחישוב מניין ימי עבודה המוזכרים לעיל יחושבו ימים א'-ה', להוציא ערבי חג וימי חג.

הבהרות לגבי ביטולים

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל . כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות מייל או פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב יום מסירת ההודעה.
**  ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה,
לפקס מספר  03-5440055
או מייל : info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול .
חובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!
ביטוח ביטול נסיעה – טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!
אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לרכוש  ביטוח בריאות התקף מיום רכישת הפוליסה (אפילו חצי שנה לפני היציאה) ועד יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. מחיר הביטוח מחושב בכל מקרה על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום רכישת הביטוח מחברת הביטוח.
לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.
כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם.
אל תדחה אפילו ביום !!! עם ההרשמה רכוש לך ביטוח בריאות לחו"ל !!! אחרת אתה חשוף לדמי ביטול ללא הגנה !!! ביטוח כזה אפשר לעשות גם במשרדנו.

אופן ותנאי תשלום בטיולי בריזה

התשלום יתבצע באמצעות טופס הרישום , בו יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.  יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על טופס הרישום – לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.  

הערה: אם לא יצוין על טופס הרישום אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית.

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….
יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':
1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.
2 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!
פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.
לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי. אין לבריזה כל התחייבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה ללשכות הבריאות המחוזיות באזור מגוריך:
ירושלים –  רח' יפו 86                  02-5314811
תל אביב – רח' הארבעה 12      03-5684606
חיפה –     רח' פל"ים 15 א' – קרית הממשלה04-8633111     
עפולה –   רח' ירושלים 4                04-6099002

לתשומת לבכם
 • בריזה אינה אחראית לשינויים בלוח הטיסות ותעדכן את מסלול הטיול בהתאם ככל האפשר מראש.
 • למדריך הטיול שמורות הן הזכות והן החובה לערוך שינויים במסלול הטיול לפי הבנתו, ובלבד שהדבר ישרת את טובת הנוסעים ורווחתם.
 • הטיול מותנה במינימום משתתפים. במידה ותחליט חברתנו לבטל את הטיול בשל מיעוט נרשמים, יוחזר הכסף לנרשמים במלואו באופן בו הוא התקבל מלכתחילה.

בברכת טיול נעים מצוות בריזה

צפו >> טיולים מאורגנים לאיטליה