15 ימי טיול בהודו – מקדשים, טבע ואומנויות

הודו נקשרת עם פסיפס מגוון של קטעי תמונות ואסוציאציות: מראות של אלפי אנשים רעבים ללחם וקבצנים מבקשי נדבה שרועים ברחובות הערים, ומנגד – ארמונות מהרג'ות מרהיבים, מרשימים באוצרותיהם האגדיים; פסלי אלים ואלות מרובי זרועות ואנשים שמתפלשים באבק למרגלותיהם; צלילי סיטאר וטבלה, ריח בשמים וקטורת, אוכל שטעמו חריף ושווקים הומי אדם.
הטיול לדרום הודו מתמקד במדינות:  קרנטקה, טמיל- נאדו וקרלה.
זהו מסע המשלב בין תרבות מפוארת ועשירה לנופים קסומים ומגוונים. נטייל בין ערי מקדש, אתרי עליה לרגל, שדות אורז, אגמים ולגונות ונכיר את האמונות, המנהגים והמסורות של דרום הודו.
*מטיולי הפורום הגאוגרפי*

מסלול הטיול

מסלול הטיול

יום 1 תל אביב - מומבאי

טיסת בוקר ישירה למומבאי. נחיתה בשעות ערב והעברה למלון. לינה: מומבאי

יום 2 מומבאי - מהאבליפורם

סיור באתרי מומבאי: שער הודו ומלון הטאג' מאהאל, מוזיאון הנסיך מוויילס, בית הכנסת של העדה הבגדדית ועוד. אחר הצהריים ניסע לשדה התעופה ונטוס אל צ'אני שבעבר נקראה מדראס והיא בירת מדינת טמיל-נדו. ניסע דרומה  אל מלוננו שבמהאבליפורם.

טאג' מאהל
מקדש בריהדישווארה
יום 3 מהאבליפורם

היום נבקר באתרים הידועים של העיירה ובהם תבליט האבן הגדול של סיגופי ארג'ונה, מקדשי המערה והמקדשים המונולטים ומקדש החוף. נבקר גם בסדנאותיהם של האמנים והפסלים שגבר מאות שנים יוצרים את יצירות האמנות הדתיות האלו המפורסמות בעולם כולו. לינה: מהאבליפורם.

יום 4 פונדיצ'רי

ניסע דרומה לאורך החוף המזרחי של טמיל נדו, חוף קורומנדל ונגיע אל פונדיצ'רי – בעבר מושבה צרפתית וכיום ביתו של אחד האשרמים החשובים בדרום הודו – שרי אורובינדו וממשיכת דרכו הידועה בכינוי "האם" או אמא. נסייר לאורך הטיילת הנקראת לעיתים "הריביירה הצרפתית במזרח הרחוק". לינה: פונדיצ'רי

ימים 5-6 דלתת נהר קווארי וטנג'וור

נצא מפונדצ'רי וניסע אל עירו של שיוא, צ'ידמברם ונבקר במקדש נטראג'ה. נדרים אל הדלתה של אחד הנהרות הנחשבים קדושים בהודו – נהר קאוורי. נראה מקדשים מרהיבים בערים ובעיירות לאורך הנהר, ערים שחלקן נחשבות מקודשות. אחר הצהריים נגיע אל טאנג'וור שהיתה בירת ממלכת צ'ולה בין המאות ה-9 ל-12. למחרת נבקר במרדש, שהוכרז כאתר מורשת עולמית של אונסקו – מקדש בריהדשווארה, שגובהו 66 מ'. נצא לבקר בכפרים הסובבים את טנג'וור ונבקר מספר אומנים העוסקים בארגיה וקדרות. בטנג'וור גם נצפה במופע של ריקודים המיוחדים לאזור – בהארט נטייאם. לינה: טנג'וור

נהר קווארי
קוטף תה בהודו
יום 7 מדוראי

תחנתנו הבאה תהיה העיר מדוראי אשר בדרום טמיל נאדו. במרכז העיר מתנשא מקדש מינאקשי המפורסם בו נבקר, על שעריו שבגובה 53 מ' והם מעוטרים בפסלי דמויות מהמיתולוגיה ההוגית. נבקר גם בשוק החייטים שבסמוך לו. בשעות הערב נחזור למקדש לראות את הטקס המיוחד המתקיים מדי לילה ובמהלכו משוכבים האלים לישון.          לינה: מדוראי

ימים 8-9 שמורת פריאר

לאחר שנסיים את הביקור במדוראי ניסע מערבה ומעבר אל מדינת קרלה. בדרכנו ישתנה הנוף ואנו נגיע למחזורות הרריים בהם מגדלים התושבים מגוון תבלינים: הל, קינמון, פלפל וכן תה, קקאו וקפה. אחה"צ נבקר בעיירה טהקדי. למחרת נצא לשוט באגם שבלב שמורת הטבע פריאר שבהרי הגהט המערביים, מהשמורות היפות ביותר בהודו. במהלך השייט באגם נצפה בחיות השמורה ובהם איילים, ביזונים ופילים. אחר הצהריים נערוך סיור בחוות תבלינים.

יום 10 תעלות הבאק ווטר של קראלה

נרד לכיוון החוף של מדינת קראלה ובדרך נבקר במטעי התה הנרחבים. נגיע אל אלפי ונצא לשייט בלגונות ובתעלות (backwaters) העוברות בין שדות אורז, סביב דקלי קוקוס. שפע של מים, שלווה, שדות של אורז ודקליות למלוא העין. נלון בסירות בחדרים זוגיים, ממוזגים ובהם שרותים צמודים.

פועלת בשדה בהודו
שדה אורז בהודו
יום 11 אל קוצ'י

נשוט חזרה אל אלפי וממנה ניסע אל לקוֹצִ'י , העיר המוכרת לנו בשמה הקודם: קוֹצִ'ין. הפורטוגזים, ההולנדים, הבריטים – לכל הכובשים היא הייתה נמל. נבקר בבית הכנסת ובקהילה היהודית הקטנה מאוד שעדיין חיה במקום לאחר שרוב יהודי קוצ'ין עלו ארצה. נגיע לארמון ההולנדי, ונסייר ליד לרשתות הדייג הסיניות. בערב נצא למופע של ריקוד קַטָאקָאלִי שאופייניים לו כוריאוגרפיה מסובכת ולבוש ססגוני. לינה בקוצ'י.

ימים 12-13 פסטיבל בטְרִיסוּר, מרכז קראלה

אנו מבקרים בדרום הודו בעיצומה של תקופה של פסטיבלים, ואנחנו נשתתף באחדים מהם הנערכים במקדשים מקומיים, הכול בהדר ובפאר, וניקח חלק גם בטקסים משפחתיים. ניסע אל הכפרים הנמצאים ליד העיר טְרִיסוּר לצפות בתהלוכת פילים, במעגלים של חוגגים ומתופפים. נבקר, במחנה הפילים הגדול בגוּרוּוָאיוּר וכן נצפה בהצגה של אמנויות לחימה מָלָאיָאלִיות קדומות, הרווחות באזור הזה. נערוך ביקור באקדמיה הממשלתית למחול מסורתי ונפגוש בתלמידים והתלמידות. לינה: באזור.

צבעוניות של הודו
פסטיבל בהודו
ימים 14-15 קוצ'י-מומבאי-תל אביב

נבקר בעוד מספר עיירות באזור קוצ'י בהם חיו בעבר יהודים ולאחר מכן נטוס למומבאי ממנה נטוס ישירות לתל אביב. הנחיתה בתל אביב צפויה להיות מוקדם בבוקר, ביום ה- 15.

תאריכי יציאה ומחירים
תנאים כלליים
המחיר כולל 
 • טיסות בינלאומיות בחברת אל על בנתיב ת"א-בומביי-ת"א
 • טיסות פנים לפי התוכנית
 • מסי נמל ודלק:  מחיר הטיול יעודכן בהתאם לשינויים
 • מלונות: מדרגה ראשונה (מקביל ל-4 כוכבים) בחדרים זוגיים עם שירותים צמודים, במרכז קראלה 2 לילות במלון הטוב בנמצא, 1 לילה על ספינה
 • כלכלה: חצי פנסיון – ארוחת בוקר וארוחה נוספת בכל יום
 • תחבורה: אוטובוס תיירים ממוזג לפי התוכנית וכל כלי התחבורה המוזכרים בתוכנית
 • ביקורים וכניסות: דמי כניסה לכל האתרים כמפורט בתכנית
 • הדרכה: מדריכה מצוות בריזה ומדריכים מקומיים כנדרש
 • טיפים: לנותני השירותים בחו"ל
 • ערכת שמע לכל נוסע
 • פגישת קבוצה עם מדריך הטיול לפני היציאה לטיול
המחיר אינו כולל
 • ביטוח נסיעות ומטען (יש לדאוג לצאת את הארץ עם ביטוח)
 • ויזות: אשרת כניסה להודו
 • שתייה וארוחות נוספות אשר אינן כלולות בתוכנית
 • הוצאות אישיות: קניות, טלפונים, כביסה וכו'
 • היטלים ומסים מסוג כלשהו שיוטלו בארץ ובחו"ל ואינם ידועים במועד כתיבת הצעה זו
הערות
 • אשרות כניסה: יש צורך באשרת כניסה להודו אשר תונפק ישירות על ידי הנוסעים באינטרנט באתר https://indianvisaonline.gov.in/visa/indianVisaReg.jsp .
 • המחיר הוא לקבוצה בת 15 משתתפות לפחות, במספר משתתפים נמוך יותר תידרש תוספת מחיר.
 • בהודו צפויים שינויים כתוצאה משינוי טיסות ובעיות בשטח. נא קבלו שנויים אלו בחיוך. הם אינם תלויים בנו!
רישום, תאריך גביה , דמי קדימה ואפשרויות תשלום

ההרשמה מתבצעת באמצעות טופס רישום המצורף לכל טיול. את טופס הרישום יש לשלוח למרכז ההזמנות בפקס או בדוא"ל ולוודא טלפונית שאכן הגיע. אין לראות במשלוח הטופס אישור להרשמה ללא אישור קבלתו בטלפון.
עם קליטת טופס הרישום תיגבה מקדמה על סך 400 דולר המהווה חלק ממחיר הטיול הסופי.
יתרת התשלום תיגבה עד 45 יום לפני היציאה לטיול (ללא הודעה מוקדמת).
(תנאי הביטול המפורטים בהמשך הם ההסכם בין המטיילים לחברה, ללא קשר לגובה המקדמה המשולמת עם קבלת טופס הרישום).
על טופס הרישום יצוין אופן התשלום המבוקש, מבין האפשרויות הבאות:

 • באמצעות כרטיס אשראי: עד 3 תשלומים שווים ללא ריבית.  יש לציין את מס' הכרטיס לחיוב לרבות 3 הספרות שבגב הכרטיס .
 • בתשלום מזומן שקלי, מזומן מט"חי או בהעברה בנקאית בתשלום אחד. במקרים אלה יש לציין לביטחון בלבד את פרטי כרטיס האשראי על הטופס לרבות 3 הספרות בגב הכרטיס.  

הערה: אם לא יצוין בטופס אופן התשלום המבוקש, יחוייב כרטיס האשראי ב-3 תשלומים שווים ללא ריבית.

שער הדולר / יורו :  נקבע ביום החיוב בפועל לפי שער העברות והמחאות גבוה.

תנאי ביטול
 • מיום ההרשמה ועד 60 יום לפני היציאה לטיול – 50 דולר למטייל
 • 30-59 יום לפני היציאה לטיול –  400 דולר
 • 15-29 יום לפני היציאה לטיול – 750 דולר 
 • 8-14 ימים לפני היציאה לטיול – 1950 דולר
 • פחות מ-8 ימים לפני היציאה לטיול – מלוא מחיר הטיול
 • בנוסף יחולו גם דמי ביטול על כרטיסי הטיסה במידה וכורטסו לפני הודעת הביטול.

* מניין הימים לפי ימי העבודה בארץ ימים א-ה' (לא כולל ימי שישי ושבת, ערבי חג וימי חג)

הבהרות

דמי הביטול יקוזזו מהתשלום שבוצע בפועל. כל החזר כספי המגיע למטייל בגין ביטול לא כולל הוצאות שכבר נעשו בגין הטיול (כגון ויזה ותשלומים לא חוזרים אחרים. ההחזר יעשה בערכי המט"ח  ביום ההחזר, תוך 30 יום ממועד הביטול).
ביטול ייחשב ל"הודעה" בכתב בלבד (לרבות פקסימיליה) שתימסר במשרדי החברה ומועד הביטול ייחשב ביום מסירת ההודעה.
** ביטול ייעשה ויכנס לתוקף אך ורק לאחר שליחת פקס עבור בריזה, למספר  03-5440055
   או מייל : info@breeza.co.il המאשר את ביטול הטיול .
מחובת הלקוח לבדוק האם התקבל הפקס או האי מייל לביטול !!
ביטוח ביטול נסיעה – טלפון אחד יכול לחסוך לך המון כסף !!!
אין היום שום ביטוח המכסה ביטול נסיעה חוץ מביטוח בריאות לנוסעים לחו"ל. מומלץ לרכוש ביטוח נוסעים לחו"ל ברגע שמחליטים לנסוע לטיול ולא לחכות עד "רגע לפני". דרכנו אפשר לסדר ביטוח בריאות התקף מ-100 יום לפני תאריך היציאה לטיול. הביטוח מכסה גם מקרה רפואי של בן משפחה מדרגה ראשונה. התשלום בכל מקרה מחושב על פי מספר ימי הטיול בפועל ללא קשר ליום הזמנת הביטוח מחברת הביטוח.
לתשומת לבך: מידע זה הוא לידיעה בלבד ואיננו בא במקום המידע המלא המפורט בפוליסת הביטוח.
כמו כן יש לזכור שבריזה אינה סוכנות ביטוח ובכל מקרה המגיע לכדי תביעה יש לפנות ישירות אל חברת הביטוח לפי מספר הטלפון  המופיע בפוליסה שבידיכם.

מועד התשלום וכרטוס קבוצתי / עליות מחירים ברגע האחרון

כרטוס הקבוצה נעשה לאחר סגירת ההרשמה לטיול ולא במועד שליחת טופס ההרשמה. הכרטוס הקבוצתי הוא תנאי לקבלת מחיר קבוצתי לטיסות. הכרטוס מתבצע לכל אנשי הקבוצה יחד במועד הגביה של דמי הטיול הנקבע על ידי החברה ועל פי צרכי הטיול. במועד התשלום יקבע שער השקל מול שערי מט"ח ואין לשנותו בדיעבד. מחיריהם הסופיים של היטלי הדלק ומסי הנמל מעודכנים במועד הכרטוס הקבוצתי. בריזה מחליטה מראש אם לציין במסלול הטיול את מחיר מסי הנמל והדלק (בטיסות סדירות) עליהם התבסס תמחור הטיול, או לא לציין זאת. במקרים בהם חלה התייקרות ובעקבותיה תוספת למחיר, מתחייבת בריזה לתת הסבר לכך.

מקומות ישיבה מוזמנים מראש ופיצול מהקבוצה

אין אפשרות לבחור מקומות ישיבה על המטוס במסגרת כירטוס קבוצתי, מראש. שלא כבכירטוס אינדיבידואלי, בו יכול הסוכן לבחור מקומות ישיבה במקרים רבים, בקבוצות לא ניתן. על המטיילים לדעת זאת ולהימנע בכך מאכזבות….
יש שני דברים שאפשר לעשות להמנע מפיצול זוגות בישיבה וכד':
1 –  להזמין באתר חברת התעופה הספציפית מקום ישיבה באינטרנט, אם יש אפשרות כזו בחברת
      התעופה, בדרך כלל החל מ-24 שעות לפני הטיסה.
2  – הושבה מוקדמת מ- 24 שעות לפני ההמראה כרוכה ברוב המקרים בתוספת תשלום.
      התוספת משתנה מחברת תעופה אחת לשניה, בכל מקרה בריזה אינה מממנת הושבה כזו !!!
3 –  בזמן קבלת כרטיס העליה למטוס לוודא בדסק עצמו שקיבלתם כרטיסים צמודים בישיבה, לא לוותר !!
פיצול הקבוצה: ברוב המקרים, פיצול מטיסות הקבוצה כרוך בתוספת תשלום (divide).

הטבות נוסע מתמיד בחברות התעופה

אין ביכולתנו להבטיח מראש הטבות בכרטיסי טיסה קבוצתיים (נקודות נוסע מתמיד, בונוסים וכד') המוצעים  על ידי חברות התעופה ליעדים שונים. באחריות המטייל לבדוק מראש אפשרות קבלת הטבות לגבי טיול ספציפי.

ציוות חדרים לטיול – חדר למטייל בודד

למטיילים המגיעים ללא בני/ בנות זוג ומבקשים לשהות בחדר זוגי עם מטייל נוסף ינתן פרק זמן סביר למציאת בן/ בת זוג על ידי החברה, אבל זכותו של מטייל לקבוע כתנאי את יציאתו לטיול במציאת  "פרטנר" לחדר הזוגי.
לחדר לבודד (סינגל ) יש תמיד עלות נוספת וברוב בתי המלון החדר הזה גם קטן מחדר זוגי . אין לבריזה כל התחיבות לתת חדר למטייל בודד שיהיה זהה לחדר זוגי.

חיסונים

על חברתנו חל איסור לתת כל יעוץ או הנחיות בנושא זה. אנא פנה ללשכות הבריאות המחוזיות באזור מגוריך: טלפון כלל ארצי ללשכות הבריאות:  *5400

טיול נעים מצוות בריזה

צפו >> טיולים מאורגנים להודו